dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Jasne, uspokoiłeś mnie nieco.

    A jest jakaś metoda aby podciąg zaznaczony na czerwono (w pierwszym poście) ukryć?
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.940

    Domyślnie

    Pewnie da się chociaż w pobliżu są dwa słupki podpierające więźbę dachu.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    @adi mistrzu najlepiej zlec przeliczenie stropu innemu konstruktorowi ktory uzywa oprogramowania do plyt,

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Orientujecie się ile może taka przyjemność kosztować?
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  5. #45

    Domyślnie

    Kupujesz projekt, jakis konstruktor to liczył, teraz podważasz kompetencje konstruktora,.
    Weź ty to olej i rób jak w projekcie zamiast kombinować. jak pójdziesz do konstruktora i powiesz że na forum sie pytałeś..to cię wyśmieje. jak powiesz żeby wzmocnił...to wzmocni, tu nie ma przepisów blokujących można wzmacniać i wzmacniać nawet bez sensu ale jak płacisz to dlaczego nie.

    Wiesz ile prętów jest w płycie kanałowej obliczonej na obciążenie 1 tony na metr? Dowiedz się i wtedy sie zastanów o czym piszesz

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.940

    Domyślnie

    @Andrzej733
    Płyty kanałowe na ogół nie sią liczone na 10 kN/m2, mają grubość 20-24cm i jak sama nazwa wskazuje mają kanały i dlatego mają ciężar rzędu 2,60-2,80 kN/m2 a nie ~4,5 kN/m2.
    Zaletą tej płyty w tym projekcie jest oparcie na 4 krawędziach i uciąglenie.
    W płycie kanałowej jest zbrojenie jest co ok. 20cm a tutaj co 25cm.
    To nie są porównywalne stropy.

    Wiesz jakie jest zbrojenie płyty kanałowej ?

    @ADI-mistrzu nie podważa kompetencji tylko pyta się.
    W tym projekcie i tak są "drobne".

  7. #47

    Domyślnie

    no ja wiem . Sądziłem że ty także.
    Otóż drodzy panowie płyta 120 obciążenie tona powinna mieć dwa pręty fi 16 po bokach...nie co 20 czy 25 cm.
    Płyta kanałowa zwykła (bloki np) ma dwa pręty fi 12 po bokach. Pręty rozdzielcze to bodajże fi 5 co 40 cm.
    Grubość 24 .Schemat obliczeniowy wolnopodparty. A przejmujecie się czy 9 prętów w płycie ciągłej zastąpi dwa w kanałowej

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.940

    Domyślnie

    Serio w płycie kanałowej szerokości są tylko dwa pręty nośne (nie piszę o rozdzielczych) ?
    Tona obciążenia to na całą płytę czy na 1m2 ?

  9. #49

    Domyślnie

    Nie ma to jak porównywać płyty, która jest zbrojona cięgnami o wytrzymałości ponad 2000 MPa i dodatkowo sprężona z betonu zazwyczaj klasy C40/50.

    I raczej w każdym żeberku tej płyty jest co najmniej jedno cięgno.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.940

    Domyślnie

    @Andrzej733 pisze o zwykłych płytach kanałowych a nie o sprężonych
    Pisze o zbrojeniu płyty kanałowej dwoma prętami #16 !!

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Bsz sensu sa te dywagacje, autor watku jak chce zooptymalizowac strop pod wzgledem podciagow , musi sie udac do konstruktora ktory uzyaa oprogramowania do plyt a ile ta przyjemnosc kosztuje mysle ze z 1000 pln, ( oprogrampwanie niestety kosztuje )

  12. #52

    Domyślnie

    No chyba byliście w wytwórni płyt kanałowych? (jak pierwszy raz zobaczyłem płytę na obciążenie 1tony to sie dosłownie mocno zdziwiłem ilością stali w niej, zwłaszcza że producent oszukał i do budowy 3 piętrowego magazynu gdzie powinno byc obciążenie 1 tony dał płyty do mieszkaniówki z dwoma dwunastkami i),
    W Konbecie linia do sprężonych jest też fajna, a najciekawszy jest proces dojrzewania betonu . No i sam proces napinania (Jak sądzicie jaka długość jest linii w konbecie?

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Nie chodzi o podważanie kompetencji, a zasadę ograniczonego zaufania i zapobiegania.
    Jeśli konstruktor się pomyli i strop jednak obwiśnie to kto ma największy problem? Z tego powodu zbieram informacje.

    O podciąg także pytam z ciekawości, fajnie by było go ukryć, ale jeśli jest to kłopotliwe, skomplikowane czy ryzykowne to się nie upieram. Czasem konstruktor zrobi to w pewien sposób bo jest prościej, mimo istnienia innych możliwości.
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  14. #54

    Domyślnie

    Można zrobić nadciąg. Czyli belka żelbetowa w warstwie styropianu i wylewki. Czyli można zrobić belkę o wysokości ok. (16+5+5=26cm)

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie trzeba nic robić prócz dozbrojenia tego co jest ! pręt co 25cm w takim stropie.. to jest zbrojenie tylko nośne..a gdzie ugięcia ?
    Ma projekt na 25cmx25cm.. bez latania i szukania i dodatkowych kosztów.. daj w przęśle co 12,5cm fi 12 i sprawa jest zakończona.
    tam gdzie zaczyna się górne zbrojenie dajesz co 25cm dołem..- bo dołem tam nie trzeba dogęszczenia.
    Ile Cie ta stal będzie więcej kosztować.. a ile już czasu szukasz .. odpowiedzi.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Merkava jak ktos to liczyl w specbudzie to i momenty bedzie mial diametralnie rozne od tego jak przyjmnie schemat ciagły , płyty jako calości, Tak wiec taki strop trzeba przeliczyc na nowo i moze sie okazac ze podciagu nie bedzie trzeba , albo zrobi sie nadciag bo i tak na gorze jest sciana w tym miejscu, ale do takiego stropu trzeba podejsc kompleksowo a nie wydzielac plyty ktore liczyc sie osobno i coś tam koryguje z uwagi na ciaglość..

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.940

    Domyślnie

    Tak, podciągu może nie być.
    Trzeba "tylko" odpowiednio dozbroić ten fragment stropu.
    Trzeba tez wydłużyć zbrojenie górne nad podporami.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie


    obciążenie prócz ciężaru z -5kPa - płyta podparta na obwodzie - oraz jeden słup.. zero podciągów.. pod środku.. i dwie siły po 25kN.. których
    nie ma w specbudzie..
    najważniejsze, aby się połapać w wymiarach płyty

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    W Konbecie linia do sprężonych jest też fajna, a najciekawszy jest proces dojrzewania betonu . No i sam proces napinania (Jak sądzicie jaka długość jest linii w konbecie?
    Nie wiem, nie byłem, planuje od nich strop.
    Coś z nimi nie ten tego? Nie strasz, napisz.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony