dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 86 z 652
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 13036
  1. #1701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Oczywiście że nie wiadomo co wylatuje z mojego komina, nie zainstalowałem analizatora spalin, a chętnie bym sprawdził.
    Wiadomo co wylatuje -- w końcu od laboratoriów, które to zbadały, z pewnością lepiej nie spalasz.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Trzeba też uwzględnić to że w moim przypadku palenie trwa 3-4h a elektrownia pali 24h
    Dobrze, że dodałeś emota. Ale wyjaśnić warto, bo wielu to może wziąć za poważny argument. Palisz czy nie palisz, elektrownia będzie pracować. Raczej trzeba więc uwzględnić, że grzanie prądem jest korzystniejsze -- bo właśnie ten prąd, gdy elektrownia tak czy siak produkuje (także dla tych, co kotłują kominkiem), się wykorzysta zamiast bezpowrotnie przetracać. Siekierki natomiast mają wyższą sprawność w zimie, bo to jest elektrociepłownia. Ja mieszkam obecnie całkiem niedaleko siekierek -- w linii prostej 9km, a kiedyś jeszcze bliżej, bo raptem 5km. Zdecydowanie to mniej uciążliwe otoczenie niż kominkowcy czy węglowcy -- a z pewnością znacznie zdrowsze dla ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 05-12-2016 o 08:12
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  2. #1702

    Domyślnie

    Dla mnie temat ekologii został wyczerpany. Nie ma sensu dalej ciągnąć bo ani nowe argumenty się nie pojawią, a tylko zaśmieca to wątek. Każdy wyraził swoje zdanie i każdy pozostanie przy swoim.

  3. #1703
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zdecydowanie to mniej uciążliwe otoczenie niż kominkowcy czy węglowcy -- a z pewnością znacznie zdrowsze dla ludzi.
    Ulwielbiam takie argumenty w stylu "z pewnością" itp.

  4. #1704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ulwielbiam takie argumenty w stylu "z pewnością" itp.
    Filtrowana i wysoka emisja Z PEWNOŚCIĄ jest lepsza dla ludzi niż niefiltrowana i niska. Dlatego pojazdy elektryczne są też z pewnością lepsze niż spalinowce.

  5. #1705
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Filtrowana i wysoka emisja Z PEWNOŚCIĄ jest lepsza dla ludzi niż niefiltrowana i niska. Dlatego pojazdy elektryczne są też z pewnością lepsze niż spalinowce.
    Witam.

    Z pewnością stwierdzam ,że urastasz do miana super adwersarza.Z pewnością nie masz pojęcia co to świadomość wyboru i jego konsekwencje w instalowaniu kominka.Z pewnością głupoty piszesz porównując elektrownie do kominkowców.Skąd się to u was bierze??? Czy ty rozumiesz co piszesz???. Filtrowana wysoka ; patrze elektrownie , niefiltrowana niska ; patrz kominki.Szkodliwość tej drugiej znacznie wyższa ponieważ pojazd elektryczny lepszy niż spalinowy.Przecież to się kupy nie trzyma.Popatrz jak można to podstawić do twojego wzoru.Filtrowana wysoka jest gorsza dla ludzi gdyż duży tir więcej syfu emituje jak jeździ przez nasze miasta i miasteczka , niefiltrowana niska jest lepsza dla ludzi ponieważ w skali całościowej Polski to niski procent emisji w kosmos.

  6. #1706
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wiadomo co wylatuje -- w końcu od laboratoriów, które to zbadały, z pewnością lepiej nie spalasz.


    Dobrze, że dodałeś emota. Ale wyjaśnić warto, bo wielu to może wziąć za poważny argument. Palisz czy nie palisz, elektrownia będzie pracować. Raczej trzeba więc uwzględnić, że grzanie prądem jest korzystniejsze -- bo właśnie ten prąd, gdy elektrownia tak czy siak produkuje (także dla tych, co kotłują kominkiem), się wykorzysta zamiast bezpowrotnie przetracać. Siekierki natomiast mają wyższą sprawność w zimie, bo to jest elektrociepłownia. Ja mieszkam obecnie całkiem niedaleko siekierek -- w linii prostej 9km, a kiedyś jeszcze bliżej, bo raptem 5km. Zdecydowanie to mniej uciążliwe otoczenie niż kominkowcy czy węglowcy -- a z pewnością znacznie zdrowsze dla ludzi.
    Takie porównania są zupełnie bez sensu (też mieszkam w pobliżu elektrowni Opole) - takie zakłady mają kominy spalinowe wysokości 200m, wyrzut z nich to kolejne ...dziesiąt metrów w górę, więc o jakimkolwiek wpływie/uciążliwości (przy sprawnym układzie odpopielania spalin) mogą mówić mieszkańcy w promieniu od ok 30 km od komina.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #1707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Takie porównania są zupełnie bez sensu (też mieszkam w pobliżu elektrowni Opole) - takie zakłady mają kominy spalinowe wysokości 200m, wyrzut z nich to kolejne ...dziesiąt metrów w górę, więc o jakimkolwiek wpływie/uciążliwości (przy sprawnym układzie odpopielania spalin) mogą mówić mieszkańcy w promieniu od ok 30 km od komina.
    Otóż właśnie w związku z tym, że spaliny są wywalane na ogromne wysokości, wpływ, zarówna dla tych co mieszkają blisko jak i daleko, jest zminimalizowany. Zanim wyziewy dotrą do ludzi, to są znacznie bardziej rozrzedzone niż przy niskiej emisji. Ergo, stężenia ew. związków toksycznych są DUŻO mniejsze.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  8. #1708
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Otóż właśnie w związku z tym, że spaliny są wywalane na ogromne wysokości, wpływ, zarówna dla tych co mieszkają blisko jak i daleko, jest zminimalizowany. Zanim wyziewy dotrą do ludzi, to są znacznie bardziej rozrzedzone niż przy niskiej emisji. Ergo, stężenia ew. związków toksycznych są DUŻO mniejsze.


    z pewnością, hahahahhahahhaaaa






    fajnie gdyby w styczniu walnęła zima stulecia, i nie byłoby prądu przez 2 tygodnie

    ja będę miał się ciepło

  9. #1709
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    z pewnością, hahahahhahahhaaaa
    fajnie gdyby w styczniu walnęła zima stulecia, i nie byłoby prądu przez 2 tygodnie
    ja będę miał się ciepło
    Że jesteś bucem i zrobiłbyś wszystko by usprawiedliwić swoje wybory, to już wiadomo. Taka to już twoja mizerna mentalność. Zobaczymy jak będziesz miał ciepło, jak się będziesz musiał z raka leczyć, albo kogoś z rodziny przytruwanej wyziewami ze swojego "taniego" komina. Czego, w przeciwieństwie do ciebie, absolutnie ci nie życzę. Ani to przyjemne ani tanie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  10. #1710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Że jesteś bucem i zrobiłbyś wszystko by usprawiedliwić swoje wybory, to już wiadomo. Taka to już twoja mizerna mentalność. Zobaczymy jak będziesz miał ciepło, jak się będziesz musiał z raka leczyć, albo kogoś z rodziny przytruwanej wyziewami ze swojego "taniego" komina. Czego, w przeciwieństwie do ciebie, absolutnie ci nie życzę. Ani to przyjemne ani tanie.


    bo ty już z pewnością wiesz, ze ewentualny rak będzie od powietrza, brawo ty


    a ja ci powiem, że gdyby nie było prądu, to spokojnie wziąłbym kogoś ze znajomych na ten czas gdy nie ma prądu, żeby pomieszkali u mnie, a wybudowali taki domek na prąd i zapomnieli o alternatywnym ogrzewaniu, i przy lampce wina, przy trzaskającym skrami ogniem, byśmy sie pośmiali z siebie, bo nikt nie jest doskonały

  11. #1711
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Filtrowana i wysoka emisja Z PEWNOŚCIĄ jest lepsza dla ludzi niż niefiltrowana i niska. Dlatego pojazdy elektryczne są też z pewnością lepsze niż spalinowce.
    Może jakieś wyniki badań, plissss. Wpływ dymu z kominka na raka pluc, alergię, cokolwiek. Bo na razie to jest "z pewnością" gdybanie i nic poza tym.

  12. #1712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    bo ty już z pewnością wiesz, ze ewentualny rak będzie od powietrza, brawo ty
    a ja ci powiem, że gdyby nie było prądu, to spokojnie wziąłbym kogoś ze znajomych na ten czas gdy nie ma prądu, żeby pomieszkali u mnie, a wybudowali taki domek na prąd i zapomnieli o alternatywnym ogrzewaniu, i przy lampce wina, przy trzaskającym skrami ogniem, byśmy sie pośmiali z siebie, bo nikt nie jest doskonały
    Jak znam życie to powiesz i zrobisz wszystko aby udowodnić, że to jednak nie z powodu twojego ukochanego kominka się stało, a z natury złośliwej. No bo przecież musiałbyś się wtedy przyznać do swojej głupoty i obciążyć siebie odpowiedzialnością. Ja oczywiście będę miał alternatywne ogrzewanie na wypadek braku prądu -- ale nie będzie to trutka w postaci brudnego i obsługowego kominka -- ale przede wszystkim będzie to źródło awaryjne, jak sama nazwa wskazuje. Nie kotłownia w salonie z DGP czy PW na okresy przejściowe, czyli smrodzenie przez 3-4 miesiące. Poza tym znowu lecisz demagogią, zima stulecia była 35 lat temu, tamte czasy mają się NIJAK do czasów obecnych (teraz wszystko działa znacznie sprawniej) -- wiec nie strasz, nie strasz, bo się...

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Może jakieś wyniki badań, plissss. Wpływ dymu z kominka na raka pluc, alergię, cokolwiek. Bo na razie to jest "z pewnością" gdybanie i nic poza tym.
    Wpływ spalin. W tym spalin z kominka. Badania są, były przywoływane wielokrotnie, podobnie jak był pokazywany stan powietrza w tym naszym pięknym kraju.

    Coś dla ciebie, kemocie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7355557
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  13. #1713
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Otóż właśnie w związku z tym, że spaliny są wywalane na ogromne wysokości, wpływ, zarówna dla tych co mieszkają blisko jak i daleko, jest zminimalizowany. Zanim wyziewy dotrą do ludzi, to są znacznie bardziej rozrzedzone niż przy niskiej emisji. Ergo, stężenia ew. związków toksycznych są DUŻO mniejsze.
    No przecież dokładnie to samo napisałem - więc bliskość do elektrowni nie zwiększa zagrożenia związanego ze szkodliwością emisji, o stężeniach też już pisałem w tym wątku - przy takich zakładach trzeba brać pod uwagę emisję do atmosfery a nie wpływ na bliskie otoczenie - co nie znaczy, że nie są one szkodliwe - wręcz przeciwnie, szczególnie w temacie CO2.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #1714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    z pewnością, hahahahhahahhaaaa






    fajnie gdyby w styczniu walnęła zima stulecia, i nie byłoby prądu przez 2 tygodnie

    ja będę miał się ciepło
    350zl kosztuje prosty generator. Dom ogrzeję i oświetlę, obiad ugotuję. Jaki w tym problem ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1715
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    350zl kosztuje prosty generator. Dom ogrzeję i oświetlę, obiad ugotuję. Jaki w tym problem ?
    Witam.

    Najpierw od ciebie.Proszę nie pisz i ty głupot.Co ty chłopie chcesz podtrzymywać za 350 agregatem,UPS-em???. Pracę jakich urządzeń na wypadek dłuższego zaniku napięcia???. Przestań z tą demagogią.Albo wiesz co pokaż tu nam jak podtrzymasz oświetlenie i grzanie w chałupie."generatorem" za 350 zł..Rodzicie się z tym.

  16. #1716
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Że jesteś bucem i zrobiłbyś wszystko by usprawiedliwić swoje wybory, to już wiadomo. Taka to już twoja mizerna mentalność. Zobaczymy jak będziesz miał ciepło, jak się będziesz musiał z raka leczyć, albo kogoś z rodziny przytruwanej wyziewami ze swojego "taniego" komina. Czego, w przeciwieństwie do ciebie, absolutnie ci nie życzę. Ani to przyjemne ani tanie.
    Piszesz o kominie i emiterach powstających z kominka i zachorowaniu na raka z przyczyn powstałych z pracy kominka.???Wybacz śmieszny jesteś.Niejednokrotnie wspominałem by nie spożywać przed podejmowaniem pochopnych wniosków.Zawsze w tych twoich głupkowatych ,brutalnych tezach masz jeszcze Kierowce TIR-a na drodze po 24 h jazdy non stop.Tu masz ekologicznie.

  17. #1717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Najpierw od ciebie.Proszę nie pisz i ty głupot.Co ty chłopie chcesz podtrzymywać za 350 agregatem,UPS-em???. Pracę jakich urządzeń na wypadek dłuższego zaniku napięcia???. Przestań z tą demagogią.Albo wiesz co pokaż tu nam jak podtrzymasz oświetlenie i grzanie w chałupie."generatorem" za 350 zł..Rodzicie się z tym.
    Ogrzanie domu, przygotowanie jedzenia, oświetlenie.
    Wystarczy kilka godzin pracy na dobę . Może nie potrafisz sobie tego wyobrazić, ale to akurat mnie nie dziwi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1718
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ogrzanie domu, przygotowanie jedzenia, oświetlenie.
    Wystarczy kilka godzin pracy na dobę . Może nie potrafisz sobie tego wyobrazić, ale to akurat mnie nie dziwi.
    Proszę cię pokaż ten agregat- generator..Za 350 zł. to możesz ogrzać akwarium dla rybek.No nie potrafię sobie tego wyobrazić bo mam agregat i UPS-a..Agregat 3,5 kW a UPS-em podtrzymuje pracę pomp w obiegu kominka z PW.Koszt agregatu 1800 zł i mogę dużo robić,koszt UPS-a 1000 zł i prace pompek wyliczam na 1 h.

  19. #1719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdź sobie aktualna ofertę. Prosty agregat 1-1.5 kW 350-450zł
    Ile potrzebuje kocioł gazowy ? Ile oświetlenie ?

    Gotowanie na prądzie na te kilka dni można odpuścić, można na gazie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1720
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprawdź sobie aktualna ofertę. Prosty agregat 1-1.5 kW 350-450zł
    Ile potrzebuje kocioł gazowy ? Ile oświetlenie ?

    Gotowanie na prądzie na te kilka dni można odpuścić, można na gazie.
    http://www.skapiec.pl/cat/525/2.0

    http://www.ceneo.pl/Generatory_pradu

    Szkoda czasu najważniejsze kominki .

Strona 86 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony