dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 531 z 648
Pokaż wyniki od 10.601 do 10.620 z 12948
  1. #10601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał BudującaDom Zobacz post
    Mamy ogrzewanie gazowe. Dom duży 160m2, salon 40m2, otwarty na hol i kuchnię i klatkę. Czy wkład 6,5kw to dobry pomysł do rozpalania weekendowego w kominku? Mogę jeszcze wybrać 14kw, ale ten niestety zabierze dużo więcej miejsca. Czy w tym małym trzeba często dokładać drewno, bo tak gdzieś wyczytałam? Z którym będzie mniej pracy? W sumie to ja chcę głównie wrzucić parę sztabek drewna i jak najdłużej popatrzeć na ogień w tym kominku. Który wkład powinnam wybrać?
    Długość palenia nie musi zależeć od wielkości urządzenia...

  2. #10602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał hartingh Zobacz post
    Witam,
    Panowie potrzebuję porady:
    Jesteśmy na etapie budowy domu (bez piwnic) i zamawiania komina oraz kozy.
    Jeśli chodzi o kozę to chcemy: https://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/navia-01-ceramika-piec-kominkowy z tylnym wylotem spalin. Przewód doprowadzający powietrze już jest.
    Jesteśmy na etapie zamówienia komina i tu pojawił się problem, bo koza ma wylot spalin na wysokości ok. 70 cm, a komin wg informacji może mieć wyczystkę najniżej na 120 cm... Komin z firmy https://pekabet.pl/

    Komin na pewno ma mieć kanał do wpuszczenia rury do piecyka gazowego, dwufunkcyjnego z zamkniętą komorą spalania. Kanały wentylacyjne oraz właśnie kanał do kozy.. Tylko jak podłączyć kozę z tylnym wylotem spalin do komina, biorąc pod uwagę otwory rewizyjne, wyczystki itp oraz jej wylot spalin na wysokości ok. 70 cm... Czy przypadkiem złego komina nie wybraliśmy???
    Czy taki komin będzie się nagrzewał?
    Proszę o poradę....
    Skąd te informacje o wyczystce na wys 70 cm?

  3. #10603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Skąd te informacje o wyczystce na wys 70 cm?
    Ok, to jeszcze raz bo namieszałem.
    Wybrana koza z tylnym wylotem spalin na wysokosci 76cm:
    https://www.romotop.pl/piece-kominko...piec-kominkowy
    Komin: https://pekabet.pl/296-2-wentylacje/
    i tu na rysunkach widać, że na ok. 20 cm jest odprowadzenie wody, następnie tzw. trójnik z wyczystką, czyli wychodzi na to, że wejście do komina jest na wysokości ok. 115 cm..., a z kozy wychodzi na 76 cm.... Nijak jedno do drugiego nie pasuje....
    Czy kupiliśmy zły komin? Pewnie tak... Czy i co można teraz zrobić, aby wejście do komina (czyli wylot spalin z kozy) był na wysokości 76 cm.... Czy miał ktoś taki problem?
    Ostatnio edytowane przez hartingh ; 31-10-2017 o 17:46

  4. #10604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie bardzo kumam, o co Ci chodzi. Niemniej panikujesz na wyrost. Komin to klocki lego, które montuje się w miarę potrzeb, decydując gdzie i na jakiej wysokości mają być poszczególne jego części. W uzasadnionych wypadkach można elementy docinać.

  5. #10605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Edyta1985

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-762
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam. Założyłam dziś nowy temat dotyczący problemu z płaszczem wodnym, jeśli byłby Pan uprzejmy zerknąć to będę wdzięczna Pozdrawiam

  6. #10606
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Masz źle dobrany wkład i źle zrobioną instalację hydrauliczną .
    Porady które otrzymałaś w tamtym wątku są typowo "wiedza z internetu" czyli warte tyle co nic.
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 01-11-2017 o 07:20
    Darek B

  7. #10607
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał hartingh Zobacz post
    Ok, to jeszcze raz bo namieszałem.
    Wybrana koza z tylnym wylotem spalin na wysokosci 76cm:
    https://www.romotop.pl/piece-kominko...piec-kominkowy
    Komin: https://pekabet.pl/296-2-wentylacje/
    i tu na rysunkach widać, że na ok. 20 cm jest odprowadzenie wody, następnie tzw. trójnik z wyczystką, czyli wychodzi na to, że wejście do komina jest na wysokości ok. 115 cm..., a z kozy wychodzi na 76 cm.... Nijak jedno do drugiego nie pasuje....
    Czy kupiliśmy zły komin? Pewnie tak... Czy i co można teraz zrobić, aby wejście do komina (czyli wylot spalin z kozy) był na wysokości 76 cm.... Czy miał ktoś taki problem?
    Wystarczyło przyjechać do nas i OBEJRZEĆ na żywo ten piecyk , porad technicznych [ na miejscu ] udzielamy nieodpłatnie .
    Twój problem to nie problem .
    Darek B

  8. #10608
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał hartingh Zobacz post
    Ok, to jeszcze raz .
    Wybrana koza z tylnym wylotem spalin
    Z tylnym wylotem spalin to nienajlepszy pomysł, cześć energii pójdzie w komin, a mogłaby ta rura pionowa nad kozą ogrzewać pomieszczenie, za to będzie przegrzewać wkład kominowy. W dodatku w późniejszym etapie eksploatacji komina z nisko usytuowanym trójnikiem, mogą być trudności z doborem nowego urządzenia.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #10609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Też bym pociągnęła tę rurę ile by się dało do sufitu i dopiero wpuściła w komin.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10610
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Oczywiście taka rura dodatkowo grzeje...
    Można jednak kupić wyższy piecyk i ukryć rurę za nim ale wyżej nad paleniskiem , w nowych modelach "akum" można jeszcze dołożyć akumulacji
    Piec jak poniżej można zobaczyć na naszej wystawie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ovalis_akum_ceramika_01.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	399943   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Akumulacni sada horni Romotop MAMMOTH.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	399944  
    Darek B

  11. #10611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Portal „Świata kominków” zamieścił krótki artykuł na temat wkladów kominkowych tzw. „czystych”. Są tam listy ekologicznych piecyków i wkładów kominkowych oraz piecowych, czyli takich które posiadają stosowny certyfikat:
    http://www.kominki.org/kominek-jest-...-piecykow.html
    http://www.kominki.org/kominek-jest-...b-piecyka.html

    Myślę, że taka wiedza przyda się wszystkim tym, którzy kominki albo piecyki mają lub zamierzają je mieć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #10612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Portal „Świata kominków” zamieścił krótki artykuł na temat wkladów kominkowych tzw. „czystych”. Są tam listy ekologicznych piecyków i wkładów kominkowych oraz piecowych, czyli takich które posiadają stosowny certyfikat:
    http://www.kominki.org/kominek-jest-eko/art,6507,lista-ekologicznych-piecykow.html
    http://www.kominki.org/kominek-jest-eko/art,6499,jak-szukac-czystego-wkladu-kominkowego-lub-piecyka.html

    Myślę, że taka wiedza przyda się wszystkim tym, którzy kominki albo piecyki mają lub zamierzają je mieć.
    Ja bym się tą listą nie podniecał...

  13. #10613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Ktoś w końcu taką listę zrobił i tak powinno być. Powinna być tak lista dostępna dla każdego, kto chce mieć kominek lub piecyk.
    Myślę, że dobrze byłoby, gdyby forumowi Zduni zweryfikowali ten spis modeli
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #10614

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Portal „Świata kominków” zamieścił krótki artykuł na temat wkladów kominkowych tzw. „czystych”. Są tam listy ekologicznych piecyków i wkładów kominkowych oraz piecowych, czyli takich które posiadają stosowny certyfikat:
    http://www.kominki.org/kominek-jest-...-piecykow.html
    http://www.kominki.org/kominek-jest-...b-piecyka.html

    Myślę, że taka wiedza przyda się wszystkim tym, którzy kominki albo piecyki mają lub zamierzają je mieć.
    Według tej listy mam porządny wkład.

  15. #10615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ktoś w końcu taką listę zrobił i tak powinno być. Powinna być tak lista dostępna dla każdego, kto chce mieć kominek lub piecyk.
    Myślę, że dobrze byłoby, gdyby forumowi Zduni zweryfikowali ten spis modeli
    Nie zastanowił Cię brak niektórych dobrych marek na tej liście?

  16. #10616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Do tego jestem przyzwyczajona. Być może twórca listy (gazeta) zarządal kasy za umieszczenie modelu i te lepsiajsze firmy, które i tak mają markę dobrą wyrobioną, powiedziały „nie”. W takiej sytuacji to nie oznacza, że te co są na liście są złe. Być może tylko bardziej potrzebują reklamy. To dziwny rynek ta reklama. Napatrzyłam się przez 26 lat pracy wg jakich reguł, czy też ich braku działa.
    Ale masz rację, powinna działac zasada ograniczonego zaufania.
    Poza tym mam nadzieję, że nie wszystkie wkłady i piecyki z tej listy należy wyrzucic do kosza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #10617
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Według tej listy mam porządny wkład.
    Ja mam gowniany.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 03-11-2017 o 23:59
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #10618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Hej, a może własną listę stworzymy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #10619

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Hej, a może własną listę stworzymy
    Jestem za.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #10620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Hej, a może własną listę stworzymy
    Moim zdaniem, mamy za małą wiedzę na ten temat. Jakie kryteria chciałabyś prać pod uwagę?

Strona 531 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony