dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Drzwi przesuwne, podwójne?

    Chcielibyśmy zastosować drzwi przesuwne w wyjściu z wiatrołapu. Wymiaru otworu pod drzwi to 90cm, a ściany obok mają po 65cm, w tym przypadku myśleliśmy o zastosowaniu drzwi przesuwnych, najlepiej aby rozjeżdzały się w 2 strony.
    Jakiego producenta i jaki system będzie najlepszy? Czy jednak muszę zastosować 2szt drzwi 60cm?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Nie widzę tego. Do zasłonięcia otworu 90 cm potrzeba drzwi 2x50cm. 60tki się zdarzają, ale mniejsze? Jaki model w tym może wyjść ładnie?
    Druga sprawa - praktyczność - przesuwanie jednego skrzydła nie pozwoli na chodzenie. Muszą być to system synchroniczne - by popychając jedno skrzydło otwierały się oba.
    Sprawa trzecia - ja w ogóle nie widzę praktyczności takich drzwi przesuwanych (poza szczególnymi wyjątkami).
    Ale szukaj: systemy dostępne w Polsce to Eclisse, Leon, Laguna. Najpierw poszukaj też skrzydła które będzie dobrze wyglądało w tak wąskim rozmiarze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wstępnie mamy wybrane drzwi Porty, 60cm jest dostępne.
    Klasycznie otwierane drzwi u nas się nie sprawdzą w wiatrołapie. Otwieranie w stronę wiatrołapu ściaśni pomieszczenie, a w stronę mieszkalną bez sensu bo wyjście będzie na ścianę od kominka, przez co nawrót trzeba byłoby robić, jakby nie było. Dlatego myślimy jednak o drzwiach przesuwnych.

  4. #4

    Domyślnie

    Erkado chyba też miało coś takiego u siebie. Oni mają system Leona + synchro + wąskie skrzydła. Kwestia co się komu podoba. Dla mnie zawsze najważniejszy jest system. Tu raczej wiedzie prym Eclisse i Leon. Laguna rzadziej spotykana. Jest też kilka mało znanych firm - w necie na pewno znajdziesz, ale nie wiadomo jakie skrzydła, jakie grubości, mocowania itd.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak prezentuje się system Porty?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie do końca wiem o co pytasz? O wygląd czy działanie. I jedno i drugie OK. Poniżej link do systemów:
    https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-lamane-suwane

    Alfa i Beta to drzwi łamane.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o działanie i możliwość takiego zastosowania,
    jestem jednak za przesuwnymi

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że Brzeszczot chce zastosować 2x60kę i po rozsunięciu zasłaniać ścianki jakie mu zostają (te 2x 65cm po prawej i lewej od otworu). Tylko, że nie wiem czy to Ci się pomieści. Przy zamkniętych drzwiach będziesz mieć 120cm. Od strony domu będzie to wyglądało OK, bo będzie duże wejście. Tylko minusy:
    -przeświecające światło nie będzie oświetlać brzegów szyb (będzie widać, że coś za nimi stoi
    -od strony wiatrołpau będzie dość dziwnie, bo ukryją Ci się zewnętrzne ramy skrzydła + kawałek płycin

    Przy otwartych drzwiach OK, ale ja osobiście nie dałbym takich drzwi na wejście do domu, bo są znacznie wolniejsze i mniej naturalnie się je otwiera od zwykłych drzwi. Jak Ci pasuje coś takiego, to synchro robi Erkado, a oni mają kasety Leona. Samo synchro (ciągniesz za jedno skrzydło, a dwa Ci się odsuwają) kosztuje nie dużo - około 200zł w Porcie i 250 w Erkado. Nie są do duże koszty.
    Tylko w Porcie synchro z tego co kojarzę wychodziło dla drzwi chowanych w ścianę. Może ktoś mnie poprawi jak się mylę, bo zawsze z Portą mam problemy aby to pamiętać wszystko.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, dokładnie o to mi chodzi

    Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Porta podobno może zrobić węższe drzwi, ale to już jakieś zamówienie specjalne, więc pewnie i koszt dużo wyższy?
    Ogólnie myślę sobie, że pewnie drzwi na co dzień będę zostawiane otwarte, aby była więsza zawsze przestrzeń, a na zimę zamykać.
    Myślę, że w wiatrołapie to, że będzie część drzwi zasłoniętych nie będzie się tak rzucało w oczy, ile tam się przebywa, a zwłaszcza, że chcemy dać lustro na drzwiach szafy więc to będzie odrywało uwagę.
    Myślimy o drzwiach koncept A.9 to one tak dużych szyb nie mają, tzn, wąskie, to też nie bardzo powinno być widać, że coś za ścianą jest

    tak sobie to wymyśliłem

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39f525c65a5bea5627cd4b8ab5602fb9.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	399671

    W tym stylu to sobie wyobraziłem

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tak, tylko w którą stronę te drzwi otwierać?
    Będzie problem, niewygodnie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Brzeszczot - my tylko podpowiadamy odnośnie praktyczności rozwiązania. Ty wykładasz kasę i jak będziesz chciał zamontować sobie tam bramę garażową szerokości 90cm to nikt Ci tego nie zabroni. Ogółem pomysł wygląda przyzwoicie. Funkcjonalność przy konieczności otwierania i zamykania drzwi trochę ucierpi ale skoro wiesz na co się decydujesz to ok.
    Jak rozumiem będzie to system naścienny montowany od strony domu. Zamiast ościeżnicy chcesz dać tunel na wykończenie otworu? Poza tym spr sobie czy synchronizację masz w Porcie również dla drzwi naściennych, bo Leona w Erkado masz z synchro dla tych i dla tych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony