dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 20
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 383
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wszystko zależy czy przyjechał do Ciebie prosto z taśmy produkcyjnej. W sezonie jest to bardziej prawdopodobne.
    Swoje styro kupiłem zimą, swego czasu była mowa by wysezonować płyty, ale ile ciężko powiedzieć. W każdym razie problemów ze styro nie miałem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Mój leżał od stycznia do lipca na stropie i paczki były otwarte. Bez problemów, a i cena w zimie lepsza. Słyszałem że się robią szpary po przyklejeniu, ale czy to wina działania słońca (u mnie działało i się szpary nie zrobiły), czy wysezonowania, to już zagadka.

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mój grafit czekał na swoją kolej 1,5 roku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Mój leżał od stycznia do lipca na stropie i paczki były otwarte. Bez problemów, a i cena w zimie lepsza. Słyszałem że się robią szpary po przyklejeniu, ale czy to wina działania słońca (u mnie działało i się szpary nie zrobiły), czy wysezonowania, to już zagadka.

    Nie martwiłbym się czy kleić "świeżym" prosto z fabryki, ale tym czym i jak kleić.
    Niektóre firmy alarmują, że z grafitem są duże problemy, nie tylko podczas montażu, ale też podczas użytkowania, szczególnie uwaga na ciemne kolory tynku na elewacji!
    U nas firmy nie kołkują grafitu bo to pomaga tylko na chwile podczas klejenia, aby nie odpadł przed siatkowaniem )
    Najlepsza na grafit metoda jaką znam to metoda pianowo-klejowa, placki kleju do środka a obwódka z kleju poliuretanowego, ale jak na razie to tylko jeden producent ma papiery na taką metodę w swojej ofercie do grafitu.

  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julius Zobacz post
    Nie martwiłbym się czy kleić "świeżym" prosto z fabryki, ale tym czym i jak kleić.
    Niektóre firmy alarmują, że z grafitem są duże problemy, nie tylko podczas montażu, ale też podczas użytkowania, szczególnie uwaga na ciemne kolory tynku na elewacji!
    Czym różni się zachowanie białego styropianu od grafitu pod tym samym tynkiem ?

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julius Zobacz post
    Nie martwiłbym się czy kleić "świeżym" prosto z fabryki, ale tym czym i jak kleić.
    Niektóre firmy alarmują, że z grafitem są duże problemy, nie tylko podczas montażu, ale też podczas użytkowania, szczególnie uwaga na ciemne kolory tynku na elewacji!
    Absurd.
    Styropian przykryty tynkiem pod wpływem słońca zachowuje sie już tak samo - niezależnie od koloru.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Czym różni się zachowanie białego styropianu od grafitu pod tym samym tynkiem ?
    Pod warunkiem, że pod tynkiem jest ten sam materiał co do składu, a nie jest.
    "Styropian" grafitowy jest produkowany przez producentów styropianu jako EPS (nie istnieje osobna norma PN-EN na styropian grafitowy), więc produkują go i wprowadzają na rynek budowlany jako EPS. Problem polega na tym, że norma europejska na styropian nie przewiduje materiału innego w styropianie niż polistyren ekspandowany, a tutaj mamy raczej kompozyt EPS i "czegoś tam-grafitu??sadzy? barwnika czarnego??". Wg mnie to wprowadzany jest "nielegalnie", ale jak wiadomo liczy się interes.

    A wracając do tematu, styropian ten zachowuje się pod układem inaczej niż biały właśnie z tego powodu, że nie jest to materiał tożsamy jak styropian biały. Posiada dużo większą niż w przypadku styropianu białego odkształcalność termiczną i trzeba umieć to przewidzieć i zastosować metody przeciwdziałające negatywnym skutkom wynikających z cech tego styropianu.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jaką odkształcalność termiczną posiada grafitowy, a jaki biały styropian ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #209

    Domyślnie

    Jestem po elewacji. Styropian grafitowy + super, hiper klej z włóknem Knauf. Powiem jedno. Ten klej nie umywa sie do pianki Insta Stick. Po 2-3 dniach byłem w stanie oderwać styropian od ściany bez jego większego uszkodzenia. Oczywiście, musiałem użyć siły aby uczynić ale nie zmienia to faktu że kawałki styropianu powinny zostać na kleju. Oderwanie styropianu klejonego Insta Stick jest niemożliwe bez jego uszkodzenia.....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #210
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jaką odkształcalność termiczną posiada grafitowy, a jaki biały styropian ?
    No właśnie norma mówi jedno:
    stabilność wymiarowa w temperaturze 70oC ±2%

    Produkty wypuszczane na rynek są badane przez itb czy inne lab.
    Czy w krajach zachodnich normy dla grafitu i białego a inne?

  11. #211
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Jestem po elewacji. Styropian grafitowy + super, hiper klej z włóknem Knauf. Powiem jedno. Ten klej nie umywa sie do pianki Insta Stick. Po 2-3 dniach byłem w stanie oderwać styropian od ściany bez jego większego uszkodzenia. Oczywiście, musiałem użyć siły aby uczynić ale nie zmienia to faktu że kawałki styropianu powinny zostać na kleju. Oderwanie styropianu klejonego Insta Stick jest niemożliwe bez jego uszkodzenia.....
    dlatego ja laik w dodatku sam jak palec kleiłem tylko i wyłącznie inst-stick oraz tytan eos , instą lepiej się robiło niż tytanem ale fakt faktem nie ma takiej siły aby to oderwać oczywiście zero kołkowania ba tych tubek zużyłem co najmniej z 10-15-tu za dużo ale jak szaleć to szaleć

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    dlatego ja laik w dodatku sam jak palec kleiłem tylko i wyłącznie inst-stick oraz tytan eos , instą lepiej się robiło niż tytanem ale fakt faktem nie ma takiej siły aby to oderwać oczywiście zero kołkowania ba tych tubek zużyłem co najmniej z 10-15-tu za dużo ale jak szaleć to szaleć
    Również chciałem robić to sam ale po sprawdzeniu pionów moich ścian wybudowanych niestety z ceramiki, stwierdziłem że pianką tego nie dam rady zrobić. A mieszanie samemu kleju i wnoszeniu na rusztowanie byłoby mocną męczące, dlatego musiałem to niestety zlecić...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jaką odkształcalność termiczną posiada grafitowy, a jaki biały styropian ?
    Może trochę nie w temacie,artykuł z przed 4-lat,ale ciekawy.
    http://www.tynki.info.pl/krok-po-kro...ny-styropian-/
    Pozdrawiam

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    No właśnie norma mówi jedno:
    stabilność wymiarowa w temperaturze 70oC ±2%

    Produkty wypuszczane na rynek są badane przez itb czy inne lab.
    Czy w krajach zachodnich normy dla grafitu i białego a inne?

    Norma mówi że: "styropian EPS to sztywne komórkowe tworzywo sztuczne, wytworzone przez formowanie granulek spienionego polistyrenu lub jednego z jego kopolimerów, o strukturze komórek zamkniętych , wypełnionych powietrzem"

    Nie ma innej normy niż na EPS - EN 13163.

    Z tego co słyszałem to np. w Niemczech nie wolno stosować tego styropianu jako zamiennika prawdziwego EPS, tylko poprzez projekt techniczny elewacji, czyli musi być taki zaprojektowany. A u nas? ITB do zeszłego roku nie zauważało problemu (albo go nie chciało zauważyć bo publikacji w internecie na ten temat jest sporo)

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A możesz podać linki do tych publikacji ?
    Chodzi konkretnie o przepadki uszkodzenia elewacji przez promieniowanie słonecznie po nałożeniu tynku.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,

    Panowie, doradźcie jaką grubość styropianu grafitowego wybrać na porotherm aby uzyskać dobry współczynnik "U" ścian?.

    25dryfix+20cm ?

    1. Co polecacie do jego klejenia Piankę czy klej?
    2. Macie jakaś sprawdzoną firmę jeżeli chodzi o styropian?
    Ostatnio edytowane przez Kaja12M2 ; 28-01-2017 o 13:15 Powód: uzupełnienie

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaja12M2 Zobacz post
    Witam,

    Panowie, doradźcie jaką grubość styropianu grafitowego wybrać na porotherm aby uzyskać dobry współczynnik "U" ścian?.

    25dryfix+20cm ?

    1. Co polecacie do jego klejenia Piankę czy klej?
    2. Macie jakaś sprawdzoną firmę jeżeli chodzi o styropian?
    Ceramika + 20cm grafit daje U ściany ok 0.14. Nie jest źle. Przy ceramice nie pchalbym się w piankę. Jeżeli chodzi o styro to zdecydowanie Austrotherm.

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaja12M2 Zobacz post
    Witam,

    Panowie, doradźcie jaką grubość styropianu grafitowego wybrać na porotherm aby uzyskać dobry współczynnik "U" ścian?.

    25dryfix+20cm ?

    1. Co polecacie do jego klejenia Piankę czy klej?
    2. Macie jakaś sprawdzoną firmę jeżeli chodzi o styropian?

    Prosze powiedziec co Pania przekonalo do Porothermu?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Prosze powiedziec co Pania przekonalo do Porothermu?
    Nie będę się tu rozpisywała nad zaletami i wadami porothermu, bo są i jego zwolennicy jak i przeciwnicy. Brałam również pod uwagę silkę 18cm bo wydawała mi się równie konkurencyjnym materiałem, ale w projekcie mam ściany 25cm z porothermu i jak bym chciała zmniejszać to kierownik budowy powiedział, że wpłynęło by to już znacznie na konstrukcję. Poza tym, znalazłam blisko naszej okolicy skład budowlany który ma bardzo dobry jakościowo pustak ceramiczny i jak się jeszcze potarguje to i cenę zrobią dobrą. Moim zdaniem jest to solidny materiał o dobrych parametrach termoizolacyjnych, no i może pozbędziemy się mostków termicznych w spoinach. Wybrałam dryfixa, ponieważ budowanie jest szybsze, lżejsze i czyste, a co najważniejsze – ekonomiczne dla inwestora.

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Ceramika + 20cm grafit daje U ściany ok 0.14. Nie jest źle. Przy ceramice nie pchalbym się w piankę. Jeżeli chodzi o styro to zdecydowanie Austrotherm.
    Dzięki za radę, a jeżeli chodzi o termo-organikę silver lub gold?. Czy trafiające się krzywe płyty powinny odstraszyć od kupna tego materiału?

Strona 11 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony