dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 32
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 636
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Hmmm tego nie rozumiem, czy gotująca się woda o temp 100 C nie przekazuje swojego ciepła metalowym ściankom garnka ?!
    Przekazuje, ale rączki sterczą na boki i są chłodzone (mało bo mało, ale są). Na gazie czy metalowe czy plastikowe zawsze się nagrzeją, bo zamiast być chłodzone powietrzem, są ogrzewane powietrzem lecącym bokiem podgrzanym przez palący się gaz. Przypominam, 50% ciepłą z gazu leci "bokiem" -- stąd zagotowanie 1L wody na indukcji trwa 2x krócej (na pełnej mocy). Więc przy okazji niejako odpowiadając na Twoje pytanie, sama eksploatacja wychodzi porównywalnie (nieznacznie na rzecz indukcji) -- teraz trzeba policzyć koszt czasu i pracy (literalnie, sprzątania) -- a to już kwestia indywidualna.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przekazuje, ale rączki sterczą na boki i są chłodzone (mało bo mało, ale są). Na gazie czy metalowe czy plastikowe zawsze się nagrzeją, bo zamiast być chłodzone powietrzem, są ogrzewane powietrzem lecącym bokiem podgrzanym przez palący się gaz. Przypominam, 50% ciepłą z gazu leci "bokiem" -- stąd zagotowanie 1L wody na indukcji trwa 2x krócej (na pełnej mocy). Więc przy okazji niejako odpowiadając na Twoje pytanie, sama eksploatacja wychodzi porównywalnie (nieznacznie na rzecz indukcji) -- teraz trzeba policzyć koszt czasu i pracy (literalnie, sprzątania) -- a to już kwestia indywidualna.
    No jasne, że tak jest, jak postawisz mały garnek na duży palnik. A wystarczy dostosować wielkość naczynia do wielkości palnika i po kłopocie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zbieram argumenty obu stron, dziękuję , dziękuję ... mam gaz w sieci, mam 400 V ... obawiam się, że wyboru dokona szanowna małżonka
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #224

    Domyślnie

    I co "indukcyjni", nikt nie pochwali się rachunkiem?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja w tym temacie chcę sobie wyrobić zdanie. Więc mam pytanie:
    jaka ilość osób nie chce wrócić do płyty gazowej, bo po prostu nie może? W nowych blokach deweloperzy nie ciągną w ogóle instalacji gazowej, więc mieszkańcy są z automatu zdani na płyty indukcyjne, więc co mają mówić, chwalą swój wybór. Podobnie osoby bez dostępu do gazu z sieci, wiadomo, że butli nie będą kupować. Zdanie takich osób nie będzie miarodajne. Po prostu nie mają wyboru, chwalą to co mają (dysonans poznawczy).
    głupoty piszesz
    jak ktoś chce kuchenke na gaz, a nie ma gazu, to montuje butlę. Bez sensu ciągnięcie gazu tylko po to, żeby na nim gotować...
    jak Myjk pisał, to wszystko już było w tym wątku, a piszą tu w większości ludzie, którzy mieli gaz kiedyś, a teraz w nowym domu dali indukcję.
    O rachunkach też już było w tym wątku...(litości, poczytajcie wpierw, zanim głupoty zaczniecie pisać.....tak, to z dedykacją dla wg)

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie wiem jak to dokładnie wychodzi, bo nie jestem w stanie tego dokładnie policzyć. Mam taryfę G12w, najwięcej gotuję w weekendy, cena prądu w taniej taryfie u mnie to około 0,19zł.
    Ale szczerze mówiąc, nie ma to wielkiego znaczenia - bo pewnie w skali miesiąca te różnice w tą lub tamtą stronę będą niewielkie (przeliczając to na zł) Nie zmienia to też w niczym mojego postrzegania tematu: kuchenka gazowa vs indukcja
    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Ciekawe porównanie znalazłem na stronie "czyste ogrzewanie" - zestawienie efektywności kuchennych źródeł ciepła z uwzględnieniem kosztów wytworzenia energii:
    Załącznik 381720

    http://czysteogrzewanie.pl/2015/12/n...arnka-patrzac/
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    przemo1 - super że to znalazłeś
    zerknąłem od razu do cen - porównując indukcję z gazem dla palnika 1500W
    http://www.audytorzy.com/img/file/Ba...grzewczych.pdf

    koszt dla garnka odkrytego - gaz=5,67zł a indukcja=6,68zł
    koszt dla garnka przykrytego gaz=5,13zł a indukcja=5,45zł
    koszt energii wziętej do obliczeń, to 1kwh=0,5563zł a gazu 1m3=2,0756zł

    jak wezmę pod uwagę moją cenę prądu, zdecydowanie niższą niż przyjęty do obliczeń, to pewnie wyjdzie że na indukcji jest taniej. (nie znam aktualnych cen gazu w okolicy)

    a dodam jeszcze, że średnia cena 1kwh (z faktur! - czyli z wliczonymi wszystkimi opłatami stałymi) u mnie wychodzi 0,33-0,41. Dla prądu bytowego, około 75-80% zużycia jest w taniej taryfie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam gaz pociągnięty do domu do ogrzewania. W życiu nie chcę mieć gazu w kuchni - miałam w mieszkaniu i to był koszmar.

    Naprawdę zmiana jakościowa między gazem a indukcją jest tak ogromna, że głosy obrońców gazu (którzy nie mieli szans na prace z indukcją) brzmią śmiesznie - jak obrońcy tary i balii których zachęca się do skorzystania z pralki automatycznej.

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    I co, nikt nie pochwali się wielkością rachunku za prąd przy indukcji? A miało być tak tanio.
    A jak mam to porównać?
    W mieszkaniu na prąd miałam tylko oświetlenie, pralkę, komputery i małą lodówkę.

    W domu na prąd mam dodatkowo rekuperację, piekarnik, indukcję, pompy obiegowe CO, piec gazowy. Lodówka dwa razy większa. Rachunki oczywiście nieco wyższe, ale byłam w szoku, bo spodziewałam się, że będą o 100 % wyższe a są wyższe o ok. 30% (wyższe zimą z oczywistych powodów). Z drugiej strony całość oświetlenia mamy na LED (w mieszkaniu to były żarówki i świetlówki).

    Okazuje się , że najbardziej prądożerne urządzenia w domu to dwa komputery.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-04-2017 o 10:31

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Hmmm tego nie rozumiem, czy gotująca się woda o temp 100 C nie przekazuje swojego ciepła metalowym ściankom garnka ?! Podobnie jak ucho w kubku, parzyć nie będzie, ale ciepłe to powinno być.
    Musisz się sam przekonać. Nie masz żadnego znajomego z kuchenką indukcyjną?

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja nie będę wyliczać, bo nie umiem: mój najwyższy rachunek za prąd na dwa miesiące to 170zł. Na prąd mam wszystko, oprócz ogrzewania - a nie, sorry, przecież kocioł też musi mieć prąd, oprócz gazu . Wszystko w sensie wentylacja z rekuperatorem też. W kuchni mam wejście pod ewentualną kuchenkę gazową, mam nadzieję, że zostanie nieużyte. W mieszkaniu średnie rachunki za prąd wychodziły ok. 200zł, ale wiążę to ze starą instalacją. Mam dwie taryfy, ale rzadko uda mi się na tygodniu gotować w taniej. Na weekendzie nie gotuje jakoś szczególnie dużo, no chyba, że jakiś najazd znajomych czy rodziny się trafi. Gotowanie normalne, na trzy osoby obecnie. Obiad co dzień jest

    Wg, podaj swój rachunek za prąd, będzie porównanie.

    Co do trzymania garnka - muszę mieć rękawice tylko wtedy, gdy muszę przytrzymać pokrywkę przy odcedzaniu. Jeśli normalnie ściągam garnek, czy przestawiam, bo rękami, nic nie parzy, lekko ciepłe.
    Ostatnio edytowane przez Bracianka ; 06-04-2017 o 11:53
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Musisz się sam przekonać. Nie masz żadnego znajomego z kuchenką indukcyjną?
    W jednym ze sklepów takie studio ze sprzętem do kuchni była podłączona kuchnia indukcyjna i można było zagotować wodę w garnku, tak naocznie zobaczyłam przed kuchnią tym bardziej że był to model który mnie interesował.

    Podzwoncie może gdzieś na ekspozycji będzie zamontowana .....

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Ja nie będę wyliczać, bo nie umiem: mój najwyższy rachunek za prąd na dwa miesiące to 170zł. Na prąd mam wszystko, oprócz ogrzewania - a nie, sorry, przecież kocioł też musi mieć prąd, oprócz gazu . Wszystko w sensie wentylacja z rekuperatorem też. W kuchni mam wejście pod ewentualną kuchenkę gazową, mam nadzieję, że zostanie nieużyte. W mieszkaniu średnie rachunki za prąd wychodziły ok. 200zł, ale wiążę to ze starą instalacją. Mam dwie taryfy, ale rzadko uda mi się na tygodniu gotować w taniej. Na weekendzie nie gotuje jakoś szczególnie dużo, no chyba, że jakiś najazd znajomych czy rodziny się trafi. Gotowanie normalne, na trzy osoby obecnie. Obiad co dzień jest

    Wg, podaj swój rachunek za prąd, będzie porównanie.

    Co do trzymania garnka - muszę mieć rękawice tylko wtedy, gdy muszę przytrzymać pokrywkę przy odcedzaniu. Jeśli normalnie ściągam garnek, czy przestawiam, bo rękami, nic nie parzy, lekko ciepłe.
    Nie wiem jakim cudem masz takie małe rachunki za prąd, swoją drogą szacun. Mój ostatni to 317 zł z dwóch miesięcy, taryfa G 11. W domu 100% oświetlenia led firmy Filament (3,9 W/sztukę). Sporo jednak przy malutkim dziecku się pierze i używa zmywarki, pewnie to główni winowajcy. No ale jedna brama, druga brama, lodówka, tv, pompy obiegowe CO, i tamto i siamto i naleci. W bloku nie przekraczałem 170 zł.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A jak mam to porównać?
    W mieszkaniu na prąd miałam tylko oświetlenie, pralkę, komputery i małą lodówkę.

    W domu na prąd mam dodatkowo rekuperację, piekarnik, indukcję, pompy obiegowe CO, piec gazowy. Lodówka dwa razy większa. Rachunki oczywiście nieco wyższe, ale byłam w szoku, bo spodziewałam się, że będą o 100 % wyższe a są wyższe o ok. 30% (wyższe zimą z oczywistych powodów). Z drugiej strony całość oświetlenia mamy na LED (w mieszkaniu to były żarówki i świetlówki).

    Okazuje się , że najbardziej prądożerne urządzenia w domu to dwa komputery.
    Czyli każdy twierdzi, że indukcja tańsza w użytkowaniu i nadal tylko twierdzi, bez podania liczb.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #233

    Domyślnie

    wyżej masz koszty, wyliczone dla konkretnego przypadku. mało?
    nie sądziłem, że zaliczasz się tych, dla których przeczytanie kilku/kilkunastu stron opracowania
    "PORÓWNAWCZE POMIARY ENERGETYCZNE
    PŁYTY GRZEWCZEJ GAZOWEJ
    PŁYTY GRZEWCZEJ CERAMICZNEJ,
    GRZEWCZEJ INDUKCYJNEJ"
    może być takim problemem...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wyżej masz koszty, wyliczone dla konkretnego przypadku. mało?
    nie sądziłem, że zaliczasz się tych, dla których przeczytanie kilku/kilkunastu stron opracowania
    "PORÓWNAWCZE POMIARY ENERGETYCZNE
    PŁYTY GRZEWCZEJ GAZOWEJ
    PŁYTY GRZEWCZEJ CERAMICZNEJ,
    GRZEWCZEJ INDUKCYJNEJ"
    może być takim problemem...
    Nie zauważyłem, przepraszam. Z tego wyliczenia jasno wynika, że gazówka wygrywa. Ale ...i tak posiadacze indukcji idą w zaparte twierdząc, że ich cena prądu jest znacznie niższa i grzeją w tanich taryfach. To jak gotują w nocy i w weekendy? To już jakieś jaja.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja w tym temacie chcę sobie wyrobić zdanie. Więc mam pytanie:
    jaka ilość osób nie chce wrócić do płyty gazowej, bo po prostu nie może? W nowych blokach deweloperzy nie ciągną w ogóle instalacji gazowej, więc mieszkańcy są z automatu zdani na płyty indukcyjne, więc co mają mówić, chwalą swój wybór. Podobnie osoby bez dostępu do gazu z sieci, wiadomo, że butli nie będą kupować. Zdanie takich osób nie będzie miarodajne. Po prostu nie mają wyboru, chwalą to co mają (dysonans poznawczy). Co innego osoby z dostępem do gazu sieciowego? W domkach mogą sobie pociągnąć instalację do kuchni, mogą mieć płytę gazową, mogą wymienić na indukcyjną itp... mogą mieć nawet gaz z indukcją w jednej płycie - o ... takie osoby byłyby wiarygodne w swoich opiniach...
    Ani ja, ani moja żona dobrowolnie nie wrócilibyśmy do gazu w kuchni
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    I co "indukcyjni", nikt nie pochwali się rachunkiem?
    120zł. Czasem 155, czasem 140.
    Co ci da odpowiedź na tak głupie pytanie ?

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Czyli każdy twierdzi, że indukcja tańsza w użytkowaniu i nadal tylko twierdzi, bez podania liczb.
    Kazdy ?
    Nie zauważyłem...

    Tak samo, jak nie zauważyłem różnic w opłatach po przejściu na indukcję, co zresztą potwierdzają wyniki raportu, który był tu przytaczany.
    Zauważyłem za to większą szybkość i czystość przy tej płycie...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-04-2017 o 14:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    170zł za miesiąc. Czasem 155, czasem 190.

    Co ci da odpowiedź na tak głupie pytanie ?
    ...ale za energię zużytą przez płytę indukcyjną. Niejasno napisałem?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Myślisz, że ktoś ma przy płycie podlicznik ?


    Pomyśl, zanim przyciśniesz "Wyślij odpowiedź"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #239
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja widzę że za parę zeta po ryju byście sobie dali , ale kiedyś mieszkałem na blokach ale gaz z butli 55zł/miesiąc a prąd 150-180 na miesiąc teraz mieszkam w domu bez gazu ale indukcja i płacę za prąd ok 110zł , nie wiem może na blokach ktoś mi podbierał prąd ale wychodzi na to że indukcja tańsza od gazu

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    I co, nikt nie pochwali się wielkością rachunku za prąd przy indukcji? A miało być tak tanio.
    Chętnie bym przełączyl podlicznik z pompy pod indukcję, ale mam jednofazowy.
    Zresztą co cię to inreresuje, przecież ciebie pieniądze nie interesują, wydajesz na lewo i prawo więc co to się stanie jeśli nawet miesięczny rachunek wyjdzie +50% więcej na indukcji? Przynajmniej czyściej. Ja nie gotuje ale widzę po okapie, jaki był gdy użytkowalismy gazowke a jaki jest teraz.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

Strona 12 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony