dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 109
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak, podaj wyniki obliczen ozc dla tego budynku, a konkretnie projektowe obciązenie cieplne, gdyz na jego podstawie dobieramy moc pompy. Sądze jednak a nawet jestem tego pewien ze w czasie spotkania tych obliczen nie da sie wykonac ani dokladnie, ani rzetelnie, ani w ogóle.
    A dlaczego nie da się tego wykonać w czasie spotkania?
    Czyżby trzeba było to komuś zlecać?
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  2. #82
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ja piszę o tej rurze którą fachman19 chce nazwać sprzęgłem, takie coś to szkodliwy dla pomp ciepła element a nie bufor/sprzęgło.
    Tam był temat żeby rozdzielić dwa obiegi to trzeba dać tylko grubą rurę zamiast sprzęgła/bufora.
    U Ciebie to inny temat, zresztą Ty już chyba masz tego LG bo dość dawno temat był temat i potem miałeś chyba montaż prawda?
    Dysponuję kilkoma schematami producenta,dla PC Panasonic z buforem (chyba ze trzy),bez bufora i w różnych konfiguracjach.Jak trzeba wrzucę.
    Co do sprzęgła hydraulicznego o jakim napisałeś,ja posiadam takie w układzie z termostatami w pomieszczeniach.Termostatami NC różnicuję temp w pomieszczeniach (bez żadnego problemu)-sprzęgło zamontowała firma aby nie było problemu z przepływem-i do tej pory PC nie zgłosiła takiego błędu.Owszem,temp zasilania za sprzęgłem jest mniejsza,sprawność PC spada,ale procentowo nie jest to jakaś przepaść.Nadrabiam nieco " pracą grzejemy kiedy potrzeba" .Mam wrażenie,że po wyłączeniu PC,kiedy temp.zadana w pomieszczeniach jest osiągnięta-sprzęgło zapewnia stabilniejszą temp.na powrocie a w rezultacie utrzymanie delty zasilanie/powrót jest stabilniejsze.Wykonałem taki układ dla komfortu.Mam temp taka jaką chcę i gdzie chcę.Nie prawdą jest natomiast forumowy slogan,że nie da się różnicować temp.w pomieszczeniach.Ja widzę zalety takiego układu.Jak dotąd.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Bo po wyłączeniu pomp obiegowych rośnie Ci ciśnienie w skraplaczu zamiast spaść. I dobija się sprężarka ciśnieniem a potem ciekły czynnik jeszcze wraca do Sprężarki.!
    Powinieneś to wiedzieć
    Chyba Altherma ma takie rozwiązanie,ze zrzuca wtedy temp.do zbiornika CWU.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-11-2017 o 19:08 Powód: Łączenie postów.

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomloch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łochów
    Kod pocztowy
    07-130
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad pompa ciepła pw . Czytam i widzę że Panasonic t-cap ma dobre opinie . Projekt Dom w Kannach 170m pow uzytkowej 38m garaz i 20m kotłownia ok 235m całość domek dopiero co postawiony tydzień temu koniec papowania . Planuję styro podłoga 15cm -16cm sciany grafit 16cm lambda 031-033 dach deskowany papa na wiosne dachówka piana pur 22-23cm planuję zrobić rekuperacje. Dostałem wycene na t-capa 29k t-cap 9kw split 1 faza genracja h cwu hewalex 250l . W domu 2 dorosłe osoby i 2 małych dzieci zapotrzebowanie 8,7kw wyliczenie dostałem od firmy ktora proponuje ten zestaw co i cwu . Dodam ze na dole podlogówka i drabinka w lazience gora jest kilka grzejnikow ale mysle zrobic podlogówkę. Co myslicie co doradzacie Dzieki z gory za podpowiedzi Tomek

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad pompa ciepła pw . Czytam i widzę że Panasonic t-cap ma dobre opinie . Projekt Dom w Kannach 170m pow uzytkowej 38m garaz i 20m kotłownia ok 235m całość domek dopiero co postawiony tydzień temu koniec papowania . Planuję styro podłoga 15cm -16cm sciany grafit 16cm lambda 031-033 dach deskowany papa na wiosne dachówka piana pur 22-23cm planuję zrobić rekuperacje. Dostałem wycene na t-capa 29k t-cap 9kw split 1 faza genracja h cwu hewalex 250l . W domu 2 dorosłe osoby i 2 małych dzieci zapotrzebowanie 8,7kw wyliczenie dostałem od firmy ktora proponuje ten zestaw co i cwu . Dodam ze na dole podlogówka i drabinka w lazience gora jest kilka grzejnikow ale mysle zrobic podlogówkę. Co myslicie co doradzacie Dzieki z gory za podpowiedzi Tomek
    Samą podłogówkę na piętro daj, na mury daj 20 cm styro, róznica w cenie minimalna,
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad pompa ciepła pw . Czytam i widzę że Panasonic t-cap ma dobre opinie . Projekt Dom w Kannach 170m pow uzytkowej 38m garaz i 20m kotłownia ok 235m całość domek dopiero co postawiony tydzień temu koniec papowania . Planuję styro podłoga 15cm -16cm sciany grafit 16cm lambda 031-033 dach deskowany papa na wiosne dachówka piana pur 22-23cm planuję zrobić rekuperacje. Dostałem wycene na t-capa 29k t-cap 9kw split 1 faza genracja h cwu hewalex 250l . W domu 2 dorosłe osoby i 2 małych dzieci zapotrzebowanie 8,7kw wyliczenie dostałem od firmy ktora proponuje ten zestaw co i cwu . Dodam ze na dole podlogówka i drabinka w lazience gora jest kilka grzejnikow ale mysle zrobic podlogówkę. Co myslicie co doradzacie Dzieki z gory za podpowiedzi Tomek
    Nie daje się piany bezpośrednio na deskowanie- zajrzyj na wątek o pianach. Po za tym grubość piany, ocieplenia innych przegród nie powala na kolana. Prawdopodobnie dlatego fachowiec miedzy innymi zaproponował T-cap 9kw. Jeśli pozostaniesz przy takim a nie innym ociepleniu, lepiej wybrać własnie ten model.
    Nie daj sobie wmówić, że na pietrze lepiej zamontować grzejniki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad pompa ciepła pw . Czytam i widzę że Panasonic t-cap ma dobre opinie . Projekt Dom w Kannach 170m pow uzytkowej 38m garaz i 20m kotłownia ok 235m całość domek dopiero co postawiony tydzień temu koniec papowania . Planuję styro podłoga 15cm -16cm sciany grafit 16cm lambda 031-033 dach deskowany papa na wiosne dachówka piana pur 22-23cm planuję zrobić rekuperacje. Dostałem wycene na t-capa 29k t-cap 9kw split 1 faza genracja h cwu hewalex 250l . W domu 2 dorosłe osoby i 2 małych dzieci zapotrzebowanie 8,7kw wyliczenie dostałem od firmy ktora proponuje ten zestaw co i cwu . Dodam ze na dole podlogówka i drabinka w lazience gora jest kilka grzejnikow ale mysle zrobic podlogówkę. Co myslicie co doradzacie Dzieki z gory za podpowiedzi Tomek
    Witam. nie dawaj żadnych grzejników. Opinie o unoszącym się kurzu i problemami ze spaniem przy podłogówce to naprawdę mity...
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomloch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łochów
    Kod pocztowy
    07-130
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki dodam jeszcze okna Uw 07-075

    Na temat piany jeszcze będę czytał bardziej teraz chodzi mi o temat pompy czy to jest dobry wybór Panasonic i ewentualnie co zmienić w planach ociepleń ze styro na sciany tak zrobie zamiast 16 dam 20cm
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-11-2017 o 09:23 Powód: Łączenie postów.

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad pompa ciepła pw . Czytam i widzę że Panasonic t-cap ma dobre opinie . Projekt Dom w Kannach 170m pow uzytkowej 38m garaz i 20m kotłownia ok 235m całość domek dopiero co postawiony tydzień temu koniec papowania . Planuję styro podłoga 15cm -16cm sciany grafit 16cm lambda 031-033 dach deskowany papa na wiosne dachówka piana pur 22-23cm planuję zrobić rekuperacje. Dostałem wycene na t-capa 29k t-cap 9kw split 1 faza genracja h cwu hewalex 250l . W domu 2 dorosłe osoby i 2 małych dzieci zapotrzebowanie 8,7kw wyliczenie dostałem od firmy ktora proponuje ten zestaw co i cwu . Dodam ze na dole podlogówka i drabinka w lazience gora jest kilka grzejnikow ale mysle zrobic podlogówkę. Co myslicie co doradzacie Dzieki z gory za podpowiedzi Tomek
    W/g mnie 8,7 to trochę za dużo. Moim zdaniem przy dobrej izolacji (20 styro w podłodze - minimum! 20 na ścianie) + rekuperacja i będzie poniżej 7kw. Pozwoli Ci to grzać głównie w taniej taryfie jak ja.
    29k za tcapa 9 to sporo. Chyba 25 jest osiągalne.

    Najważniejsze to likwidacja grzejników. Z własnego doświadczenia nawet drabinki w lazience są zbędne. Mam od miesiąca małe dziecko w domu i nic lepszego od farelki nie ma - zużycie za listopad = 30kwh*0,676zł =~20zł. Są grzejniki elektryczne z nadmuchem, ale cena ponad 1000zł w stosunku do farelki (poniżej 100zł) spora Nie ma sensu w łazience non stop utrzymywać 24-25*C - farelka podniesie temperature w pare minut, a koszt znikomy.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    zapotrzebowanie 8,7 kW, wyliczenie dostałem od firmy ktora proponuje ten zestaw co i cwu . Dodam ze na dole podłogówka i drabinka w lazience gora jest kilka grzejników ale mysle zrobic podlogówkę. Co myslicie co doradzacie. Dzieki z gory za podpowiedzi Tomek
    Czy firma robiąca wyliczenia zaproponowała usprawnienia, zmniejszające moc cieplna budynku i zapotrzebowanie na ciepło i jak one wpłyną na te parametry?
    Jest to b.istotne, aby odpowiednio przygotować budynek pod pompę ciepła.
    - największa pozycja w ociepleniu ścian jest pozycja robocizna niezależna od grubość styropianu,
    - żeby w pełni wykorzystać możliwości pompy ciepła,należy mieć ogrzewanie podłogowe po całości i odpowiednie grubości wylewek betonowych,
    - rekuperacja obniża parametry cieplne budynku rzędu 20 % do 30 %,
    - instalator pompy powinien być kumaty i blisko domu,
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomloch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łochów
    Kod pocztowy
    07-130
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wlasnie dlatego dzis się zarejestrowałem i piszę bo w okolicy nie widzę zeby ktoś miał pompe pw także ciężko czegoś się dowiedzieć a jestem na takim etapie że mogę coś zmienić piana sciany podłoga na wiosnę zaczynam o pianie myślałem 18cm miedzy krokwie i 5cm na krokwie ale mogę dorzucić np 7 na krokwie Teraz mieszkam z tesciami i wlasnie mamy 2 taryfe 22-06 tanio i 13-15 tak tez myslałem zrobić u siebie

    Andrzej5101 przysłali mi ankiete 15 pytań ocieplenie budynku jaka temp srodku ile osob bedzie mieszkało i na tej podstawie wyliczyli te 8,7 na rok przy tem -20
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-11-2017 o 11:24 Powód: Łączenie postów.

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli chcesz oprzeć się na rzetelnych obliczeniach, to zleć profesjonaliście audyt OZC. Najlepiej dla porównania w dwóch wersjach ocieplenia- grubszej cieńszej. Dowiesz się jakie będziesz miał obciążenie cieplne- a nóż będziesz mógł zakupić pompę o mniejszej mocy. W ten sposób możesz zaoszczędzić na zakupie tańszej pompy, o mniejszej mocy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomloch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łochów
    Kod pocztowy
    07-130
    Posty
    11

    Domyślnie

    Tak zrobię pomysł o zrobieniu rekuperacji też dzieki forum i czytaniu wcześniej nie myslałem o reku to samo pompa pw takze mam kominy i do pieca na groszek pelet i kominy wentylacyjne . Muszę poczytać o reku jakie koszta co i jak w moim domku ale tak jak piszesz lepsze ocieplenie mniejsza pompa zostanie troche kasy na reku np

  13. #93

    Domyślnie

    Minimum ocieplenia to >25 cm. Skontaktuj się z asolt - wykonuje OZC budynku. Dane jego na I stronie. Niech wyliczy jak zmiany grubości ocieplenia zewnętrznego, pod wylewki, dach, rekuperacja - wpłyną na OZC.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Minimum ocieplenia to >25 cm.
    czego to się człowiek na tym forumie nie dowie....
    Tomloch - proponuję założyc "filtry" na to co ci przemówca pisze
    poczytaj więcej jego wpisów, to będziesz wiedzieć o co chodzi....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomloch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łochów
    Kod pocztowy
    07-130
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ogolnie to myslalem o 16cm na scianie grafit 031 do 20 moge zrobic wiadomo dla jednego 20 to duzo ktos inny bedzie pisał ze mało wydaje mi sie ze powinno być ok tak samo okna dzis zamowiłem srednio Uw okna 07-075 sprzedawca mowił ze to niezle parametry

    ale pokazywał mi okno 4 szybowe z Uw 0,45-0,5 i tez ktoś na forum moze napisac zrob takie bo dobry tylko 2,5 razy drozsze od tych co ja zamowiłem
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-11-2017 o 11:25 Powód: Łączenie postów.

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    ale pokazywał mi okno 4 szybowe z Uw 0,45-0,5 i tez ktoś na forum moze napisac zrob takie bo dobry tylko 2,5 razy drozsze od tych co ja zamowiłem
    ..i sporo cięższe .
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomloch

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łochów
    Kod pocztowy
    07-130
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nie rozmawialem o wadze tylko ciekawy byłem jakie koszta moje 39k z jednym hst 2.2m a tamte ok 100 ale nie o to chodzi rozumiem ze dostaje rady typu zrob tak czy tak o ile zwiekszenie styro 16 do 20 to nie problem czy wiecej piany pur o 3-5cm ale styro 25-30 na sciane to juz pewnie i okna trzeba wystawic w warstwe ocieplenia i zaraz koszta rosną także moge coś ulepszyć odnosnie ocieplenia ale za rozsadna kase Ale nie o tym mowa czy oprocz Panasonica jest jakiś sprzet w podobnej kasie lepszy ?

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    Nie rozmawialem o wadze tylko ciekawy byłem jakie koszta moje 39k z jednym hst 2.2m a tamte ok 100 ale nie o to chodzi rozumiem ze dostaje rady typu zrob tak czy tak o ile zwiekszenie styro 16 do 20 to nie problem czy wiecej piany pur o 3-5cm ale styro 25-30 na sciane to juz pewnie i okna trzeba wystawic w warstwe ocieplenia i zaraz koszta rosną także moge coś ulepszyć odnosnie ocieplenia ale za rozsadna kase Ale nie o tym mowa czy oprocz Panasonica jest jakiś sprzet w podobnej kasie lepszy ?
    Słuchaj, jeśli to nie problem to zajrzyj TUTAJ gdyż w tym wątku zaczyna się robić off-top. Znajdziesz tam posty na temat OZC.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    czego to się człowiek na tym forumie nie dowie....
    Ucz się, dużo czytaj, nasiąkaj wiedzą - może coś zrozumiesz. https://lipinscy.pl/projekt/lipinscy...-1/technologia
    Była taka partia co miała " monopol na wiedzę i władzę " i wiemy jak to się dla niej i społeczeństwa skończyło
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomloch Zobacz post
    Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad pompa ciepła pw .
    Witaj,
    Zapraszam zatem po moderowano ]systemu na produktach firmy Viessmann! Polecam również kontakt z partnerami branżowymi firmy Viessmann, którzy niezobowiązująco poradzą w sprawie systemu grzewczego.


    Jeśli masz pytania odnośnie któregoś z naszych produktów - zapraszam do kontaktu, tutaj, lub na PRIV.

    Pozdrawiam i jestem do dyspozycji!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-12-2017 o 09:56 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony