dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 140 z 249
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 4962
  1. #2781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pomijając juz absurd budowania komina (mostka cieplnego) dla czegoś, co ma być rezerwowym źródłem ciepła, to jestem ciekaw, ile tej energii wyprodukowanej przez kominek pójdzie w komin...
    Tyle ile jej wyemitujesz...W przypadku biokominka może to być mniej niż z wydajnego nowoczesnego piecokominka...Nonsens, to pojęcie względne...

  2. #2782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Piecokominek przynajmniej emituje energię poprzez obudowę.
    Biokominek ogrzewa gównie konwekcyjnie, w tym powietrzu konwekcyjnym są spaliny (para wodna i CO2)
    Gdyby wyprowadzić to przez komin na zewnątrz, to będzie grzał , jak kuchenka gazowa z włączonym wyciągiem.....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ciemnogród?....Biokominek można zasilić powietrzem z zewnątrz i podłączyć do komina...
    Przecież napisałem o tym wyraźnie -- biokominek trzeba zasilić powietrzem z zewnątrz i wyprowadzić "spaliny" za pomocą WENTYLACJI. Budowanie komina dla biokominka produkującego "spaliny" w postaci CO2 i H2O (czyli takich samych spalin jak "człowieki" tylko w nieco innych proporcjach), zwyczajnie nie skomentuję.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  4. #2784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Piecokominek przynajmniej emituje energię poprzez obudowę.
    Biokominek ogrzewa gównie konwekcyjnie, w tym powietrzu konwekcyjnym są spaliny (para wodna i CO2)
    Gdyby wyprowadzić to przez komin na zewnątrz, to będzie grzał , jak kuchenka gazowa z włączonym wyciągiem.....
    Opierając swoje wypowiedzi gÓwnie na tym, co wyguglasz, i fotkach biokominków po 200 -300 zł z Kratek, faktycznie można tak sądzić...Nie pomogę Ci, bo dokształcanie forumowego mądrali to nonsens...Zainteresowanych nie tylko wszechstronnym zabieraniem głosu, zapraszam pod adresy ukryte w ramce profilowej.

  5. #2785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Opierając swoje wypowiedzi gÓwnie na tym, co wyguglasz, i fotkach biokominków po 200 zł z Kratek, faktycznie można tak sądzić...Nie pomogę Ci, bo dokształcanie forumowego mądrali to nonsens...Zainteresowanych nie tylko wszechstronnym zabieraniem głosu, zapraszam pod adresy ukryte w ramce profilowej.
    Wiedziałem że tak zareagujesz

    Jasne, Ty oczywiście, jak REZERWOWE ŹRODŁO CIEPŁA możesz postawić cud--bio-maszynę z kominem, akumulacją, a może jeszcze rozporowadzeniem powietrza za konkretne $$$

    Przypominam,że rozmawiamy o TANIM, rezerwowym źródle ciepła na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Opierając swoje wypowiedzi gÓwnie na tym, co wyguglasz, i fotkach biokominków po 200 -300 zł z Kratek, faktycznie można tak sądzić...Nie pomogę Ci, bo dokształcanie forumowego mądrali to nonsens...Zainteresowanych nie tylko wszechstronnym zabieraniem głosu, zapraszam pod adresy ukryte w ramce profilowej.
    Nie "pomożesz", bo nie masz argumentów potrafiących się obronić na forum publicznym, ot co. Jedynie nieświadomym możesz robić wodę z mózgu, stąd to zaproszenie na prywatne pogawędki.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  7. #2787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post




    "Butla gazowa propan-butan 11kg może wystarczyć na nawet 110h pracy!!
    W piecyku montujemy standardową butlę propan-butan 11kg dostępną na większości stacji paliw, oraz miejsc dystrybucji gazu!! "

    Tak rezerwowo.... za 299:- PLN
    Ale pojechałeś są takie nakręcane na butle za 149

  8. #2788
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    O... to mozna sobie pozwolic na 2 jako REZERWOWE ŹRODŁO CIEPŁA
    No właśnie, a nie jak niektórzy, gaz + węglowiec + jeszcze kominek za kilka ładnych tysi, ale kto bogatemu zabroni, widać atawizm ciągle silny w narodzie.

  9. #2789

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Opierając swoje wypowiedzi gÓwnie na tym, co wyguglasz, i fotkach biokominków po 200 -300 zł z Kratek, faktycznie można tak sądzić...Nie pomogę Ci, bo dokształcanie forumowego mądrali to nonsens...Zainteresowanych nie tylko wszechstronnym
    zabieraniem głosu, zapraszam pod adresy ukryte w ramce profilowej.
    Piotrze, on taki jest, zawsze mądrzejszy od telewizora i przeważnie czepia się mnie jako początkującego użytkownika kominka z płaszczem. To typ człowieka, który z googli czerpie całą swoją fachową wiedzę. A przy okazji dokupiłem ostatnio następny pakiet drewna do mojego kominka, jest to brzoza z suszarni po 220/mp, pali się super. Powiedz Piotrze czy zakup suszonej akacji będzie dobrym wyborem bo czytałem, że brzoza generuje tzw długi płomień dedykowany właśnie do kominków z PW. W ofercie jest jeszcze buk, jesion, dąb, grab.

  10. #2790

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post





    "Butla gazowa propan-butan 11kg może wystarczyć na nawet 110h pracy!!
    W piecyku montujemy standardową butlę propan-butan 11kg dostępną na większości stacji paliw, oraz miejsc dystrybucji gazu!! "

    Tak rezerwowo.... za 299:- PLN
    To pierwszy krok do zaczadzenia osób nieumiejętnie obsługujących powyższe.

  11. #2791

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalck81 Zobacz post
    No właśnie, a nie jak niektórzy, gaz + węglowiec + jeszcze kominek za kilka ładnych tysi, ale kto bogatemu zabroni, widać atawizm ciągle silny w narodzie.
    No właśnie, kto bogatemu zabroni? Ja oprócz tego co przytoczyłeś (prócz węglowca) mam jeszcze klimę inverter.

  12. #2792

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalck81 Zobacz post
    No właśnie, a nie jak niektórzy, gaz + węglowiec + jeszcze kominek za kilka ładnych tysi, ale kto bogatemu zabroni, widać atawizm ciągle silny w narodzie.
    Swoją drogą atawizm jest w każdym z nas tylko, nie wiem dlaczego, tak trudno się niektórym do tego przyznać. To cecha ludzka niezbywalna.

  13. #2793

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    czy zakup suszonej akacji będzie dobrym wyborem bo czytałem, że brzoza generuje tzw długi płomień dedykowany właśnie do kominków z PW.
    Długi płomień pójdzie ci w wymiennik i będziesz miał spalanie spalanie niezupełne czyli trucie sąsiadów WWA do kwadratu .

    To pierwszy krok do zaczadzenia osób nieumiejętnie obsługujących powyższe.
    A polecane biokominki niby nie trują? Ich płomień ma kolor taki (pomarańczowy) jak w źle wyregulowanej kuchence spirytusowej.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 27-12-2016 o 18:15

  14. #2794
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polvader

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Kup lepiej generator prądotwórczy i jakąś farelkę. Koza w piwnicy? Nadmuch? Jak to chcesz zrobić - zbudować jakiś wymiennik przekazujący ciepło z rury spalinowej? Bo chyba nie chcesz spalin po domu gonić Poza tym tą kozą wody już nie podgrzejesz, a mając prąd w domu nie będzie z tym problemu.
    Dalej nie wiem czy taki piec - koza istnieje ... Do słabo ocieplonej piwnicy uważam że było by to dobre rozwiązanie, wiem że z kominka można zrobić ogrzewanie nadmuchowe, dlatego chciałem tylko się dowiedzieć czy można do tego zastosować kozę... Jeżeli nie - trudno, w kominek nie będę inwestował bo to za drogi gips...

  15. #2795

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Długi płomień pójdzie ci w wymiennik i będziesz miał spalanie spalanie niezupełne czyli trucie sąsiadów WWA do kwadratu .




    A polecane biokominki niby nie trują? Ich płomień ma kolor taki (pomarańczowy) jak w źle wyregulowanej kuchence spirytusowej.
    To prawda. Bio kominka nawet za darmo bym nie zainstalował.

  16. #2796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Sa ci co calkiem umiejetnie truja innych kopcacymi kominami...


    Rozumiem tez ze piecem i kominkiem nie mozna nikogo zaczadzic....

    "Czym jest czad? To produkt uboczny każdego procesu spalania – węgla w piecach kaflowych, drewna w kominkach, gazu w kuchenkach lub piecykach łazienkowych, paliwa w silniku samochodowym." unquote

    A urzadzenie wkleilem z lekka ironia... jako tania alternatywa dla "tanich" sugesti kominkow, kominow etc.

    Osobiscie nie mam awaryjnego zrodla ciepla gdyz obie PC sa na prad
    Kominek nie zaczadzi jeśli jest z zamkniętą i szczelną komorą spalania z dolotem powietrza z zewnątrz. Taki właśnie posiadam i używan na codzień. A czad to konkretnie tlenek węgla, bezwonny i cichy zabójca.

  17. #2797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Piotrze, on taki jest, zawsze mądrzejszy od telewizora i przeważnie czepia się mnie jako początkującego użytkownika kominka z płaszczem. To typ człowieka, który z googli czerpie całą swoją fachową wiedzę. .
    W takim razie, zastanawiam się, skąd ty czerpiesz swoją niewiedzę
    Pamietasz to:
    "ceramika jest wieczna, stalowy komin to sito po paru latach"

    Inne tezy z litości przemilczę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2798

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W takim razie, zastanawiam się, skąd ty czerpiesz swoją niewiedzę
    Pamietasz to:
    "ceramika jest wieczna, stalowy komin to sito po paru latach"


    Inne tezy z litości przemilczę
    A to akurat wiem od ludzi używających powyższe.

  19. #2799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Sa ci co calkiem umiejetnie truja innych kopcacymi kominami...

    Rozumiem tez ze piecem i kominkiem nie mozna nikogo zaczadzic....

    "Czym jest czad? To produkt uboczny każdego procesu spalania – węgla w piecach kaflowych, drewna w kominkach, gazu w kuchenkach lub piecykach łazienkowych, paliwa w silniku samochodowym." unquote

    A urzadzenie wkleilem z lekka ironia... jako tania alternatywa dla "tanich" sugesti kominkow, kominow etc.

    Osobiscie nie mam awaryjnego zrodla ciepla gdyz obie PC sa na prad
    Najwięcej zatruć czadem jest piecami gazowymi:
    http://www.zinfo.pl/artykuly/3149
    "Najczęściej do wypadków związanych z zatruciem czadem dochodzi w łazience wyposażonej w grzałkę wody przepływowej"

  20. #2800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A to akurat wiem od ludzi używających powyższe.
    Widzę, że obracasz sie w "światłym" towarzystwie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 140 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony