dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja góry (od strony dachu) ściany szczytowej

    Hej,

    Mam pytanie wykonawca się rozpędził i nie zwrócił uwagi, ze w projekcie ściana jest 20cm niższa by zostawić miejsce na izolację górnej części (ciągłość izolacji). Zrobił "jak zazwyczaj" czyli zostawili 6cm i miał tam być przyklejony XPS zamiast styropianu.Ściana jest murowana z betonu komórkowego.

    Wiem, że XPS ma trochę lepsze parametry, ale wątpię żeby 6cm XPS = 20cm styropianu. Pytanie jest ile centymetrów XPS się powinno tam znaleźć żeby nie postał mostek i zachować ciągłość izolacji. Generalnie jestem własnie na etapie stawiania więźby więc to powinno się w miarę łatwo poprawić tylko czy trzeba, czy tak jest OK?

    Tak to wygląda u mnie w projekcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	401855

    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Nie wiem skąd przekonanie że XPS ma lepsze parametry od styropianu. Wręcz przeciwnie - od porządnego styropianu ma nawet gorsze parametry izolacyjne (ma inne właściwości mechaniczne które tutaj nie grają roli). Jak masz taką możliwość - wycinaj. Tym bardziej że tak masz w projekcie a murarze mają budować zgodnie z nim.
    PS.Zaraz tutaj pewnie wjedzie "czołg" z linkiem do swojego tematu

    edit:
    Po chwili namysłu - to jest parterówka bez poddasza użytkowego? W takim przypadku nie jest to już aż tak krytyczne bo sam BK przy takiej wysokości ściany stanowi niezły izolator. Chociaż wycinanie BK nie stanowi problemu więc wybór należy do Ciebie. Może niech inni się wypowiedzą.
    Ostatnio edytowane przez jkmp ; 27-11-2017 o 10:01

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,

    Wyciąłem tylko kawałek projektu dom to wolnostojący z poddaszem uzytkowym, a to co widac to poddasze użytkowe (ze skosami) plus nieużywana część nad nim.

    w kwestii izolacyjności XPS własnie nie mogę znaleźć jakiegoś porównania rożnych rodzajów styropianu i XPS pod kątem izolacyjności.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Styropian EPS – λ = 0,030–0,042 W/(m•K);
    Styropian XPS – λ = 0,029–0,034 W/(m•K)

    Tu masz trochę informacji:
    https://www.budujemydom.pl/termoizol...rudowanego-xps
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    Wycinać i zrobić zgodnie z projektem. BK to idzie jak masło
    Niestety ekipy w większości robią jeszcze po staremu bez docieplenia ścian szczytowych (zaobserwowane na moim osiedlu).
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  6. #6

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czyli ocieplenie powinno być po obwodzie szczytu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony