dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 497 z 758
Pokaż wyniki od 9.921 do 9.940 z 15158
  1. #9921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    ... dlaczego jest taka różnica w cenie urzadzen skoro tylko 10L zywicy wiecej?
    Sama większa ilość złoża powoduje, że potrzebujesz większego zbiornika - to też już dodatkowe koszty. Ale najwięcej z tej ceny robi sama informacja, że "jest to bardziej wydajny model".

    Głowica Toro tez miała byc wysokiej klasy...........
    Jestem w stanie uwierzyć, że chińskie głowice są akceptowalnej jakości ale do wysokiej klasy to im jeszcze daleko.

  2. #9922
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shatebo

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam jestem zainteresowany kupnem odżelaziacza. Posiadam studnie głębinową o głębokości około 35 m , pompa to Omnigen 3,5SC 5-22 (1,8KW) max. Wydajność: 125l/min. Nie posiadam jeszcze hydroforu lecz docelowo będzie 300 l. W załączniku przesyłam wyniki badań według których jest przekroczona wartość żelaza i manganu oraz jonu amonowego. Liczba osób w domu 4-5 osób. ( 2 łazienki) Proszę o pomoc przy doborze odpowiedniego urządzenia.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki badań wody 1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	400707

  3. #9923
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał shatebo Zobacz post
    Witam jestem zainteresowany kupnem odżelaziacza. Posiadam studnie głębinową o głębokości około 35 m , pompa to Omnigen 3,5SC 5-22 (1,8KW) max. Wydajność: 125l/min. Nie posiadam jeszcze hydroforu lecz docelowo będzie 300 l. W załączniku przesyłam wyniki badań według których jest przekroczona wartość żelaza i manganu oraz jonu amonowego. Liczba osób w domu 4-5 osób. ( 2 łazienki) Proszę o pomoc przy doborze odpowiedniego urządzenia.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki badań wody 1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	400707
    Przekroczenia są niewielkie, a do tego w takiej konfiguracji, która umożliwia poprawienie wszystkich trzech przekroczonych parametrów jednym filtrem ze złożem wielofunkcyjnym. Do wyboru masz dwa typy złóż: Crystal Right 100 (CR100) lub żywice (AquaMulti lub Ecomix). W każdym przypadku regeneracja odbywa się solą, a twardość jest usuwana (więc woda będzie miękka). Przy 5 osobach radziłbym trochę przewymiarować filtr, czyli szukać czegoś w rozmiarze przynajmniej 13x54". Hydrofor w tym przypadku mógłby być przeponowy (bez napowietrzania).

  4. #9924
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shatebo

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    A mógłbyś przedstawić mi kilka takich zestawów do wyboru? oczywiście kieruję się przy wyborze przede wszystkim aby późniejsze wyniki badań mieściły się w normach a zarazem wiadomo koszty też odgrywają ogromną znaczącą rolę. jakie firmy brać pod uwagę?

  5. #9925

    Domyślnie

    Cytat Napisał shatebo Zobacz post
    Witam jestem zainteresowany kupnem odżelaziacza. Posiadam studnie głębinową o głębokości około 35 m , pompa to Omnigen 3,5SC 5-22 (1,8KW) max. Wydajność: 125l/min. Nie posiadam jeszcze hydroforu lecz docelowo będzie 300 l. W załączniku przesyłam wyniki badań według których jest przekroczona wartość żelaza i manganu oraz jonu amonowego. Liczba osób w domu 4-5 osób. ( 2 łazienki) Proszę o pomoc przy doborze odpowiedniego urządzenia.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki badań wody 1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	400707
    W tym przypadku polecam system na złożu wielofunkcyjnym np. EXOMIX lub Aquamulti.

    Pozdrawiam

  6. #9926

  7. #9927
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał shatebo Zobacz post
    Witam jestem zainteresowany kupnem odżelaziacza. Posiadam studnie głębinową o głębokości około 35 m , pompa to Omnigen 3,5SC 5-22 (1,8KW) max. Wydajność: 125l/min. Nie posiadam jeszcze hydroforu lecz docelowo będzie 300 l. W załączniku przesyłam wyniki badań według których jest przekroczona wartość żelaza i manganu oraz jonu amonowego. Liczba osób w domu 4-5 osób. ( 2 łazienki) Proszę o pomoc przy doborze odpowiedniego urządzenia.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki badań wody 1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	400707
    Jeśli woda nie posiada nieprzyjemnego zapachu proponuję zastosować urządzenie wielofunkcyjne, które usunie wszystkie przekroczone związki tj. żelazo, mangan, jon amonowy a także zmiękczy przy okazji wode.

    Rozmiar urządzenia dla takiego zapotrzebowania i parametrów proponujemy 12x48 z wykorzystaniem wysokiej jakości złoża filtrującego.

    Konkretną ofertę na system uzdatniania możemy przesłać na priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #9928
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shatebo

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Poproszę o przesłanie oferty.

  9. #9929

    Domyślnie

    witam,

    poszukuję odżelaziacza i zmiękczacza (najlepiej dwa odrębne urządzenie), z zamontowaniem do instalacji sobie poradzę przygotowane podejścia 1 cal.

    Parametry wody:
    Twardosc 308 mg/l
    Amoniak 1 mg/l
    Azotyny <0,006 mg/l
    Azotany 0,56 mg/l
    Chlorki 5 mg/l
    Żelazo 1,524 mg/l
    Mangan 0,3 mg/l
    Mętnośc 7,4
    Barwa 15
    zapach - brzydki - czuć żelazo
    pH 7,2

    zamontowany zbiornik hydroforowy 300 l z aspiratorem i deszczownicą (napełnienie 2/3) zakładane ciśnienia robocze - załączanie 3,5 wyłączanie 4,5

    czy ktoś może pomóc - zaoferować dobry sprzęt po którym woda będzie fajna

  10. #9930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał shatebo Zobacz post
    Czy takie zestawy będą wystarczające?
    ...
    Który najlepiej spełni swoją funkcję? czy potrzebny mi jest zestaw z butlą?
    Wszystkie te modele są za małe i do tego na słabych (chińskich) głowicach, które mają za słabe możliwości na te złoża.

  11. #9931

    Domyślnie

    Czesc

    Najfajniejszą opcją jest oferta nr 3, która zawiera bardzo dobrą głowicę Logix.
    Pozostałe oferty to kompakty na chińskich głowicach RX oraz BNT. Mimo iż są chińskie to BNT jakościowo jest naprawdę bardzo dobre. Brak jakichkolwiek reklamacji na te głowice.

    Jeśli miał bym Ci polecić to polecam oppcję nr. 3 na Logix.

    Jednakże biorąc pod uwagę twoja twardość skompensowaną która jest na poziomie około 430 mg/l , i pojemość urządzenia (25 l złoża), urządzenia będą wchodzić w cykl regeneracyjny po około 2 m3.

    Jeśli zużywasz około 6 - 8 m3 wody w miesiącu to można je zastosować. Jeśli konsumpcja wody jest wyższa, to proponuję poszukać większego urządzenia.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 14-11-2017 o 06:35

  12. #9932

    Domyślnie

    Cytat Napisał OSTROW Zobacz post
    witam,

    poszukuję odżelaziacza i zmiękczacza (najlepiej dwa odrębne urządzenie), z zamontowaniem do instalacji sobie poradzę przygotowane podejścia 1 cal.

    Parametry wody:
    Twardosc 308 mg/l
    Amoniak 1 mg/l
    Azotyny <0,006 mg/l
    Azotany 0,56 mg/l
    Chlorki 5 mg/l
    Żelazo 1,524 mg/l
    Mangan 0,3 mg/l
    Mętnośc 7,4
    Barwa 15
    zapach - brzydki - czuć żelazo
    pH 7,2

    zamontowany zbiornik hydroforowy 300 l z aspiratorem i deszczownicą (napełnienie 2/3) zakładane ciśnienia robocze - załączanie 3,5 wyłączanie 4,5

    czy ktoś może pomóc - zaoferować dobry sprzęt po którym woda będzie fajna
    Najtaniej wyjdą urządzenia typu składaki.

    Zwróć uwagę na głowice sterujące.
    Dobre głowice to Fleck, Logix, Clack

    Przyzwoite aczkolwiek chińskie to BNT.

    Zwróć tez uwagę na markę stosowanych złóż. Dobre złoża zmiękczające to Lewatit, Purolite.
    Dobre odżelaziajace to np. Defeman.

    Pozdrawiam

  13. #9933
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał OSTROW Zobacz post
    witam,

    poszukuję odżelaziacza i zmiękczacza (najlepiej dwa odrębne urządzenie), z zamontowaniem do instalacji sobie poradzę przygotowane podejścia 1 cal.

    Parametry wody:
    Twardosc 308 mg/l
    Amoniak 1 mg/l
    Azotyny <0,006 mg/l
    Azotany 0,56 mg/l
    Chlorki 5 mg/l
    Żelazo 1,524 mg/l
    Mangan 0,3 mg/l
    Mętnośc 7,4
    Barwa 15
    zapach - brzydki - czuć żelazo
    pH 7,2

    zamontowany zbiornik hydroforowy 300 l z aspiratorem i deszczownicą (napełnienie 2/3) zakładane ciśnienia robocze - załączanie 3,5 wyłączanie 4,5

    czy ktoś może pomóc - zaoferować dobry sprzęt po którym woda będzie fajna
    Jeżeli jest już zbiornik hydroforowy bezprzeponowy to bardzo dobrze, pozwala to na zastosowanie odżelaziacza z wstępnym napowietrzaniem, który jest już zainstalowany. Jednak ze względu na zbyt duże stężenie amoniaku a takze barwę wody na granicy normy konieczne będzie zastosowanie drugiego stopnia filtracji w postaci urządzenie wielofunkcyjnego, który przy okazji zmiękczy wodę.

    Konkretną propozycję możemy przesłać na mejla lub priv.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 14-11-2017 o 15:38
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #9934

    Domyślnie

    Czy możecie kogoś polecić do takiego pierwszego przeglądu? Chodzi o okolice Sochaczewa. Z tego co mam napisane w instrukcji powinienem wyczyścić:
    - zbiornik solanki
    - filtr na końcu rury poboru solanki
    - otwory w tubie solankowej zbiornika soli
    - platformę soli
    - sitko inżektora i inżektor
    i jeszcze ktoś pisał, że warto przeczyścić zawory BACKWASH lub REFIL.
    Ostatnio edytowane przez xiz ; 14-11-2017 o 16:09

  15. #9935
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Czy możecie kogoś polecić do takiego pierwszego przeglądu? Chodzi o okolice Sochaczewa. Z tego co mam napisane w instrukcji powinienem wyczyścić:
    - zbiornik solanki
    - filtr na końcu rury poboru solanki
    - otwory w tubie solankowej zbiornika soli
    - platformę soli
    - sitko inżektora i inżektor
    i jeszcze ktoś pisał, że warto przeczyścić zawory BACKWASH lub REFIL.
    Możemy wykonać taki przeglad systemu w okolicach Sochaczewa. Celem ustalenia szczegółów prosimy kontaktować się na priv lub telefonicznie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #9936

    Domyślnie

    Dołączę się i ja do pytania:
    - woda wodociągowa
    - zużycie ok. 11m3/miesiąc
    - twardość 20-25 (360-440 mg/l) (zmienna), żelazo ok. 0,15 mg/l
    - 4 osoby dorosłe, dwie łazienki

    Wg tego co wyczytałem to złoże min 30l (jakie?). Problemem są gabaryty - muszę się zmieścić w kubaturze 60x40 x 120 (wysokość) cm. Propozycja jakiegoś konkretnego modelu?
    Paweł

  17. #9937
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pikwadrat

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Bibice
    Kod pocztowy
    32-087
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś orientuje się ile waży złoże w BWT Euromat 25SE? I czy wymiana tego złoża to skomplikowana sprawa?
    Ostatnio edytowane przez pikwadrat ; 19-11-2017 o 17:56

  18. #9938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_l Zobacz post
    Dołączę się i ja do pytania:
    - woda wodociągowa
    - zużycie ok. 11m3/miesiąc
    - twardość 20-25 (360-440 mg/l) (zmienna), żelazo ok. 0,15 mg/l
    - 4 osoby dorosłe, dwie łazienki

    Wg tego co wyczytałem to złoże min 30l (jakie?). Problemem są gabaryty - muszę się zmieścić w kubaturze 60x40 x 120 (wysokość) cm. Propozycja jakiegoś konkretnego modelu?
    30 litrów złoża będzie OK. Najlepiej jakby było monosferyczne (np. Lewatit S1567 czy Dowex Marathon).
    Jeśli chodzi o wymiary to wysokość powinna być wystarczająca żeby zmieścić zbiornik 10x35" z głowicą. Wymiary 60x40 też raczej wystarczą na zmiękczacz w obudowie kompaktowej lub dwuelementowy (przy zbiorniku solanki max 70 litrów).

  19. #9939

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza, bo woda ze studni daje dużo osadu w czajniku elektrycznym oraz dość szybko zatyka siatki w bateriach. Dopiero będę robił aktualne testy i wtedy będę prosił o poradę co do modelu. Wcześniej mam jednak inne pytania natury technicznej.

    1. Czy zmiękczacz "oczyszczając" się oddaje tą wodę pod większym ciśnieniem? Chodzi mi o to, czy mogę przewód odprowadzający poprowadzić w górę z 1,5 metra? Chciałbym umieścić go w piwnicy, a ciężko z odejściem i wpięciem się w rury odpływowe.

    2. Czy woda ze zmiękczacza jest bogata w sód? Ewentualnie, czy da się coś z tym zrobić?

  20. #9940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doze Zobacz post
    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza, bo woda ze studni daje dużo osadu w czajniku elektrycznym oraz dość szybko zatyka siatki w bateriach. Dopiero będę robił aktualne testy i wtedy będę prosił o poradę co do modelu. Wcześniej mam jednak inne pytania natury technicznej.

    1. Czy zmiękczacz "oczyszczając" się oddaje tą wodę pod większym ciśnieniem? Chodzi mi o to, czy mogę przewód odprowadzający poprowadzić w górę z 1,5 metra? Chciałbym umieścić go w piwnicy, a ciężko z odejściem i wpięciem się w rury odpływowe.

    2. Czy woda ze zmiękczacza jest bogata w sód? Ewentualnie, czy da się coś z tym zrobić?
    1. Zmiękczacz nie podnosi ciśnienia - takie rzeczy robią pompy Ale ciśnienie popłuczyn jest niewiele niższe niż ciśnienie wody zasilającej więc spokojnie możesz poprowadzić wąż odprowadzający te 1.5m do góry.
    2. Zmiękczacz działa na zasadzie wymiany jonowej, czyli wymienia jony wapnia i magnezu (twardość) na jony sodu. Woda zmiękczona będzie więc wodą o większej zawartości sodu niż woda surowa. Co byś chciał z tym zrobić? Usunąć sód? Można, tylko po co? W wartościach bezwzględnych ta ilość sodu jest praktycznie pomijalna.

Strona 497 z 758

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony