dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 273 z 369
Pokaż wyniki od 5.441 do 5.460 z 7363
  1. #5441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Doradca Instytutu OŚ

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-030
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ale opony się powinno spalać a nie utylizować().
    W niektórych regonach na świecie zużyte opony stanowią dość popularny surowiec do budowy dróg, domów i innych celów, które negatywnie na środowisko nie wpływają. Czy w Polsce byłoby możliwe wprowadzenie takich technologii, czy ma to sens?

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Podobnie jak Adam zaczynam zauważać,że szanowny Pan pisze ogólniki i chyba jednak zna się tyle, co pewne zwierzęta na gwiazdach.
    Szkoda, wielka szkoda, bo urzędnicy powinni mieć wiedzę i odpowiadać merytorycznie na fachowe pytania

    Za ogólniki dziękujemy, ten temat dyrdymałów jest pełny

    co do pytania co możemy zrobić - wyprowadzić się w strefę równikową
    co za bzdety a człowiek liczył na odrobinę powagi
    Witaj,
    Jeżeli wśród powodów zanieczyszczenia powietrza są również aspekty, na które nie mamy wpływu, to powinniśmy móc się zająć tymi, które da się zmienić.
    Jednym z nich jest edukowanie społeczeństwa, często bagatelizowane przez Urzędników właśnie podejście by informować mieszkańców jak o jakość powietrza dbać. Wywołanie dyskusji i merytorycznej rozmowy na temat y środowiskowe to jeden z celów naszej kampanii informacyjnej. Zapewniam, że jako IOŚ-PIB pochodzimy do tematu bardzo poważnie.
    Kluczowe np. dla Żywca jest jak najszybsze ograniczenie niskiej emisji.
    Marcin,
    Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska

    Środowisko Życiem

  2. #5442
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    W Polsce jest technologia kopcowania kukurydzy oponami.
    Chociło mi o przenośne znaczenie utylizować czyli kopić dymić smrodzić.
    A spalać oznaczało,że czysto spalać bez dymu smordu czy sadzy.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 20-11-2017 o 17:46

  3. #5443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak tylko to tutaj zostawię


  4. #5444
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Całkowity brak emisji benzo[a]pirenu nad Londynem ?
    Darek B

  5. #5445
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Bo im się stacja pomiarowa zepsuła...
    Ubogacili ją jacyś tacy imigranci...

    Adam M.

  6. #5446
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Oj Liwko...
    Dałeś mapkę - kogo tu się nie lubi...
    Jednostki widziałeś?
    A rok sporządzenia?
    Ta chmurka to już dawno ze trzy razy Ziemię obiegła...

    Adam M.

  7. #5447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Całkowity brak emisji benzo[a]pirenu nad Londynem ?
    Wiesz sporo czasu spędziłem w tej metropolii i powietrze niestety jest dużo lepsze niż u nas w kraju.
    Ogrzewania na paliwa stałe nie ma, króluje ogrzewanie gazowe, więc nie wiem czego się dziwisz?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #5448

    Domyślnie

    Amatorsko uprawiam kolarstwo szosowe i w okresie grzewczym staram się wybierać trasy, gdzie jest jak najwięcej lasów i pól. Przy zwiększonym pulsie i zapotrzebowaniu tlenowym organizmu odczucie smrodu i dymu jest dużo większe.Przejazd przez wsie to jakaś tragedia.
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  9. #5449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Amatorsko uprawiam kolarstwo szosowe i w okresie grzewczym staram się wybierać trasy, gdzie jest jak najwięcej lasów i pól. Przy zwiększonym pulsie i zapotrzebowaniu tlenowym organizmu odczucie smrodu i dymu jest dużo większe.Przejazd przez wsie to jakaś tragedia.
    Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Własnie z tego powodu zamówiłem ostatnio maskę dla cyklistów, dzisiaj ma zostać dostarczona.
    Czas próby, jeśli pogoda oczywiście pozwoli za dwa dni. Mogę sobie tylko wyobrazić jak ciężko będzie się do niej przyzwyczaić.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #5450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    W Polsce jest technologia kopcowania kukurydzy oponami.
    Chociło mi o przenośne znaczenie utylizować czyli kopić dymić smrodzić.
    A spalać oznaczało,że czysto spalać bez dymu smordu czy sadzy.
    Kiedy do takich jak ty dotrze, że, poza spalaniem bez dymu (poprawa wizualna), nie ma czegoś takiego jak spalanie bez smrodu i sadzy? Z komina śmierdzi spalanym drewnem, czy spalanym węglem (o oponach nie wspomnę, jak ktoś nie czuje, to ma zwyczajnie zepsuty węch), podobnie z komina wydobywa się sadza -- i to akurat ta najgroźniejsza dla ludzi, bo niewidzialna gołym okiem czyli najmniejsza (czyli potrafiąca przenikać do krwioobiegu i powodować m.in. udary, których się diagnozuje na pęczki ostatnio -- sam straciłem dwie babcie z powodu udaru, teściowa miała udar już dwukrotnie). Zanim zaprzeczysz, to weź to na logikę i popatrz ile sadzy zbierają filtry w elektrowniach i innych spalarniach, pomimo znacznie lepszego procesu spalania niż w każdym możliwym palenisku zasilanym węglem czy drewnem.

    BTW przed chwilą byłem w Casto, i przed wejściem dumnie świecą kotły zasypowe i jakieś dziadowskie podajnikowce. Jak widać antysmogowa ustawa mazowiecka na niektórych nie zrobiła większego wrażenia...

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Własnie z tego powodu zamówiłem ostatnio maskę dla cyklistów, dzisiaj ma zostać dostarczona.
    Czas próby, jeśli pogoda oczywiście pozwoli za dwa dni. Mogę sobie tylko wyobrazić jak ciężko będzie się do niej przyzwyczaić.
    Podziwiam. Ja zakupiłem orbitrek i staram się nie wychodzić z domu na ćwiczenia w okresie grzewczym.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #5451
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Teraz "najlepsze" są pseudo "ocieplenia" 5cm styropianu, a co .. albo musi "oddychać" albo się nie opłaca, lub - grzać i tak trzeba.. nikt nie podejmie trudu i nie przejdzie na gaz.. bo to "za trudne"
    Wydaje mi się że te 5 cm nie jest aż takie złe na mury które mają po 50cm grubości z cegły pełnej albo dziurawki Na nowe domy które mają cieniutkie ścianki to trzeba więcej opakować

  12. #5452

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Wydaje mi się że te 5 cm nie jest aż takie złe na mury które mają po 50cm grubości z cegły pełnej albo dziurawki Na nowe domy które mają cieniutkie ścianki to trzeba więcej opakować
    Trzeba bardzo uważać ze styropianem na 50 cm murze, który ma pewnie w sobie tony wilgoci. Prawdopodobnie wentylacja w takich domach jest w najlepszym przypadku w kuchni i łazience, co wiąże się z nagłym atakiem grzyba...
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  13. #5453
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    No to jak damy grubiej styropianu na ściane 50cm to będzie lepiej czy gorzej ,czy może nie ma aż takiej potrzeby żeby więcej dokładać bo już sam mur jest gruby .Może własnie mniej żeby grzyb nie zjadł muru
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 21-11-2017 o 11:30

  14. #5454

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    No to jak damy grubiej styropianu na ściane 50cm to będzie lepiej czy gorzej ,czy może nie ma aż takiej potrzeby żeby więcej dokładać bo już sam mur jest gruby .Może własnie mniej żeby grzyb nie zjadł muru
    jak dasz mało, to styropian będzie paroizolacją, ale nie podniesie znacząco temperatury muru. chłodny mur + dużo pary = grzyb. jak dasz więcej, to mur będzie cieplejszy = brak grzyba
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #5455
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Kiedy do takich jak ty dotrze, że, poza spalaniem bez dymu (poprawa wizualna), nie ma czegoś takiego jak spalanie bez smrodu i sadzy? Z komina śmierdzi spalanym drewnem, czy spalanym węglem (o oponach nie wspomnę, jak ktoś nie czuje, to ma zwyczajnie zepsuty węch), podobnie z komina wydobywa się sadza -- i to akurat ta najgroźniejsza dla ludzi, bo niewidzialna gołym okiem czyli najmniejsza (czyli potrafiąca przenikać do krwioobiegu i powodować m.in. udary, których się diagnozuje na pęczki ostatnio -- sam straciłem dwie babcie z powodu udaru, teściowa miała udar już dwukrotnie). Zanim zaprzeczysz, to weź to na logikę i popatrz ile sadzy zbierają filtry w elektrowniach i innych spalarniach, pomimo znacznie lepszego procesu spalania niż w każdym możliwym palenisku zasilanym węglem czy drewnem.

    BTW przed chwilą byłem w Casto, i przed wejściem dumnie świecą kotły zasypowe i jakieś dziadowskie podajnikowce. Jak widać antysmogowa ustawa mazowiecka na niektórych nie zrobiła większego wrażenia...


    Podziwiam. Ja zakupiłem orbitrek i staram się nie wychodzić z domu na ćwiczenia w okresie grzewczym.
    Po pierwsze elektrofiltry w kominach elektrowni łapią lotny popiół a nie sadzę.
    Po drugie nie śmierdzi,spalonym węglem czy drewnem,tylko nie spalonym węglem czy drewnem.
    Kiszonym węglem i drewnem śmierdzi ale czysto spalanym nie.
    Miałeś kiedyś kocioł DS z szamotem odpowidniej mocy?
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 21-11-2017 o 14:57

  16. #5456
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jak dasz mało, to styropian będzie paroizolacją, ale nie podniesie znacząco temperatury muru. chłodny mur + dużo pary = grzyb. jak dasz więcej, to mur będzie cieplejszy = brak grzyba
    Jak ktoś nie wietrzy codziennie i nie grzeje w domu cały czas nie utrzymuje stałej temperatury tylko grzeje duzymi skokami , to czy ma 5cm czy 20cm na scianie i tak polegnie

  17. #5457
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    A ile ma wietrzyć żeby było dobrze?

  18. #5458
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    No to jak damy grubiej styropianu na ściane 50cm to będzie lepiej czy gorzej ,czy może nie ma aż takiej potrzeby żeby więcej dokładać bo już sam mur jest gruby .Może własnie mniej żeby grzyb nie zjadł muru
    Ale mur 50 cm to chyba z pustką powietrzną w środku co ? , ja mam 43cm i pustka 6cm , dociepliłem dom 12cm styro grafit i aż takiego skoku nie zauważyłem by to aż tak radykalnie poprawiło ale już założenie wełny pod dachem 30cm radykalnie zmieniło stan rzeczy .
    pustka powietrzna sama w sobie jest izolacją i akumulatorem ciepła

  19. #5459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    (...)
    pustka powietrzna sama w sobie jest izolacją i akumulatorem ciepła
    Pod warunkiem że jest to powietrze nieruchome. Jak jest przeciąg w tej szczelinie to będzie wręcz odwrotnie ;]

  20. #5460
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No jja myślę że chyba wszystkie ściany w domu mają zamknięte te pustki nie tak jak w stodołach czy chlewikach

Strona 273 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony