dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 187
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Moj dom wg poniższej tabeli zużywa ok 11000kwh na co+cwu. (2300zl/rok za gaz)

    Teraz gdybym grzał:
    - peletem - koszt 1980zl/rok
    - ekogroch - 1870zl/rok

    Koszt kotłowni na pelet sporo większy, na ekogroch pewnie podobny... (przy gazie o wiele mniejszy metraż) - także ja dziękuję, zostaje przy gazie

    Tak, to Twój dom. Niejednokrotnie pisałem, że w nowym domu pieca na paliwo stałe pewnie bym nie instalował, ale dom rodziców zużywający 49W/m2 przy tym metrażu wg tabelek jeśli się już tego trzymamy zużywa blisko 23 000 kWh, gdzie spalają 3,5-3,8t ekogrochu Sztygar 28MJ po 800zł dając rachunek max 3000zł rocznie. Wg tabelki gaz ziemny zwykły 6000zł a kondensacyjny 5000zł. To tak z drugiej mańki dla porównania.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co nie tak w kotle gazowym za 4 tyś ?
    Spytaj producentów albo Serwis ale wątpię ,że odpowie jaka jest różnica w budowie i materiałach.
    A nie napisałem ze za 10 tysięcy.
    Choćby w cenie kotła średniej klasy z podajnikiem na eko g.
    Pozdrawiam.
    Dlaczego wszyscy nie jeżdżą Fiatami?

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Spytaj producentów albo Serwis ale wątpię ,że odpowie jaka jest różnica w budowie i materiałach.
    A nie napisałem ze za 10 tysięcy.
    Choćby w cenie kotła średniej klasy z podajnikiem na eko g.
    Pozdrawiam.
    Dlaczego wszyscy nie jeżdżą Fiatami?
    A moze spytaj uzytkownikow ?
    Moze masz jakies dane ?

    Cieplo z kotla za 4 tys jest gorsze niz tego za 8 ? Droższe ?
    Gwarancja krótsza ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-12-2017 o 21:30
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #144

    Domyślnie

    No mam doświadczenia użytkuje kocioł kondensacyjny od 2005 roku i wiem co mówię mam H.... UG
    W L.M są za ok 3 tysiące i i co też fajne co. zwłaszcza J.M i B.S. i F.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    ......... gdzie spalają 3,5-3,8t ekogrochu Sztygar 28MJ po 800zł dając rachunek max 3000zł rocznie. Wg tabelki gaz ziemny zwykły 6000zł a kondensacyjny 5000zł. To tak z drugiej mańki dla porównania.
    Wio do szkoły na naukę mnozenia!

    Skoro ekogroszku spala za 3000zł, to kondensacyjny wychodzi 3700 zł.

    Jak widać ci co potrafią liczyć wybierają gaz i mają ciepło na guziki, brak noszenia opału, czyszczenia + zyskują więcej miejsca.

    Po za tym groch idzie w górę, a gaz tanieje.

  6. #146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Po za tym groch idzie w górę, a gaz tanieje.
    Jak dla mnie ciągle jest przepaść. Pozatym co do cen to fortuna kołem się toczy. nie będe miał co to napcham tam starych kaloszy a Ty co włożysz ?
    mój groch kosztował 730zł/tona nie liczyłem ale żeby zaczął się gaz opłacać musiał by wejść pod 1100zł(szacowane na pałę).
    A w takiej sytuacji to lepiej i tak palić węglem czekając do śmierci kotła. Później zamiast pozwoleń projektów, przyłączy, kotła i robocizny. Lepiej zrobić kociołek na prąd za 1000zł i klimę za 2500(z montażem). Jak nie usatysfakcjonuje to po pierwszym sezonie to ustukać na PC. I twój gaz roztrzaskał się o mur
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A w takiej sytuacji to lepiej i tak palić węglem czekając do śmierci kotła. Później zamiast pozwoleń projektów, przyłączy, kotła i robocizny. Lepiej zrobić kociołek na prąd za 1000zł i klimę za 2500(z montażem). Jak nie usatysfakcjonuje to po pierwszym sezonie to ustukać na PC. I twój gaz roztrzaskał się o mur
    Lepiej było zrobić po ludzku PC za pierwszym razem, a nie kombinować jak koń pod górę i obecnie lobbować za zatruwaniem powietrza.

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Lepiej było zrobić po ludzku PC za pierwszym razem, a nie kombinować jak koń pod górę i obecnie lobbować za zatruwaniem powietrza.
    Jestem przeciwnikiem gazu i pokazuję że to najgorsze z możliwych wyjść. Jedyna zalet to bezosobowość reszta same wady.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    No mam doświadczenia użytkuje kocioł kondensacyjny od 2005 roku i wiem co mówię mam H.... UG
    W L.M są za ok 3 tysiące i i co też fajne co. zwłaszcza J.M i B.S. i F.
    A ja pisalem o kotlach za 4 tys.
    Jak kupowalem kociol, to mimo szxzerych chceci nie zauwazylem przewag kotla dwukrotnie drozszego od tanszego.
    Malo tego, tanszy mial dluzsza gwarancje i nizsze ceny przegladow, wiec nawet, przesli przyjąc, ze drozszy bedzie pracował przez 15 lat, a tanszy trzeba, bedzie wymienic po 8 (wzialem wyjatkowo niekorzystną sytuacje), to jest taniej.
    Przy okazji nowsze kotly pobierają mniej energii elelktrycznej.

    Ja rozumiem, ze wydales wiecej i musisz to jakos usprawiedliwic, ale ja pytalem o dane na temat awaryjnosci, a nie inforcacji, ze masz12 letni kocioł.
    Za 9 lat moze i ja będe miał. Np 10 letniego pracojacego Termeta znam i miewa sie dobrze
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jestem przeciwnikiem gazu i pokazuję że to najgorsze z możliwych wyjść. Jedyna zalet to bezosobowość reszta same wady.
    Ja pokazuje znajomym ze wegiel (mimo iz mieszkamy na Slasku) jest dla nowego domu najgorszym z mozliwych wyjsc.
    Pokazuje im rachunkii, moją kotlownię.
    I wierz mi, kazdy wychodzi ode mnie z przeswiadczeniem, ze trzeba by na glowe upasc, zebly dla 200-400zl oszczędnosci rocznie montowac kociol spalajacy przez wegiel.


    To, czy wybiorą potem gaz, prad, czy PC juz nie jest ważne. Kazdy ma dane, zeby wybrać najlepiej.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-12-2017 o 09:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    dla 400zł warto. Biorąc pod uwagę że koszt instalacji podobny. A ilu znajomych postawiło taki dom jak Ty. Mały i w miarę dobrze zbudowany??
    Co do obsługowości to mam mniej do roboty niż gazownik codziennie przepalający w kominku.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 10-12-2017 o 10:04
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #152

    Domyślnie

    Grochem to można palić ale w starym durszlaku... Juz widzę jak z grocha przesiadasz sie na prąd cop1 Nie zapominaj, że kominek to dodatkowe źródło i palić w nim możesz ale nie musisz... a przy grochu tego komfortu juz nie masz. aha i budując nowy dom projekt instalacji i pozwolenie odpada, bo jest w projekcie... tak mi się wydaje przynajmniej.

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jestem przeciwnikiem gazu i pokazuję że to najgorsze z możliwych wyjść. Jedyna zalet to bezosobowość reszta same wady.
    A ja jestem przeciwnikiem smrodzenia i trucia innych ludzi jak im się nie płaci za to odszkodowania i nie podpisało odpowiedniej umowy.

    Zamontujesz elektrofiltry i katalizatory na swoim piecu czy kominku - pal sobie. Masz gaz - korzystaj, masz PC prąd - grzej. Tylko nie zatruwaj powietrza, bo nie jest tylko i wyłącznie twoje - komuna upadła, ale myślenie pozostało.

  14. #154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    A jaki ekooszołom zapłaci mi za ten elektro filtr i jego eksploatację??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co do obsługowości to mam mniej do roboty niż gazownik codziennie przepalający w kominku.
    Gazownik czy prądziarz przepala bo chce, a ty smrodzisz i pomykasz z węglem w tunelach miedzy workami, bo musisz.

    A jakbyś zamontował PC, to miałbyś ciepło na guziki, rachunki niższe, a tak jesteś przykładem masochizmu, trucicielstwa i wstecznictwa .

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    dla 400zł warto. Biorąc pod uwagę że koszt instalacji podobny. A ilu znajomych postawiło taki dom jak Ty. Mały i w miarę dobrze zbudowany??
    Co do obsługowości to mam mniej do roboty niż gazownik codziennie przepalający w kominku.
    Każdy ma w projekcie przynajmniej 15cm styropianu, choć czasem zmieniają na 20cm widząc, ze warto, domy 100-140m2.
    Kuzyn ma szkielet, na płycie. Na szczęście nikt nie jest centusiem

    Nikt nie zamierza palić w kominku, zresztą w jednym domu w ogóle nie będzie.
    Ja przepalam w kominku rzadziej od Ciebie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A jaki ekooszołom zapłaci mi za ten elektro filtr i jego eksploatację??
    A ty sąsiadom nie płacisz za to, że wdychają twój rakotwórczy benzopiren - typowa mentalna komuna .

  18. #158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    W mojej stopce takie wytłuszczone to dla takich jak Ty. Żeby było dobrze wystarczy klasa 3 a nie 5 i elektro filtry.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Wio do szkoły na naukę mnozenia!

    Skoro ekogroszku spala za 3000zł, to kondensacyjny wychodzi 3700 zł.

    Jak widać ci co potrafią liczyć wybierają gaz i mają ciepło na guziki, brak noszenia opału, czyszczenia + zyskują więcej miejsca.

    Po za tym groch idzie w górę, a gaz tanieje.
    Fakt, że jestem humanistą bardziej niż ścisłowcem, ale sugerowałem się tą tabelką ,z której wynika że pleciesz głupstwa: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/32ne#
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    W mojej stopce takie wytłuszczone to dla takich jak Ty. Żeby było dobrze wystarczy klasa 3 a nie 5 i elektro filtry.
    Te wszystkie klasy to tylko kiepskie pudrowanie syfa. Bez zewnętrznych urządzeń filtrujących takich jak w samochodach czy elektrowniach spaliny z węgla i drewna zawsze będą syfiaste - chemii i procesów spalania nie oszukasz.

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony