dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Niech Pan to przeczyta, obejrzy film http://oknotest.pl/aktualnosci-badan...nikiem-czy-bez, a potem do mnie zadzwoni
    Też myślałem o tym, że jak zrobimy dziurę w profilu, to powietrze będzie tam sobie hulało i znacznie spadnie izolacyjność okna. Niestety wpadłem na to jak zobaczyłem te nawiewniki w swoich oknach. Tak sobie pomyślałem czy nie zapianować tych otworów i potem wyciąć w tej piance otworów. Wówczas powietrze nie będzie przenikach do komory profila. Gorzej będzie z przestrzenią między skrzydłem a ramą. Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Też myślałem o tym, że jak zrobimy dziurę w profilu, to powietrze będzie tam sobie hulało i znacznie spadnie izolacyjność okna.
    Żeby być dokładnym zmienia się poziom szczelności okna, a konkretnie poziom przepuszczalności powietrza wyznaczany wartością przepuszczalności odniesienia, przenikalność cieplna określana współczynnikiem przenikania ciepła zostaje prawie bez zmian. Znane mi obliczenia mówią o zmianie wartości współczynnika Uw o 0,1 W/m2K.
    PRO QUALITY

  3. #23

    Domyślnie

    Pocieszył mnie Pan Tak czy siak, nawiewniki są chyba lepszym rozwiązaniem niż mikrowentylacja, szczególnie przy mocnym wietrze.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Tak czy siak, nawiewniki są chyba lepszym rozwiązaniem niż mikrowentylacja, szczególnie przy mocnym wietrze.
    Nie mnie to oceniać. Każdy z potencjalnych użytkowników okien musi sam uporać się z problemem.
    PRO QUALITY

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toskiro

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sko-Kam
    Kod pocztowy
    26-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie mnie to oceniać. Każdy z potencjalnych użytkowników okien musi sam uporać się z problemem.
    Artykuł bardzo fajny, dzieki za podeslanie.
    Natomiast w moim przypadku nic to nie zmienia. Jedyną rzeczą która pomaga to otwarcie okien na 5-6 godzin dziennie. Jest to niewykonalne przy małych dzieciach i temperaturach z okresu Listopad - Marzec. Ocieplone bloki stają się termosami.
    Rozszczelnianie okien w moim przypadku nie daje prawie nic. Z opcją że okno po zamontowaniu nawiewnika staje sie mniej szczelne i że koszty ogrzewanie nie spadną liczyłem się od samego początku. Wole założyc nawiewnik i w sposob kontrolowany doprowadzic powietrze niż zakisić mieszkanie i nabawic się grzyba. Jest to jakas deska ratunku w moim przypadku i dlatego zalozenie nawiewnikow przemawia za mna bardziej,czy pomoże? mam nadzieje ze tak. Dam znac jak założe.
    Pozdrawiam

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Żeby być dokładnym zmienia się poziom szczelności okna, a konkretnie poziom przepuszczalności powietrza wyznaczany wartością przepuszczalności odniesienia, przenikalność cieplna określana współczynnikiem przenikania ciepła zostaje prawie bez zmian. Znane mi obliczenia mówią o zmianie wartości współczynnika Uw o 0,1 W/m2K.
    a jeszcze aby to było zrozumiałe również dla laika, bazując również na Twoich badaniach i wyliczeniach, ta zmiana SZCZELNOŚCI okna ma niewspółmiernie większy wpływ na straty ciepła niż ta jedna dziesiątka współczynnika Uw.

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Ja właśnie dzisiaj jadę reklamować moje okna. Mam profile Veka Alphaline z trzema uszczelkami, a wycięcia mi zrobili jak na rysunku poniżej.
    Załącznik 342196
    Czy wycięcie uszczelki załatwi sprawę?
    tjeśli środkowa uszczelka nie została wycięta w dwu miejscach (długość cięcia ok 5 cm) to nawiewnik wogóle nie funkcjonuje tak samo jak nie funkcjonuje wycięcie pozostałych uszczelek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał toskiro Zobacz post
    Artykuł bardzo fajny, dzieki za podeslanie.
    Natomiast w moim przypadku nic to nie zmienia. Jedyną rzeczą która pomaga to otwarcie okien na 5-6 godzin dziennie. Jest to niewykonalne przy małych dzieciach i temperaturach z okresu Listopad - Marzec. Ocieplone bloki stają się termosami.
    Rozszczelnianie okien w moim przypadku nie daje prawie nic. Z opcją że okno po zamontowaniu nawiewnika staje sie mniej szczelne i że koszty ogrzewanie nie spadną liczyłem się od samego początku. Wole założyc nawiewnik i w sposob kontrolowany doprowadzic powietrze niż zakisić mieszkanie i nabawic się grzyba. Jest to jakas deska ratunku w moim przypadku i dlatego zalozenie nawiewnikow przemawia za mna bardziej,czy pomoże? mam nadzieje ze tak. Dam znac jak założe.
    Pozdrawiam
    jakże słuszne i rozsądne podejście !!!
    Wszyscy Ci co stosuję się do idiotycznej zasady - nie po to kupowałem ciepłe okna by teraz dawać nawiewniki, wycinac uszczelki czy też wietrzyć bez opamiętania, niech Pana słowa przeczytają
    Zwłaszcza że jak napisał nasz nieoceniony w poznawaniu prawdy i dokładnych parametrów koleta T12345T mówi iż stosując nawiewnik tracimy tylko 0,1 na Uw całego okna - to g... a nie strata w świetle astmy, alergii i innych świństw jakie się pojawiają gdy brak świeżego powietrza w domu i grzyb na ścianach
    Pomoże, zawsze pomagało i pomaga

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał toskiro Zobacz post
    Wole założyc nawiewnik i w sposob kontrolowany doprowadzic powietrze niż zakisić mieszkanie i nabawic się grzyba.
    Z tą kontrolą to spora przesada. Nie możemy kontrolować zjawisk pogodowych. A jeśli wolno mi coś radzić, to przed jakimkolwiek dziurawieniem okien zbadałbym dokładnie temperatury i poziomy wilgotności powietrza w pomieszczeniach w różnych porach doby. Może wystarczy zmienić nieco przyzwyczajenia, nie zamykać wszystkich drzwi albo podciąć je nieco więcej, kupić najtańsze osuszacze, zmienić konfigurację ustawienia mebli itp. itd a sprawy powoli wrócą do normy. Podejmowanie od razu działań ekstremalnych rzadko jest najlepszym wyjściem z sytuacji.
    PRO QUALITY

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Ja bym wrócił do tematu mikrowentylacji: jak często/długo była uzywana? Ja mam otwarte nonw ten sposób non stop ok polowe okien-zero roszenia do mrozów minus10.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toskiro

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sko-Kam
    Kod pocztowy
    26-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Nawiewniki zamontowane od ponad tygodnia. Co mogę powiedzieć obawiałem się trochę tego zabiegu, raz czy nie będzie wiało , dwa czy to w ogóle przyniesie efekt , czy nie zniszczę okien. Zdecydowałem się na montaż samemu ponieważ koszt własnoręcznej pracy + nawiewników to 250 zł (5 sztuk). Koszt takiego zabiegu u przedstawiciela okien to 230 zł za nawiewnik + 100 zł za montaż 1 szt.( cena śmieszna na dodatek bez frezowania tylko nawiercanie ) wiec jak łatwo policzyć koszt 5 okien wyszedł by 1650 zł. Już wiem dlaczego potem narzekają na brak klientów, a więc do rzeczy
    Najpierw zamontowałem w 3 pomieszczeniach. Efekt na drugi dzień zero roszenia w tych pomieszczeniach. W dwóch pozostałych pokojach bardzo delikatnie na około 1-2 cm od dołu okna. Wiec zdecydowałem się na pozostałe 2.
    Efekt naprawdę przerósł moje oczekiwania nic się nie dzieje zero roszenia , zero wilgoci. Sprawdzone w różnych warunkach przy praniu i prasowaniu , przy większej ilości osób w domu podczas imprezy ( tylko w małym pokoju gdzie szalały dzieciaki w samych rogach szyby minimalnie) w pozostałych przypadkach po prostu rewelka. Pomimo otwartych nawiewników we wszystkich pomieszczeniach dzisiaj w nocy u mnie za oknem - 10 stopni nie czuć zimna ani przeciągów tylko fajne świeże powietrze. Przestrzegał bym tylko osoby kupujące nawiewniki aby zwrócić uwagę by element od strony mieszkania kierował powietrze do góry a nie jak w 80 % nawiewników na alle.... w dół. W tedy rzeczywiście może ciągnąć. Podejrzewam ze kierowanie powietrza ku górze daje lepszy efekt bo to powietrze gdzieś się miesza i opada cieplejsze nie dając efektu przeciągu. Jeżeli chodzi o zwiększony koszt ogrzewania , nie wiem nie zwracałem na to uwagi , grzejniki mam odkręcone w tym samym zakresie jak przed montażem nawiewników ,nie zauważyłem żeby było zimniej. Naprawde polecam osobom z problemami podobnym do moich. Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    A podpowiedzcie co zrobić (nie pamiętam nazwy producenta - zerknę później) gdy ktoś ma witrynę ale nie fixa. To znaczy na dole mam wyjście na taras (2-skrzydłowe z ruchomym słupkiem) i nad nim mam okno które wygląda jak to poniżej (rama + skrzydło) tylko, że nie ma klamek. Prośba była aby zrobić taką witrynę aby ładnie się to komponowało.

    Okno nad oknem jest ustawione bo jest to otwarty salon (w górę rzecz jasne ).

    I teraz pytanie - jak montować nawiewnik ... można w samym skrzydle? Nie jest otwierane więc nic mu się nie zadzieje, nie wypaczy się itp.
    Pytanie nr2 - czy można w razie huk zamknąć to ustrojstwo na 100% szczelnie? W sensie jak będą jakieś przedmuchy, dziwne powiewy niemiłe itp?

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toskiro

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sko-Kam
    Kod pocztowy
    26-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    A podpowiedzcie co zrobić (nie pamiętam nazwy producenta - zerknę później) gdy ktoś ma witrynę ale nie fixa. To znaczy na dole mam wyjście na taras (2-skrzydłowe z ruchomym słupkiem) i nad nim mam okno które wygląda jak to poniżej (rama + skrzydło) tylko, że nie ma klamek. Prośba była aby zrobić taką witrynę aby ładnie się to komponowało.

    Okno nad oknem jest ustawione bo jest to otwarty salon (w górę rzecz jasne ).

    I teraz pytanie - jak montować nawiewnik ... można w samym skrzydle? Nie jest otwierane więc nic mu się nie zadzieje, nie wypaczy się itp.
    Pytanie nr2 - czy można w razie huk zamknąć to ustrojstwo na 100% szczelnie? W sensie jak będą jakieś przedmuchy, dziwne powiewy niemiłe itp?

    Jesli chodzi oto czy da sie zamknac to tak da sie zakmnac na 100 %. Ja montowałem nawiewniki firmy Ventair model Simpres ( on ma taka kurtynke w okapniku jak jest podmuch to sam sie przymyka) , ale recznie tez możesz jest uszczelka z grubej gumy.

  14. #34

    Domyślnie

    Zależy mi na tym, aby w razie czego zimno nie "lało się" z górnego okna w dół zgodnie z grawitacją. mam takie dwa okna. Jeno to co wyżej opisałem, a drugie to fix pod którym jest kanapa. I to mnie właśnie wkurza, że zimno "leje się z góry" prosto na głowę.
    Ogrzewanie podłogówka. Jakby był grzejnik to nie byłoby aż takiego bólu.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał toskiro Zobacz post
    Witam
    Nawiewniki zamontowane od ponad tygodnia. Co mogę powiedzieć obawiałem się trochę tego zabiegu, raz czy nie będzie wiało , dwa czy to w ogóle przyniesie efekt , czy nie zniszczę okien. Zdecydowałem się na montaż samemu ponieważ koszt własnoręcznej pracy + nawiewników to 250 zł (5 sztuk). Koszt takiego zabiegu u przedstawiciela okien to 230 zł za nawiewnik + 100 zł za montaż 1 szt.( cena śmieszna na dodatek bez frezowania tylko nawiercanie ) wiec jak łatwo policzyć koszt 5 okien wyszedł by 1650 zł. Już wiem dlaczego potem narzekają na brak klientów, a więc do rzeczy
    Najpierw zamontowałem w 3 pomieszczeniach. Efekt na drugi dzień zero roszenia w tych pomieszczeniach. W dwóch pozostałych pokojach bardzo delikatnie na około 1-2 cm od dołu okna. Wiec zdecydowałem się na pozostałe 2.
    Efekt naprawdę przerósł moje oczekiwania nic się nie dzieje zero roszenia , zero wilgoci. Sprawdzone w różnych warunkach przy praniu i prasowaniu , przy większej ilości osób w domu podczas imprezy ( tylko w małym pokoju gdzie szalały dzieciaki w samych rogach szyby minimalnie) w pozostałych przypadkach po prostu rewelka. Pomimo otwartych nawiewników we wszystkich pomieszczeniach dzisiaj w nocy u mnie za oknem - 10 stopni nie czuć zimna ani przeciągów tylko fajne świeże powietrze. Przestrzegał bym tylko osoby kupujące nawiewniki aby zwrócić uwagę by element od strony mieszkania kierował powietrze do góry a nie jak w 80 % nawiewników na alle.... w dół. W tedy rzeczywiście może ciągnąć. Podejrzewam ze kierowanie powietrza ku górze daje lepszy efekt bo to powietrze gdzieś się miesza i opada cieplejsze nie dając efektu przeciągu. Jeżeli chodzi o zwiększony koszt ogrzewania , nie wiem nie zwracałem na to uwagi , grzejniki mam odkręcone w tym samym zakresie jak przed montażem nawiewników ,nie zauważyłem żeby było zimniej. Naprawde polecam osobom z problemami podobnym do moich. Pozdrawiam
    Jak się sprawdzają nawiewniki po roku użytkowania?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony