dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ściany - pierwsza wartstwa muru, Wysokość bramy garażowej

    Witam

    Drodzy Forumowicze, czy dobrym pomysłem przy murowaniu ścian będzie położenie pierwszej warstwy z jakiegoś materiału "ciepłego", np. Ytong Energo, a potem reszta pustaków tj. Kozłowice MAX25 moduł 238 ? Pytam, gdyż niedawno znajomy u Siebie i dla Siebie tak uczynił. W sumie uważam to za ciekawy pomysł, tylko jak z wytrzymałością na ściskanie takiego produktu. A może są jakieś inne sposoby - by "odizolować" termicznie ścinany od fundamentu ?

    Ponadto, powiedzcie mi proszę jaką szerokość i wysokość otworu drzwi garażowych zostawić ? Chodzi mi o jak najbardziej optymalny otwór. Szerokość garażu będzie 2,5, wysokość 2,8. Pytam, gdyż jeden sprzedawca (monter) bram garażowych radzi by zostawić szerokość jak w projekcie tj. 2,6m, inne zaś by powiększyć do 2,8m gdyż wtedy będą pasowały bramy większości producentów.


    Ktoś ma jakieś pomysły ?

    Dom jednorodzinny, z poddaszem użytkowym,ok. 115mkw użytkowej. Fundamenty lane bezpośrednio w gruncie + izolacja pozioma + bloczki fundamentowe. Hydroizolacja ściany fundamentowej systemem Izohan + termoizolacja Austrotherm (tylko od zewnątrz). Zalany chudziak. Strop pierwszy będzie z Akermana 18, strop drugi z Akermana 15. Dach dwuspadowy - beton lub ceramika. Wysokość pomieszczeń dół 2,7 góra 2,6.

  2. #2

    Domyślnie

    Co do mostka na od fundamentu polecam wątek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�szy-zamiennik
    W skrócie wg mnie lepiej zasypać pierwszą warstwę Maxa perlitem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony