dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateuszex

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    przemyśl
    Kod pocztowy
    37-755
    Posty
    7

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe w łazience, mieszkanie

    Witam, urządzam właśnie mieszkanie i chciałbym mieć ogrzewanie podłogowe w łazience, bo bede miał przysznic bezbrodzikowy. Wylewka jest już zrobiona. Czy dużo będzie z tym pracy i jaki może być przybliżony koszt. Mieszkanie na I pietrze, łazienka ma 4,5m.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.459

    Domyślnie

    Inwestycja nieopłacalna. Nie wiadomo jaka jest grubość izolacji pod wylewką.więc przy standardzie dewelopera będziesz ogrzewał siebie , i cały strop a przez to sufit sąsiada.
    Przy instalacji odpływu do brodzika zorientuj się w grubości.
    Leżeli grubość jest w okolicach min 5 - 6cm to zamiast zwykłego styro można by zastosować XPS
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszex Zobacz post
    Witam, urządzam właśnie mieszkanie i chciałbym mieć ogrzewanie podłogowe w łazience, bo bede miał przysznic bezbrodzikowy. Wylewka jest już zrobiona. Czy dużo będzie z tym pracy i jaki może być przybliżony koszt. Mieszkanie na I pietrze, łazienka ma 4,5m.
    Miałem tak w poprzednim mieszkaniu, mam w obecnym. Koszt - razem ze zwiększeniem robocizny względem układania płytek bez zatopienia maty IMO powinien być w okolicach 1000 zł. Tutaj zestaw - można wziąć też tańszy sterownik czy matę o mniejszej mocy i wydać mniej. Mata tej mocy pozwoli cieszyć się ciepłą posadzką po kilku(nastu) minutach od włączenia, jak to będzie dodatkowe ogrzewanie, więc będzie przydatna też w do ogrzewania "na żądanie" gdy o nietypowej, nie zaprogramowanej w sterowniku porze zechcesz mieć ciepłą podłogę.

  4. #4

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat
    mam możliwość zakupu mieszkania 57 m2 - stan deweloperski, mieszkanie na parterze, rogowe. Są już wylewki. Czy warto skuć wylewki i zrobić wodne ogrzewanie podłogowe na całości mieszkania, czy dać sobie spokój i ewentualnie dać matę elektryczną w łazience? Jaki byłby orientacyjny koszt położenia podłogówki w takim mieszkaniu?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W mieszkaniu nie możesz ingerować w instalację CO, jeżeli jest wspólna (znaczy jeżeli nie masz w domu swojego kotła).

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateuszex

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    przemyśl
    Kod pocztowy
    37-755
    Posty
    7

    Domyślnie

    W mieszkaniu mam taki piecyk grzewczy na gaz, wiec chyba mogę to zrobić. A z ta elektryczna mata grzewcza, to tez trzeba skuwac wylewke, czy to sie zmieści na pod płytkami? a co sie bardziej oplaca, miec elektryczne i włączać wtedy gdy jest potrzebne, czy podpiete do gazu i włączone wtedy gdy reszta grzejników?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateuszex

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    przemyśl
    Kod pocztowy
    37-755
    Posty
    7

    Domyślnie

    agagrusz możesz mi wkleić link do tego tmatu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony