dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    scania

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    BABICE
    Kod pocztowy
    32-551
    Posty
    11

    Domyślnie Remont ogrodzenia od strony drogi - urząd ma swoją wizję

    Złożyłem wniosek do Urzędu Miasta o wykonanie prac budowlanych polegających na wymianie istniejącego ogrodzenia z siatki na słupkach betonowymi na ogrodzenie betonowe typowe. Niestety otrzymałem decyzje odmowną. Nakazano mi odsunięcie się z ogrodzeniem o 3 m w głąb mojej działki. W uzasadnieniu podano, że budowa ogrodzenia ww miejscu powoduje ograniczenie w korzystaniu drogi gminnej i narusza warunki planu przestrzennego zagospodarowania. Dotarłem do wiadomości, że plan przestrzennego zagospodarowania nie istnieje i ma być dopiero opracowany a ww droga nie jest sklasyfikowana jako droga gminna tylko polna (stanowi ciąg pieszy o szerokości 2 m łączący dwie ulice bez połączenia z innymi działkami, jej stan prawny jest nie uregulowany ). Z drugiej strony tej „drogi” położone są tereny stanowiące własność UM i nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystanie tamtych terenów. Chcąc przesunąć ogrodzenie jak nakazano w decyzji będę musiał zlikwidować bramę wjazdową do mojej działki z jednej z ulic. Proszę o ewentualną poradę lub komentarz bo UM stoi na niezmiennym stanowisku.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    nie wymieniaj ogrodzenia, tylko wyremontuj. A to jest bez zgloszenia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    scania

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    BABICE
    Kod pocztowy
    32-551
    Posty
    11

    Domyślnie

    A co w sytuacji kiedy zależy mi na wymianie ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    scania

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    BABICE
    Kod pocztowy
    32-551
    Posty
    11

    Domyślnie

    Z tego co wiem to nie ma specjalnych wymogów odnośnie odległości budowanego ogrodzenia od strony drogi. Ogrodzenie takie powinno być natomiast wzniesione w granicach istniejącej działki budowlanej, przy czym także zewnętrzna część ogrodzenia winna mieścić się w granicach działki. To o co tutaj chodzi ?.
    A gdzie tutaj poszanowanie prywatnej własności. Może ktoś wie coś więcej na ten temat ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli to jest droga polna bez nazwy mozesz bez zadnych konsekfenci postawic ogrodzenie ale do wysokosci 2,2m i nie trzeba na to zadnej zgody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony