dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.413

    Domyślnie

    Wszystko jest OK poza tym że styropiany systemowe podłogowe bywają 3 lub 5 cm.
    Mówię tu o tych już wyposażonych w folię aluminiową.

    http://allegro.pl/styropian-z-folia-...623333398.html

    No chyba że dajesz zwykły styropian a następnie samą folię

    http://allegro.pl/folia-do-ogrzewani...rs_socket_id=9

    Poza tym mozna jeszcze rozważyć opcję systemową KNAUF

    https://www.artbud.pl/pl/p/Plyty-do-...a-za-1m2/34209

    Są zwolennicy stosowania bo wygoda ale przeciwnicy twierdzą iż poprzez wypustki istnieje mniejszy kontakt rury z jastrychem co wpływa na sprawność.
    Tak więc odnośnie tych dwóch warstw to albo jest systemowy z folią albo zwykły oraz dodatkowo folia
    Jeśli chcesz robić to sam to nie polecam styropianu bez folii cieńszego niż 3 cm , oraz samej folii, wychodzi to taniej i samemu można się pobawić dopieszczając wszystkie szczegóły ale sprężyste rury podnoszą całość do góry więc należy ułożone części sukcesywnie dociążać.
    Ale po paru dniach efekt ustępuje i można zdjąć te dodatkowe elementy.

    Co do zbrojenia to na ogrzewanie podłogowe nie powinno się dawać zbrojenia.
    Można dać zbrojenie rozproszone z włókien szklanych dodawanych podczas mieszania zaprawy na budowie no i oczywiście dylatacja i robiąc to samemu zakup białą lub żółtą taśmę dylatacyjną

    http://www.foliedapi.pl/dylatacja/14...5cm-x-50m.html

    oraz zszywacz tapicerski i przymocuj ją do ściany tak aby przynajmniej 10-12cm wystawała nad warstwą styropianu, najlepiej zakupić szerszy i ułożyć przed ułożeniem styropianu.
    Dodatkowe dylatacje jeżeli podłogówka przechodzi z jednego pomieszczenia do drugiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0033.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	374254
    Oczywiście siatka zbrojąca zatopiona w warstwie 5 jeżeli jest to oczywiście jastrych cementowy ale w pomieszczeniach bez podłogówki i oczywiście koniecznie w garażu, ale na podłogówce siatki nie ma i daje się plastyfikator.
    Można ją dać jedynie w miejscach szczególnie obciążonych np przy schodach itp.

    Przy stosowaniu jastrychu anhydrytowego zbrojenia nie ma gdyż materiał wykazuje się małą pracą podczas nagrzewania i stygnięcia.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-11-2016 o 19:24
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mareks77, dzięki za wszystkie wskazówki/uwagi. Jako podsumowanie tej dyskusji zamieszczam rysunek poglądowy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacje-przekrój.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	374428
    Ostatnio edytowane przez pstawik ; 27-11-2016 o 12:22

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post

    oraz zszywacz tapicerski i przymocuj ją do ściany tak aby przynajmniej 10-12cm wystawała nad warstwą styropianu, najlepiej zakupić szerszy i ułożyć przed ułożeniem styropianu.
    Mam do ciebie pytanie o te taśmy dylatacyjne mocowane zszywaczem. Mam tasme 8mm o szerokosci 15cm. Styropian mam juz rozłozony i rozłozone rurki, tasme chce rozłożyć teraz. Samej wylewki bede miec 7cm a tasma ma szerokosc 15cm. Rozumiem że aż 8cm bede musial wyciać po wyschnieciu betonu ? Czy też mam próbowac wcisnać część szerokości taśmy miedzy styropian a ścianę? Raczej to u mnie mało mozliwe bo mam wszystko ciasko ułożone, jak była większa szczelina to dawałem tam piankę...
    I pytanie o to mocowanie na zszywacz. To działa? Mam okolo 1cm tynku a pod nim twarda jak skała ceramika (porotherm). Te zszywki będą sie trzymac? Tynk gipsowy typu diamand.
    Niektórzy mówili że mozna mocować taśmy na klej na gorąco ale nie testowałem...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Mam okolo 1cm tynku a pod nim twarda jak skała ceramika (porotherm). Te zszywki będą sie trzymac? Tynk gipsowy typu diamand.
    Niektórzy mówili że mozna mocować taśmy na klej na gorąco ale nie testowałem...
    będą trzymać idealnie, sam tak mocowałem do takiego samego tynku. Zszywki max 8mm długości.

    Co do reszty wypowiedzi, to ja mam 3 warstwy styro po 5cm. Tasme przyczepiłem przed ułożeniem 3 warstwy. Natomiast na poddaszu, najpierw przyczepie tasme a dopiero później bede układał styro


  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Klej na gorąco świetnie się sprawdza przy mocowaniu dylatacji do ściany. Trzeba go aplikować na taśmę bo ściana może zbyt szybko odebrać ciepło z kleju.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #26

    Domyślnie

    Dużo szybciej i wygodniej zszywaczem

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    będą trzymać idealnie, sam tak mocowałem do takiego samego tynku. Zszywki max 8mm długości.

    Co do reszty wypowiedzi, to ja mam 3 warstwy styro po 5cm. Tasme przyczepiłem przed ułożeniem 3 warstwy. Natomiast na poddaszu, najpierw przyczepie tasme a dopiero później bede układał styro
    U mnie już wszystkie warstwy użlożone i podłogówka wiec za późno na wkladanie taśmy wgląb styro. Ewentualnie mogę zrobić płytki rowek np na głębokość na 1cm i tak ułożyć taśmę tylko czy warto ?
    I tak na chłopski rozum to w miejscu gdzie zszywka trzyma to dylatacji nie będzie to beton dojdzie aż do ściany (ściśnięta pianka). Ale rozumiem że takie punkty oparcia betonu nie bedą problemem ?

  8. #28

    Domyślnie

    Nie wiem jak tasma sie będzie trzymać bez wlozenia "za styropian" ale zszywkami przypinasz powyżej lini wylewki.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ok o tym nie pomyślałem. Spróbuje wsunać taśmę jak głeboko się da.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja bym nie wsuwał za styro tylko dobrze dosunął do tego styro a u góry przypial.
    wylewkarz betonem docisnie na dole.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Jeszcze pytanko bo widziałem tez taśmy gdzie jest od dołu taka folia na zakładkę. Ją sie wsuwa chyba pod folie aluminiowa pod podłogówkę. Jeśli jednak zrobie tak jak piszecie że wpuszczę taśmę wgłąb styro przy ścianie no to nie będzie jak tą folie podlożyć pod folie podłogówki. Nie kupować więc tej taśmy z folią?

  12. #32

    Domyślnie

    jak nie robisz anhydrytu tylko zwykłego miksokreta, to nie ma sensu.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony