dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_ch_84

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    10

    Domyślnie Prośba o poradę w sprawie ocieplenia.

    Witam,
    Zastanawiam się nad zakupem połowy domu. W skład nieruchomości wchodzi piętro i poddasze. Jest to stare budownictwo. Mimo podłączenia do sieci miejskiej koszty ogrzewania i wody w sezonie grzewczym to wg właścicieli ok 1000PLN miesięcznie. Czy poprzez ocieplenie stropu można te koszty zmniejszyć? Pomieszczenia na piętrze są wysokie na ponad 3m i takie chciałbym zachować. Pietro ma ok 110m2. Na poddaszu jest sypialnia ok 8-10m2 i strychy.Chciałbym otworzyć całą górę. Czy konieczne jest ściąganie dachu? Czy ściany można ociepli od środka?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5021.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	403891Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5028.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	403892

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.421
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czyli nie kupujesz domu, a tylko udział w nim albo wydzielony lokal?
    To zły pomysł, bo na wszelką ingerencję w części wspólne, np. dach musisz mieć zgodę innych właścicieli. A jak to współwłasność domu (a nie wydzielony lokal) to praktycznie do wszystkiego będziesz potrzebował zgody innych, bo tak naprawdę każdy gwóźdź, każda dachówka, każda deska jest współwłasnością.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał m_ch_84 Zobacz post
    j koszty ogrzewania i wody w sezonie grzewczym to wg właścicieli ok 1000PLN miesięcznie.
    Pomnóż przynajmniej razy 2 lub 3 skoro piętro nieocieplone.

    Cytat Napisał m_ch_84 Zobacz post
    Czy poprzez ocieplenie stropu można te koszty zmniejszyć?
    Oczywiście ,ale nie ocieplając ściany od środka.
    Tomraider.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_ch_84

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Z tego co mówi obecny właściciel w akcie notarialnym jest piętro + garaż na parterze. Na dole mieszka tylko 1 współwłaściciel. Myśląc logicznie jak ocieple dach on też będzie miał cieplej.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_ch_84

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jestem zupełnym laikiem w sprawach budowlanych. Ile PLN orientacyjnie trzeba wsadzić poza stolarką okienną i drzwiową aby ocieplić taki budynek? Czy instalacja kominka w salonie i dogrzewanie za jego pomocą to dobry pomysł?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał m_ch_84 Zobacz post
    Jestem zupełnym laikiem w sprawach budowlanych. Ile PLN orientacyjnie trzeba wsadzić poza stolarką okienną i drzwiową aby ocieplić taki budynek? Czy instalacja kominka w salonie i dogrzewanie za jego pomocą to dobry pomysł?
    Jeśli już to koza nie kominek. Typowy murowany kominek może ważyc setki kg, i raczej se go nie postawisz ot tak na stropie starego domu. Po drugie, to czym ogrzewasz dom jest ogrniczone planem zagospodarowania przestrzennego - może nie zezwlać na paliwa stałe. Do tego, przy tym jak wredną gębę ma smog i jak został ostatnio "rozleklamowany" (i słusznie) pakowanie się w jakiekolwiek paliwa stałę (węgiel, drewno) to średni pomysl.

    Po drugie, nie znasz ludzkiej zawiści. Właściciel parteru może Ci zablokować remont dachu "bo tak". Taka nasza polska natura. Znam takich przypadów dzisiątki. Ja bym sięw coś takiego nie pakował nawet za dopłatą.

    A okno to możesz kupić za 2tys i za 20tys. Tego samego rozmiaru.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_ch_84

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jeśli już to koza nie kominek. Typowy murowany kominek może ważyc setki kg, i raczej se go nie postawisz ot tak na stropie starego domu. Po drugie, to czym ogrzewasz dom jest ogrniczone planem zagospodarowania przestrzennego - może nie zezwlać na paliwa stałe. Do tego, przy tym jak wredną gębę ma smog i jak został ostatnio "rozleklamowany" (i słusznie) pakowanie się w jakiekolwiek paliwa stałę (węgiel, drewno) to średni pomysl.

    Po drugie, nie znasz ludzkiej zawiści. Właściciel parteru może Ci zablokować remont dachu "bo tak". Taka nasza polska natura. Znam takich przypadów dzisiątki. Ja bym sięw coś takiego nie pakował nawet za dopłatą.

    A okno to możesz kupić za 2tys i za 20tys. Tego samego rozmiaru.
    O okna się nie martwię. A chciałbym też poznać opinię na temat ocieplenia w przypadku braku problemów ze zgodami ze strony sąsiada.
    Rozumiem obawy forumowiczów jednak chciałbym zrobic rachunek za/przeciw.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_ch_84

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Z dodatkowych informacji jakie dzisiaj zdobyłem dowiedziałem się, że dach był remontowany kilka lat temu wspólnie z sąsiadką z dołu więc chyba nie jest najgorzej ze zgodami. Pytanie czy jeżeli był robiony cy warto go zdejmować, czy próbować docieplać od środka.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał m_ch_84 Zobacz post
    Z dodatkowych informacji jakie dzisiaj zdobyłem dowiedziałem się, że dach był remontowany kilka lat temu wspólnie z sąsiadką z dołu więc chyba nie jest najgorzej ze zgodami. Pytanie czy jeżeli był robiony cy warto go zdejmować, czy próbować docieplać od środka.
    Szklane kule wyszly. Jakbys chociaż opisał jak jest zbudowany dach, jakie są tam warstwy/materiały, to mozna coś podpowiadać. A tak to strzelanie w ciemno.
    Zatrudnij architekta z uprawnieniami do projektowania budynków to przeanalizuje co jest w budynku i Ci powie co i jak można zrobić żeby się dało i żebyś se kuku nie zrobił.

    I jeszcze raz. Pamiętaj że sąsaid się może rozmyslić. Dlaczego Ty masz miec lepiej niż On? Ja robiłem projekt kanalizacji, gmina miała ją zbudować. Kanalizacja musiał przejsc przez 2m działki sąsaida. SAm róg, z jakimś rowem melioraycjnym obok. Dodam że działka ma 3.5 hektara. Zgodził się ale jak przyszło do wydawnia pozwolenia na budowe i potrzebny był jego podpis, to się zasmiał w twarz i powiedział "nie, bo nie" zostawiajac nas z kosztami idącymi w tysiące i bez kanalizacji.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_ch_84

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Szklane kule wyszly. Jakbys chociaż opisał jak jest zbudowany dach, jakie są tam warstwy/materiały, to mozna coś podpowiadać. A tak to strzelanie w ciemno.
    Zatrudnij architekta z uprawnieniami do projektowania budynków to przeanalizuje co jest w budynku i Ci powie co i jak można zrobić żeby się dało i żebyś se kuku nie zrobił.

    I jeszcze raz. Pamiętaj że sąsaid się może rozmyslić. Dlaczego Ty masz miec lepiej niż On? Ja robiłem projekt kanalizacji, gmina miała ją zbudować. Kanalizacja musiał przejsc przez 2m działki sąsaida. SAm róg, z jakimś rowem melioraycjnym obok. Dodam że działka ma 3.5 hektara. Zgodził się ale jak przyszło do wydawnia pozwolenia na budowe i potrzebny był jego podpis, to się zasmiał w twarz i powiedział "nie, bo nie" zostawiajac nas z kosztami idącymi w tysiące i bez kanalizacji.
    Witam ponownie. No właśnie o taką poradę mi chodzi. Jakie dane muszę zdobyć abyście mogli mi pomóc? Co sfotografować?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał m_ch_84 Zobacz post
    Witam ponownie. No właśnie o taką poradę mi chodzi. Jakie dane muszę zdobyć abyście mogli mi pomóc? Co sfotografować?
    Ja Ci napiałem swoje zdanie. SKorzystaj z usług profesjonalisty. Niech wszystko na miejscu obejrzy, doradzi, podpowie czy się nie pakujesz na minę.

    Kazdego detalu nie sfotografuejsz. Na zdjeciach nie widać idealnie. Tu są głównie inni inwestorzy, nie profesonaliści, tu sie dyskutuje, wymienia opinie. To co tu mozesz uslyszeć nie zawsze bedzie w 100% poprawne, najlepsze.

    A juz w szczególności gdy zamierzasz kupić cześc używanego budynku. Bez porządnej wizji lokalnej przez kogoś kto się zna i ma na to papiery, ja bym się nie odważył. Czasem diabeł tkwi w szczególach.

    Ale decyzja jest Twoja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony