dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zasobnik CWU-blsko kotła czy odbiorników

    Witam
    Chciałbym zrobić mały remont instalacji i zastanawiam się nad umiejscowieniem zasobnika CWU. Gdzie z punktu widzenia poprawności wykonania instalacji powinien znajdować się zasobnik CWU- Blisko kotła a ciepła woda doprowadzona w obiegu do odbiorników, czy bliżej odbiorników a woda od kotła do ogrzewania zasobnika doprowadzona dalej.
    Bardzo proszę o informacje lub link do podobnego tematu. Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2

    Domyślnie

    Bliżej odbiorników = wyższy komfort i mniej wody trafi do konalizacji.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Witam
    Chciałbym zrobić mały remont instalacji i zastanawiam się nad umiejscowieniem zasobnika CWU. Gdzie z punktu widzenia poprawności wykonania instalacji powinien znajdować się zasobnik CWU- Blisko kotła a ciepła woda doprowadzona w obiegu do odbiorników, czy bliżej odbiorników a woda od kotła do ogrzewania zasobnika doprowadzona dalej.
    Bardzo proszę o informacje lub link do podobnego tematu. Pozdrawiam
    Witaj!

    A jak daleko masz od kotła do odbiorników? To jakaś duża instalacja?

    W standardowych instalacjach zasobnik jest w kotłowni, tak zresztą wykonane są niektóre kotły - np kotły gazowe z wbudowanymi zasobnikami na cwu i instalacje takie działają bez zarzutów (Zobacz TUTAJ)

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.450

    Domyślnie

    Z uwagi na poprawność instalacji zasobniki montuje się najczęściej jak najbliżej kotła.
    Taka instalacja z uwagi na wyższą temperaturę ładowania zasobnika zapewnia najmniejsze straty ciepła.
    Naturalnie dalsza instalacja CWU do odbiorników powinna być bardzo dobrze zaizolowana tak aby straty ciepła były jak najmniejsze.
    Dla zapewnienia komfortu użytkowania tak aby ciepła woda była dostępna bez oczekiwania aż dotrze do odbiorników stosuje się instalację z cyrkulacją gdzie ciepła woda krąży cały czas pomiędzy zbiornikiem a punktem jak najbliższym wszystkich punktów poboru.
    Zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest zwykle czasowe czyli najczęściej potrzebna jest ona rano, następnie w porze obiadowej oraz wieczorem dlatego w celu jak najmniejszych strat związanych z ucieczką ciepła przez cyrkulację uruchamianie pompy ryrkulacyjnej stosuje się programatory czasowe lub regulatory kotła z taką funkcją które potrafią załączyć pompę cyrkulacyjną tylko w okresach wzmożonego zapotrzebowania na cwu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi Panowie. Nie odzywałem się ob dużo ostatnio miałem pracy ale wezmę pod uwagę Wasze podpowiedzi.
    Mam w domu starą instalację i nie bardzo chcę ją dewastować. Muszę dokładnie przemyśleć jak włączyć ciepłą wodę do istniejących przewodów i zrobić cyrkulację tak żeby ciepła woda była najbliżej kotła.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  6. #6
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Mam w domu starą instalację i nie bardzo chcę ją dewastować."

    To nie bardzo się da coś sensownego z nią zrobić...

    Adam M.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony