dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Różnica w grzaniu wody to jest jakieś 5-10 minut maks i wynika z tego, że kocioł gazowy grzeje CWU temperaturą wody ok 85 stopni a w przypadku kominka CWU grzeję temperatu
    rą 60-65 stopni. Ale czy te 10 minut robi tak ogromną różnicę? Jeśli już ktoś ładuje się w kominek z PW to kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie zrobić instalacji tak, żeby załatwiać kompleksowo CO i CWU. Ja w zimę CWU 200L ogrzewam tylko z kominka. Chociaż piec gazowy mam podłączony pod ten sam zbiornik CWU i gdy się nie pali w kominku to piec pilnuje odpowiedniej temperatury w zbiorniku.

    Powtarzam, masz słabą instalację i stąd Twoje przekonanie, że kominkiem albo nie da się nagrzać CWU albo jest to bardzo długotrwały proces.
    Nie mam słabej instalacji. Waż słowa, proszę! Swoją drogą, jak żeś zamieszkał na poczatku roku 2017 w domu wybudowanym w tymże 2017?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie mam słabej instalacji. Waż słowa, proszę! Swoją drogą, jak żeś zamieszkał na poczatku roku 2017 w domu wybudowanym w tymże 2017?
    Piszę o domu, w którym aktualnie mieszkam i w którym całe ogrzewanie realizuję tylko i wyłącznie poprzez kominek. Ale w nowym domu mam taką samą instalację i działa to dokładnie tak samo. Sprawdzone wielokrotnie.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Piszę o domu, w którym aktualnie mieszkam i w którym całe ogrzewanie realizuję tylko i wyłącznie poprzez kominek. Ale w nowym domu mam taką samą instalację i działa to dokładnie tak samo. Sprawdzone wielokrotnie.
    Jak zamieszkasz, pogadamy. Bez odbioru.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wszelkie "dopiski" są nadawane przez administratora na podstawie ilości wpisów, więc przytyk nie udany. Skoro nie chcesz ogrzewać czego kolwiek kominkiem, po co się udzielasz?
    Doskonale o tym wiem.
    Rozumiem wodzu że mogą wypowiadać się tylko osoby które przejdą Twą selekcje i mają kominek który nie dogrzewa CWU

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Zgadza się Foto ale nie zapominaj, że jak kominek ogrzewa cały dom to mocy może nie wystarczyć. A jeśli już, to nie w tak krótkim czasie.
    Ale przecież grzanie CWU może mieć priorytet i dom nie będzie w tym czasie ogrzewany.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26

    Domyślnie

    WG nie może pojąć, że coś może doskonale działać tylko dlatego, że u niego to coś jest słabo wykonane Do tego kompletnie nie rozumie co się do niego pisze. Ja od 3 lat ogrzewam CWU tylko z kominka a ten mi pisze, że pogadamy jak zamieszkam. Totalny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem! Tłucze tysiące postów kompletnie bez sensu
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    WG nie może pojąć, że coś może doskonale działać tylko dlatego, że u niego to coś jest słabo wykonane Do tego kompletnie nie rozumie co się do niego pisze. Ja od 3 lat ogrzewam CWU tylko z kominka a ten mi pisze, że pogadamy jak zamieszkam. Totalny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem! Tłucze tysiące postów kompletnie bez sensu
    Jak zamieszkasz w nowym, rozumiesz? Wyjaśniam, ja nie grzeję cwu kominkiem i zrobiłem taki system z pełną świadomością. Nic nie mam spieprzone ani słabo wykonane i nie obrażaj! Mój kominek ma moc grzewczą obiegu wodnego 6-12 kw, gdybym chciał grzać cwu zainstalował bym większy, lecz przegrzewałbym chałupę. Kapujesz? I nie obrażaj proszę, nie obrażaj.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Doskonale o tym wiem.
    Rozumiem wodzu że mogą wypowiadać się tylko osoby które przejdą Twą selekcje i mają kominek który nie dogrzewa CWU
    Ojojoj, aleś Ty mądry.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak zamieszkasz w nowym, rozumiesz? Wyjaśniam, ja nie grzeję cwu kominkiem i zrobiłem taki system z pełną świadomością. Nic nie mam spieprzone ani słabo wykonane i nie obrażaj! Mój kominek ma moc grzewczą obiegu wodnego 6-12 kw, gdybym chciał grzać cwu zainstalował bym większy, lecz przegrzewałbym chałupę. Kapujesz? I nie obrażaj proszę, nie obrażaj.
    Twój immergas 12kw z jaką mocą grzeje? Większą niż 6-12kw? Jak się Ciebie czyta to ręce opadają

    Jeśli zrobiłeś to świadomie, że nie możesz grzać CWU kominkiem to po co się udzielasz w tym wątku pisząc, że się nie opłaca albo, że wody nie zagrzeje skoro nie masz o tym zielonego pojęcia?
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Twój immergas 12kw z jaką mocą grzeje? Większą niż 6-12kw? Jak się Ciebie czyta to ręce opadają

    Jeśli zrobiłeś to świadomie, że nie możesz grzać CWU kominkiem to po co się udzielasz w tym wątku pisząc, że się nie opłaca albo, że wody nie zagrzeje skoro nie masz o tym zielonego pojęcia?
    Z tym, że kominek nie ma takiej sprawności jak kocioł. Powiem więcej - daleko mu do takiej sprawności, która to zależy tez od wielu czynników. Kocioł bierze gaz, grzeje i nie ma przeproś. A jak Ci ręce opadają to idź do lekarza, to może coś oznaczać.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bogdan Z.
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    14

    Domyślnie

    Panowie ja tak nieśmiało wtrącę się ale to wszystko zależy od wielu spraw czy Kominek wyda czy nie. Przecież choćby wysokość komina i ciąg mogą przy tym samym produkcie się inaczej sprawować. Ja tam kominek mam dla ozdoby i dogrzania gdy bardzo zimno. I jestem happy.

  12. #32

    Domyślnie

    Witam. Aktualnie poszukuję rozwiązania (schematu) dla takiego połączenia:
    Dom 200 m2 bez poddasza- w tym garaż 36 m2. W całości podłogówka. Zasilanie główne Co i CWU Vailant VC PL 146/5-5. Dodatkowe źródło - kominek Aquario 12 z płaszczem w układzie zamkniętym. Chcę to wszystko wpiąć w jeden układ grzewczy zarówno dla co jak i cwu w taki sposób aby w zimie korzystać w pełni z kominka. Prośba o sugestie jak to spiąć? Zasobnik z dwoma wężownicami? czy koniecznie zasobnik do cwu i dodatkowo bufor. Kotłownię mam w skali micro więc chciałbym pozostać przy jednym baniaku.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    WG nie może pojąć, że coś może doskonale działać tylko dlatego, że u niego to coś jest słabo wykonane Do tego kompletnie nie rozumie co się do niego pisze. Ja od 3 lat ogrzewam CWU tylko z kominka a ten mi pisze, że pogadamy jak zamieszkam. Totalny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem! Tłucze tysiące postów kompletnie bez sensu
    Sorki że dopiero po 3 miesiącach ,ale zapytam kolega latem CWU też podgrzewa kominkiem ?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Sorki że dopiero po 3 miesiącach ,ale zapytam kolega latem CWU też podgrzewa kominkiem ?
    On ma inteligentny kominek, który grzeje latem tylko cwu i specjalne drewno tylko do tego celu.

  15. #35

    Domyślnie

    Mam pod nickiem "Witaj, czytaj i pytaj" no to zdaje pytanie , które jest dla mnie ważne w oczekiwaniu na odpowiedź, a tu jak na innych forach 98% to pyskówki, pozostałe 2% to merytoryczna dyskusja.

  16. #36

    Domyślnie

    Poszukaj na forum - było już o tym pisane . Z tego co pamiętam nie było to takie proste aby wykonać sensownie - rozbudowana automatyka konieczna aby pracowało bezproblemowo.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał buku Zobacz post
    Mam pod nickiem "Witaj, czytaj i pytaj" no to zdaje pytanie , które jest dla mnie ważne w oczekiwaniu na odpowiedź, a tu jak na innych forach 98% to pyskówki, pozostałe 2% to merytoryczna dyskusja.
    Tak jest bo na kazdym forum a w szczegolnosci na tym forum jest dosc liczna grupa która zna sie na wszystkim. Wracając do tematu to optymalnym rozwiazaniem jest zastosowanie bufora z wezownicą cwu o pjemnosci ok 600-800l i automatyki sterującej

  18. #38

    Domyślnie

    Nie mam bufora i wszystko działa jak należy. Trzeba z głową dobrać wkład a hydraulik ma to sensownie podłączyć. Dobry hydraulik oczywiście.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie mam bufora i wszystko działa jak należy. Trzeba z głową dobrać wkład a hydraulik ma to sensownie podłączyć. Dobry hydraulik oczywiście.
    Ale zasobnik cwu masz. Twoje rozwiązanie nie jest jedyne, są inne równie dobre, jak nie lepsze.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ale zasobnik cwu masz. Twoje rozwiązanie nie jest jedyne, są inne równie dobre, jak nie lepsze.
    Zasobnik cwu mam, lecz jest zasilany przez kocioł gazowy i poza obiegiem kominkowym.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony