dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danio8871

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    17

    Domyślnie Brak wentylacji w domu

    Witam.

    W wynajmowanym mieszkaniu nie posiadam wentylacji.
    Tzn przy ogrzewaniu mieszkania jest ciepło, lecz gdy wilgotność rośnie do 50 % odczuwam chłód, pomaga otwieranie okien i wietrzenie mieszkania. Po tym jestem lepiej wilgotność spada i jest ok. Na innym wątku mi napisano że problem tkwi w wentylacji. I tu się mogę z tym zgodzić. Okna stare plastiki lecz wymieniłem wszystkie uszczelki by ciepło nie uciekło z domu.
    W łazience była kratka, gdzie zauważyłem że na zewnątrz domu na tej ścianie idzie dość długa rura w górę, zawsze z tej kratki wiało strasznie także zamontowany został wentylator z przepustinca by zimne powietrze nie dostawalo się do łazienki. W kuchni podoba sytuacja, dziura w ścianie i rura na zewnątrz w górę, a do tego podłączony okap, również założyłem przepustnice by zimno się nie dostawalo i jest wszystko niby pięknie, lecz nawet gdy ogrzewam to odczuwam chłód w domu, wszystko przez wentylację.
    Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
    Gdzieś wyczytałem o wycięciu w oknach po 5 cm uszczelek wtedy powietrze będzie napływać do środka, lecz jak ta wilgoć ma się wydostać z mieszkania? Proszę o jakieś rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozszczelnij okna, wyjmij uszczelki. I dopilnuj żeby z kratek był ciąg. Sprawdź np. płomieniem. Jeśli przy rozszczelnionych oknach nie ma ciągu, to zdemontuj wszystkie urządzenia które zainstalowałeś w kratkach.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bogi500

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    11

    Domyślnie

    Z tego co czytam to w mieszkaniu masz wentylacje i to hulającą, tylko ją przykręciłeś. Skoro w łazience masz nawiew to musisz też mieć gdzieś wywiew. Niewiele tu zmieni to, że rozszczelnisz okna, to już lepiej zdemontuj wentylatory, albo zwiększ na nich wentylację.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danio8871

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Rozszczelnij okna, wyjmij uszczelki. I dopilnuj żeby z kratek był ciąg. Sprawdź np. płomieniem. Jeśli przy rozszczelnionych oknach nie ma ciągu, to zdemontuj wszystkie urządzenia które zainstalowałeś w kratkach.
    Gdy zdemontuje wszelkie wentylatory i rozszczelnie okna to nic nie daje. Dopiero gdy otworzę okno to jest wywiew z kratki w łazience i kuchni.

    Czy polecenie założyć nawiewnik okienny czy wrebowy? Co będzie lepsze?

  5. #5

    Domyślnie

    Prawdopodobnie któryś z sąsiadów zakłóca pracę wentylacji grawitacyjnej.
    W takim razie ja bym zaryzykował rekuperator montowany w ścianie. To w wersji bogatej. Na biedno to wentylacja mechaniczna z wymuszonym nawiewem i wywiewem bez odzysku. Czyli dwa wentylatory.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danio8871

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Prawdopodobnie któryś z sąsiadów zakłóca pracę wentylacji grawitacyjnej.
    W takim razie ja bym zaryzykował rekuperator montowany w ścianie. To w wersji bogatej. Na biedno to wentylacja mechaniczna z wymuszonym nawiewem i wywiewem bez odzysku. Czyli dwa wentylatory.
    Ja to mieszkanie wynajmuje, więc nie ma sensu inwestować w to dużych pieniędzy, gdyż wlasciciel stwierdzi że nie chce w to inwestować.
    Zależy mi żeby ta wentylacja była ale tanim kosztem. Znów dziurawic ścian tez nie chce, dlatego chciałbym zamontować nawiewnik okienny bądź wrebowy, tylko nie niem który będzie lepszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony