dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Sciana miedzy sąsiadami grubość 18-24 ?

    Witam

    Mam ściane w bliżniaku 18 cm silikat, na projekcie jest 24 ale brak informacji z jakiego materiału miała być wykonana.

    Jak znacząca jest różnica 18-24 co do akustyki , nośności itp miedzy silikatem a bloczkiem 24 typu Poroterm.


    Pzdr Mirek

  2. #2

    Domyślnie

    Silikat 18cm nadaje się na ścianę nośną , tak samo jak nawet silikat 15cm tyle że nie ma się co oszukiwać , czym większa grubość i ciężar bloczka tym lepsze tłumienie hałasu ściany.
    Zalezy też czy to bloczek pełny czy drążony (z dziurami).. Jak pełny to będzie lepiej tłumił hałas niż drążony.

    Silikaty najlepiej tłumią hałas i najlepiej akumulują ciepło , więc na pewno lepiej niż porotherm.
    Nawet 18cm silikat będzie lepiej tłumił hałas niż np. gazobeton 24cm ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    sciana powinna byc podwojna a miedzy ceglami 5cm styropianu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.230

    Domyślnie

    [QUOTE=kaszpir007;7547623]Silikat 18cm nadaje się na ścianę nośną ,tak samo jak nawet silikat 15cm

    Która norma dopuszcza ściany nośne gr.15cm

  5. #5

    Domyślnie

    [QUOTE=jajmar;7547986]
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Silikat 18cm nadaje się na ścianę nośną ,tak samo jak nawet silikat 15cm

    Która norma dopuszcza ściany nośne gr.15cm

    Nie jestem budowlańcem. Mój KB z uprawnieniami konstruktora powiedział mi że na ściany nośne nadaje sie już silikat 15cm i w Niemczech sporo domów/bloków powstaje z takiej grubości bloczka i jak chce to spokojnie mogę z takiego budować.
    Ja jednak mimo wszystko budowałem z silikatu 18cm , bo jakoś nie miałem zaufania ...

    Na stronie grupasilkaty jest także wyszczególniony bloczek N15 jako zastosowanie na ścianę działową i ... konstrukcyjną ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    sciana powinna byc podwojna a miedzy ceglami 5cm styropianu
    chyba, że to nie bliźniak a zwykły blok dwulokalowy.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Zwał jak zwał,ale w domkach typu bliźniak standardem jest ściana z silki 24cm x 2 ściany + styro po między minimum 3cm . Tak budują obecnie szanujący się ,,deweloperzy" . W takim zestawieniu na 100% będzie cisza przy normalnym użytkowaniu mieszkania. Ale jak to w życiu bywa potrafią zwykły ytong wstawić po między sąsiadami i to też spełnia jakieś tam normy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    właśnie od nazwy zależy konstrukcja ściany i to, czy sąsiada będzie słychać czy nie.
    Sam bloczek nie wystarczy, lokale nie powinny być powiązane konstrukcyjnie (jak w bliźniaku)

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    dokładnie tak....... osobne fundamenty to full wypas. Ale patrząc na deweloperkę to idzie to w/g mnie w dobrym kierunku bo klient wie na co zwrócić uwagę aby mieć coś innego niż blok a deweloper musi słuchać klienta. A więc mamy odpowiedź ściany silka 24 x 2 + styro pomiędzy + osobne fundamenty i niby bliźniak a w rzeczywistości ,,wolno stojący"

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Deweloper raczej obecnie nie buduje bliźniaków tylko domy dwulokalowe i nie buduje szeregowców tylko blok w poziomie.
    Dlatego konstrukcja jest wspólna. I tworzy to ogromne problemy prawne!

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    No nie wiem , kręcę się trochę i widzę,że bloki się budują jak się budowały (starzy wyjadacze buduję), a młode wilki stawiają właśnie na takie rozwiązanie jak opisuje wyżej. Jedni i drudzy sprzedają na pieńku, choć domki idę na planach budowy. Ale pewnie wszystko zależy gdzie kto buduje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony