dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 130
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2590
  1. #281
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Zdradź tajemnicę.
    Inspiracje do wyczynów kulinarnych







    czerpiesz z tego przodującego bloga o jedzeniu?

    https://www.facebook.com/szpitalnyposilek/

  2. #282
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    CD.

    W oczekiwaniu na strawy z półproduktów.



    Składniki:
    1.spód do pizzy
    2.kilka plasterków podsuszanej krakowskiej
    3.pieczarki bez skórki
    4.czosnek i cebula
    5.sos pomidorowy
    6.wiórki z mozzarelli
    7.rukola do przystrojenia
    Wykonanie :
    Rozgrzeję piekarnik do 220 stC jak na ulotce spodu do pizzy.Spód posmaruje sosem pomidorowym.Posypie wiórkami z mozzarelli.Następnie położę w następującej kolejności nie innej. .Pieczarki,wędlinę,cebulę i rukolę.Czas pieczenia na ulotce 10-15 min.

    Na półprodukt czekają moje misiaczki ukochane:
    1.ciemiężycielka żona po porcji banana ku zdrowotności
    2.młody kucharz syn w swoim studio
    3.przybrana córka kotecek "cola"
    4.NS czyli ja







    wyszło na chwilę słoneczko i szybko zaszło.




    CDN....

  3. #283
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    CD.
    Ot i cała pizza z półproduktów.





    Przepraszam zapomniałem o rukoli ale powiem krótko dlaczego owa pizza w wariacjach kulinarnych.Dlatego ,że mało pracochłonna, nie ma nieporządków w kuchni ,bardzo smaczna jak na pizze z kupnym spodem.Wyjąłem ją po 12 min.Cienkie ciasto.Bardzo tania wariacja.28 cm pizzy za powiedzmy 15 zł.

    Dobra pizza i fajny kawałek muzy.



    CDN....
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 26-02-2017 o 15:45

  4. #284
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    CD.
    Prosta wariacja z grubo krojoną szynkową w roli głównej.
    Składniki.
    1.szynkowa grube plastry
    2.olej ryżowy
    3.sałatka szwedzka
    4.pizzerinka
    5.cebula plastry
    Wykonanie:
    Wysmarować olejem patelnie żeliwną.jako ,że ów olej ma wysoką temp.spalania ,wkładam plastry szynkowej i plastry cebuli.Pizzerinka i sałatka szwedzka.Na deser cztery gałeczki powiedzmy lodów wiśniowych własnych.czyli mrożone wiśnie ,syrop z wiśni ,mleko,cukier,żółtka ,trochę śmietany kremówki i lody gotowe.







    CDN....ach te lody.pokazałbym maszynkę komunistyczna do lodów ale trochę wygląd straciła.


  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    CD.
    Prosta wariacja z grubo krojoną szynkową w roli głównej.
    Składniki.
    1.szynkowa grube plastry
    2.olej ryżowy
    3.sałatka szwedzka
    4.pizzerinka
    5.cebula plastry
    Wykonanie:
    Wysmarować olejem patelnie żeliwną.jako ,że ów olej ma wysoką temp.spalania ,wkładam plastry szynkowej i plastry cebuli.Pizzerinka i sałatka szwedzka.Na deser cztery gałeczki powiedzmy lodów wiśniowych własnych.czyli mrożone wiśnie ,syrop z wiśni ,mleko,cukier,żółtka ,trochę śmietany kremówki i lody gotowe.







    CDN....ach te lody.pokazałbym maszynkę komunistyczna do lodów ale trochę wygląd straciła.

    NS, nie wyrzucaj tej maszynki. Moja babcia taką kiedyś miała ale ktoś się nie bał i z...ł. Powinna, o ile nie nabrała już wartości kolekcjonerskiej. Z drugiej strony pokaż dzisiejszy jakikolwiek robot kuchenny, który wytrzyma tyle dziesięcioleci? Powinna działać, nie?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #286
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    CD.

    Otworzyłem sezon bo na dworze było wczoraj cudownie.Grillowa wariacja kulinarna jeszcze w lutym.




    Węgiel drzewny plus szczapka trześni dla zapachu.





    Składniki:
    1.około 20 szt skrzydełek kurzęcich
    2.miód lipowy jasny
    3.tymianek,kminek ,czerwona papryka,pieprz,,Vegeta
    4. opakowanie przyprawy do steku Prymat
    5.ocet winny
    Wykonanie:
    Tak powstałą marynatą macerowałem skrzydełka 1h i 32 min.Na grilla i konsumpcja.

    CDN....

  7. #287

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy to narobiliście mi ochoty na grilla. W sumie pogoda jest całkiem znośna w naszych okolicach i tak sobie myślę,że można byłoby się zgrać z chłopakami i coś sobie zorganizować na działce nad jeziorem . Zobaczymy w weekend

    Jesli chcecie spróbować sobie czegoś ciekawego to proponuję kupic sobie czekoladę Karmellove z... solą. Początkowo połączenie wydawało mi się niemożliwe ale kupiłem aby spróbować i całkiem smaczne ! Nigdy nie lubiłem jasnej czekolady ale tutaj tak się wszystko fajnie zgrywa,ze normalnie zjadłem cała naraz.

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    CD.


    Otworzyłem sezon bo na dworze było wczoraj cudownie.Grillowa wariacja kulinarna jeszcze w lutym.




    Węgiel drzewny plus szczapka trześni dla zapachu.





    Składniki:
    1.około 20 szt skrzydełek kurzęcich
    2.miód lipowy jasny
    3.tymianek,kminek ,czerwona papryka,pieprz,,Vegeta
    4. opakowanie przyprawy do steku Prymat
    5.ocet winny
    Wykonanie:
    Tak powstałą marynatą macerowałem skrzydełka 1h i 32 min.Na grilla i konsumpcja.

    CDN....
    Wybacz NS ale do ideału to temu daleko. Surowe zamarynowane o wiele ciekawsze od "gorących". Gotowanie to sztuka, nie każdy powinien się za nią brać!

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wybacz NS ale do ideału to temu daleko. Surowe zamarynowane o wiele ciekawsze od "gorących". Gotowanie to sztuka, nie każdy powinien się za nią brać!
    Nie pisz tak! To miszcz nad miszcze. Te rewolucyjne pomysły przejdą do annałów.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #290
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wybacz NS ale do ideału to temu daleko. Surowe zamarynowane o wiele ciekawsze od "gorących". Gotowanie to sztuka, nie każdy powinien się za nią brać!
    Długo zastanawiałem się jak ci odpowiedzieć by cie nie urazić.Widzisz taka jest , tu polityka której i ty się poddałeś .Nie spróbowałeś,nie pokosztowałeś ale oceniłeś.Tak jak adwersarze................ z prostego automatu.Przepis wyżej nawet nie wiesz jaki jest prosty ale zarazem zajefajny.Zawsze po wyglądzie oceniasz??? Spróbuj kiedyś tak zrobić skrzydełka, wtedy porozmawiamy.

    Napisałeś wyżej.Nawet nie wiesz jak sie mylisz.

    Czym jest gotowanie ?

    Gotowanie jest forma wyrażenia siebie samego. Jesteśmy czym co jemy . Jedzenie jest potrzebne każdemu z nas do życia. Ludzie którzy jedzą zdrowo czyli dostarczają swojemu organizmowi wszystko czego w danej chwili potrzebuje , maja mniejsze skłonności do zaburzeń psychicznych ,złego samopoczucia czy problemów z układem trawiennym . Musimy zauważyć ze każdy z nas prowadzi inny tryb życia , wiec dieta tez powinna się różnic . Rożne style życia wymagają zastosowania rożnych diet.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-03-2017 o 22:33

  11. #291
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Długo zastanawiałem się jak ci odpowiedzieć by cie nie urazić.Widzisz taka jest , tu polityka której i ty się poddałeś .Nie spróbowałeś,nie pokosztowałeś ale oceniłeś.Tak jak adwersarze................ z prostego automatu.Przepis wyżej nawet nie wiesz jaki jest prosty ale zarazem zajefajny.Zawsze po wyglądzie oceniasz??? Spróbuj kiedyś tak zrobić skrzydełka, wtedy porozmawiamy.

    Napisałeś wyżej.Nawet nie wiesz jak sie mylisz.
    Lekcja wychowawcza nr 2.
    Lekcja nr 1 to zakończony właśnie 2 tygodniowy ban.

    Normalny człowiek napisałby np. tak.

    "Wiesz, trochę mi się za bardzo przypiekły, co nie znaczy, że nie były smaczne. Trudno dopilnować gdy są w miodzie.
    W najbliższym czasie zrobię powtórkę i ponownie zamieszczę zdjęcia.
    Przepis polecam"

    Ty jednak po swojemu. Na zwróconą uwagę rwiesz się do obrażania, prowokując do bitki.
    Później masz pretensje do moderatorów i całego świata za regularnie przydzielane bany.

    PS. Popracuj nad interpunkcją.

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Długo zastanawiałem się jak ci odpowiedzieć by cie nie urazić.Widzisz taka jest , tu polityka której i ty się poddałeś .Nie spróbowałeś,nie pokosztowałeś ale oceniłeś.Tak jak adwersarze................ z prostego automatu.Przepis wyżej nawet nie wiesz jaki jest prosty ale zarazem zajefajny.Zawsze po wyglądzie oceniasz??? Spróbuj kiedyś tak zrobić skrzydełka, wtedy porozmawiamy.

    Napisałeś wyżej.Nawet nie wiesz jak sie mylisz.
    NS, nie chciałem Cię obrazić. Ja uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni, dlatego dopuściłem się krytyki. Uwierz mi, nie jedną kobietę zagnę przy garach. A próbowałeś na grillu roladki schabowe nadziewane szpinakiem i mozzarellą z lekkim dodatkiem fety, zawinięte szczelnie w folii? Super, tylko trzeba dobrze "roztrzaskać" schab, no i szpinak najlepiej z własnej uprawy. Rolady udają się też w naczyniu i piekarniku. Pzdr.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #293
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    NS, nie chciałem Cię obrazić. Ja uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni, dlatego dopuściłem się krytyki. Uwierz mi, nie jedną kobietę zagnę przy garach. A próbowałeś na grillu roladki schabowe nadziewane szpinakiem i mozzarellą z lekkim dodatkiem fety, zawinięte szczelnie w folii? Super, tylko trzeba dobrze "roztrzaskać" schab, no i szpinak najlepiej z własnej uprawy. Rolady udają się też w naczyniu i piekarniku. Pzdr.
    Witam.
    Napisałeś ,że do ideału im daleko co w rozumieniu nazwę to kucharskim wybrzmiewać moim skromnym zdaniem powinno od znamienitszych od ciebie .Boli tylko to ,że jak widzisz mój największy przeciwnik widzi w tym za każdym razem powód by mnie obrażać i prowokować.To tak na marginesie.Manipulacja słowami w jego wykonaniu jest co najmniej nietrafiona ale zawsze z podtekstami by obrażać.Wrócę jeszcze do skrzydełek w miodzie.Popatrz na datę kiedy zostały poddane grillowaniu 27.02.2017.Popatrz , że ja tam nic nie kombinowałem.Pogoda w tym dniu była piękna.Specjalnie zaznaczyłem ,że na rozpalonym węglu dla koloru (jeśli wędzisz to wiesz co to za pojęcie) położyłem kawałek suchej trześni.Nigdy,przenigdy i tu wielokrotnie prezentowane moje skrzydełka zawsze w miodzie z grilla są lekko podpalone.Miód pod wpływem dużej temp. mimo ,że chroni go tacka aluminiowa , przypala się.









    są dwie szkoły pieczenia skrzydełek na grillu w miodzie pierwsza albo do w/w marynaty nie dodajesz miodu i grillujesz by pod koniec posmarować miodem.Druga to właśnie ta by w marynacie był miód.Wyznaje zawsze tą drugą .

  14. #294

    Domyślnie

    NS, osobiście wolę przyrządzać skrzydełka na grillu bez tacy aluminiowej, są wtedy bardziej chrupkie. Zbliżenie na skrzydełka wygląda bardzo apetycznie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #295
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    NS, osobiście wolę przyrządzać skrzydełka na grillu bez tacy aluminiowej, są wtedy bardziej chrupkie. Zbliżenie na skrzydełka wygląda bardzo apetycznie.

    Witam.
    By podtrzymać z tobą rozmowę powiem ,że znowu się mylisz.Tacka aluminiowa chroni przed nadmiernym przypalaniem ale grillowane z niej skrzydełka są , a raczej mogą być zawsze chrupiące gdy przed grillem stoi ktoś kto ma pojecie o grillowaniu .Szczapka trześni przepraszam edytowałem.





    Abstrahując od skrzydełek byś mi czegoś tam nie zarzucał.Zapytam Co widzisz na tych prezentowanych obrazkach.







    Zwróć uwagę na daty na fotkach.Swoim zdaniem powiedz teraz co widzisz na prezentowanych fotkach???

    Posłuż się twoim własnym mottem to pomoże ci w ocenie w/w potraw.

    Wybacz NS ale do ideału to temu daleko. Surowe zamarynowane o wiele ciekawsze od "gorących". Gotowanie to sztuka, nie każdy powinien się za nią brać!
    Zwróć proszę uwagę kto krytykuje i dlaczego.Zapewne jesteś lepszy ode mnie w takim prostym wariackim gotowaniu.Chylę czoła.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 16-03-2017 o 08:56 Powód: szczapka trzesni

  16. #296
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    ...................Na zwróconą uwagę rwiesz się do obrażania, prowokując do bitki.
    Później masz pretensje do moderatorów i całego świata za regularnie przydzielane bany...............
    Masz adwersarzu a propos banów i to w moim wątku wariacje kulinarne.Bez skazy nie jesteś.To nie mistyfikacja to prawda.Chciałeś ,choć gotować nie potrafisz .To po twojemu proszę.



    Zapewne i na to masz logiczne wytłumaczenie.

    Pełny screen jak sobie życzysz zaraz ci wkleję.Bana masz i ja wiem dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 16-03-2017 o 08:36

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Widzę, że nauka idzie w las i dalej szukasz guza.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.
    Napisałeś ,że do ideału im daleko co w rozumieniu nazwę to kucharskim wybrzmiewać moim skromnym zdaniem powinno od znamienitszych od ciebie .Boli tylko to ,że jak widzisz mój największy przeciwnik widzi w tym za każdym razem powód by mnie obrażać i prowokować.To tak na marginesie.
    I kto to zrozumie. Bełkot

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.
    ....
    Posłuż się twoim własnym mottem to pomorze ci w ocenie w/w potraw.
    ......
    Przestań się ośmieszać. Jesteś masochistą?

  18. #298
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Widzę, że nauka idzie w las i dalej szukasz guza.


    I kto to zrozumie. Bełkot



    Przestań się ośmieszać. Jesteś masochistą?
    Za błąd ortograficzny przepraszam (poprawiłem) jednak nie zakłócił on formy wypowiedzi .....ale co z tym zrobisz :

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 16-03-2017 o 08:58

  19. #299
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Widzę, że nauka idzie w las i dalej szukasz guza.


    I kto to zrozumie. Bełkot



    Przestań się ośmieszać. Jesteś masochistą?
    Odniosłeś się wyżej do mojego postu po banie ,który dostałem za darmo.Uczysz wychowujesz,udzielasz znakomitych rad i odpowiedzi.Przewijasz się przez watki jak Rambo.Wiesz zawsze na ile dostaję bana.Zawsze w nim uczestniczysz.To jako normalny człowiek odpowiedz.

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Lekcja wychowawcza nr 2.
    Lekcja nr 1 to zakończony właśnie 2 tygodniowy ban.

    Normalny człowiek napisałby np. tak.

    "Wiesz, trochę mi się za bardzo przypiekły, co nie znaczy, że nie były smaczne. Trudno dopilnować gdy są w miodzie.
    W najbliższym czasie zrobię powtórkę i ponownie zamieszczę zdjęcia.
    Przepis polecam".......................................... ............................
    Forum publiczne.Normalny jesteś człowiek , to napisz co widzisz na w/w zdjęciach???

  20. #300
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    A co mam zrobić w twoim czepianiem się Chef Paul'a?
    Chcesz abym napisał: - Różnica klas w formie i treści?

    Oczywistym jest, że bany dostajesz za darmo. Wszyscy wiedzą o zmowie forumowiczów, moderatorów, Redakcji i całego świata.

Strona 15 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony