dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie dom szkieletowy o malej pow 40m2 + poddasze + podpiwniczenie

    Witam . Mam pewien mały problem ponieważ ok 2 lata temu postanowiłem przekształcić Domek letniskowo-gospodarczy w mieszkalny ponieważ miałem dość mieszkania w kawalerce. I mam mały problem ponieważ strasznie dużo spala mi piec na ekogroszek (termo-tech 16 kw). Przy mrozach ok -5 spalanie na dobę to ok 6-8 kg . Ocieplenie domku to 12 cm styropian + zewnetrzna deska 22 mm + folia + wełna 10 cm + karton gips 12 mm. Na poddaszu wełna 15 cm. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny pozerania ekogroszku . Załączam zdjecie domku. <a href=https://zapodaj.net/4c884b58dd78 c.jpg.html>20160110_150136.jpeg</a>

  2. #2

    Domyślnie

    Pomylilem sie przy spalaniu ok 10-13 kg na 24h

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Za mały piec przecież na taki metraż to ledwo idzie włożyć coś 4 kW .. a i to jest za bycze.. pelet/ gaz/
    kocioł + bufor.
    Patrząc na zdjęcia - to malizna domek .. a pożera .cho cho .. może trzeba się zapytać kogoś od ustawiania kotłów ..
    np Kolega Jarecki79 jest tu w tych sprawach biegły, ale czuję że kocioł jest 4 x za duży do potrzeb przy -20.. a co dopiero przy
    0 .. to już 8x ... a jeszcze patrząc na izolację.. to kocioł jest tak o 13 kW za duży lekko licząc..
    Obciążenie cieplne jak by było 50 W/m2 .. ile masz mocy ? 2kW ..a masz buchaja na 16 kW .. no naprawdę malutki kociołek.
    [img]http://strefaokazji.com/upload/images/products/big/JUCO_MLOTEK_SLUSARSKI_10_KG7692.jpgp/img] to jest jak by takiego młota używać do wbijania gwoździków w boazerii sprzedał bym tego kotła .. poszukał czegoś np klimatyzator spli.. ba nawet farelka na prąd ..
    a nie buchaj na 8 takich domków ..

  5. #5

    Domyślnie

    Piec wstawiony 16 kw ponieważ przeliczone było w ten sposób : parter 40 m2 + poddasze 30 m2 + podpiwniczenie ogrzewane 1 - pomieszczenie 15 m2 .85 m2 i ten kto montowal stwierdził że musi być zapas. A ocieplenie scian nie za małe?? I to nie zwiększa spalania??
    Ostatnio edytowane przez porsche2006 ; 28-12-2016 o 17:11

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale to i tak piec gigant .. ocieplenie nie jest chude, nawet powyżej przeciętnej .. zapasu nie potrzeba - chyba że palnik malutki - kocioł wielki.
    A czemu izolacja ma zwiększać spalanie? bo to wręcz brzmi absurdalnie... nie uważasz ?
    22cm zliczyłem na ścianach - to mało nie jest..
    Pomylilem sie przy spalaniu ok 10-13 kg na 24h
    to pominąłem .. 10-13 kg wynikiem złym nie jest
    do końca ..

  7. #7

    Domyślnie

    O izolację to chodziło mi o to ze za cienka warstwa oCieplenia tz . Grubosc sciany.Dziękuję za pomoc to już mam wszystko wyjaśnione. A jeszcze jedno pytanie czy na poddasze 15 cm wełny to nie za mało??

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Na dachu nigdy za wiele (w granicach rozsądku) bo ciepło leci do góry, zwłaszcza skoro na ścianach masz więcej.
    Może kup/wypożycz jakieś grzejniki konwektorowe na prąd i przez parę dni sprawdź ile zjadają prądu. To będziesz miał zwymiarowane ile kW potrzebujesz.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nagrzane powietrze niesie ciut więcej energii, ale ale to nie jest taka różnica, aby wpadać w panikę.
    To będziesz miał zwymiarowane ile kW potrzebujesz.
    długa seria danych, pogoda musiała by być np -5 st .. zero wiatru, zero zmian, zero słońca itp.. wtedy można by było przyjąć to za prawie pewnik.
    Dopiero zestawienie tego z danymi z całego sezonu, z temp wew, zew i tak seria paru lat - można powiedzieć o co chodzi.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No tak, i jeszcze doktorat będzie można z tego zrobić.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    I robią koledzy doktoraty z tych dziedzin, właśnie tam wykuwa się prawdziwa praktyka, a nie na budowie.. jakiś goguś sobie coś stwierdzi..
    subiektologia stosowana, to najcześciejszejesz zachowanie - klejenie na plackach itp.. bo coś tam bo coś tam..
    Podałem przybliżony sposób na wykonanie miarodajnego pomiaru, gdzie czas jest jedną ze zmiennych.
    Trzeba mieć dokładne dane, inaczej to jest nie badanie- a wróżenie. Mówię do Taty - trzeba 30-35mp drewna.. a gdzie tyle.. teraz wychodzi..
    że troszkę słabiej się grzeje, nie wszędzie trzyma +20 st ipt. na podstawie takiego zachowania, nie można wyciągnąć wniosku..
    zwłaszcza że dom nie jest stabilny termicznie, U przegród = 0,70 W/m2K- każdy jeden m2 "świeci ciepłem" z mocą 14 Wat przy 0st..
    dużo .. jedna elewacja to 70 takich żaróweczek..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony