dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    ..
    Edit: wlasnie to co Finlandia napisal.
    W sumie jak to sie dzieje ze producent cieszacy sie slawa i dobbrymi wynikami testow robi takie bledy ? jakby pierwszy raz okna robil ? czy to efekt "oszczednosci"
    Nie. Interpretujesz na niekorzyść To stosunkowo nowy rodzaj docisku, do tego inaczej zamykające się okno. Raczej niedpracowanie systemu. Standardowy docisk zewnętrzny wycofano już dawno, bo szpecił (ale był najskuteczniejszy). Potem pojawił się (i jest szeroko używany "zwykły" ale nie zawsze się sprawdzający). To co masz u Ciebie ma opcję regulowania (niby lepsze - ale jak widać też nie zawsze daje radę). Tak jak pisałem - teraz jest używane pełne okucie (z zablokowaną funkcją uchyłu - bo to skrzydlo nie może się uchylać) - ale to opcja najdroższa i tylko nieliczne, najbardziej dmuchające na zimno firmy to stosują).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ja tylko dociekam. Choc niestety nie uzyskalem odpowiedzi na swoje pytanie.

    Jeszcze tylko potwierdz to co pisales. Szczelnosc okien nie ma znaczenia na wynik koncowy OZC ?
    I nie mow o wentylacji grawitacyjnej ale i o mechanicznej bo wbrew pozorm wiele osob juz ja montuje.

  3. #83

    Domyślnie

    Ma ale musisz w koncu zrozumiec ze szczelnosc okien to infiltracja powietrza i nie ma zadnego związku z Uw okna.

    To zupelnie dwa rozne parametry okno.

    O ile Uw mozna uwzglednic w OZC o tyle infiltracji juz nie za bardzo bo nie jest znana jego wartość

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Tak jak pisałem - teraz jest używane pełne okucie
    Czyli wycofali sie z montowania tego co jest u mnie ?

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.133

    Domyślnie

    Nie wiem czy wycofali - widzę już inne rozwiązanie które wg mnie powinno być wstawione w takich sytuacjach jak Twoja.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ma ale musisz w koncu zrozumiec ze szczelnosc okien to infiltracja powietrza i nie ma zadnego związku z Uw okna.
    To zupelnie dwa rozne parametry okno.
    O ile Uw mozna uwzglednic w OZC o tyle infiltracji juz nie za bardzo bo nie jest znana jego wartość
    Jasno i klarownie.
    choc to juz w sumie zrozumialem, po lekturze ktora zapodal Jan Kalita.
    Dopytywalem Ciebie o to jeszcze, bo wczesniej zapytalem o mostki i mowiles ze powinien Uw uwzgledniac je, tylko tam chodzilo o styk szyby z profilem. Nie wazne juz.

  7. #87

    Domyślnie

    Kazdy dobry program wyliczajacu Uw okna uwzglednia liniowe mostki nna styku okna z szyba - nazywa sie je PSI
    Np firmowy program Schuco oproz takich wyliczen zmienic rodzaj ramki miedzyszybowej by wykazac roznice w Uw calosci jesli ktos chce ja poznac.

    Co do dociskow.
    Docisk staly jest wielokrotnie tanszy od pelnych okuc z blokada uchlu - tylko po chlore w oknach ten kawalek blaszki skoro na slupku stalym mozna miec oba skrzydła RU ?
    I widzisz
    Znow wracamy do punktu jakby wujscia - kasy
    Ludzie nie maja zielonego pojecia o oknach i porownujac oferty nie dostrzega takich niuansow.
    Glupia rzecz - w standardze kazde okno R okuwane jako RU czy tez duperrl zwiazany z wklejaniem szyby w drzwiach balkoowth w standardzie
    Tak ma np. AWILUX robiący okna w Schuco.
    Ale taki rozszerzony standard kosztuje
    A firmy chca sprzedawac a nie na sile uszczesliwiac klientów cena i to najlepiej jak najnizsza

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ja infiltracje wrzucilem w mostki lacznie, stad cale zamiesznie z mojej strony. Ale ogolnie uwazam ze nie na darmo cala dyskusja, bo izotermy poruszone, wneki, wyniki OZC.
    Za okna nie zaplacilem malo.
    Awilux na oknotescie dopiero 16 miejsce, to ja kupilem top 1 i mam takie kwiatki, to z pozycji 16tej nawet nie wyobrazam sobie jakie by byly
    Oczywiscie zartuje.

  9. #89

    Domyślnie

    Widzisz....tak to jest z tymi rankingami i za co przyznaje sie punkty )
    T12345T bez obrazy
    Wsrod montowanych przeze mnie roznych producentow kilku z czolowki tegao rankigu nigdy bym nie kupil za zadne pieniadze

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony