dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 32
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 632
  1. #601
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Na ceramicznej trzeba się nauczyć gotować ...

  2. #602
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jakos dużo nie gotujemy w domu, ale zawsze ten obiad się robi. Właśnie wszędzie czytam o zaletach indukcyjnych, a o ceramicznych niewiele znalazłem. Kusi mnie cena, bo jeśli użytkowanie jest podobne, to dobrze jak zostanie te kilka stów w kieszeni.
    Co do gotowania na ceramicznej - Jarek, aż tak trudno się przestawić na ceramiczną kuchenkę?

  3. #603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Obawiam się że te kilka stówek które zaoszczędzisz przy zakupie to szybko stracisz w rachunkach za prąd.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    10 lat temu gotowalismy na płycie ceramicznej, później przeszliśmy na gaz. Teraz gotujemy na indukcji. Nie wyobrażam sobie powrotu do gazu, ale to i tak pikuś w porównaniu z ceramiką. To najgorszy sposób gotowania, nie znam gorszego.

  5. #605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan525 Zobacz post
    Właśnie wszędzie czytam o zaletach indukcyjnych, a o ceramicznych niewiele znalazłem.
    Bo ceramiczne zalet nie mają, prócz niskiej ceny.

  6. #606

    Domyślnie

    Panowie
    Mam pytanie.

    Rożnie na ten temat wypowiadają się użytkownicy.

    Czy koszty użytkowania płyty indukcyjnej (koszt prądu) będą wyższe od płyty gazowej podłączonej do butli gazowej?
    Jeśli będą wyższe? To czy będzie to spora różnica czy bardzo niewielka?

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan525 Zobacz post
    Powiedzcie mi proszę co lepiej wybrać. Czy płytę ceramiczną dwupolową do zabudowy, tu mam upatrzoną taką https://www.kernau.com/produkt/khc-3...dwupolowa.html czy może lepiej będzie postawić na płyte indukcyjną? Mam bardzo mało miejsca w kuchni i zmieści się niestety tylko dwupalnikowa, więc wybór mam ograniczony. Ceramiczne sa dużo tańsze, ale czy przez to też gorsze? Doradzcie coś.
    Nie mam pojęcia, sama chętnie poczytam, bo również stoję przed dylematem - ceramiczna czy indukcyjna
    W poprzednim mieszkaniu miałam ceramiczną, na działce tez mam ceramiczną - użytkuje mi się je bardzo dobrze,
    dużych wad nie widzę

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Znajdź jedną zaletę ceramicznej, prócz ceny.
    Jeśli nie planujesz dużo gotować, to faktycznie wady ceramicznej nie będą uciążliwe a zaoszczędzisz 200 zł.
    Nie mam doświadczenia z płytą indukcyjną, możesz napisać jakie ma zalety w porównaniu z ceramiczną

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Na ceramicznej trzeba się nauczyć gotować ...
    Nie jest to raczej zbyt skomplikowane

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    10 lat temu gotowalismy na płycie ceramicznej, później przeszliśmy na gaz. Teraz gotujemy na indukcji. Nie wyobrażam sobie powrotu do gazu, ale to i tak pikuś w porównaniu z ceramiką. To najgorszy sposób gotowania, nie znam gorszego.
    Wyjaśnisz dlaczego?

  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka55 Zobacz post

    Wyjaśnisz dlaczego?
    Żartujesz?
    Bardzo długi czas reakcji. Długo się nagrzewa i długo stygnie. Jak coś np. smażę, to chcę mieć jej moc pod kontrolą, a przy ceramicznej to nie możliwe.
    W dodatku zużywa dużo energii.

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Żartujesz?
    Tak, taki żartowniś ze mnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bardzo długi czas reakcji. Długo się nagrzewa i długo stygnie. Jak coś np. smażę, to chcę mieć jej moc pod kontrolą, a przy ceramicznej to nie możliwe.
    W dodatku zużywa dużo energii.
    A indukcja nagrzewa się szybciej?

    I od razu napiszę, że z tym pytaniem też nie żartuję, nie znam indukcji

  10. #610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Posłuchaj Liwko bo dobrze mówi. Co do nagrzewania to tak, reakcja jest natychmiastowa.

  11. #611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    ... reakcja jest natychmiastowa.

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Posłuchaj Liwko bo dobrze mówi. Co do nagrzewania to tak, reakcja jest natychmiastowa.
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dzięki za info, rzeczywiście w moich płytach ceramicznych nagrzewanie trochę trwa
    ale i tak wolałam gotować na ceramicznej niż na gazowej
    Nie mogę się doczekać remontu i zlikwidowania kuchenki gazowej,
    mam nadzieję, że to się uda

  13. #613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Indukcja to miłość od pierwszego grzania

    Jeżeli nie miałaś z nią do czynienie, to za pierwszym razem zagotuj tylko wodę. Będziesz w szoku

  14. #614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka55 Zobacz post
    N


    Nie mam doświadczenia z płytą indukcyjną, możesz napisać jakie ma zalety w porównaniu z ceramiczną
    Zalety indukcji:
    - tańsza w użytkowaniu
    - bezpieczniejsza w użytkowaniu, bo się nie nagrzewa (jest ciepła, ale nie gorąca)
    - łatwiejsza do utrzymania w czystości - skoro się nie nagrzewa, to co wykipi się nie przypala
    - a jak już wykipi, odsuwasz na chwilę garnek, wycierasz papierowym ręcznikiem i masz od razu czysto, nie musisz czekać na zakończenie gotowania (poza tym jest czujnik - jak wykipi za mocno to kuchenka wyłącza się samodzielnie)
    - łatwiejsza w sterowaniu - jak wyłączysz przestaje działać, a nie jak ceramika, która jest gorąca, nadal grzeje i albo trzeba odpowiednio wcześniej wyłączać pole pod garnkiem, albo zdejmować garnek z pola, żeby się nie przypaliło.
    - szybkość podgrzewania - funkcja booster podgrzewa wodę w 3-litrowym garnku do wrzątku w dwie-trzy minuty.
    - mają możliwość sterowania czasowego (np. zakładasz, że mięso ma się dusić 40 minut i tyle nastawiasz na timerze)
    - w swojej mam funkcję podtrzymania ciepła - mięso już zrobione, ale ziemniaki się jeszcze nie ugotowały. Nastawiam funkcję i potrawa jest utrzymywana w stałej temperaturze - nie gotuje się, ale nie stygnie.

    Ceramiczna jest chyba najgorsza w użytkowaniu ze wszystkich.
    Najdroższa w eksploatacji, najtrudniej sterowalna. Nie znam żadnej zalety ceramicznej płyty, no poza brakiem oparów tłuszczu, który generuje gazowa.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-02-2017 o 10:57

  15. #615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nasir Zobacz post

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
    Podejrzewam, że gaz wyjdzie drożej.

  16. #616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zalety indukcji:
    - tańsza w użytkowaniu
    - bezpieczniejsza w użytkowaniu, bo się nie nagrzewa (jest ciepła, ale nie gorąca)
    - łatwiejsza do utrzymania w czystości - skoro się nie nagrzewa, to co wykipi się nie przypala
    - a jak już wykipi, odsuwasz na chwilę garnek, wycierasz papierowym ręcznikiem i masz od razu czysto, nie musisz czekać na zakończenie gotowania (poza tym jest czujnik - jak wykipi za mocno to kuchenka wyłącza się samodzielnie)
    - łatwiejsza w sterowaniu - jak wyłączysz przestaje działać, a nie jak ceramika, która jest gorąca, nadal grzeje i albo trzeba odpowiednio wcześniej wyłączać pole pod garnkiem, albo zdejmować garnek z pola, żeby się nie przypaliło.
    - szybkość podgrzewania - funkcja booster podgrzewa wodę w 3-litrowym garnku do wrzątku w dwie-trzy minuty.
    - mają możliwość sterowania czasowego (np. zakładasz, że mięso ma się dusić 40 minut i tyle nastawiasz na timerze)
    - w swojej mam funkcję podtrzymania ciepła - mięso już zrobione, ale ziemniaki się jeszcze nie ugotowały. Nastawiam funkcję i potrawa jest utrzymywana w stałej temperaturze - nie gotuje się, ale nie stygnie.

    Ceramiczna jest chyba najgorsza w użytkowaniu ze wszystkich.
    Najdroższa w eksploatacji, najtrudniej sterowalna. Nie znam żadnej zalety ceramicznej płyty, no poza brakiem oparów tłuszczu, który generuje gazowa.
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    Dużo mi się rozjaśniło w głowie

  17. #617

    Domyślnie

    A jak to jest w indukcji np. z podgrzaniem czegoś w bardzo małym garnuszku, czy na każdym polu jak postawię taki mały garnuszek to indukcja zadziała ? Czy jest do tego przeznaczone tylko jakieś jedno pole, a reszta działa tylko na duże garnki ? I jeszcze jaką firmę macie i czy jesteście zadowoleni ? Wiem, dużo tych pytań

  18. #618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał sekretarka Zobacz post
    A jak to jest w indukcji np. z podgrzaniem czegoś w bardzo małym garnuszku, czy na każdym polu jak postawię taki mały garnuszek to indukcja zadziała ? Czy jest do tego przeznaczone tylko jakieś jedno pole, a reszta działa tylko na duże garnki ? I jeszcze jaką firmę macie i czy jesteście zadowoleni ? Wiem, dużo tych pytań
    Jeżeli ten kubeczek jest dedykowany do kuchenek indukcyjnych, to możesz go postawić na kazdym polu, nawet tym największym. Woda w nim się będzie gotować, a ty będziesz mogła dwa milimetry od tego garnuszka położyć palec na polu grzewczym. Pole będzie zupełnie zimne.

    Mam od ośmiu lat Elektroluxa.

  19. #619

    Domyślnie

    Liwko pytałam, bo koleżanka zakupiła Boscha PVS651FC1E z łączonym palnikiem, coś około 1700 zł dała i mówi, że mały garnek jej tylko jedno pole obsługuje . Ja się dopiero przymierzam do zakupu i to mnie zmartwiło, bo nigdy wcześniej z indukcją nie miałam do czynienia.

  20. #620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam mały garnuszek mniejszy od najmniejszego pola i spokojnie grzeję.
    I tanią płytę, bez specjalnych bajerów

Strona 31 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony