dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 652 z 693
Pokaż wyniki od 13.021 do 13.040 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13021
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chauturnik

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak sam wspomniałeś - efekt rzeczywiście co najmniej imponujący. Aż się człowiekowi marzy wyrwać się z betonowej dżungli.
    Reklama na forum jest płatana.

  2. #13022

    Domyślnie

    Cytat Napisał snake-918 Zobacz post
    Witam, jak obiecałem dół omalowany 3 razy, raz podkładem tikkurila i 2 razy kolor tikkurila, jak dla mnie efekt super
    https://1drv.ms/f/s!AmQuZsg-28WJgR-yDfaTMc8SnbjW
    Piękny domek
    Czy na kominie masz fugę (jeśli tak to jaką) czy w inny sposób osiągnąłeś taki ciemny kolor?

    Też mamy kamień na kominie ale nasza fuga nie jest taka ciemna a wygląda to u Ciebie fantastycznie
    Ostatnio edytowane przez Justyna Dwojak ; 31-08-2017 o 07:13

  3. #13023
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zlybananek

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    45-369
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w Polsce to nadal zbyt mało popularna i niedoceniana technologia. Ale jeśli ktoś wybudował dom w takiej technologii powinien się pochwalić Myśle, że interesujące by było to jak taki dom powstaje, jak długo, jak się w nim mieszka
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  4. #13024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlybananek Zobacz post
    Wydaje mi się, że w Polsce to nadal zbyt mało popularna i niedoceniana technologia. Ale jeśli ktoś wybudował dom w takiej technologii powinien się pochwalić Myśle, że interesujące by było to jak taki dom powstaje, jak długo, jak się w nim mieszka
    Piszesz to serio ? 652 strony tego forum opowiada właśnie o tej mało popularnej technologii , o tym jak się buduje takie domy i jak się w nich mieszka. Umknęło coś ?

  5. #13025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna Dwojak Zobacz post
    Piękny domek
    Czy na kominie masz fugę (jeśli tak to jaką) czy w inny sposób osiągnąłeś taki ciemny kolor?

    Też mamy kamień na kominie ale nasza fuga nie jest taka ciemna a wygląda to u Ciebie fantastycznie
    Fuga ma kolor czarny, a jest to dokładnie zaprawa murarska do klinkieru z trasem w kolorze czarnym, kupuje się ją w workach po 25kg i nie jest droga ok. 30-40zł, całą elewację będę robić w identyczny sposób. Tj taki kamień i fuga, efekt będzie świetny, co z resztą w okresie planowania było nie wytłumaczalne wśród domowników, ale po wykonaniu kominów wszyscy zmienili zdanie na plus

    Cytat Napisał zlybananek Zobacz post
    Wydaje mi się, że w Polsce to nadal zbyt mało popularna i niedoceniana technologia. Ale jeśli ktoś wybudował dom w takiej technologii powinien się pochwalić Myśle, że interesujące by było to jak taki dom powstaje, jak długo, jak się w nim mieszka
    W moim przypadku dom powstawał około 2 tygodni na placu wykonawcy i później równe 20 dni u mnie na działce do stanu surowego zamkniętego
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-08-2017 o 11:58 Powód: Łączenie postów.

  6. #13026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Widzę, że u Kolegów temat impregnacji na tapecie. Więc zrobiłem u siebie małą retrospekcję.

    - Stan z listopada 2013 - zakończony etap stanu surowego-zamkniętego. Elewacja opalona, wyczyszczona, nieolejowana.


    - Styczeń 2016 - rok po dwókrotnym olejowaniu Koopmansem (kolor naturalny). Malarz powiedział mi, że pierwsza warstwa oleju została błyskawicznie wypita. Druga juz dłużej pozostała na powierzchni przed wyschnięciem. Powierzchnia bali jest wyraźnie jaśniejsza. Widać, że deszcze, wiatr i słońce pozbyły sie części zwegleń po opalaniu.
    Żadnych śladów mchu, zawilgocenia, robali. Jedna deska na szczycie "zwariowała" i urywa każdą śrubę. W końcu dałem jej radę.


    - sierpień 2017 - trochę słitfocia, ale nie dysponuję inną. Elewacja ponownie została olejowana (przy okazji 2krotnego olejowania Malucha, obskoczyłem dużą chatę). Olejowanie 1krotne. Tez Koopmans, natural.
    Przed malowaniem. dom wydawał się lekko spłowiały. Ale tak ładnie. Olejowanie nieco przyciemniło bale i deski, uwypukliło słoje.
    Co powiedział malarz (ten sam co przed 2oma laty). Elewacje wschodnie i pólnocnej tak bardzo nie krzyczały o olej. Natomiast bale po południowej stronie, i zachodnim szczycie (bale po zachodniej stronie schowane są pod podcieniem, więc mocno im się nie dostało) było nieźle wysmagane. Drewno było suche, lekko rozjaśnione w porównaniu z drugą stroną domu.
    Żadnych oznak butwienia, mchu, porostów, robali.
    Deski wiatrownic były pierwotnie raz malowane impregnatem palisandrowym. Teraz musiały zostać pociągnięte 2krotnie.
    Drewniane dekory są w idealnym stanie (szwedzka farba akrylowa)
    Niestety opaski, parapety i okiennice pierwotnie malowane Altaxem teak, wymagają odmalowania.

    Wszystkie zdjęcia pozbawione sa filtrów i modyfikacji.

  7. #13027

  8. #13028
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konradinio2x

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Też chciałem taki domek, ale niestety koszta mnie przerosły. Postawiłem normalny [reklama] i bardzo go sobie chwalę. Siostra stawiała normalny, z pustaków, no i teraz żałuje, że jednak nie wybrała drewna, tak jak ja. Chętnie służę poradą w razie czego .
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-09-2017 o 16:09

  9. #13029
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miskof

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    jestem na etapie startu, czyli na poziomie 0.
    Chciałbym wybudować dom z bali na działce którą już posiadam, jest ona uzbrojona.
    Piszę do Was abyście podpowiedzieli mi od czego zacząć, co byłoby w moim przypadku najlepszym rozwiązanie.

    Dom z przeznaczeniem na inwestycję pod wynajem dla turystów.

    Zależy mi aby dom miał 4 apartamenty, a w nich pokój + aneks kuchenny + łazienka. Myślałem również o miejscach takich żeby schować snowboard czy narty, oraz suszarnie na ubrania, lecz to nie jest też najważniejsza rzecz.
    Nie chcę żeby to były małe klitki po 20m2, ale około 35-45m2.
    I tu pytanie jak duża powierzchnia powinna być takiego domu?

    W każdym z pokoi kominek/kozę aby był odpowiedni klimat dla korzystających.
    Myślałem o domu parterowym, aby każdy apartament miał swoje osobne wejście do budynku ale to nie jest priorytet, lub piętrowy z dwoma pokojami na parterze i dwoma na piętrze.
    Jeżeli chodzi o dach to raczej była by to dachówka w kolorze cegły, mam znajomego który zajmuje się gontem ale opinie w tym temacie są różne, no i cena na pewno wyższa niż dachówka.
    Przed domem miejsce na grilla, ognisko itp.

    Czy mógłbym poprosić Was o wysłanie mi na maila ([email protected]) sowich planów domów, wraz z kosztorysem, oczywiście jak takowe posiadacie.
    Jestem bardzo ciekawy na jaką kwotę muszę być przygotowany jeżeli chodzi o stan surowy zamknięty, oraz kwota domu do zamieszkania.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez miskof ; 13-09-2017 o 14:35

  10. #13030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Chcesz gotowego kosztorysu od inwestorów ? Chyba nie ten adres.
    Mogę Ci jedynie zasugerować dwie sprawy.
    1) Parterowy dom z bali to kiepski pomysł ze wzgl wizualno-estetycznych.
    2) Cena domu z bali zależy głównie od grubości bali i skomplikowania konstrukcji. Musisz mieć świadomość , że rozbudowany dom z bali, z osobnymi apartamentami, ze sporą ilością węgłów, lukarni, z
    wielospadowym dachu, to bardzo duży koszt, przewyższający znacznie koszt domu murowanego.
    3) Wszystkie te założenia mają zastosowanie w przypadku gdy interesuje cię rzeczywiście dom z bali, a nie dom szkieletowy z elewacją drewnianą. W tym ostatnim przypadku koszty są nieporównywalnie mniejsze.

  11. #13031

    Domyślnie

    Witam,
    czy jesteście w stanie powiedzieć cokolwiek o drewnie na zdjęciach? Jak wygląda jego stan?
    Grubość bali na zdjęciach - 26 cm
    Znajomy znajomego ma do sprzedania gotowe drewno na domek. Trochę niejasna sytuacja jest, bo drewno znajduje się na ukrainie. Mało konkretów, ale sprzedawca zapewnia, że wszystko jest tak jak powinno być. Dogadałem się z nim wstępnie, że jak to zwiezie do nas i będzie wszystko w porządku to je kupię.
    Docelowo jest do domek z projektu "chmielniki małe 11" , jednak dach został zmieniony na dwuspadowy. W cenie jest materiał na ściany zew i wew, stropy, podłogi, więźba, podbitka. Chce za wszystko, z transportem i cłem 70k zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	397372Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	397373Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	397374

    Proszę o jakieś porady, czy jest to ciekawa oferta
    Ostatnio edytowane przez teesbor ; 23-09-2017 o 13:55

  12. #13032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał teesbor Zobacz post
    Witam,
    czy jesteście w stanie powiedzieć cokolwiek o drewnie na zdjęciach? Jak wygląda jego stan?
    Grubość bali na zdjęciach - 26 cm
    Znajomy znajomego ma do sprzedania gotowe drewno na domek. Trochę niejasna sytuacja jest, bo drewno znajduje się na ukrainie. Mało konkretów, ale sprzedawca zapewnia, że wszystko jest tak jak powinno być. Dogadałem się z nim wstępnie, że jak to zwiezie do nas i będzie wszystko w porządku to je kupię.
    Docelowo jest do domek z projektu "chmielniki małe 11" , jednak dach został zmieniony na dwuspadowy. W cenie jest materiał na ściany zew i wew, stropy, podłogi, więźba, podbitka. Chce za wszystko, z transportem i cłem 70k zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	397372Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	397373Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	397374

    Proszę o jakieś porady, czy jest to ciekawa oferta
    Masz więc komfortową sytuację. Towar przyjedzie na czyjś koszt, a Ty mówisz "wypad", jak Ci się nie spodoba...Czym się martwisz? Sprawdź, czy nie rosło na północ od Czernobyla...

  13. #13033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Chcesz gotowego kosztorysu od inwestorów ? Chyba nie ten adres.
    Mogę Ci jedynie zasugerować dwie sprawy.
    1) Parterowy dom z bali to kiepski pomysł ze wzgl wizualno-estetycznych.
    2) Cena domu z bali zależy głównie od grubości bali i skomplikowania konstrukcji. Musisz mieć świadomość , że rozbudowany dom z bali, z osobnymi apartamentami, ze sporą ilością węgłów, lukarni, z
    wielospadowym dachu, to bardzo duży koszt, przewyższający znacznie koszt domu murowanego.
    3) Wszystkie te założenia mają zastosowanie w przypadku gdy interesuje cię rzeczywiście dom z bali, a nie dom szkieletowy z elewacją drewnianą. W tym ostatnim przypadku koszty są nieporównywalnie mniejsze.
    Piętrówki faktycznie ładne, ale parterówki niekoniecznie brzydkie....http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/

  14. #13034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Wojcieszek, o ile ściany Twojego domu osiadły? czy jest to 5% jak w przypadku bala odrysowanego, czy mniej?

  15. #13035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Może kto inny to czyta i wie? Marmur?

  16. #13036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia ile osiadł dom Wojciechowi. Zapytaj go na fejsie, bo tu pewnie rzadko zagląda. Moja okrągła sosna kładziona jako drewno mokre osiadła przez 6 lat ok 10 cm, co daje ok. 3%.

  17. #13037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Marmur - dzięki! Pamiętam, że Tobie siadło mało, ale zadbałeś o to powolnym suszeniem. Jestem ciekawy czy w przypadku techniki zbliżonej do Polski Drewnianej siada podobnie, czy zauważalnie mniej

  18. #13038
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Maciek technika czy raczej technologia wykonania nie ma nic do schnięcia a tym samym do osiadania. Zostawisz drewno na kilka miesięcy do schnięcia i ten procent osiadania drastycznie spadnie. Pierwszy rok schnięcia to spory procent tego osiadania. Polska praktyka budowania to sezonowanie drewna a tym samym zmniejszenie osiadania gotowego domu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #13039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - dzięki

  20. #13040

    Domyślnie

    Cześć.
    Czy dom z bala prostokątnego o grubości ok. 10cm ocieplany od zewnątrz wełną mineralną (lub czymś podobnym) to dobre rozwiązanie czy nie? Praktycznie wszyscy budujący z cienkiego bala robią ocieplenie od strony wewnętrznej. A mnie by zależało na wykorzystaniu bala jako masy akumulującej ciepło. Czy taka konstrukcja ma jakieś poważne wady?
    Możecie polecić jakieś firmy budujące w taki sposób?
    Szukam na forum odpowiedzi, ale nie mogę znaleźć.

Strona 652 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony