dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 173
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomzik_79 Zobacz post
    Też miałem wrażenie jak wybierałem ofertę, że oba systemy mają podobne ceny, ale ceny z tabelki wysłane przez Zbigniewl są mega wysokie, np. panel dotykowy 9p 970 zł, w Grenton 8p - 300 zł netto. Może ktoś doliczył "marże"
    Tabelka jest prawidłowa. A różnica w cenie panelu wynika z tego, że w Ampio wybierasz sobie ikonki indywidualnie grawerowane na każdym polu dotykowym.

  2. #142

    Domyślnie

    Teraz już wiadomo czemu wszyscy "szczęśliwi posiadacze" chwalą "gotowe systemy" i nikt nigdy nie podał tej "dobrej ceny" Ba! nawet nikt nie zamieszcza zdjęć ani filmów z ich szczęśliwego działania

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Do firmy i-Future (iF) też pisałem czyli do was. Napisałem do wszystkich z listy Ampio i każdej innej firmy z branży automatyki, którą odnalazłem w internecie. I-future fair media sp z oo czy jakoś tak w ogóle nie odpisało, natomiast kilku innych wykonawców z listy AMPIO odpisało i wszyscy co odpisali celowali w 100.000 PLN na gotowo.

    Tak więc po otrzymaniu chyba w sumie 8 ofert doszedłem do wniosku, że co innego mówicie spamując fora udając zadowolonych klientów, a co innego przy bezpośrednim kontakcie.
    Wręcz wstrzymałem oddech z wrażenia po targach z systemem Ampio. Czytając opinie 10 klakierów, pewnie Pan sam, pod innymi kontami, nawpisywał jak to jest jego szczęśliwym posiadaczem i jak jest zadowolony. Nikt o żadnym Ampio nie słyszał, a tu nagle kilku szczęśliwych posiadaczy na forum muratora :>

    Mam też jedną ciekawą wycenę na KNX od instalatora z listy Ampio, który od razu mi powiedział, żeby tego g. nie brać i wycenił na KNX, który jest tańszy i faktycznie porównując z wycenami innych to prawda.
    Muszę opracować tylko więcej plików to zaraz je zamieszczę, a mam mało czasu i słaby internet na statku.

    Dochodzę do wniosku, że nie ma tu żadnych klientów, jedynie sami spamerzy, udający posiadaczy systemu Ampio za 100.000 PLN. Byście się wstydzili.

    Ostatnio przyłapałem jednego z kilku „nowo budujących mocno zainteresowanych systemem G” na tym żenie jest wcale nowo budującym tylko postacią wirtualną. Wiedziałem o tym od razu, ale jako że wpisał sobie w profilu miejscowość niedaleko mnie to podjąłem próbę umówienia się na spotkanie żeby pokazać Ampio, zabrać na inne inwestycje w pobliżu itp. Z entuzjazmem przyjął propozycję spotkania po czym więcej nie odpowiedział już na żadną wiadomość i wymydlił się z forum. Podobnych „klientów” mógłbym wymienić jeszcze kilku, ale nie chcę robić młynu. I szczerze mówiąc ani mnie to parzy ani ziębi dopóki nie zamieniają się w troli i nie zaczynając trolować onkurencyjnych systemów. A to już przestaje być fajne.


    Zbigniwi, kimkolwiek jesteś pamiętaj że każdy kij ma dwa końce. Wtopiłeś już na samym początku wypisując bzdury że moduły jednego systemu potrafią być o kilkadziesiąt tysięcy droższe niż drugiego. Sorry ale taka sytuacja w takim słabym zestawieniu które przedstawiłeś jest ciężka do wyobrażenia nawet porównując najtańszy a najdroższy system na rynku. Bez problemu udowodniłem Ci że wychodzą nawet taniej.


    Zresztą jak widzisz twoje intencje zostały zauważone od razu przez paru starych wyjadaczy na tymforum. Inna sprawa że gdybyś rzeczywiście był klientem to nie prosiłbyś o wycenę wszystkich dystrybutorów i instalatorów Ampio z kraju tylko szukałbyś najbliższego twojej inwestycji. Zadzwoniłbyś, umówiłbyś się na spotkanie i dostałbyś rzetelną ofertę z pełnym opisem. A ty celowo szukałeś kogoś kto ci wyceni najdrożej żeby potem wszech i wobec oznajmić na forum jaki to świetny i kilkukrotnie tańszy system wybrałeś. Jak na razie pokazałeś jedną wycenę swojego systemu a o innych drogich (na Ampio) tylko piszesz. Dalej chętnie zobaczę oferty które zostały ci przedstawione.


    Jak widzisz system Ampio jest niedrogi ale nie najtańszy. Ani producentowi, ani instalatorom nie zależyżeby był najtańszy. Ma być niedrogi, stabilny i bezawaryjny i takie właśnie jest Ampio. Do tego jest najbardziej rozbudowanym Polskim systemem - mówię to z pełnym przekonaniemi świadomością. Na wycenę samej instalacji nie ma natomiast wpływu ani producent, ani ja (dystrybutor systemu na parę województw), chyba że my robimy inwestycje. Pewna firma instalacyjna w Łodzi która robi inwestycje na Ampio wycenia sobie punk na 120 zł. i zastanawiają się nad podniesieniem cen. Mają od cholery roboty a przez ostatni rok odpalili 7 inwestycji na Ampio. Według ciebie pewnie jest to zdzierstwo i gdybyś dostał od nich wycenę oburzony od razu polazłbyś z nią na forum. Pewnie na odczepnego wycenili by ci twój dom jeszcze drożej od punktu bo nie interesują ich domy 200m, robią głównie luksusowe wille. Kto wie, może do nich również zgłosiłeś się o wycenę, w końcu poruszyłeś cały kraj.


    Jest na tym forum jeden użytkownik systemu Ampio któremu instalację robiliśmy osobiście, i jeden któremu właśnie robimy we współpracy ze świeżo przeszkoloną przez nas firmą. Żaden z nich nie ma instalacji za 100 000 zł. jak piszesz, ale fakt takich instalacji robimy teraz sporo czy ci się to podoba czy nie. Ja osobiście udzielam się na forum nie ukrywając czym się zajmuję, a jak wchodzę w tematy o innych systemach to uczestniczę w dyskusji możliwie treściwie i merytorycznie jeśli nie jest to jawny marketing szeptany.


    Żeby wyjść z twarzą powinieneś przyznać się że jesteś trolem i przestać udzielać się na forum pod tym nickiem. Możesz oczywiście też udowodnić że jesteś inwestorem zainteresowanym systemem, zdradzić w jakim mieście znajduje się inwestycja i przesłać w końcu na dowód te wyceny z Ampio. Instalatorzy robiąc wycenę zwykle spotykają się przed wyceną ze swoim klientem. Osobiście nigdy nie robię wyceny w ślepo, zawsze spotykam się z klientem, rozmawiam, czasem jedziemy też na inne inwestycje a potem dopiero przygotowuję ofertę, która jest szczegółowa i ma co najmniej kilkadziesiąt stron. Chętnie się też dowiem kiedy wysyłałeś zapytanie do nas, nie kasujemy historii korespondencji więc bez problemu sobie sprawdzę.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 17-12-2016 o 16:59

  4. #144

    Domyślnie

    To jest właśnie Ampio i I-FUTURE jeden z jego przedstawicieli. Plonk.
    Liczycie, że socjotechniką wciśniecie klientowi nic niewarty, niekompatybilny i niezastępowalny system za 100.000 PLN w obudowach z Kradexu za 9.50. Co prawda wy nie odpowiedzieliście na moje maile, ale dokładnie podobną retorykę mają pozostali sprzedawcy AMPIO. Nie chcą podać ceny, cennik niedostępny ale jest podobno tanio, migają się od odpowiedzi, chcą poznać moje zwyczaje i oczekiwania i spotkać się, koniecznie spotkać.
    Ludzie nie dawajcie się na to nabierać.
    Odpisali inni, taką samą funkcjonalność zrobię na kilku sterownikach programowalnych Siemens, Fatek, Wago czy czymkolwiek innym, za 5.000 zł za urządzenia, a nie za 60-80 tysięcy na jakimś byle czym, którego nikt nie ma, wygląda podle i w przyszłości nie da się serwisować samemu.

    Np. Nexwell też nie odpisał ale poza spamem jaki to wspaniały system i ilu go ma zainstalowanego, znalazłem długi wątek na elektrodzie jaki to był syf u jakiegoś klienta i jakiegoś gościa z forum muratora, z takim okrągłym domem, który ich pogonił, bo nie byli w stanie uruchomić instalacji.

    Jesteście wszyscy siebie warci.

    Zbyszek

  5. #145
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    To jest właśnie Ampio i I-FUTURE jeden z jego przedstawicieli. Plonk.
    Jeszcze jeden taki nic nie wnoszący bełkot i zacznę się do ciebie w końcu zwracać "panie trolu". Ciężko się rozmawia z takim przypadkiem bo z jednej strony wiem że jesteś trolem który przekroczył pewną granicę przy reklamowaniu swojego systemu, z drugiej jednak strony przyzwoitość nakazuje mi odpowiadać na twoje "zarzuty".

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Liczycie, że socjotechniką wciśniecie klientowi nic niewarty, niekompatybilny i niezastępowalny system za 100.000 PLN w obudowach z Kradexu za 9.50
    Jak z dzieckiem. Przecież udowodniłem Ci od razu że wyszedł taniej od twojego, choć wcale mi na tym nie zależało. Nie dociera to do ciebie? Nie potrafisz czytać czy twoja podświadomość przeskakuje niektóre wiersze tekstu? Niekompatybilny i niezastępowalny? Pozwól że przypomnę ilość interfejsów. CAN, KNX, Dali, RS232, RS485, ModBus, 1-wire, LAN, Z-Wave, LoRa. Podasz jakiś inny polski system z podobną ilością interfejsów cyfrowych? Pewnie przeskoczysz ten wątek.

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    . Co prawda wy nie odpowiedzieliście na moje maile, ale dokładnie podobną retorykę mają pozostali sprzedawcy AMPIO.
    Podasz w końcu jakieś wiarygodne informacje poza wiecznym bełkotem? Data kiedy wysłałeś e-maila do nas, jakieś wyceny z Ampio od instalatorów? Przy okazji obrażasz swoich instalatorów bo zwykle instalatorzy z Ampio instalują również inne systemy. Ampio nie spisuje z Dystrybutorami ani instalatorami restrykcyjnych umów więc mogą robić co chcą.

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Odpisali inni, taką samą funkcjonalność zrobię na kilku sterownikach programowalnych Siemens, Fatek, Wago czy czymkolwiek innym, za 5.000 zł za urządzenia, a nie za 60-80 tysięcy na jakimś byle czym
    5000? Coraz lepiej. Szczególnie Siemens Zaczynam się obawiać że piszesz ze szpitala psychiatrycznego. Proszę po raz n-ty. Pokaż te oferty z modułami Ampio za 60-80 tyś. Jak na razie pokazałeś jedynie ofertę systemu G. Przypadek? Nie sądzę.

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Nie chcą podać ceny, cennik niedostępny ale jest podobno tanio
    Przecież sam ten cennik udostępniłeś, udowadniając jednocześnie że Ampio jest niedrogie. Prawdopodobnie go nawet nie przeczytałeś bo nadal bełkoczesz że ktoś wycenił Ci moduły na 60-80 tyś.

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    którego nikt nie ma,
    Podaj w końcu miasto z którego jesteś (nie proszę o adres) a postaram się żeby ktoś z twojego regionu pokazał Ci co najmniej jedną inwestycję obok Ciebie na Ampio. Jeśli jesteś ze Śląska to osobiście poświęcę parę godzin i pokażę ci kilka ciekawych budynków. Oczywiście odwiedzimy również twój i wycenimy jeśli istnieje.

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Np. Nexwell też nie odpisał ale poza spamem jaki to wspaniały system i ilu go ma zainstalowanego, znalazłem długi wątek na elektrodzie jaki to był syf u jakiegoś klienta i jakiegoś gościa z forum muratora, z takim okrągłym domem, który ich pogonił, bo nie byli w stanie uruchomić instalacji.
    Widzę że zaczynacie obrażać nie tylko Ampio ale i inne systemy które mają silniejszą pozycję na rynku. Niefajne to jest, w innym kierunku powinien iść marketing.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 18-12-2016 o 09:04

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post

    Np. Nexwell też nie odpisał ale poza spamem jaki to wspaniały system i ilu go ma zainstalowanego, znalazłem długi wątek na elektrodzie jaki to był syf u jakiegoś klienta i jakiegoś gościa z forum muratora, z takim okrągłym domem, który ich pogonił, bo nie byli w stanie uruchomić instalacji.

    Zbyszek
    Jesteś zwykłym manipulantem. Zanim zdecydowałem się na nexwella czytałem wspomniany przez ciebie wątek na elektrodzie. Gdybyś nie był manipulantem to rzetelnie byś napisał, że człowiek, który założył tam wątek był jednym z pierwszych ich klientów i rzeczywiście miał problemy.Gdybyś nie był manipulantem to wspomniałbyś jak się to zakończyło bo w tym wątku jest post tego właściciela opisujący jak system działa dziś. Rozmawiałem z nim również osobiście. Nexwell wymienił u niego całe oprogramowanie i dzisiaj system śmiga u niego bez żadnych problemów.

    Powtarzam - jesteś zwykłym manipulantem, nikim więcej.

  7. #147

    Domyślnie

    Nie wierzcie w ani jedno słowo tego spamera z IFUTURE. Jeżeli on prowadzi jakieś szkolenia to chyba z socjotechniki skubania klientów.
    Dostałem kilkanaście maili od instalatorów Ampio i zawsze ten sam sposób unikania odpowiedzi na pytanie o faktyczne koszty. Ale udało mi się od nich wydusić kilkanaście zdjęć i cenniki podzespołów. Od żadnego Ampio nie dostałem profesjonalnie przygotowanej oferty jak z Grentona czy KNX. Mam natomiast wiele maili, gdzie nakłoniłem do podania kalkulacji. Za domek 150m2 celowali w 100.000 PLN na gotowo.

    Tutaj na tym forum ani na innym nie ma żadnych zadowolonych klientów firmy Ampio i prawdopodobnie innych. Te wszystkie zmyślone posty szczęśliwych klientów pisze firma Fair Play Music sp. z o.o i-future, posiadająca wiele kont w tym konto dendrytusa, oferująca najdroższy system, droższy od KNX i zaśmieca forum spamem.

    Tyle w temacie.

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Jesteś zwykłym manipulantem. Zanim zdecydowałem się na nexwella czytałem wspomniany przez ciebie wątek na elektrodzie.
    Ale jaja, następny szczęśliwy użytkownik Zrób zdjęcia z gazetą, że to z dzisiaj i zamieść kilka zdjęć rozdzielni i kalkulację ile zapłaciłeś Tylko to też jest niemiarodajne, bo zdjęcia może zrobić producent, który ma to u siebie

    Jesteście wszyscy siebie warci.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grenton Zobacz post
    Szanowny Panie "IF-Jimi", Mogę Pana zapewnić, iż żaden z wpisów które pojawiły się na forum Muratora nie pochodzi od nas ani nigdy nie był przez nas inspirowany.
    To prawda. Grenton odpisał na mój mail i załączył wycenę urządzeń. Profesjonalnie bez naciągania i ukrywania ile co kosztuje, a nie tak jak Ampio 100.000 PLN, ceny netto. Pondto porównując instalację Ampio i Grenton to Ampio wygląda amatorsko, urządzenia paskudne w tanich plastikach i prowadzenie przewodów obrzydliwe.
    Grenton jest na liście kandydatów do wykonania mojego domu.
    W Ampio tylko "a wie pan musimy się spotkać" i socjotechnika. Przyciśnięci podają ceny 60-80 za same urządzenia Ampio. Puknijcie się w głowę za te Kradexy po 9.50. Może ma ktoś zdjęcie ze środka takiego modułu Ampio? Może tego modułu za 3300 PLN netto to się pośmiejemy.

    /////////////////////////////////////////
    Dzień dobry Panie Zbigniewie,

    Niestety nasza firma nie zajmuje się montażem urządzeń dlatego nie
    jesteśmy w stanie przedstawić Panu oferty kompleksowej. Przedstawioną
    ofertę przekażemy do jednego z naszych dystrybutorów, który skontaktuje
    się z Panem. Dystrybutor utworzy dla Pana kompletną wycenę i pomoże przy
    doborze pozostałych urz±dzeń.

    W razie pytań jestem do Pana dyspozycji.
    --
    Ostatnio edytowane przez zbigniewl ; 18-12-2016 o 14:50

  10. #150
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Zauważyłem serię dziwnych zbiegów okoliczności. I to w niedzielę, ale OK.

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Te wszystkie zmyślone posty szczęśliwych klientów pisze firma Fair Play Music sp. z o.o i-future, posiadająca wiele kont w tym konto dendrytusa, oferująca najdroższy system, droższy od KNX i zaśmieca forum spamem.

    Tyle w temacie.
    Dendrytusa powiadasz? Czyli jednak nie myliłem się, jesteś pacjentem oddziału psychiatrycznego. Zaczyna się niezła zabawa. Trzeba przyznać że konwersacje ja kontra ja, czyli iF-Jimi kontra Dendrytus - level hard jak na jedną osobę Zapewne z inteligentną instalacją również chodziło o salę oddziałową w której od dłuższego czasu przebywasz. Przykro mi, takich rzeczy nie robimy. Szpital musiałby najpierw ogłosić przetarg.

    PS. Zbyszku czy lekarz prowadzący wie że masz dostęp do internetu?

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Mam natomiast wiele maili, gdzie nakłoniłem do podania kalkulacji. Za domek 150m2 celowali w 100.000 PLN na gotowo.
    Niedawno padła kwota 120 000, była też 60 i 80 tyś. Zdecyduj się wreszcie. Podliczyłem Ci już dawno te moduły, wyszły niedrogo. Odniesiesz się w końcu jakoś do tego? Panie trolu nadal czekam na te wyceny które otrzymałeś od instalatorów Ampio. Nadal czekam na datę nadesłania do nas zapytania o ofertę. Nadal czekam na podanie miejscowości gdzie znajduje się inwestycja i kto zrobił Ci te "ekskluzywne" oferty na Ampio.

    PS. Teraz już wiem że wyceniłbym ci tę inwestycję na 200 000 bo nigdy nie chciałbym mieć do czynienia na takim przypadkiem. Ale jak wiemy ta inwestycja nie istnieje bo jesteś trolem. Nie budujesz domu.

    PS2. iF-Jimi, Dendrytus, kto jeszcze? Kim jeszcze jestem na tym forum? Chętnie poznam swoją złożoną osobowość

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    zbigniewl Jesteś zwykłym manipulantem. Zanim zdecydowałem się na nexwella czytałem wspomniany przez ciebie wątek na elektrodzie. Gdybyś nie był manipulantem to rzetelnie byś napisał, że człowiek, który założył tam wątek był jednym z pierwszych ich klientów i rzeczywiście miał problemy.Gdybyś nie był manipulantem to wspomniałbyś jak się to zakończyło bo w tym wątku jest post tego właściciela opisujący jak system działa dziś. Rozmawiałem z nim również osobiście. Nexwell wymienił u niego całe oprogramowanie i dzisiaj system śmiga u niego bez żadnych problemów.

    Powtarzam - jesteś zwykłym manipulantem, nikim więcej.
    To ciężki przypadek. Będzie teraz brnął w te g...o powtarzając w kółko te same brednie bo nie wie jak z tego wybrnąć. Nigdy nie doczekamy się od niego konkretnych informacji gdzie, kiedy i kto zrobił mu te oferty o których pisze.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 18-12-2016 o 16:03

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniewl Zobacz post
    Ale jaja, następny szczęśliwy użytkownik Zrób zdjęcia z gazetą, że to z dzisiaj i zamieść kilka zdjęć rozdzielni i kalkulację ile zapłaciłeś Tylko to też jest niemiarodajne, bo zdjęcia może zrobić producent, który ma to u siebie

    Jesteście wszyscy siebie warci.
    Przeczytaj ostatni post w tym wątku manipulancie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1243625-60.html Jestem zwykłym śmiertelnikiem, który buduje dom a nie żadnym przedstawicielem nexwella. Kupiłem ich system i tyle.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post



    Dendrytusa powiadasz?
    Chyba mocno buja na tym statku

  13. #153
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Chyba mocno buja na tym statku
    Jeszcze o tym nie wiesz, ale za dendrytusem jesteś następny na liście podejrzanych

  14. #154

    Domyślnie

    Cóż za piękna g*wno burza, a ja nie biorę w niej udziału.
    Swoją drogą handlarz chińszczyzną musi być w niezłej desperacji, skoro chwyta się już tak durnych pomysłów.

    A tak przy okazji, jeśli faktycznie instalatorzy biorą taką kasę, to pełen szacunek dla Ampio za zwerbowanie elity instalatorów i żeby nie było nieporozumień, to nie był ani sarkazm ani złośliwość.

    Niestety w tym kraju najuczciwsi to bezdomni analfabeci, nieudacznicy życiowi o inteligencji włącznika do betoniarki.

    Ps.
    Twórca tej g*wno burzy zapomniał dodać do wyceny koszt zakwaterowania w hotelach i diet dla pracowników, a to dodatkowe kilka tysięcy PLN.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-12-2016 o 00:02
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś próbował już podpiąć rekuperator Thessla Green pod Ampio? Reku komunikuje się w standardzie Modbus i odpowiedzialny za to moduł Ampio to MCON-485, ale czy jest w tym coś bardziej skomplikowanego?

  16. #156
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał MayekMM Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś próbował już podpiąć rekuperator Thessla Green pod Ampio? Reku komunikuje się w standardzie Modbus i odpowiedzialny za to moduł Ampio to MCON-485, ale czy jest w tym coś bardziej skomplikowanego?
    Osobiście nie miałem okazji integrować tej rekuperacji (musiałbym zapytać na forum instalacyjnym Ampio), ale jeśli producent lub dystrybutor udostępnia protokoły komunikacyjne, a raczej udostępnia to nie ma z tym żadnego problemu. Nie ma w tym nic bardziej skomplikowanego jeśli robi to w miarę ogarnięty instalator. Oczywiście jest spore prawdopodobieństwo że elektryk sobie sam nie poradzi ale po to jest wsparcie techniczne żeby taką integrację sprawnie przeprowadzić zdalnie.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 05-01-2017 o 07:24

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Osobiście nie miałem okazji integrować tej rekuperacji (musiałbym zapytać na forum instalacyjnym Ampio), ale jeśli producent lub dystrybutor udostępnia protokoły komunikacyjne, a raczej udostępnia to nie ma z tym żadnego problemu. Nie ma w tym nic bardziej skomplikowanego jeśli robi to w miarę ogarnięty instalator. Oczywiście jest spore prawdopodobieństwo że elektryk sobie sam nie poradzi ale po to jest wsparcie techniczne żeby taką integrację sprawnie przeprowadzić zdalnie.
    Dzięki za odpowiedź. Właśnie chodziło mi o to czy jest już dostępna gotowa integracja. Mój instalator jest ogarnięty i jeśli nie będzie "gotowca" to podejdziemy do tematu z drugiej strony.

  18. #158
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał MayekMM Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Właśnie chodziło mi o to czy jest już dostępna gotowa integracja. Mój instalator jest ogarnięty i jeśli nie będzie "gotowca" to podejdziemy do tematu z drugiej strony.
    Mam tę dokumentację bo okazało się że będziemy niedługo integrować tę rekuperację u klienta. Producent robić będzie do niej integrację dwukierunkową.

  19. #159
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomWasil

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ożarowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Zarejestrowałem się parę dni temu na forum Ampio ale nikt tam chyba tego nie zatwierdza to może tutaj zadam pytanie. Czy można podłączyć do Ampio projektor Optoma W345 z ekranem elektrycznym? Projektor niestety już kupiłem wiec do domu który buduję do kina zainstaluje właśnie ten. Zastanawiam się też na windą elektryczną, ale jest to kwestia ceny i możliwości sterowania z systemu. Wzmacniacz wymienię na nowy bo obecny to staroć. Czy są takie które można podłączyć do Ampio ale żeby nie przekroczył budżetu 2 - 2,5 tys zl? Jeśli tak to jakie? Nie jestem audiofilem i nie czuję potrzeby inwestowania większych pieniędzy w sprzęt HiFi.

  20. #160

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Niedługo będę budował dom i rozglądam się za systemem domu inteligentnego. Na targach DI w wawie zainteresował mnie system Ampio. Przeczytałem cały wątek i nasunęła mi się pewna wątpliwość... Jestem programistą i możliwość samodzielnego oprogramowania i zmiany zachowania domu jest dla mnie kluczowa. Czy ja dobrze rozumiem, że tylko autoryzowany instalator ma dostęp do aplikacji do konfiguracji modułów?

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony