dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar matmateusz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Beton wodoszczelny... czy działa?

    Witam!
    Będę budował dom na dosyć niepewnym gruncie jeżeli chodzi o wodę. A zależy mi na wybudowaniu piwnicy. Słyszałem że jest coś takiego jak beton wodoszczelny. Więc pomyślałem sobie czy nie wylać pod piwnicą płyty z tego betonu i zrobić chociaż 60 cm ściany fundamentowej również z tego betonu... Wdzięczny będę za każdą opinię w tym temacie. Zasadniczo chodzi mi o to czy takie rozwiązanie ma w ogóle jakiś sens (czy zabezpieczy przed wodą) oraz jak to się przekłada na koszty.

  2. #2

    Domyślnie

    Są dodatki wodoszczelne do betonu i kosztują one około 10-15 zł/m3, więc jak najbardziej polecam. Natomiast nie zastąpi to izolacji ścian fundamentowych. Zadzwoń do najbliższej betoniarni to dostaniesz dokładną cenę.
    niepoprawny optymista

  3. #3

    Domyślnie

    Wodoszczelnośc betonu to jedno ale bez izolacji sam beton wodoszczelny nie da rady, bynajmniej nikt z wykonawców nie chce dac mi na to pisemnej gwarancji. Ja mam u siebie do wykonania podpiwniczenie gdzie w okresach mokrych woda zaczyna się na głębokości łydek. U mnie jest ustalona taka kolejnośc, piwnica jest żelbetowa z betonu wodoszczelnego który jest ubijany a potem izilacja voltex czy cus takiego. Jeżeli będzie stała woda podczas robót to dochodzi jej pompowanie igłofiltrami. Koszt wykonania 100tys. Gwarancja pisemna na wodoszczelnośc.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar matmateusz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie aż tak źle nie wygląda - woda na głębokości ok 170cm (jest teraz wysoki poziom wody) a piwnica ma być wkopana w ziemię ok 90cm więc jest 80cm zapasu. Ale chciałby to trochę zabezpieczyć... Myślałem o tym betonie plus papa termozgrzewalna.

  5. #5
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Beton B25 sam w sobie jest "wodoszczelny" - w Pańskim przypadku bardziej skupiłabym się na zamówieniu projektu uwzględniającego warunki wodne - co skutkuje odpowiednią konstrukcją fundamentu, uszczelnień, izolacji etc etc...

    "adaptując" na własną rękę katalogowca (na podstawie rad z forum) - skończy się tak jak zawsze. Jeziorem

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Znalazłem w dzienniku jednego z forumowiczów opis tej technologii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4867574
    i na drugiej stronie tego samego dziennika
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5021845
    Ostatnio edytowane przez Dareckyy ; 06-02-2012 o 14:04

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Teoretycznie beton nie powinien przepuszczać wody.
    Tylko budyne z betonu wodoszczelnego musi być dobrze zaprojektowany. Taki beton nie może pękać co się wiąże, z duza ilością zbrojenia, odpowinimy taśmami dylatacjami na stykach płaszczyzn. Takie betony działają ale raczej w dużych budynkach, dobrze zaprojektowanych, za zbadanymi gruntami...
    Myślę że w przypadku domków jednorodzinnych, lepiej poprostu nałożyć hydroizolację: albo KMB albo samoprzylepne taśmy bitumiczne.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Beton B25 sam w sobie jest "wodoszczelny"
    Tia w szczególności uwielbiam projektantów projektujących z betonu wodoszczelnego elementy żelbetowe na rozwarcie rys 0,3mm......
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Tia w szczególności uwielbiam projektantów projektujących z betonu wodoszczelnego elementy żelbetowe na rozwarcie rys 0,3mm......
    Czy zbrojenie betonu wodoszczelnego W8 (np. C30/37) powinno być takie samo jak np. B20 (taki mam w projekcie)? Chodzi mi o te rysy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    B20 to nie beton.. to beton zupka - pół kruszywa w litrze wody, nie ma i nie będzie betonu wodoszczelnego, chyba że będzie nie na cemencie, a czymś innym i
    nie będzie wody, a coś innego .. wujek skurcz przyjdzie i powie - ej ty beton wodoszczelny W8 .. to jak.. musisz pękać..
    B20 to jest beton lichy - wykonany z nadmiarem wody .. bo inaczej być nie może.. jak się robi zaczyn w proporcjach 40 L na 100kg cemnetu.. to na pewno taki lichy beton nie wyjdzie.. bliżej mu do C30/37.. A rysy są związane z wieloma czynnikami, a ulubione zarysowania - to wuj skurcz powoduje ..
    Wuj termika wtóruje i = szas pras woda wychodzi .. bo jeszcze jak jest pod ciśnieniem hydrostatyczny.. to nie ma bata.. 0,1 bara na 1mb wysokości słupa.. zobowiązuje..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    B20 to nie beton.. to beton zupka - pół kruszywa w litrze wody, nie ma i nie będzie betonu wodoszczelnego, chyba że będzie nie na cemencie, a czymś innym
    Tak, już kilkukrotnie pisano na forum, że beton "wodoszczelny" też przepuszcza wodę. Może to trochę niefortunna nazwa. Może "hydrotechniczny" to lepsze określenie.
    Ja w projekcie ścian piwnic mam "beton zbrojony wylewany gr. 24cm".
    Jestem na etapie adaptacji i będę chciał zastosować C30/37 W8. Zdaję sobie sprawę, że wymaga to właściwego wibrowania i betonu z renomowanego źródła.
    Oczywiście na ten beton ścian piwnicy pójdzie jeszcze izolacja, ale na razie nie wiem co - papa, powłoki Remmersa itp.
    Szukam inspiracji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony