dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Problem z ciepłą wodą przy pompie Buderus WPS K-1 10KW

    Cześć Wszystkim przeglądającym.

    Postanowiłem się zarejestrować i opisać mój problem z pompą ciepła Buderus w oczekiwaniu na wizytę serwisu.
    Posiadam pompę Logatherm WPS K-1 o mocy 10 kW wraz z wbudowanym zbiornikiem na CWU - brak pompki cyrkulacyjnej do CWU. Mój problem wiąże się z produkcją ciepłej wody.

    Opis problemu :

    - woda w kranie ma dużo niższą temperaturę niż wskazania na sterowniku pompy

    W tej chwili temperaturę CWU ustawiłem na maxa czyli a 57 stopni ( jak miałem 50 stopni to woda była tylko lekko letnia). Mimo tego woda w kranie nigdy nie przekracza 40-43 stopni mimo że pompa pokazuje że nagrzała wodę do 58 stopni. Grzanie wody odbywa się bardzo szybko - temperatura wody ma dosłownie tyle samo ile wynosi temperatura czynnika na wyjściu z pompy i gdy ten osiagnie 62 stopnie na wyjściu grzanie wody się wyłącza. Słychać że sprężarka pracując na takich temperaturach dostaje mocno po dupie. Temperatura gazu sięga blisko 100 stopni wg wskazań pompy ( gaz 98,8 temp czynnika na wyjściu 62 stopnie)
    Problemu nie ma tylko raz w tygodniu gdy mam ustawione wyparzanie przez grzałki - wtedy woda jest grzana do 65 stopni i ta temperatura jest utrzymywana przez grzałkę przez godzinę. Po takim grzaniu woda jest faktycznie bardzo ciepła. Jednak w każdy inny dzień mam problem z kąpaniem dzieci i muszę dogrzewać trochę wody w czajniku żeby dolać do wanienki. Oczywiście sprawę zgłosiłem sprzedawcy pompy ale jeszcze nie mam reakcji.

    Co może być problemem ? mam kilka pomysłów
    1. złe umiejscowienie czujnika temperatury - za wysoko
    2. zbyt mała/duża powierzchnia wężownicy na grzanie wody + duża moc pompy sprawia że góra zbiornika pokazuje 57 stopni a środek jeszcze nie zdążył się nagrzać. Niestety gdyby to okazało się prawdą nic się z tym nie zrobi bo tak już jest zbudowana ta pompa.

    Trochę mi szkoda dokupować oddzielny zbiornik na wodę z dodatkową grzałką gdy tyle kasy wpakowałem w tego Buderusa ze zintegrowanym zbiornikiem.
    Czy ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać?
    Każda sugestia mile widziana.
    Ostatnio edytowane przez majsterrr ; 27-02-2016 o 07:37

  2. #2

    Domyślnie

    Czy tak było od początku ? Masz cyrkulację CWU ?

  3. #3

    Domyślnie

    nie mam cyrkulacji.
    wcześniej nie grzałem wody tyko wylewki bo dom był w budowie. Teraz to wyszło jak zamieszkaliśmy i używamy wody codziennie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Zakręć dopływ wody do pompy ciepła i otwórz kran z ciepłą wodą .
    Czy leci?

  5. #5

    Domyślnie

    tak trochę leci dopóki starczy jej ciśnienia. po chwili przestaje lecieć.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Przyczyna w PC
    Uszkodzony czujnik
    niewłaściwy czujnik (inna charakterystyka)

    Weź czujnik do ręki i odczytaj temperaturę.

    złe umiejscowienie czujnika

  7. #7

    Domyślnie

    wydaje mi się, że czujnik jest zabudowany i sam w sobie nic nie wskazuje - odczytać wartość można tylko na panelu PC.
    Wieczorkiem otworzę pokrywę pompy i poszukam gdzie on jest - ale z tego co widziałem przy ostatnim otwieraniu pompy to cały zbiornik na wodę jest ocieplony cienką warstwą styropianu i czujnik znajduje się zapewne pod tym styropianem i nie sposób go przesunąć bez większego demontażu lub zniszczenia izolacji.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym obstawial zamienione podlaczenia cieplej i zimnej wody do pompy i woda miesza się zamiast tworzyć warstwy. Jak grzałka utrzymuje temperature przez godzine, to wtedy w calej objętości zbiornika jest równa temperatura i stąd taki efekt.
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  9. #9

    Domyślnie

    a nie jest przypadkiem tak że do pompy podłącza się tylko zimną wodę a tam wyżej jest po prostu wyjście na zagrzaną i cyrkulację ? Nie bardzo wiem co może być pomieszane bo z tego co widziałem to tam jest tylko jedno przyłącze wejściowe na wodę - pozostałe to wyjścia 1 x ciepła woda i 1 x cyrkulacja ( zaślepiona bo jej nie mam)

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie tak. I jeśli by zamienić miejscami podłączenie zimnej i ciepłej to mógłby być taki efekt. Jak daleko masz od pompy do odbiorników ciepłej wody ? Jak dobrze ocieplone rury ? Jak nie masz cyrkulacji to może dodatkowo dochodzić ochłodzona woda która stoi w rurach i zanim doleci Ci ciepła ze zbiornika to najpierw leci chłodna. Najlepiej poczekaj aż przyjedzie instalator i zobaczy co jest grane.

  11. #11

    Domyślnie

    czyli masz na myśli że możliwe, że jest pomylone w sposób następujący :
    - wejście zimnej wody jest podłączone do wyjścia ciepłej z pompy
    - i analogicznie wyjście ciepłej jest wpięte w miejsce wejścia zimnej

    takiej skuchy by raczej nie zrobili ale sprawdzę...


    odległość od pompy do kranu w łazience około 8 metrów rury ocieplona zwykłą otulinką. Zdaje sobie sprawę że są straty na 'przesyle' ale nie możliwe, że woda traci ponad 10 stopni pokonując ten dystans - nie przy kranie odkręconym na maxa i spuszczeniu pierwszej wody która najpierw 'grzeje rury'
    Ostatnio edytowane przez majsterrr ; 27-02-2016 o 10:52

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jeśli dwie różne firmy robiły instalację wodną i pompę to mogli sie pomylić. Wystarczy, że hydraulik źle opisał lub nie opisał. Jeśli ta sama firma mało prawdopodobne .

  13. #13

    Domyślnie

    podłączenie jest ok. Wyraźnie na pompie są naklejki gdzie podłączyć wejście a gdzie wyjście i jest podłączone ok. Dziwi mnie tylko zastosowanie zbiornika wyrównawczego ( baniak 5 litrów przeponowy?) na rurze z wejściem zimnej wody do pompy idzie rura z zimną wodą w pewnym momencie jest dany trójnik i dolot do zbiornika...

  14. #14

    Domyślnie

    Naczynie przeponowe jest dlatego iż w czasie podgrzewania wody ta zwiększa swoją objętość a to naczynie te zmiany objętości zniweluje.
    Ważne to jest zwłaszcza gdy w instalacji jest zawór zwrotny, bo ciśnienie pozostaje wtedy w instalacji wewnętrznej.
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  15. #15

    Domyślnie

    ok rozumiem czyli jego instalacja na wejściu zimnej wody do pompy jest jak najbardziej poprawna.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak się skończyło?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony