dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 148
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 2953
  1. #921

    Domyślnie

    skoro przewody masz niezaizolowane to się nie dziw..

    btw
    obiektywnie patrząc na te wszystkie wpisy ludzi o nieprawidłowościach w działaniu reku, słabej sprawności, pozamarzanych wymiennikach itp to winni są w 90% sami użytkownicy WM

    bo np:
    -instalacja źle, słabo lub wcale niezaizolowana
    -instalacja lub/i rekuperator przewymiarowany
    -wyłączają reku na noc albo podczas mrozów

    Sam mam słabo zaizolowane przewody WM i reku obłożone byle jak styropianem na strychu i jakoś nie płacze po forach,że nie jest idealnie tak jak bym sobie tego życzył. Tylko ,że ja mam świadomość braków u mnie i ich konsekwencji.

  2. #922

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    skoro przewody masz niezaizolowane to się nie dziw..

    btw
    obiektywnie patrząc na te wszystkie wpisy ludzi o nieprawidłowościach w działaniu reku, słabej sprawności, pozamarzanych wymiennikach itp to winni są w 90% sami użytkownicy WM

    bo np:
    -instalacja źle, słabo lub wcale niezaizolowana
    -instalacja lub/i rekuperator przewymiarowany
    -wyłączają reku na noc albo podczas mrozów

    Sam mam słabo zaizolowane przewody WM i reku obłożone byle jak styropianem na strychu i jakoś nie płacze po forach,że nie jest idealnie tak jak bym sobie tego życzył. Tylko ,że ja mam świadomość braków u mnie i ich konsekwencji.
    Jak rozmawiam z serwisem to przeważnie większość to wina użytkowników... od filtrów zaczynając a na braku zaizolowanych kanałów kończąc. A wyłączanie centrali też się zdarza.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #923

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak rozmawiam z serwisem to przeważnie większość to wina użytkowników... od filtrów zaczynając a na braku zaizolowanych kanałów kończąc. A wyłączanie centrali też się zdarza.
    A u mnie temperatura nawiewu wróciła w końcu do w miarę normalnego poziomu. jednak musiał być lekko przymrożony wymiennik.
    Wyłączyłem na razie automatyczne wietrzenie, bo pewnie to było powodem zamarznięcia (grzałka nie dała rady ogrzać powietrza przy -20 przy takiej intensywnej wymianie).

    Będę obserwował dalej.

  4. #924

    Domyślnie

    Witam,
    zakładam montaż rekuperatora ThesslaGreen.
    Dom już zamieszkały, więc będzie "troszkę" kombinacji.Mam przygotowaną wstępną wycenę.
    Zastanawia mnie dobór jednostki.
    Z informacji które uzyskałem aby dobrać odpowiednio urządzenie liczymy:
    Kubatura 430M^3
    Ilość osób 5 x 40m^3 = 200m^3
    Urządzenie powinno pracować na około 55%-60% wartości nominalnej
    Czyli wydajność centrali 320 m/h powinna być odpowiednia.?
    W załączeniu wysyłam bilans powietrza do mojego domu.
    Poprosze o komentarze.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilans_powietrza_ver2-page-001.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	378726
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  5. #925

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Witam,
    zakładam montaż rekuperatora ThesslaGreen.
    Dom już zamieszkały, więc będzie "troszkę" kombinacji.Mam przygotowaną wstępną wycenę.
    Zastanawia mnie dobór jednostki.
    Z informacji które uzyskałem aby dobrać odpowiednio urządzenie liczymy:
    Kubatura 430M^3
    Ilość osób 5 x 40m^3 = 200m^3
    Urządzenie powinno pracować na około 55%-60% wartości nominalnej
    Czyli wydajność centrali 320 m/h powinna być odpowiednia.?
    W załączeniu wysyłam bilans powietrza do mojego domu.
    Poprosze o komentarze.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilans_powietrza_ver2-page-001.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	378726
    Co to za wyliczenia? 40m3 na osobę? zimą centrala leci u mnie przy 5 osobach na 100m3/h! Inaczej byłoby za sucho. Latem przeważnie 120 %. Oczywiście od czasu do czasu więcej. Ja nie jestem fanem naciągania ludzi na centrale które im nie są potrzebne byleby więcej kasy wydali. A bilanse to można sobie liczyć dla obiektów przemysłowych Generalnie przyjąć warto sobie od 20-30 m3/h na osobę i zgodnie z normami łazienkę i kuchnię - dla normalnej pracy. Tyle.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #926

    Domyślnie

    Dzięki ,
    uważasz że 320 jest przewymiarowana?
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  7. #927

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Dzięki ,
    uważasz że 320 jest przewymiarowana?
    Nie, zapas przydaje się na imprezę, wietrzenie itd. Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że wentylacja nie chodzi na takich parametrach na jakich większość "projektantów" ją oblicza... Nie da się dobrze mieszkać w domu gdyby ustawić teraz te 320 m3/h które ktoś Ci tam zaprojektował. Tłumacze to wielu klientom i dzięki temu są w stanie zaoszczędzić kasy a potem zdziwienia jak centralka przez 95% roku jedzie na 100-120m3
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #928

    Domyślnie

    To ostatnie pytanie.
    Czy któryś z Was, użytkowników WM i PC P-W kieruje w jakiś sposób wyrzutnie w stronę PC?
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  9. #929

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    To ostatnie pytanie.
    Czy któryś z Was, użytkowników WM i PC P-W kieruje w jakiś sposób wyrzutnie w stronę PC?
    Broń boże! Przecież to jest wilgotne powietrze i będzie powodować zwiększone szronienie wymiennika zimą.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #930
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Witam,
    zakładam montaż rekuperatora ThesslaGreen.
    Dom już zamieszkały, więc będzie "troszkę" kombinacji.Mam przygotowaną wstępną wycenę.
    Zastanawia mnie dobór jednostki.
    Z informacji które uzyskałem aby dobrać odpowiednio urządzenie liczymy:
    Kubatura 430M^3
    Ilość osób 5 x 40m^3 = 200m^3
    Urządzenie powinno pracować na około 55%-60% wartości nominalnej
    Czyli wydajność centrali 320 m/h powinna być odpowiednia.?
    W załączeniu wysyłam bilans powietrza do mojego domu.
    Poprosze o komentarze.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilans_powietrza_ver2-page-001.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	378726
    Thxluk, kto Ci to projektował?
    Zasada jest bardzo prosta, do mokrych pomieszczeń dajesz wywiew a do suchych nawiew..
    W projekcie masz wywiew z klatki schodowej i ganka, ja bym tam nic nie dawał, jak już to nawiew ale to nie ma sensu...

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  11. #931

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Thxluk, kto Ci to projektował?
    Zasada jest bardzo prosta, do mokrych pomieszczeń dajesz wywiew a do suchych nawiew..
    W projekcie masz wywiew z klatki schodowej i ganka, ja bym tam nic nie dawał, jak już to nawiew ale to nie ma sensu...

    Pozdrawiam
    Jacek
    Nawet na to uwagi nie zwróciłem, ale racja kolejne bzdury.

  12. #932
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Wytłumaczy mi ktoś jak krowie na rowie jak to jest z tymi filtrami?
    Chciałem filtr gdzie można samemu wycinać z materiału i sprzedawca sprzedał mi Clean Pad Pure z dopłatą zamiast Clean Pad. Nie powinien mi sprzedać Clean Pad Frame?

  13. #933
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powinien
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #934
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Thxluk, kto Ci to projektował?
    Zasada jest bardzo prosta, do mokrych pomieszczeń dajesz wywiew a do suchych nawiew..
    W projekcie masz wywiew z klatki schodowej i ganka, ja bym tam nic nie dawał, jak już to nawiew ale to nie ma sensu...

    Pozdrawiam
    Jacek
    No niestety szarlatanów widać w tym biznesie jest bez liku. Spotkałem takiego artystę w Trójmieście (m.in. przedstawiciel Thessli zresztą), który chciał mi robić wyciąg na korytarzu, nie wnikał w ogóle ile osób będzie w domu mieszkać i wciskał Onyxa 450 mówiąc, że to najlepszy produkt na rynku (skądinąd wiem, że po prostu na dobrych marżach się go sprzedaje). Ta 450-ka miała pracować przy 2 stałych mieszkańcach w domu.

  15. #935

    Domyślnie

    Bo lepiej miec bardziej wydajna centrale niz mala.
    co do nawiewow i wywiewow to dzis bym zrobil w sypialnibnie tylko nawiew ale i wyciag. Podobnie wyciag bylby w salonie nad kominkiem

  16. #936

    Domyślnie

    Wyciag z korytarza czy wiatrolapu jak najbardziej ma sens bo jak schna kurtki lub buty to zwyczajnie z nich smierdzi

  17. #937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja tam wolę taki smród jak miało być mi śmierdzieć z kibelka. Jeszcze raz nawiewy dajemy do czystych pomieszczeń (pokoje, sypialnie, salon i ewentualnie suszarnia) a wywiewy w brudnych (kibel, łazienka - najmocniejszy oraz kuchnia mniejszy). Pozostałe pomieszczenia można pominąć. Jeśli ktoś już się bardzo upiera to w wiatrołapie ewentualnie minimalny nawiew. Inaczej ubrania tam wiszące będą miały zapach - oczywiście do przesady aby trafiło - gotowanej kapusty czy innych potraw przyrządzanych w domu lub ewentualnie kabelka .

  18. #938

    Domyślnie

    A z suszarni to jednak nie powinien być wywiew? Tam może być duża wilgoć i jednak pranie czuć

  19. #939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak chcesz suszyć "zepsutym " iwilgotnym powietrzem to proszę bardzo. Ja tam wolę suchym i świeżym.

  20. #940

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że wyciągnę wilgotne i "zaciągnę" do suszarni suche, które zostało nawiane w pomieszczeniu za drzwiami.

Strona 47 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony