dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baanaan

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    12

    Domyślnie Moc przyłączeniowa na czas budowy oraz jej późniejsze zwiększenie

    Witam!

    Mam pytanie opisane w tytule tego tematu. Planuję złożenie do Tauronu wniosku o ustalenie warunków przyłączenia. Na początku chciałbym wnioskować o 3-fazowe przyłącze o mocy 6 kW, a jak już dom będzie stał zwiększyć tą moc do 14-16 kW. Czy jest to opłacalne patrząc na to, że zapewne dostanę taryfę budowlaną (chociaż będę chciał tego uniknąć). Czy docelowe zwiększenie mocy odbywa się już bezinwazyjnie (oprócz wymiany bezpieczników)?

    Z góry dziękuję za wszelkie porady

  2. #2

    Domyślnie

    Wniosek złożyć należy na moc docelową, a umowę podpisać na tą niższą. Czemu ? bo płacisz za przyłącze liczone względem mocy tj za każdy 1kW wg określonej stawki. Po wykonaniu przyłącza podpisujesz umowę na taryfę tzw budowlaną ale z mniejszą mocą. Było już o tym na forum wiele razy. Dodatkowo taryfa budowlana to pic na wodę i kombinacja ... o tym też było. Jak ma się do Tauronu nie wiem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał baanaan Zobacz post
    Witam!

    Mam pytanie opisane w tytule tego tematu. Planuję złożenie do Tauronu wniosku o ustalenie warunków przyłączenia. Na początku chciałbym wnioskować o 3-fazowe przyłącze o mocy 6 kW, a jak już dom będzie stał zwiększyć tą moc do 14-16 kW. Czy jest to opłacalne patrząc na to, że zapewne dostanę taryfę budowlaną (chociaż będę chciał tego uniknąć). Czy docelowe zwiększenie mocy odbywa się już bezinwazyjnie (oprócz wymiany bezpieczników)?

    Z góry dziękuję za wszelkie porady
    Zabraknie mocy przy np.tynkowaniu, agregat wymaga 25A przyłącza , ja podpiołęm się pod sąsiadów na parę dni.
    Tomraider

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony