dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Włączniki do rolet

    Mam kilka rolet, które musiały by być obsługiwanie z jednego włącznika, gdyż kable idą do tej samej puszki. Generalnie co do osprzętu zdecydowałem się na Simon 54. Simon ma w swojej ofercie włączniki podwójne do rolet. Mój elektryk twierdzi jednak, że się nie nadają i jedynie Berker ma odpowiednie, bo coś tam. Włączniki Simona mają opcję góra, dół i stop przy puszczeniu włącznika. Co może być w tych Berkera, czego brakuje Simonowi, bo nie jestem w stanie zrozumieć tłumaczenia mojego elektryka? Zastosowanie Berkera oznaczałoby, że w każdym miejscu gdzie trzeba by było go zastosować cała ramka z pozostałymi włącznikami też musiała by być Berkera, co mi niezbyt pasuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Dopowiedz jeszcze kolego, co oznacza to "coś tam", to rozpatrzymy stanowisko tego elektryka.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie tego powtórzyć, bo niezbyt to zrozumiałem. Pytanie bardziej, czy faktycznie jest jakaś różnica między podwójnym Berkerem roletowym a jego odpowiednikiem trójpozycyjnym Simon 54?

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczy porównać karty katalogowe, schematy działania i będzie rozeznanie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Rozchodzi się o to, że, jak tłumaczy elektryk, na sterowniku ustawia się czas podnoszenia/opuszczania dlatego nie nadaje się włącznik, który działa na zasadzie włącz/wyłącz bo sterownik byłby cały czas załączony, co by dalej prowadziło do tego, że także nie działałoby centralne sterowanie. Wydawało mi sie, że właśnie ten Simona 54 https://www.dobregniazdka.pl/19423-w...YaAu5MEALw_wcB działa tylko wtedy kiedy jest przyciśnięta góra albo dół.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Szukam właśnie systemów osprzętu które mają w swojej ofercie podwójny przełącznik żaluzjowy, tylko taki bez podtrzymania. Tzn żeby w jedną puszkę upchnąć tak jakby 4 przyciski dzwonkowe. Potrzebuje z jednej puszki sterowac dwoma roletami (góra/dół x2). Rolety reagują na chwilowe podanie napięcia na odpowiedni przewód sterowniczy góra/dół. Obecnie żonie podoba się schneider merten, ale nie moge doszukac się czy taki przełacznik jest tam dostępny

  7. #7

    Domyślnie

    Może by pomyśleć o podwójnych przełącznikach kołyskowych ?
    Seria Kopp ma coś takiego.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    znalazłem że berker ma takie coś, można to też nazwać monostabilny poczwórny, albo "2 klawisze i 4 styki zwierne"

    https://www.youtube.com/watch?v=h_Ah7sJjnSY
    http://www.hager.pl/katalog-produkto...404/106269.htm

    ale nadal szukam u innych producentów
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony