dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 1061
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 21202
  1. #2941
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy jakiej mocy przylaczeniowej i jaka (gdzie ta) stawka mnozna za kazdy kilowat?. W tauronie na 9 kw miesieczna stala oplata to ponad 32zl, dodatkowo 4zl za kazdy kilowat wiecej...

  2. #2942
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A gdzie oplata oze?

  3. #2943

    Domyślnie

    Cytat Napisał zimar Zobacz post
    Przy okazji, zastanawiam się nad instalacją PV, roczne zapotrzebowanie ok 3900kWh, jednak planuję remont kuchni, gdzie dojdzie nam zmywarka, płyta indukcyjna 3-fazowa oraz lodówka Side By Side z kostkarką. Proszę o info, o ile może zwiększyć się zapotrzebowanie na energię i jakiej mocy instalację założyć?
    Zmywarka to mniej więcej 0,8 kWh na mycie (zależy od modelu), rocznie ok. 220 kWh. Lodówka side by side moja zużywa 500 kWh, teraźniejsze mniej, ok. 350 kWh (model też ma znaczenie). Płyta nie mam, więc nie wiem.

  4. #2944

    Domyślnie

    Na rachunku Tauron jest:
    G11 moc umowna: 4,5 kW
    opłata dystrybucyjna stała: 1,57 netto
    opłata przejściowa: 3,15 netto
    opłata abonamentowa: 0,80 netto
    Reszta zależna od zużycia
    energia: 0,25460 za kWh
    dystrybucja: 0,17830 za kWh
    opłata OZE: 0,00251 za kWh
    wszystko netto

    Tylko, że ja mam zwykłą umową, nie mam paneli. Nie wiem czy wtedy nie jest co innego.

  5. #2945
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co za zbieg okolicznosci, wszyscy maja jednak jakies opłaty. Na koniec zycze wszystkim opłat 0PLN jak u poprzednika...

  6. #2946
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Przy jakiej mocy przylaczeniowej i jaka (gdzie ta) stawka mnozna za kazdy kilowat?. W tauronie na 9 kw miesieczna stala oplata to ponad 32zl, dodatkowo 4zl za kazdy kilowat wiecej...
    Moc 12kW, PGE
    Opłata za OZE wynika z pobranych kWh, przy niepobranych z sieci lub pobranych w ilości szcżatkowej opłatę można pominąć (0,00251 zł kWh)
    Nie mam instalacji OZE, opłaty podałem dla taryfy G12

  7. #2947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał zimar Zobacz post
    Składniki stałe rachunku PGE (miesięcznie):
    7,09 - składnik stały stawki sieciowej
    0,85 - opłata abonamentowa
    3,15 - opłata przejściowa
    11,09 - Razem netto,
    13,65 Razem brutto
    ROCZNIE 164 zł

    Przy okazji, zastanawiam się nad instalacją PV, roczne zapotrzebowanie ok 3900kWh, jednak planuję remont kuchni, gdzie dojdzie nam zmywarka, płyta indukcyjna 3-fazowa oraz lodówka Side By Side z kostkarką. Proszę o info, o ile może zwiększyć się zapotrzebowanie na energię i jakiej mocy instalację założyć?
    Rozumiem że całą wyprodukowaną energię będziesz zużywał na bieżąco więc opłaty przesyłowe ciebie nie dotyczą...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #2948

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Rozumiem że całą wyprodukowaną energię będziesz zużywał na bieżąco więc opłaty przesyłowe ciebie nie dotyczą...?
    Z tego co wiem, to opłaty przesyłowe również podlegają bilansowaniu, czyli mając odpowiednią nadwyżkę, można mieć 0 zł za opłaty przesyłowe.

  9. #2949

    Domyślnie

    No i tyle w temacie 500 PLN rocznie opłat stałych, a stanley79 cały czas się upiera przy swoim. A ja miałem zapłacić tylko za 6 miesięcy widać moje 130 PLN pokryło te opłaty stałe i rachunek wynosił 0 PLN a nawet z kalkulacji wynika że jestem na plusie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #2950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Rozumiem że całą wyprodukowaną energię będziesz zużywał na bieżąco więc opłaty przesyłowe ciebie nie dotyczą...?
    Tak właśnie planuję
    Opłaty przesyłowe się bilansują.

  11. #2951
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widzę że każdy wyłapuje z forum to co chce usłyszeć. Marcinbbb ciagle rachunkow nie pokazał, pol roku mu sie za darmo udalo na fotowoltaice przejechac i trąbi ze rachunkow sie nie płaci, bzdury bez poparcia
    Zimar, skladniki stawki sieciowej i przejsciowej podales dobrze, zapomniale tylko dopisac zł/kw/m-ąc, a to spora roznica - jesli sie myle przeslij prosze zdjecie faktury. Jasiek71, niema co z nimi dyskutować oni sa wyjeci z pod prawa, maja swoje rachunki i racje

  12. #2952

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Widzę że każdy wyłapuje z forum to co chce usłyszeć. Marcinbbb ciagle rachunkow nie pokazał, pol roku mu sie za darmo udalo na fotowoltaice przejechac i trąbi ze rachunkow sie nie płaci, bzdury bez poparcia
    Zimar, skladniki stawki sieciowej i przejsciowej podales dobrze, zapomniale tylko dopisac zł/kw/m-ąc, a to spora roznica - jesli sie myle przeslij prosze zdjecie faktury. Jasiek71, niema co z nimi dyskutować oni sa wyjeci z pod prawa, maja swoje rachunki i racje
    Nie twierdzę, że całkowicie nie masz racji.Ale chyba sam też czytasz, to co chcesz usłyszeć. Zimar napisał, że są to opłaty miesięczne. I nie zależą one od kWh.

  13. #2953
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiem, które opłaty zalezą od zużytych kw, jeśli te występują. Zimar nie podał tylko które z nich mnoży się przez kw przydzielonej mocy, jeśli oni w ogóle wiedzą co to znaczy:
    http://www.gkpge.pl/media/pdf/oferta...a_25012016.pdf
    Strona 32, pierwsze pozycje tabeli...
    Niech ktoś wrzuci na forum fakturę na 13,65 zl (bo tej na zero na pewno nie będzie) za miesiąc i bezsensowna dyskusja sie zakończy.
    Nadal zycze wszystkim posiadaczom fotowoltaiki zerowych faktur od ZE
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 17-04-2017 o 19:13

  14. #2954

    Domyślnie

    Nie wiem czemu edytowałeś posta i zmieniłeś stronę 33 na 32, bo ta zawiera taryfy grupy C i R... Natomiast taryfy grupy G nie mają opłat od przydzielonej mocy.

  15. #2955
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem z kąd jest zimar, jaką ma taryfę - cennik ma 46 stron. Niech zimar zrobi zdjęcie swojej fa i wrzuci na forum to mu pogratulujemy....
    Całkiem szczerze i z życzliwości lub szczerości podaje do ogólnej informacji opłaty tauronu (sprzedaż i dystrybucja): 230zł za okres sześciu miesięcy przy zerowym zużyciu energii - ta została pokryta z nadprodukcji która notabene poszła gratis w sieć tauronu. Poproszę sąsiada (posiadacza szczęśliwej przewymiarowanej mikroinstalacji) o fa i ją tu zamieszczę. obiecuję i zrobię w przeciwieństwie do innych...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  16. #2956

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie wiem czemu edytowałeś posta i zmieniłeś stronę 33 na 32, bo ta zawiera taryfy grupy C i R... Natomiast taryfy grupy G nie mają opłat od przydzielonej mocy.
    O co wy pianę bijecie. Rachunki są zawsze niezerowe. Nie ma czegoś takiego jak rachunek 0 zł. Są opłaty stałe miesięczne. W taryfach G... niezależne od mocy umownej (przydzielonej). Płaci się za zmianę mocy umownej, na pewno gdy się ją zwiększa. Podobnie z resztą jak przy nowym przyłączu. stanley79 na pewno przesadził z tym 500 zł, ale nie jest to na pewno 0.

  17. #2957

    Domyślnie

    To są same opłaty w PGE za 5 msc z prognozy. Kwoty netto

    Opis/ilość/jednostka/ilość m-c/cena jedn. netto/wartość netto.
    opłata przejściowa m-c 5 1,9000 9,50
    opł. stała za przesył m-c 5 7,7000 38,50
    opłata abonamentowa m-c 5 0,8500 4,25

    Łącznie jakieś 50zł + 1,14zł opłaty OZE. Ale ta zależy od kWh.

  18. #2958

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    O co wy pianę bijecie. Rachunki są zawsze niezerowe. Nie ma czegoś takiego jak rachunek 0 zł. Są opłaty stałe miesięczne. W taryfach G... niezależne od mocy umownej (przydzielonej). Płaci się za zmianę mocy umownej, na pewno gdy się ją zwiększa. Podobnie z resztą jak przy nowym przyłączu. stanley79 na pewno przesadził z tym 500 zł, ale nie jest to na pewno 0.
    Oczywiście, że nie są, tylko przydałyby się jakieś konkrety. To 500zł za rok, to opłata od mocy przyłączeniowej...

  19. #2959
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wszyscy grzecznie płacą, ale nikt nie wie ile? Opłaty zależą od mocy przyłączeniowej i to baaaaardzo. Kolega posiadający mikroinstalację o mocy 40 kW (miejscowość Osieczany, k/ Myslenic) musiał zwiększyć moc przyłączeniową do 40 kw aby taką mikroinstalację podłączyć i co miesiąc buli niecałe 200zł (właśnie przez moc). Oczywiście za energię nic nie płaci, tej ma nadmiar....
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  20. #2960

    Domyślnie

    A brat sąsiada szwagra stryja kuzyna ile płaci? Mało konkretów podajesz... Wskaż, w którejkolwiek taryfie G punkt, który mówi o opłacie zależnej od mocy przyłączeniowej. Nie w taryfie C, czy R tylko G, bo o takich instalacjach tutaj mowa.

Strona 148 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony