dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dwa pokoje - szybki dylemat

    Witam.
    Mam do zagospodarowania dwa pokoje - jeden jako sypialnia, drugi dziecięcy. Proszę pomóżcie w zaplanowaniu, jak będzie lepiej je podzielić. Proszę o rady zwłaszcza rodziców z większym stażem, czy warto przeznaczać b. "ustawny"/ pojemny pokój małym dzieciom.
    Oto plan. Dodam, że pokój węższy jest bardziej słoneczny, jeśli to ma jakieś znaczenie.

    Dylemat muszę szybko rozwiązać, bo w środę planowany zakup mebli.
    Dzięki!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan pokoje.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	380133  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Oczywiście, że większy pokój dla dzieci - one tam spędziają więcej czasu niż rodzice w sypialni.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki joliska za szybką odpowiedź! Chyba masz rację. Z drugiej strony pokój węższy/mniej ustawny (10m2) jest dużo bardziej słoneczny - co jest plusem w przypadku pokoju dziecka, minusem w przypadku sypialni.

    Zrobiłam bardzo amatorskie przykłady dwóch układów pokojów - chętnie przyjmę uwagi i porady.
    (w pokoju dziecięcym na razie musi zostać nieustawna rozkładana kanapa ).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoje propozycje.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	380166

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o ten większy pokój to wydaje mi się, że fajniejsze ustawienie jest na tym projekcie po prawej stronie. Będzie więcej miejsca na zabawę dzieci (jeżeli zdecydujesz się zrobić tam pokój dziecięcy). W tym pierwszym projekcie łóżko na środku chyba trochę niefunkcjonalnie ustawiony jeżeli chodzi o przemieszczanie się dzieci po pokoju.

  5. #5

    Domyślnie

    W jakim wieku,płci te dzieci..........? Może łóżko piętrowe....?

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi.

    karol888 dokładnie, właśnie brakuje mi miejsca na zabawę w tym węższym pokoju.

    kinka, niemowlak i drugi w planach, więc maluszki

    ale jeśli zrobimy dużą szafę do naszej sypialni to ciężko będzie potem zmienić pokoje

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Wam za porady. Zakup mebli przełożony na piątek, ale mnie w trakcie poszukiwań zaintrygował osobny problem - gdzie najlepiej umiejscowić pokój dzieci na planie mieszkanie?
    Jako mama z niewielkim stażem i dzieckiem, które dopiero zaczęło być mobilne, myślałam, że
    - lepiej bliżej salonu (dziecko pod okiem - a tu czytam kilka postów wyżej, ze lepiej z dala od pokoju dziennego
    - że pokoik dla maluszka/ów nie musi być duży - dowiaduję się, że zdecydowanie ma być większy od sypialni rodziców!
    - że musi być słoneczny - okazuje się, że niekoniecznie.

    Co Wy na to? Czy jest jeszcze coś, czym powinnam się kierować wybierając pokój dla dziecka, a o czym jeszcze nie mam zielonego pojęcia?

  8. #8

    Domyślnie

    Projektuj tak, jak by te dzieci miały już 15 lat.

  9. #9

    Domyślnie

    portaga - to jest bardzo cenna uwaga

  10. #10

    Domyślnie

    Trochę z doświadczenia napiszę.
    Dzieci o różnicy wielu powyżej 5 lat nie chcą być razem w pokoju,jedno się jeszcze uczy a drugie przyprowadza dziewczynę lub jedno odrabia lekcje a małe płacze.
    Dzieci o różnej płci...............chyba nie ma co pisać,każdy wie.
    Tak czy siak w przyszłości i tak oddacie sypialnię temu młodszemu,chyba że zmienicie mieszkanie na większe.
    Pokoje tak naprawdę różnią się centymetrami,wybierzcie ten,gdzie na chwilę obecną macie miejsce na duże łóżko,szafę i łóżeczko.Z czasem i tak się robi remont czy przemeblowanie nie ma co planować tak do przodu.

    Jeśli chodzi o wcześniejsze wypowiedzi to jak najbardziej pokoje dzieci powinny być największe a sypialnia wystarczająca bo tam tylko śpimy a dzieci potrzebują miejsca na zabawę,naukę czy znajomych.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 02-02-2017 o 16:22

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też z doświadczenia napiszę, że robienie różowych pokoi dla dziewczynek, czy też innych dla chłopaczków, to jest marnotrawienie pieniędzy! Nie ma takiego czegoś jak łóżeczko - jest łóżko.
    Za parę lat będziecie musieli to wszystko "przemeblowywać i przemalowywać", bo "dziewczynka" w wieku 10-11 lat staje się Panną i zaczyna zapraszać koleżanki do domu. I tutaj wystrój, jak dla 7-letniej dziewczynki, to już wstyd!
    Z chłopakami to samo - żadne tam meble i kolory dziecinne!
    Robimy tak, jakby te dzieci były już dorosłe i unikniemy dodatkowych kosztów, a przede wszystkim wstydu naszych latorośli, których charakter zmienia się z roku na rok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony