dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1131 z 1144
Pokaż wyniki od 22.601 do 22.620 z 22870
  1. #22601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał flush Zobacz post
    No dobrze, a nie mając Internetu w kotłowni da się podłączyć czujniki w pokoju (ile jest w standardzie?) przewodowo?

    I jeszcze chcę poruszyć kwestię samej budowy kotła.

    U Karoki zamknięcia klap są w poziomie, a u Minertu w pionie.

    Czy to wynik nieaktualnych zdjęć czy jest kilka wersji tego samego kotła z nazwy?

    Czy ktoś może wstawić AKTUALNE zdjęcia z góry, z przodu, z tyłu, z boku, sterownika, itp?
    Z kotłem dostajesz 3 czujniki przewodowe zew/wew, możesz je podłączyć bez neta, jeśli radiowe nie skonfigurujesz ich bez internetu na ten czas.
    Zdjęcia są nieaktualne, podeślij maila to Ci wyślę. Mam fotki o dużej "wadze" a nie mam czasu żeby to zmniejszać, na forum są ograniczenia co do "wagi"
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #22602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam zmniejszoną fotkę nowego kolorowego dotykowego panela eCoala, obecnie już kilka kotłów pojechało do klientów z takimi świecidełkami
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6875.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	396486  
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #22603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał flush Zobacz post
    Z tego co wiem teraz wszyscy dystrybutorzy dołączają sterownik v3.5.

    Chciałbym wiedzieć skąd wynika graficzna różnica w podglądzie pracy kotła?

    U Ciebie też jest podgląd jakiego NIE CHCĘ mieć.
    Kup nowszy i się wymień na starszy z kimś
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #22604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał flush Zobacz post
    No dobrze, a nie mając Internetu w kotłowni da się podłączyć czujniki w pokoju (ile jest w standardzie?) przewodowo?

    I jeszcze chcę poruszyć kwestię samej budowy kotła.

    U Karoki zamknięcia klap są w poziomie, a u Minertu w pionie.

    Czy to wynik nieaktualnych zdjęć czy jest kilka wersji tego samego kotła z nazwy?

    Czy ktoś może wstawić AKTUALNE zdjęcia z góry, z przodu, z tyłu, z boku, sterownika, itp?
    Kto szuka ten znajdzie ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #22605
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mam zmniejszoną fotkę nowego kolorowego dotykowego panela eCoala, obecnie już kilka kotłów pojechało do klientów z takimi świecidełkami
    W zeszłą sobotę miałem montaż i uruchomienie 2 szt z takimi i mi się je wygodniej obsługuje niż Oled-y
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #22606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    W zeszłą sobotę miałem montaż i uruchomienie 2 szt z takimi i mi się je wygodniej obsługuje niż Oled-y
    Ja już je od 3 tyg. Montuje.

  7. #22607
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mihookoz

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,

    potrzebuje kocioł z wyliczenia na ciepło właściwe wyszło 12kW. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 8-9 tyś. Raczej kocioł na ekogroszek no chyba że jest szansa na pellet. Dobrze by miał 5 klasę. W mojej gminie nie ma dopłat, ale jak się coś zmieni to lepiej żeby miał. Co w tej cenie polecacie.

  8. #22608
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    W lerua merlę masz po 7,5 tys peleciaki 12kw ale nie wiem jaka firma tylko tak okiem przeleciałem

  9. #22609
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Polecam RBR-K 12kW w 5 klasie
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #22610

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Polecam RBR-K 12kW w 5 klasie
    W niektórych gminach już 5 klasa nie wystarcza tylko trzeba mieć kocioł spełniający wymagania ekoprojektu (jeszcze wyższe wymagania niż 5 klasa).

  11. #22611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    W niektórych gminach już 5 klasa nie wystarcza tylko trzeba mieć kocioł spełniający wymagania ekoprojektu (jeszcze wyższe wymagania niż 5 klasa).
    Ten kociołek go ma także bez obaw.

  12. #22612

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ten kociołek go ma także bez obaw.
    Jak znajdzie się na liście niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe spełniających wymagania ekoprojektu w Małopolsce to będę miał pewność że je ma. To samo pisali o moim RBR-ęże 11KW i okazało się że żadnych badań nie miał i teraz będę musiał go zezłomować po 4 latach i kupić nowy z "pewnymi" badaniami i znajdujący się na liście poniżej.
    https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

  13. #22613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak znajdzie się na liście niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe spełniających wymagania ekoprojektu w Małopolsce to będę miał pewność że je ma. To samo pisali o moim RBR-ęże 11KW i okazało się że żadnych badań nie miał i teraz będę musiał go zezłomować po 4 latach i kupić nowy z "pewnymi" badaniami i znajdujący się na liście poniżej.
    https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/
    A to małopolska lista ma być weryfikatorem badań ? Dobre hehe!

  14. #22614
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ok ale kotły 5-ki z tym eko coś tam powoli podchodzą pod pompy ciepła i dziwnie się robi

  15. #22615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ok ale kotły 5-ki z tym eko coś tam powoli podchodzą pod pompy ciepła i dziwnie się robi
    Kocioł nigdy nie będzie pompą.

  16. #22616
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Kocioł nigdy nie będzie pompą.
    No nie będzie to pewne tylko te ceny są jak by z pomp ciepła , przeglądałem przed chwilą ceny kotłów TRAGEDIA 11000,13000, 15000 , to zaczyna zakrawać na kpinę
    to nie te co ty podałes ale większość firm ma takie ceny

  17. #22617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihookoz Zobacz post
    Witam,

    potrzebuje kocioł z wyliczenia na ciepło właściwe wyszło 12kW. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 8-9 tyś. Raczej kocioł na ekogroszek no chyba że jest szansa na pellet. Dobrze by miał 5 klasę. W mojej gminie nie ma dopłat, ale jak się coś zmieni to lepiej żeby miał. Co w tej cenie polecacie.
    Polecam RBR-K 12 lub Skam-PV 13
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #22618

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A to małopolska lista ma być weryfikatorem badań ? Dobre hehe!
    Nie jest weryfikatorem badań, ale jeżeli producent chce sprzedawać w Małopolsce to kocioł powinien znaleźć się na liście, chyba że trafi na nieświadomego kupca który po zakupie będzie zmuszony go zezłomować .
    Jakby taka lista powstała wcześniej to i ja nie miałbym problemy z moim kotłem RBR którego teraz w najbliższym czasie muszę zezłomować i kupić nowy z listy. Urzędnik za mnie sprawdzałby prawidłowość badań i on zawiadamiał by odpowiednie organy gdy badania były by np. podrabiane.

  19. #22619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ty jakieś dziwne historie człowieku wymyślasz.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #22620

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ty jakieś dziwne historie człowieku wymyślasz.
    Jakie dziwne historie wymyślam?
    Zakupiłem RBR-a 11Kw niecałe 4 lata temu, miał mieć badania okazało się później że ich nie ma i teraz jest na równi traktowany ze śmieciuchem i muszę go zezłomować i kupić nowy. Abym kolejnego nie musiałbym złomować muszę kupić kocioł z Listy niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe spełniających wymagania ekoprojektu. Gdy pytałem o nowego RBR-a to jeden z sprzedawców twierdził że wpis na listę długo trwa, jak mu udowodniłem że jest inaczej to dowiedziałem się że producent nie planuje wnioskować o wstawienie na listę mimo posiadanych wszystkich badań umożliwiających go wpisanie i wkleił skany badań tak marnej jakości że nic tam nie można się doczytać (trochę to dla mnie niepojęte, może boi się weryfikacji tych badań?). Kotły z listy mają badania zweryfikowane i są dostępne do pobrania z tej listy.
    Jedni producenci których byłem zainteresowany zakupem których zapytałem bez problemu odpowiedzieli że kotły klasę 5 mają, ale nie mają badań spełniających wymagania ekoprojektu, inni wstawili kocioł na listę.

    link do listy:
    https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 24-10-2017 o 22:52

Strona 1131 z 1144