dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73

Temat: Fotowoltaika

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jack3030

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    300m2 do ocieplenia - to jakieś 37,5K zł - z tynkiem silikonowym i 20cm grafitu.
    Czyli masz już koszt mojej całej instalacji, ale jeszcze dodaj ocieplenie fundamentu, ściany poniżej gruntu tak około 45m2 jak pisałem wyżej. Przyziemie nie ma żadnego ocieplenia połowy ścian i od gruntu też brak ocieplenia. Prawie cale przyziemie jest ogrzewane. Powierzchnia podłóg do ocieplenia to 60m2. Ocieplenie dachu również należałoby poprawić . Może wtedy zapotrzebowanie wyniosłoby 50kWh/m2. Jaki byłby łączny koszt ocieplenia?
    Jaki byłby wtedy roczny koszt ogrzewania? 3tys. zł rocznie ? a ile cwu ?

    Ja na razie w tym roku mam zerowy koszt, tak zerowy, bo kwotowo mniej zaplace, niż wcześniej poleciłem za prąd bytowy i gaz na cwu.

    Oczywiście chodziło o pc ( personal computer ), z którego nieraz pisze, słownik w komórce automatycznie poprawi a Ty chociaż jedną błędna wypowiedź znalazłeś, brawo.
    Temat w dziale o pompach to "PC w starym zmodernizowanym domu" albo jakoś tak.

    PC zużywa mi energii elektrycznej 12MWh rocznie, więc możesz sobie wyliczyć ile ciepła daje, a szczytowym źródlem ciepła działającym w kaskadzie jest kocioł dolnego spalania, a do niego mam 4mp debu, suche klepki - odpad z fabryki parkietu ( pewnie starczy na 2 lata, a kosztowało 500zl ). Jaki mi się palenie znudzi to kupię kocioł gazowy. A jak Prezes postanowi namieszać w ustawie o oze, to przyspieszy moja termomodernizację, na dzień dzisiejszy nie spina się ekonomicznie.

    Teraz będziesz miał coś do dodania?

    Acha żeby Cię jeszcze bardziej zdołować, przychód z wynajmu przyziemia ( dla dwóch fajnych studentek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack3030 Zobacz post
    Ja na razie w tym roku mam zerowy koszt, tak zerowy, bo kwotowo mniej zaplace, niż wcześniej poleciłem za prąd bytowy i gaz na cwu.
    Żebym dobrze zrozumiał. Wydałeś 38K i twierdzisz, że pozwoliło Ci to obniżyć (nie piszesz ile) rachunki za nośniki energii i to oznacza, że teraz masz rachunki zerowe? Dla mnie zero to zero. A mniej, to mniej.

    I gratulacje, jak wyprodukowałeś 12MWh prądu w panelach i poszły one do PC żeby wyprodukować ciepło. I ta PC i PV kosztowała tylko 38K zł.

    Cytat Napisał Jack3030 Zobacz post
    PC zużywa mi energii elektrycznej 12MWh rocznie,

    Cytat Napisał Jack3030 Zobacz post
    więc możesz sobie wyliczyć ile ciepła daje
    Przeceniasz moje umiejętności jasnowidzenia.


    Cytat Napisał Jack3030 Zobacz post
    a szczytowym źródlem ciepła działającym w kaskadzie jest kocioł dolnego spalania, a do niego mam 4mp debu, suche klepki - odpad z fabryki parkietu ( pewnie starczy na 2 lata, a kosztowało 500zl ).
    No, ślicznie komplikujesz układ. A całe zasługi przypisujesz PC...
    I ciągle liczby mocno ulotne i niejasne.
    Ale rozumiem niechęć do konkretów, jak podświadomie człowiek czuje, że wydane pieniądze nigdy się nie zwrócą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony