dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bibi92

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    1

    Domyślnie Co przed szpachlowaniem sufitu wcześniej malowanego?

    Witam wszystkich jestem tu nowy. Mam nadzieje że wybrałem dobry dział.
    Jako że za 3 tygodnie zostanę ojcem, remontuję 2 pokoje.
    Mam krzywy sufit, chciałbym go wyrównać szpachlą. Sufit był wcześniej malowany emulsją. Która całkiem się dobrze trzyma.
    Mam zakupiony grunt Meister Herqules 10% - emulsja gruntująca. Wcześniej gruntowałem nim ściany w drugim pokoju po zdrapaniu szpachelką farby do gładzi, zanim będę nakładać nową szpachlę.
    Czy ten sam grunt nada się do gruntowania sufitu pomalowanego emulsją w drugim pokoju zanim położę gładź?? Czy raczej starą warstwę też muszę usunąć.
    Ostatnio edytowane przez bibi92 ; 17-10-2017 o 17:18

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    jeśli stare wymalowanie jest w dobrym stanie, to polecam go delikatnie przeszlifować papierem ściernym, a następnie odpylić. Kolejny krok to gruntowanie podłoża, a w dalszej kolejności nałożenie gładzi, zgodnie z zaleceniami jej producenta. Polecam użycie gotowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Po wyschnięciu należy ją przeszlifować, dokładnie odpylić i pokryć jeszcze cienką warstwą gruntu. Do malowania nawierzchniowego rekomenduję zastosowanie farby Śnieżka Barwy Natury lub Śnieżka Satynowa.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony