dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 23
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 441
  1. #61

    Domyślnie

    Jeszcze dla zaintresowanych jak wyglada praca i pobór pompy z dzisiaj na moim monitoringu , widać że w nocy sie wyłacza tak od 1:40 (grzane jest od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00) , te wyzsze szersze słupki to grzanie CO, same szpilki (niebieskie) to czajnik i płyta (ta sama faza) , zielone pompa wody.
    Mam jeszcze wykres temp wody CO i CWU jakby ktos chcial zobaczyc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompa.JPG
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	402390  
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 05-12-2017 o 18:52
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jeszcze dla zaintresowanych jak wyglada praca i pobór pompy z dzisiaj na moim monitoringu , widać że w nocy sie wyłacza tak od 1:40 (grzane jest od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00) , te wyzsze szersze słupki to grzanie CO, same szpilki (niebieskie) to czajnik i płyta (ta sama faza) , zielone pompa wody.
    Mam jeszcze wykres temp wody CO i CWU jakby ktos chcial zobaczyc.
    Załącznik 402383
    Narazie coś nie tak jest z załącznikiem.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Narazie coś nie tak jest z załącznikiem.
    hmmm , SOA#1 u mnie działa ale jeszcze raz dodałem
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Do jakiej temperatury grzejesz wode na CO ? co lezy na podłodze ?
    Na podłodze na parterze mam płytki ceramiczne przykryte kartonem budowlanym, na poddaszu jeszcze goły beton, zasilanie przy obecnych 0 to ok 28*C. Martwią mnie duży pobór energii przez dom, niskie COP a co za tym idzie wysokie zużycie energii elektrycznej. Prześledziłem na tym forum, że optymalniej pracuje pompa na 75% wydajności a u mnie często to ok 19-20Hz, więc dziś testowo ustawiłem na pracę 22.00-7.00 i krzywą na (-15*C,35*C),(15*C,25*C). Zobaczymy teraz. Dodam, że instalator zalecał pracę PC w dzień gdyż osiąga lepszy COP.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz1980 Zobacz post
    Na podłodze na parterze mam płytki ceramiczne przykryte kartonem budowlanym, na poddaszu jeszcze goły beton, zasilanie przy obecnych 0 to ok 28*C. Martwią mnie duży pobór energii przez dom, niskie COP a co za tym idzie wysokie zużycie energii elektrycznej. Prześledziłem na tym forum, że optymalniej pracuje pompa na 75% wydajności a u mnie często to ok 19-20Hz, więc dziś testowo ustawiłem na pracę 22.00-7.00 i krzywą na (-15*C,35*C),(15*C,25*C). Zobaczymy teraz. Dodam, że instalator zalecał pracę PC w dzień gdyż osiąga lepszy COP.
    Zapytaj go czy czasem nie lepsza będzie praca w nocy gdy jest -3*C niż w dzień gdy jest 0*C Kiedy będzie mniej defrostów?
    Zeszły seson był moim pierwszym. Wprowadziłem się w grudniu. Moje zużycie zeszloroczne: Październik 250kwh, Listopad 500kwh.
    Tegoroczny listopad był cieplejszy (przynajmniej w moim rejonie). Dziwię się, że ciężko Ci dobić w domu do 20*C.
    Musisz poeksperymentować. Ja mam jeszcze większą krzywą, ale ze względu na to że chce grzać tylko w taniej taryfie. U mnie się to sprawdza.
    Masz G11 czy G12? Co to za pompa?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Zapytaj go czy czasem nie lepsza będzie praca w nocy gdy jest -3*C niż w dzień gdy jest 0*C Kiedy będzie mniej defrostów?
    Zeszły seson był moim pierwszym. Wprowadziłem się w grudniu. Moje zużycie zeszloroczne: Październik 250kwh, Listopad 500kwh.
    Tegoroczny listopad był cieplejszy (przynajmniej w moim rejonie). Dziwię się, że ciężko Ci dobić w domu do 20*C.
    Musisz poeksperymentować. Ja mam jeszcze większą krzywą, ale ze względu na to że chce grzać tylko w taniej taryfie. U mnie się to sprawdza.
    Masz G11 czy G12? Co to za pompa?
    Map T-CAP 3F 9kW (H), taryfę mam na razi G11, nie mieszkam, chcę posprawdzać jak wszystko działa i uniknąć niespodzianek po wprowadzeniu. Dziś na parterze mam 19 a na poddaszu 21*C, tak jak już napisałem przestawiłem harmonogram na działanie w nocy, zobaczę jak zużycie i temperatury.

  7. #67

    Domyślnie

    Tak dopytam bo nie wiem jak to ugryżć.
    Jeżeli grzejecie według krzywej to czy jeszcze tak czy tak termostat pokojowy stosujecie czy tylko i wyłącznie według krzywej bez zewnętrznego regulatora temperatury.
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Ja stosuję krzywą grzewczą razem z termostatem pokojowym ( orginalny sterownik zdjęty z jednej. wew.). Po co pompa ma pracować, jeżeli temperatura w domu został osiągnięta.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jeszcze dla zaintresowanych jak wyglada praca i pobór pompy z dzisiaj na moim monitoringu , widać że w nocy sie wyłacza tak od 1:40 (grzane jest od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00) , te wyzsze szersze słupki to grzanie CO, same szpilki (niebieskie) to czajnik i płyta (ta sama faza) , zielone pompa wody.
    Mam jeszcze wykres temp wody CO i CWU jakby ktos chcial zobaczyc.
    Jak zbierasz dane zużycia do tego wykresu ? Licznik z wyjsciem impulsowym na szynie?

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz1980 Zobacz post
    Na podłodze na parterze mam płytki ceramiczne przykryte kartonem budowlanym, na poddaszu jeszcze goły beton, zasilanie przy obecnych 0 to ok 28*C. Martwią mnie duży pobór energii przez dom, niskie COP a co za tym idzie wysokie zużycie energii elektrycznej. Prześledziłem na tym forum, że optymalniej pracuje pompa na 75% wydajności a u mnie często to ok 19-20Hz, więc dziś testowo ustawiłem na pracę 22.00-7.00 i krzywą na (-15*C,35*C),(15*C,25*C). Zobaczymy teraz. Dodam, że instalator zalecał pracę PC w dzień gdyż osiąga lepszy COP.
    z jakiej firmy to instalator? można wiedzieć?

    Mam ochotę coś brzydkiego pod jego adresem powiedzieć, bo pewnie nawet się nie zająknął, że można rozważyć, żeby przejść na taryfę G12w i grzać w taniej taryfie około 2 razy taniej niż w taryfie G11 (zakładając 100% zużycia w taniej) a nawet jak całość nie będzie w taniej a tylko te 70-80% to i tak będzie dużo taniej. P
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz1980 Zobacz post
    Na podłodze na parterze mam płytki ceramiczne przykryte kartonem budowlanym, na poddaszu jeszcze goły beton,
    No to po kolei :
    1. Wez termometr i zmierz temperatury podlogi powinenes tam miec ze 24-25 stopni ,
    2. Jesli temp z p1 jest niska to sprawdz czy masz pootwierane petle (sprawdz rotametry)
    3. Jesli p2 jest ok to czy masz odpowietrzone petle ,
    4. sprawdz czy chodza pompy obiegowe i na jakim biegu

    Przy okazji sprawdz tez cisnienie w instalacji (powinenes miec ciut mniej niz 2 bary)

    Jesli wszystko powyzsze jest ok to musisz sie uzbroic w cieprliwosc jak ktos pisal ogrzanie domu chwile zajmie (u mnie tez tak bylo)

    P.S. te kartony tez nie pomagaja w grzaniu pomieszczen o tym jak dziala karton/gazety mozna popytac bezdomnych ktorzy ich uzywaja
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Jak zbierasz dane zużycia do tego wykresu ? Licznik z wyjsciem impulsowym na szynie?
    dwa liczniki SDM 630 i 530 z RS 485 i czujniki temperatury ( na razie dwa ale mam juz ich 8 tylko czasu brak na zainstalowanie) . Mozna tez impulsowe.
    Calosc postawione na nettemp raspberry PI
    tak wyglada rozdzielnia z tymi dwoma :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielnia.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	402464

    i jeszcze temperatury CO (zielona) i CU (niebieska) , te "schodki" to pomy obiegowe na CU
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.JPG
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	402471
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 06-12-2017 o 19:14
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    z jakiej firmy to instalator? można wiedzieć?

    Mam ochotę coś brzydkiego pod jego adresem powiedzieć, bo pewnie nawet się nie zająknął, że można rozważyć, żeby przejść na taryfę G12w i grzać w taniej taryfie około 2 razy taniej niż w taryfie G11 (zakładając 100% zużycia w taniej) a nawet jak całość nie będzie w taniej a tylko te 70-80% to i tak będzie dużo taniej. P
    Jak bedzie 70-80 w taniej to bedzie g... a nie oszczedność. Na tym forum T2 jest bardzo wychwalana ale wszyscy jakoś zapominają że oprócz ogrzewania bardzo dużo prądu zużywa się na inne rzeczy i te inne rzeczy w 90% robimy w drogich godzinach. Co z tego że na ogrzewaniu zaoszczedzimy 20% jak stracimy tyle samo na reszcie. Trzeba też pamiętać że ogrzewamy dom przez 6 miesięcy w roku a dwie taryfy mają przez cały rok i drogie godziny bedą też w miesiacach kwiecien - pazdziernik gdzie żadnych oszczedności na ogrzewaniu nie bedzie. Według mnie G12 opłaca sie tylko jesli lecimy z ogrzewaniem prądem przez ponad 90% w T2 i to spory domek gdzie tych KWh troche schodzi.

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jak bedzie 70-80 w taniej to bedzie g... a nie oszczedność. Na tym forum T2 jest bardzo wychwalana ale wszyscy jakoś zapominają że oprócz ogrzewania bardzo dużo prądu zużywa się na inne rzeczy i te inne rzeczy w 90% robimy w drogich godzinach. Co z tego że na ogrzewaniu zaoszczedzimy 20% jak stracimy tyle samo na reszcie. Trzeba też pamiętać że ogrzewamy dom przez 6 miesięcy w roku a dwie taryfy mają przez cały rok i drogie godziny bedą też w miesiacach kwiecien - pazdziernik gdzie żadnych oszczedności na ogrzewaniu nie bedzie. Według mnie G12 opłaca sie tylko jesli lecimy z ogrzewaniem prądem przez ponad 90% w T2 i to spory domek gdzie tych KWh troche schodzi.
    Proponuję abyś spróbował to może przestaniesz pisać takie dyrdymały. Mam G12w i jeszcze się nie zdarzył taki miesiąc czy to latem a nie mówiąc już o sezonie grzewczym abym nie był na plusie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    No to po kolei :
    1. Wez termometr i zmierz temperatury podlogi powinenes tam miec ze 24-25 stopni ,
    2. Jesli temp z p1 jest niska to sprawdz czy masz pootwierane petle (sprawdz rotametry)
    3. Jesli p2 jest ok to czy masz odpowietrzone petle ,
    4. sprawdz czy chodza pompy obiegowe i na jakim biegu

    Przy okazji sprawdz tez cisnienie w instalacji (powinenes miec ciut mniej niz 2 bary)

    Jesli wszystko powyzsze jest ok to musisz sie uzbroic w cieprliwosc jak ktos pisal ogrzanie domu chwile zajmie (u mnie tez tak bylo)

    P.S. te kartony tez nie pomagaja w grzaniu pomieszczen o tym jak dziala karton/gazety mozna popytac bezdomnych ktorzy ich uzywaja
    dzięki za zainteresowanie.
    Ad.1 Termometry mam i jest ok 20C na dole i górze
    Ad.2. Rotametry mam na minimum
    Ad.3 Jak to sprawdzić?
    Ad.4 Pompa obiegowa ustawiona w menu na przepływ 29l/m
    Ciśnienie zdecydowanie mniejsze - 0.4-0.6 Bara
    Kartony muszą na razie zostać

    Najbardziej martwi mnie to ciśnienie z tego wszystkiego.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    704

    Domyślnie

    Dopuść wody do układu do 2 bar i obserwuj, czy nie schodzi?
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Proponuję abyś spróbował to może przestaniesz pisać takie dyrdymały. Mam G12w i jeszcze się nie zdarzył taki miesiąc czy to latem a nie mówiąc już o sezonie grzewczym abym nie był na plusie.
    Ależ ja mam G12w i dokładnie wiem jak to jest i jestem rozczarowany. Mimo że teraz jest sezon grzewczy to przy małym domku oszczędzam na takiej taryfie może z 10%- grzeje 85-90% w T2. Mam ustawioną pralke żeby chodziła tylko po 13tej i po 22 (na szczescie jest cichutka), zmywarka tez najczesciej nocą (ta już nie jest taka cicha). Ale cały najbardziej prądożerny bajzel chodzi w drogich - indukcja, czajnik, lodówka, żelaska, plazma (koło 200W!) a nawet CWU bo pora kąpania dzieci to raczej 19 a nie po 22. Skoro teraz w zimę ledwo wychodze na swoje to jestem ciekaw jak może ci się to opłacać w lato. To będzie bite 6 miesięcy bez ogrzewania kiedy 90% prądu bede zuzywał w drogiej T1.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Ależ ja mam G12w i dokładnie wiem jak to jest i jestem rozczarowany. Mimo że teraz jest sezon grzewczy to przy małym domku oszczędzam na takiej taryfie może z 10%- grzeje 85-90% w T2. Mam ustawioną pralke żeby chodziła tylko po 13tej i po 22 (na szczescie jest cichutka), zmywarka tez najczesciej nocą (ta już nie jest taka cicha). Ale cały najbardziej prądożerny bajzel chodzi w drogich - indukcja, czajnik, lodówka, żelaska, plazma (koło 200W!) a nawet CWU bo pora kąpania dzieci to raczej 19 a nie po 22. Skoro teraz w zimę ledwo wychodze na swoje to jestem ciekaw jak może ci się to opłacać w lato. To będzie bite 6 miesięcy bez ogrzewania kiedy 90% prądu bede zuzywał w drogiej T1.
    rodzice przy ogrzewaniu węglowym i G12W wychodzą na +. ich znajomi rówież. po co grzejesz CWU w drogiej?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Bo przy zbiorniku 180l nie starcza dla dorosłych wody po wykąpaniu dzieci o 19. Co w tym dziwnego ?

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Bo przy zbiorniku 180l nie starcza dla dorosłych wody po wykąpaniu dzieci o 19. Co w tym dziwnego ?
    u siebie grzałką spokojnie 140 litrów nagrzewam dla rodziny 2+1 w taniej taryfie. ale grzeję do prawie maksymalnych możliwych temperatur
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 4 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony