dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Garażu w bryle domu nie ilozowałem od gruntu. Za to budynek oddylatowałem. Piwnica pod budynkiem, nie pod garażem została ocieplona ocieplona.
    W największe mrozy temperatura wew. garażu nie spadła mi poniżej 5.5*.
    W garażu położoną mam kostkę brukową.
    Gdybym miał jeszcze raz budować dom (oby nie) postąpiłbym podobnie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    To wysokość podłogi w garażu masz poniżej podłogi w reszcie domu ?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Tak
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Będziesz miał dziurę w płycie fundamentowej w podziemnym garażu i jeszcze głębiej wkopane? I deweloper na to poszedł?
    A co do meritum, to koniecznie chcesz ogrzewać garaż? Ja bym zostawił grunt niezaizolowany, żeby grzał (oczywiście nie do 20*, ale sporo powyżej zera). A lepiej izolował strop i ściany.
    Jaki deweloper??? W mieście jest ciasno i ziemi coraz mniej więc są to działki prywatne budowane prywatnie, tylko spełniające wymagania urbanisty miejskiego i planu zagospodarowania dot. ujednolicenia kształtu, koloru, stolarki budynków itp. itd.

    Garaż chcę ogrzewać tylko jednym grzejnikiem w miejscu gdzie będzie mój warsztacik i tylko dlatego.
    Kanał oczywiście to temat otwarty...ale bardzo bym chciał. Czytam, czytam, czytam forum i.....jak nie zrobię to będzie dla niektórych źle ....tyle opinii.
    No nic....czytam dalej i myślę nad styropianem - czy dać czy nie. Dodam tylko że dom stoi kilkaset metrów od Wisły, ale jak kopane było pod fundamenty to wody nie było.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_1981 Zobacz post
    Jaki deweloper???
    Nie sądziłem, że indywidualni właściciele budują szeregówki sami.

    Mieszkałem na osiedlu, gdzie w blokach były garaże poniżej poziomu terenu. Nikt nie był z tego zadowolony (poza deweloperem, bo zmieścił jedną kondygnację więcej mieszcząc się w limicie wysokości z MPZP). Woda często i różnymi miejscami torowała sobie drogę do środka.
    Ale rozumiem że to już przesądzone. Więc pozostaje tylko zabezpieczyć się tak dobrze, jak to tylko możliwe. Jakie masz warunki gruntowe (przepuszczalność gruntu i poziom wód)?
    Na jakim jesteś etapie? Co na to konstruktor płyty fundamentowej?
    Tak czy inaczej bałbym się sezonowego podchodzenia wody, nawet jak w momencie badania wody były głęboko.

  6. #26

    Domyślnie

    No niestety był kawałek ziemi "miejskiej" którą kupić można było i samemu budować. Ja mam już postawiony dom, tynki, instalacje zrobione, teraz tylko wylewki 23 luty i pozostaną gładzie, płytki, panele i ocieplenie z zewnątrz plus cała otoczka. Ogólnie nie dawało mi to spokoju i obdzwoniłem kierownika budowy i projektanta od rana. Projektant twierdzi że ława fundamentowa w skrócie OK - można budować. Kierownik budowy również daje zielone światło tylko.........teraz mam zgryz.

    Kazałem żonie obmierzyć i jak dobrze pomierzyła to mam 12 cm tylko luzu...więc nie wiem czy problem ze styropianem nie rozwiąze się sam i nie będę mógł dać nic. Musze po pracy jeszcze to sprawdzić.

    Kurde ciągle coś....za dużo na głowie i nie da rady każdego przypilnować. Za 1,5 godzinki fajrant....i znowu nerwy będą na kogoś

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_1981 Zobacz post
    Projektant twierdzi że ława fundamentowa w skrócie OK - można budować.
    To w końcu masz ławy? Wrzucałeś zdjęcie z płytą fundamentową.



    Skoro już wylana, to jak chcesz robić kanał i co na to kierownik budowy i projektant?
    I co można budować, skoro budynek stoi?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony