dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 75
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1497
  1. #1281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Śmiej się śmiej ale jak 6 lat temu chciałem zamontować klimatyzator i mi instalatorzy serwowali ceny z kosmosu, to też pojechałem na kurs do krakowskiego COCHu (Centralny Ośrodek Chłodnictwa) i się naumiałęm jak instalować powietrzne pompy ciepła. I oczywiście zainstalowałem sobie ten klimatyzator za pół ceny instalatorskiej i oczywiście działa bezawaryjnie do dzisiaj. Także przygotowanie z działania i instalacji samych pomp posiadam, nie posiadam dostatecznej wiedzy "sanitarnej" aby ogarnąć kotłownię.
    Znowu dla mnie cała kotłownia nie jest aż tak straszna jak sama pompa z którą nigdy nie miałem styczności

    Co do ceny montażu klimatyzatorów to masz racje.. W tym roku kolega chciał zakładać i również ceny samego montażu go zabiły.

    Moje przygody z hydrauliką zacznę od kanalizacji, rozprowadzenia wody i rozłożenia podłogówki (problem pojawi się dopiero przy szafkach rozdzielczych i sprawdzaniu szczelności). Co do samej PC PW to czekam aktualnie na wycenę autoryzowanego instalatora Panasonica z Siedlec który przy okazji ogarnia dofinansowania, więc zobaczymy co z tego wyjdzie


    Cytat Napisał marcink123 Zobacz post
    Myślałem raczej nad gruntową. Mamy działke w dośc 'wilgotnym' miejscu, a ponoć im wyższa wilgotność podłoża to taka pompa wydatniejsza?
    Z tego co swego czasu się orientowałem to tak

    Cytat Napisał marcink123 Zobacz post
    Kurcze, właśnie czytałem, że teraz tych z poziomym wymiennikiem już się raczej nie stosuje. To jaką firme mógłbyś polecić?
    A dlaczego nie? Jeśli masz wystarczającą wielkość działki to wg mnie jest to spoko alternatywa dla wymienników pionowych które są sporo droższe. Dodatkowo jeśli ma się sporo samozaparcia to można taki wymiennik wykonać samemu (co też wpływa na koszta). Nawet tutaj na forum widziałem zdjęcia takich prac

    Cytat Napisał Zuzunia Zobacz post
    Witam wszystkich Jestem już na etapie wykańczania domu - więc trochę wiedzy już mam i postaram się pomóc
    Witamy, witamy

    Pochwal się jaki domek budujecie, jaki macie system ogrzewania itp, a wtedy bankowo pojawią się pytania
    Ostatnio edytowane przez Buczi ; 30-11-2016 o 06:44

  2. #1282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.060

    Domyślnie

    Generalnie instalacja pompy PC PW niczym szczególnym się nie różni od instalacji klimatyzatora. Tylko nie wiem czy PC PW już nie podpada pod ustawę o gazach (AFAIR powyżej 4kg czynnika) i czy nie musi instalacji robić "wykfalifikowany" chłodnik. Nie wiem też (bo nie badałem tematu) czy PC PW są fabrycznie napełnione czynnikiem pozwalającym napełnić instalację po podłączeniu. Jeśli tak, to instalacja to raczej nie problem (mam nawet, zakupioną na potrzeby instalacji klimy, pompę próżniową, manometr, kielicharkę czy giętarkę do rur miedzianych). Jeśli nie, to trzeba już mieć sprzęt do napełniania a wtedy to już mało opłacalna zabawa aby to robić jednorazowo dla siebie. W kwestii instalacji lepsza jest jednak PC GW -- nie ma zabawy z czynnikiem chłodniczym. Podpina się hydraulikę, podłącza pompę do gniazdka i działa. No i mnie, jako że chcę gruntówkę, właśnie umiejętności hydraulicznych brakuje -- co jak z czym gdzie podłączyć żeby było poprawnie i bezpiecznie. W razie czego faktycznie możemy się umiejętnościami wymienić.

    Dofinansowania to pic na wodę. Najwięcej zarabia instalator i bank. U Was dają jakieś programy gminne? W Wawie i ościennych to nic nie ma... Przepraszam, w Otwocku dają dofinansowania, u mnie już nie. Dlatego też PV nawet nie rozważałem, aby były opłacalne (szczególnie przy PC) musiałyby kosztować maks. 40% obecnej ceny.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  3. #1283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    I tu się zaczyna problem... PC PW sprzedawane jest gołe, bez żadnego czynnika itp. Dodatkowo podejrzewam że kwestia montażu byłaby wyciągana w przypadku najmniejszej pierdoły gwarancyjnej (a z moim szczęściem... ).

    W powiecie mińskim była w tym roku akcja dofinansowania pomp PW ale tylko na użytek CWU więc nie ma szans żeby się załapać z większą.

    Dofinansowania... niby pic na wodę, ale zobaczymy co wymyślą na przyszły rok. Nawet jeśli cena będzie podobna co przy zakupie bez dofinansowania a zwrócą mi się koszta kredytowania to mnie to usatysfakcjonuje, bo na chwilę obecną budujemy bez wsparcia banku, a podejrzewam że "świnka" może się okazać za płytka na dokończenie wszystkiego, więc delikatna "kreska" (w dodatku tak naprawdę darmowa) byłaby spoko

    Co do PV... sam nie wiem co o tym myśleć... podobnie jak przy PC nigdy nie miałem z tym styczności. Pytanie jeszcze jak będzie wyglądał net metering i jaka będzie różnica w stosunku do użytkowania pompy w taryfie G12. Bo jeśli pv nie wypali to właśnie na taryfie będę szukał oszczędności
    Ostatnio edytowane przez Buczi ; 30-11-2016 o 08:34

  4. #1284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    Moje przygody z hydrauliką zacznę od kanalizacji, rozprowadzenia wody i rozłożenia podłogówki (problem pojawi się dopiero przy szafkach rozdzielczych i sprawdzaniu szczelności).
    Planujesz robić samemu to samo co ja, ale przyznam, że boję się trochę robić podłogówkę. Nigdy tego nie robiłem i stąd obawy. Jednak możliwość zaoszczedzenia około 5k, bo tak mi wychodzi z wycen, jest mobilizująca.

    To co piszecie o gwarancji to chyba jest największą bolączką instalowania takich urządzeń. Co z tego, że wiesz, jak to zrobić, skoro gwarantem jest instalator, a producent w razie wady urządzenia nie uzna swojej winy przy braku instalacji przez kogoś z ich autoryzacją.
    Obym się mylił, bo planuje sam zamontować rekuperator.

  5. #1285
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    Planujesz robić samemu to samo co ja, ale przyznam, że boję się trochę robić podłogówkę. Nigdy tego nie robiłem i stąd obawy. Jednak możliwość zaoszczedzenia około 5k, bo tak mi wychodzi z wycen, jest mobilizująca.
    Szczerze? Wg. mnie jeśli zakupisz rury na podstawie jakiegoś projektu (tzn. będziesz znał dokładną długość wszystkich obwodów) to unikniesz łączeń - co może być tak naprawdę chyba jedynym miejscem nieszczelności które będzie niedostępne po wylaniu posadzki.
    Nie wiem jak Ty, ale u siebie planuje wykonać ją na podstawie jakiegoś gotowego projektu na którego jestem w stanie wywalić hajs


    Jedynym problemem wg mnie są skrzynki rozdzielcze i sprawdzanie szczelności, którą (jeśli nic nie wymyślę) zlecę hydraulikowi ( i zapewne przy okazji wysłucham jak to według niego dałem rury zbyt gęsto "bo on zawsze robi co 15cm i też jest dobrze )


    *A projekt wykonam u kolegi Asolt z forum, który również będzie robił OZC
    Ostatnio edytowane przez Buczi ; 30-11-2016 o 12:05

  6. #1286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dobrze piszesz. Ja projekt mam, ale... No właśnie, z jednym ale. Projekt jest na podłogówke zasilana woda do temp 45 stopni. Ma w każdym pomieszczeniu dwie strefy, z rurkami co 15 i co 10 cm. Co oczywiście mija się z założeniami temp zasilania max 35 stopni.
    Faktycznie, może musiałbym kupić nowy dostosowany projekt i wtedy to już będzie prostrza sprawa.
    Sprawdzenie szczelności i tak musiałbym zlecić, bo nie mam dostępu do odpowiedniego sprzętu.

    Muszę poczytać o kładzeniu podłogowki i się do tego przekonać

  7. #1287
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    Dobrze piszesz. Ja projekt mam, ale... No właśnie, z jednym ale. Projekt jest na podłogówke zasilana woda do temp 45 stopni. Ma w każdym pomieszczeniu dwie strefy, z rurkami co 15 i co 10 cm. Co oczywiście mija się z założeniami temp zasilania max 35 stopni.
    Faktycznie, może musiałbym kupić nowy dostosowany projekt i wtedy to już będzie prostrza sprawa.
    Sprawdzenie szczelności i tak musiałbym zlecić, bo nie mam dostępu do odpowiedniego sprzętu.

    Muszę poczytać o kładzeniu podłogowki i się do tego przekonać
    A to jak to się stało, że projekt jest do 45 stopni? Gdzie go robiłeś?

  8. #1288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ten projekt został stworzony podczas adaptacji projektu. Nasz architekt adaptujacy projekt chyba chciał zabłysnąć i dołączył nam do projektu cały system ogrzewania na PC Vieśka z podłogówką. Tylko chyba nie zrozumiał do końca idei. Nawet ich OZC bardzo odbiega od tego, które zrobił Asolt. Co więcej, wg nich pomimo iż dolozylem izolacji to straty ciepła są większe niż w oryginalnym projekcie.
    Jako iż to nie było zamawiane, ani dopłacane to nie składałem reklamacji i uznałem, że w trakcie budowy zrobię to jak należy. Zresztą zakładałem zlecenie całości w temacie ogrzewania. Teraz jednak oszczędne myślenie bierze górę

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To co mówiłem wcześniej,o budowie i do budowy trzeba podejść z głową a nie bezrozumnie bo inaczej człowieka będą robili za idiotę i owcę do strzyżenia co widać powyżej z kominkiem PW i kosmicznymi wycenami....Czy AnnaWiśniewska rzuciła do zapytań konkretne zyczenia z konkretnymi i podstawowymi danymi swojego domu czyli z obciążeniem cieplnym czy olewajac to rzuciła zapytania " a niech tam" ? Z odpowiedzi na zapytania sądzę,że była to ta druga opcja Ale jakie podejście do budowy takie i odpowiedzi
    Arturo72 do zapytań podałam wszystkie niezbędne dane łącznie z OZC i dokumentami dotyczącymi ocieplenia domu. Oczywiście Ty wiesz lepiej i znasz tak dobrze ludzi, że jesteś w stanie od razu wydać o nich opinię. Gratuluję obycia i " wszechstronności".
    moniss faktycznie piękna realizacja projektu, niestety mam takie samo zdanie jak Iscra. Nie podoba mi się dworek bez schodów, chociaż 2, ale żeby były. Te wszystkie rzeczy o których piszesz, tj. wózek, starość, wypadek spowodowały to, iż mamy dom parterowy a nie piętrowy. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy u mnie
    Liliputek Ja już wcześniej czytałam forum na tematy, które mnie interesowały i to dzięki temu zdecydowałam, że chcę płaszcz do kominka a nie DGP. Ostatnio sporo chodziliśmy po znajomych itp., którzy ogrzewają PC, Kominkami i gazem. Rozmawialiśmy też z wykonawcami. Efekt jest taki, że każdy zachwala to co ma. Ci co grzeją gazem płynnym ( 18 lat w starym domu) zadowoleni są z gazu i w nowym domu także zrobili gaz. Ci co grzeją PC zadowoleni są z PC tylko zaznaczają, że na razie w Polsce ( od 2 lat) prawdziwej zimy nie było, więc nie wiedzą jak to będzie na dłuższą metę. Ci ostatni mają także kominek i żałują, że nie zrobili płaszcza. Rozmawialiśmy z 2 wykonawcami, którzy także doradzają do PC robić kominek z płaszczem. Przyznam, że nadal się nie zdecydowaliśmy czym będziemy ogrzewać dom. A Ty jakie rozwiązanie wybrałaś?
    kjuta Dziękuję. Poprawiłaś mi humor My teraz znaleźliśmy architekta wnętrz i tez nie powiemy o tym rodzinie, gdyż nie zrozumieją tego. Jeszcze dom jako tako przełknęli, ale architekta raczej już nie przełkną U nas koniec końców będą 2 kominy, mamy wylany strop betonowy. Zajrzałam do Ciebie, żeby zobaczyć dom, ale jak zobaczyłam 111 stron do przeczytania to na razie przycupnę i jak odnajdę w tych 111 stronach domek to się odezwę
    Łukasz_Ka Jak możesz to daj znać na priv kogo wybrałeś. My dopiero dostaliśmy ostatnią wycenę. Teraz musimy porównać kto, co i za ile oferuje. Różnica w cenach pomp jest ok. 8 k. Daliśmy jednak zapytania tez na inne rzeczy, więc zobaczymy co z tego wyniknie Pozdrawiam
    Wszystkim, którzy mają już SSO lub SSZ gratuluję

  10. #1290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    AnnaWiśniewska my zdecydowaliśmy się na bufor ciepła, mamy komin gazowy na wszelki wypadek u nas już zamontowano bufor, ale najwcześniej za rok będę mogła cokolwiek powiedzieć z OZC wyszło nam to najkorzystniej w stosunku do inwestycji. Zobaczymy jak w praktyce
    Najgorsze jest to, że ja mam średnie zaufanie do wykonawcow, zawsze podejrzewam, że chcą mi coś sprzedać np. teraz wybieram rekuperator, polecają reku nowej generacji, bo lepszy (i droższy), a ja muszę przeczytać całą kartę produktu, bo nie wierzę

    Nie rozumiem, czemu rodzina nie przełknie architekta... ja wychodzę z założenia, że jak ktoś chce to niech robi osobiście podobają mi się wnętrza projektowane tylko pilnujcie go! Koleżance tak poprawił, że usunął kran z tarasu.... i wodę ciągną szlaufem z garażu...
    Ostatnio edytowane przez Liliputek ; 05-12-2016 o 14:53

  11. #1291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    np. teraz wybieram rekuperator, polecają reku nowej generacji, bo lepszy (i droższy), a ja muszę przeczytać całą kartę produktu, bo nie wierzę
    I prawidłowo. Ja z podstawy wyszedłem z założenia, po przeanalizowaniu, że reku nie może kosztować więcej jak 5 tys. i spokojnie da się taki znaleźć. Na nowe generacje i super wydajności nie zwracaj uwagi, to proste urządzenie jest i żadnego polepszenia ponadto dotychczasowe już się nie da uzyskać. A nawet jak jakiś model będzie lepszy o parę procent to się to nie zwróci jesli coś będzie choć o 1000 zł droższe.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Nie rozumiem, czemu rodzina nie przełknie architekta... ja wychodzę z założenia, że jak ktoś chce to niech robi osobiście podobają mi się wnętrza projektowane tylko pilnujcie go! Koleżance tak poprawił, że usunął kran z tarasu.... i wodę ciągną szlaufem z garażu...
    W ogóle co rodzina ma do tego, pytanie podstawowe... BTW jak tam Twoje projektowanie wnętrz? Poszło coś?

    Do mnie właśnie z urzędu wróciło "wezwanie do usunięcia braków". Próbuję się od 4h dodzwonić, bo wg mnie wszystko o co jątrzą było dołączone. Twierdzą, że nie może być dwóch inwestorów, a tylko jeden. Dalej, że chcą decyzji WZ i ZT wystawionej dla inwestora. Problem w tym, że projekt budowlany był złożony na mnie i żonę (zgodnie z prawdą, oboje inwestujemy w budowę), i podobnie były wystawione WZ (też na nas). Nie wiem o co tym typom chodzi... :/
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  12. #1292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Do mnie właśnie z urzędu wróciło "wezwanie do usunięcia braków". Próbuję się od 4h dodzwonić, bo wg mnie wszystko o co jątrzą było dołączone. Twierdzą, że nie może być dwóch inwestorów, a tylko jeden. Dalej, że chcą decyzji WZ i ZT wystawionej dla inwestora. Problem w tym, że projekt budowlany był złożony na mnie i żonę (zgodnie z prawdą, oboje inwestujemy w budowę), i podobnie były wystawione WZ (też na nas). Nie wiem o co tym typom chodzi... :/
    Poszukaj II OSK 1499/08 - Wyrok NSA z 2009-09-17.

    Z cytatów:
    "inwestorem jest podmiot, bez którego woli nie może funkcjonować ani budowa w sensie faktycznym, ani nie może toczyć się postępowanie administracyjne zmierzające do wydania określonej decyzji administracyjnej. W związku z tym należy przyjąć, że inwestorem może być osoba fizyczna lub prawna bądź też inna jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej.
    (...)
    Pojęcie to można odnieść do interesu prawnego, jaki dany podmiot posiada na poszczególnych etapach procesu inwestycyjnego. Na etapie wydawania decyzji o pozwoleniu na budowę inwestorem będzie podmiot zamierzający realizować daną inwestycję.
    (...)
    celowe dla określenia pojęcia inwestora jest odniesienie się do konkretnej sytuacji faktycznej, a nie jedynie niedopuszczalnie zawężonej - literalnej wykładni przepisu. Sąd uznał zatem, iż organy administracyjne ograniczając się do takowej wykładni i pomijając kwestię interesu prawnego Wspólnoty w postępowaniu o wydanie pozwolenia na użytkowanie naruszyły art. 59 ust. 7 Prawa budowlanego".

    Nie ma definicji "inwestora" w prawie budowlanym. I nieuprawnione jest twierdzenie, że może być to tylko jedna osoba. Tak wynika z wyroku NSA. Nie można tutaj stosować zawężonej wykładni. Jeśli wszystko jest na Ciebie i żonę - to PnB też ma być. Kłóć się
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #1293
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    I tu się zaczyna problem... PC PW sprzedawane jest gołe, bez żadnego czynnika itp.
    Mylisz się,są sprzedawane "pełne" z czynnikiem R410a,przynajmniej moja w 2013r była pełna.
    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Arturo72 do zapytań podałam wszystkie niezbędne dane łącznie z OZC i dokumentami dotyczącymi ocieplenia domu. Oczywiście Ty wiesz lepiej i znasz tak dobrze ludzi, że jesteś w stanie od razu wydać o nich opinię. Gratuluję obycia i " wszechstronności".
    Czyli firma potraktowała Cię jako typową "owcę do strzyżenia".O tym własnie pisałem tutaj:http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7356101 Ale jak widać,wiele to świadczy o inwestorze...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-12-2016 o 00:42

  14. #1294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mylisz się,są sprzedawane "pełne" z czynnikiem R410a,przynajmniej moja w 2013r była pełna.

    Ale masz PC PW typu SPLIT czy MONOBLOCK?

  15. #1295
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    Ale masz PC PW typu SPLIT czy MONOBLOCK?
    Splita mam,osobiscie uważam,że monoblok jest gorszym rozwiązaniem.

  16. #1296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mylisz się,są sprzedawane "pełne" z czynnikiem R410a,przynajmniej moja w 2013r była pełna.Czyli firma potraktowała Cię jako typową "owcę do strzyżenia".O tym własnie pisałem tutaj:http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7356101 Ale jak widać,wiele to świadczy o inwestorze...
    Niewykluczone, że tak było, dlatego rozsyłam oferty po różnych firmach z zapytaniem. A może Ty masz do polecenia jakąś firmę, która "nie strzyże owiec". Z tego co widzę i z tego co pisze bobrow masz wiele lat "doświadczenia" na tym forum, więc może się podzielisz wiedzą w temacie pomp ze mną, np. ile Ty zapłaciłeś za swoją PC i jakiej masz firmy, ile zapłaciłeś za montaż itp. Z ofert mi przesyłanych niestety cenowo dużo się to nie różni, więc może zapytam w firmie, która Tobie zrobiła ofertę.

  17. #1297
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Niewykluczone, że tak było, dlatego rozsyłam oferty po różnych firmach z zapytaniem. A może Ty masz do polecenia jakąś firmę, która "nie strzyże owiec". Z tego co widzę i z tego co pisze bobrow masz wiele lat "doświadczenia" na tym forum, więc może się podzielisz wiedzą w temacie pomp ze mną, np. ile Ty zapłaciłeś za swoją PC i jakiej masz firmy, ile zapłaciłeś za montaż itp. Z ofert mi przesyłanych niestety cenowo dużo się to nie różni, więc może zapytam w firmie, która Tobie zrobiła ofertę.
    Ja mam przypadkowo Panasonica ale przed budową wybrałem sobie Atlantica 8kW,z ciekawości niedawno wysłałem zapytanie do firmy z allegro ile by mnie na dzisiaj kosztowała.Ja 4 lata temu miałem w cenie 16tys.zł
    Oto odpowiedź Dziękujemy za zapytanie, przygotowaliśmy dla Pana wycenę pompy ciepła z
    montażem (VAT 8%) z opcją grzałek - jako funkcja dodatkowa wspomagająca
    przy temperaturach poniżej -15 st. C.
    - Powietrzna Pompa Ciepła Atlantic EXTENSA+ 8 kW
    - Przewody chłodnicze,
    - Przewody elektryczne,
    - Materiały podłączeniowe wg. zużycia – do rozliczenia,
    - Zbiornik Galmet 300l SGWS
    - Zestaw podłączenia c.w.u.
    - zbiornik wyrównawczy 18l do c.w.u.
    - Montaż + uruchomienie
    Cena zestawu: 20 800,00 zł brutto (w tym VAT 8%)
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-12-2016 o 12:57

  18. #1298
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A zapytanie brzmiało:
    Treść wiadomości
    > Witam,posiadam dom w Gliwicach i z OZC wyszlo obciążenie cieplne na
    > poziomie 3,5kW i widzę,że ta pompka bedzie w sam raz ponieważ mam
    > calość podłogowki na jednym poziomie bo to parterówka.
    > Chciałbym zamówić u Państwa cały montaż z 8% VAT łacznie z
    > zasobnikiem Galmet 300l zwykły sgws.Odleglośc jednostki wewnętrznej
    > od rozdzielacza podłogówki to ok.1m
    > Prosiłbym o łączny koszt calosci i termin raczej na wczesną
    > wiosne..
    > Pozdrawiam

  19. #1299
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Do mnie właśnie z urzędu wróciło "wezwanie do usunięcia braków". Próbuję się od 4h dodzwonić, bo wg mnie wszystko o co jątrzą było dołączone. Twierdzą, że nie może być dwóch inwestorów, a tylko jeden. Dalej, że chcą decyzji WZ i ZT wystawionej dla inwestora. Problem w tym, że projekt budowlany był złożony na mnie i żonę (zgodnie z prawdą, oboje inwestujemy w budowę), i podobnie były wystawione WZ (też na nas). Nie wiem o co tym typom chodzi... :/
    A to ciekawe, że nie może być dwóch inwestorów, bo w styczniu tego roku dostałam PnB, gdzie jak byk stoi, że inwestorami jesteśmy ja i mój mąż. Nie kojarzę, żeby od tego czasu zmieniły się przepisy.
    Zatem albo jest to znowu widzimisię urzędnika, albo Wy coś macie w dokumentach namieszane. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytania:
    Czy projekt na stronie tytułowej i każdej kolejnej stronie z rysunkami, rycinami itp., gdzie jest tabelka i nazwisko inwestora do wpisania, ma wpisane 2 osoby, czy tylko jedną?
    Czy obydwoje składaliście oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością?
    Czy jesteście współwłaścicielami działki, na której stanie dom?
    Jeżeli odpowiedzi to 3x 'tak", no to trzeba zapytać w starostwie o podstawę prawną takiego twierdzenia.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #1300
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    U nas też dwójka inwestorów, co ma pewnie spore znaczenie w związku z brakiem związku formalnego. Nikt się nie czepiał.

Strona 65 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony