dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 57
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1128
  1. #1061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Kapitalny pomysł z tym żywopłotem w ogrodzeniu, generalnie ogród mega. Pogratulować
    Rozważałem ogród warzywny w skrzyniach podobny do Twojego, ale niestety ugiąłem się po usłyszeniu wyceny 4 skrzyń- 5k zł.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-07-2017 o 20:51 Powód: Ort.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Ten warzywnik w wysokich donicach to mistrzostwo. Jaka ulga dla kręgosłupa i kolan!

    Co najmocniej podbiło koszt? Donice, ścieżki, pozostałe elementy?
    Hmm właściwie wszystko najwięcej konstrukcja betonowa bo ma to być trwałe. kształtki betonowe ok. 2k, drewno 1,5k, wkrety nierdzewka 0,3k, beton 0,2k, żwir 0,3k, ziemia 1k, nawodnienie 1,5k, styropian, folia, włóknina, szpilki, drut fi8 - 0,6k, płyty betonowe ozdobne - 1,2k, kora - 0,2k, nasiona, tyczki, żyłki, sznurki - 0,1k, krzewy owocowe - 0,1k, kliniec na podbudowę -0,1k. razem na szybko: ok 9k

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Kapitalny pomysł z tym rzywopłotem w ogrodzeniu, generalnie ogród mega. Pogratulować
    Rozważałem ogród warzywny w skrzyniach podobny do Twojego, ale niestety ugiąłem się po usłyszeniu wyceny 4 skrzyń- 5k zł.
    żywopłot jest faktycznie fantastyczny !

    Skrzynie za 5k brałbym w ciemno
    Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 16-07-2017 o 21:18
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  3. #1063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie te skrzynie miały być w nieco prostszej konstrukcji. Drewno i folia od środka.
    Obecnie kończymy ogród i sobie warzywniak odpuściliśmy na kolejny sezon.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #1064

    Domyślnie

    M.A.G, trawnik mega szacun Jednocześnie wzbudza moją zazdrość

    Możesz pokrótce coś napisać o nawożeniu? Który nawóz, kiedy, po co i dlaczego?

    Mam też pytanie od system podlewania. Pamiętam, że masz zbiornik na deszczówkę i w nim pompę. Czy pompę i sekcje masz tak dobrane, że pompa po prostu "sobie chodzi", czy masz jakiś wyłącznik ciśnieniowy, pompę z falownikiem, czy jeszcze coś innego?

  5. #1065
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    M.A.G, trawnik mega szacun Jednocześnie wzbudza moją zazdrość

    Możesz pokrótce coś napisać o nawożeniu? Który nawóz, kiedy, po co i dlaczego?

    Mam też pytanie od system podlewania. Pamiętam, że masz zbiornik na deszczówkę i w nim pompę. Czy pompę i sekcje masz tak dobrane, że pompa po prostu "sobie chodzi", czy masz jakiś wyłącznik ciśnieniowy, pompę z falownikiem, czy jeszcze coś innego?
    Nawożenie to bardzo prosta sprawa. Wiosną sypiemy na start a później jak tylko widać że trawnik traci kolor należy uzupełniać azot. Oczywiście nie sam azot a kompleks składników. Najlepiej jesli będą to nawozy wieloskładnikowe. Takim jest właśnie Yara Mila Complex i w tym roku po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu że nie ma lepszego nawozu na gleby piaszczyste. Nawet sporo droższy multigreen spisał się nieco słabiej ale sprawdza się natomiast dużo lepiej jesienią i wiosną.
    Ciekawe jest natomiast to, że mam robota i wydawać by się mogło, że nawożenie będzie rzadsze ze względu na naturalny nawóz jakim jest ścięta przez robota trawa. Nic z tych rzeczy. Praktycznie nie ma żadnego wpływu.

    System zbudowany jest tak że wszystkie sekcje mają podobny wydatek. Pompa działa trybem ciągłym a uruchamiana i wyłączana jest poprzez wyłącznik ciśnieniowy SmartPress DAB.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  6. #1066
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Jak sprawuje ci się ten HS? niemasz żadnych problemów z nim? sam zastanawiam się nad dużym HSem lub drzwiami na krótszej ścianie też wychodzącej na taras.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  7. #1067
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Jak sprawuje ci się ten HS? niemasz żadnych problemów z nim? sam zastanawiam się nad dużym HSem lub drzwiami na krótszej ścianie też wychodzącej na taras.
    Z HSem wszystko OK. Nie zacina się, nie wypaczył się, nic niepokojącego się z nim nie dzieje a jest używany kilkanaście - kilkadziesiąt razy na dobę w okresie letnim. Właściwie do domu z ogrodu wchodzimy tylko przez salon. Rozsunięty rano na całe 2,5m - rewelacja. Myślę że zasługą tego że nic się z nim nie dzieje jest posadowienie bezpośrednio na płycie na 1cm dystansach - takim bardzo twardym pianoplastiku (nie znam tego materiału) co około 30cm jeśli dobrze pamiętam.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  8. #1068

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post

    Udało mi się w końcu skończyć garaż. Na podłodze wylądowała jeszcze 1cm wylewka cementowa. Na nią poliuretanowa powłoka Hardfloor w dwóch warstwach.
    .
    A mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym produkcie. Jak się sprawuje po dwóch latach? To jest coś podobnego do żywicy poliuretanowej? Efekt wykończenia jest mocno świecący?
    Też stoję przed wykończeniem posadzki w garażu, a nie chce płytek.
    Piękny dom, gratuluję.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  9. #1069

    Domyślnie

    Mam pytanie o ścianę betonową ze schodami. Czy była ona czyszczona po budowie (jeżeli tak to czym) i później impregnowana (również czym). Na mojej budowie mam bardzo dużo nietynkowanych ścian betonowych, jednak po budowie są na nich zacieki, są brudne i pylą.

  10. #1070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć M.A.G. masz nadal dostęp do kabli w dobrej cenie ???
    Będę potrzebował za jakiś czas kopletną instalacje ,kable ,czujniki, regulatory i dobre rady przy montazu
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  11. #1071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post

    Forumowiczów z podkarpackiego zachęcam do lektury dodatku do rzeszowskiej Wyborczej w ostatnią sobotę miesiąca lipca. Dodatek całkowicie apolityczny
    apolityczna reklama
    http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7...a-zdjecia.html

  12. #1072

    Domyślnie

    Witaj M.A.G.

    gratuluje świetnego domu, to dla mnie jeden z forumowych wzorów domów z płaskim dachem.
    Chciałem zapytać o czujniki temperatury w salonie i gabinecie, napisałeś:
    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Z salonu mam dane za niemal cały zeszły rok bo odczyty zaczęły się rejestrować 22 grudnia 2015. Muszę tylko poczekać na zimę bo danych jest od groma - zapis co godzinę z każdego z czujników (9 szt pod płytą + salon powietrze na 30cm od posadzki + gabinet 1m od posadzki).
    Jak masz to zamontowane? Jakaś obudowa na ścianie, schowane w gniazdku, włączniku?
    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 01-10-2017 o 10:22 Powód: literówka

  13. #1073
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Z HSem wszystko OK. Nie zacina się, nie wypaczył się, nic niepokojącego się z nim nie dzieje a jest używany kilkanaście - kilkadziesiąt razy na dobę w okresie letnim. Właściwie do domu z ogrodu wchodzimy tylko przez salon. Rozsunięty rano na całe 2,5m - rewelacja. Myślę że zasługą tego że nic się z nim nie dzieje jest posadowienie bezpośrednio na płycie na 1cm dystansach - takim bardzo twardym pianoplastiku (nie znam tego materiału) co około 30cm jeśli dobrze pamiętam.
    Co do Finpro to jak najbardziej pozytywne wrażenie mam, aczkolwiek niemogę się przemóc. Aluminium boję się że bardziej przewodzi ciepło niż pcv oraz związana z tym rozszerzalność temperaturowa (w drewnie aż słychać jak trzaska gdy przygrzeje słońce). PCV znowu nie jest tak stabilne jak alu i tu taki HS pewnie niebędzie taki trwały - jak by niebyło to najdroższe okno więc lepiej żeby niebyło z nim problemów.
    A czym Ty kierowałeś się wybierając alu ?
    Ostatnio edytowane przez dzinks0 ; 25-10-2017 o 20:44
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  14. #1074

    Domyślnie

    M.A.G: mam pytanie o wykończenie EPDM dochodzącego do ściany. Ze zdjęć widzę tylko, że jest chyba tylko wywinięty na ścianę i przyklejony do niej. Czy jest jakoś przykryty lub zabezpieczony żeby woda nie dostawała się między EPDM a ścianę?

  15. #1075
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    M.A.G: mam pytanie o wykończenie EPDM dochodzącego do ściany. Ze zdjęć widzę tylko, że jest chyba tylko wywinięty na ścianę i przyklejony do niej. Czy jest jakoś przykryty lub zabezpieczony żeby woda nie dostawała się między EPDM a ścianę?
    Nie nie byłoby zbyt duże ryzyko że woda tam się dostanie. Epdm jest wywinięty na ścianę i wpuszczony w nią na około 5cm wgłąb styropiany. Nacięcie było wykonane cienkim nożykiem pod kątem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	403097 i w to nacięcie wciskana była membrana.Działa bardzo dobrze. Nie jest to niczym klejone bo nie może być (klej do EPDM topii styropian) a mimo wszystko nie wysuwa się i jest całkowicie szczelne.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  16. #1076
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr_T Zobacz post
    Witaj M.A.G.

    gratuluje świetnego domu, to dla mnie jeden z forumowych wzorów domów z płaskim dachem.
    Chciałem zapytać o czujniki temperatury w salonie i gabinecie, napisałeś:

    Jak masz to zamontowane? Jakaś obudowa na ścianie, schowane w gniazdku, włączniku?
    Czujniki są schowane ze drzwiczkami plastikowymi. Dzrzwiczki białe zlicowane ze ścianą. Wymiar 15x15. Nie zauważalne w codziennym użytkowaniu.

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Co do Finpro to jak najbardziej pozytywne wrażenie mam, aczkolwiek niemogę się przemóc. Aluminium boję się że bardziej przewodzi ciepło niż pcv oraz związana z tym rozszerzalność temperaturowa (w drewnie aż słychać jak trzaska gdy przygrzeje słońce). PCV znowu nie jest tak stabilne jak alu i tu taki HS pewnie niebędzie taki trwały - jak by niebyło to najdroższe okno więc lepiej żeby niebyło z nim problemów.
    A czym Ty kierowałeś się wybierając alu ?
    Ja musiałem mieć alu żeby mieć tak duże okna. 3 metry wysokości to już dużo i tylko aluminium wchodziło w grę. Faktycznie trzaska w słońcu ale nie jest to uciążliwe. Tak jak piszesz aluminium przy takich rozmiarach (zresztą nie tylko) jest rozwiązaniem najbardziej trwałym i niezawodnym.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  17. #1077

    Domyślnie

    Dzięki. O to mi właśnie chodziło

  18. #1078

    Domyślnie

    M.A.G. chciałem wrócić jeszcze do Waszych żywic poliuretanowych w salonie...
    Jak wyglądają po dłuższym czasie?
    Czy coś się złego podziało z nimi?
    Jakieś mechaniczne uszkodzenia, odparzenia, zmiana koloru, miejscowe przecieranie itd.?
    Wyglądają genialnie! Też myślę z żoną o takich , ale boimy się, że przy dwójce małych dzieci jeszcze dużo będą musiały przeżyć, no i pytanie czy przeżyją?
    Masz psa, więc proszę powiedz też czy on się nie przyczynił do jakiś uszkodzeń tego rodzaju podłóg?

  19. #1079
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkt Zobacz post
    M.A.G. chciałem wrócić jeszcze do Waszych żywic poliuretanowych w salonie...
    Jak wyglądają po dłuższym czasie?
    Czy coś się złego podziało z nimi?
    Jakieś mechaniczne uszkodzenia, odparzenia, zmiana koloru, miejscowe przecieranie itd.?
    Wyglądają genialnie! Też myślę z żoną o takich , ale boimy się, że przy dwójce małych dzieci jeszcze dużo będą musiały przeżyć, no i pytanie czy przeżyją?
    Masz psa, więc proszę powiedz też czy on się nie przyczynił do jakiś uszkodzeń tego rodzaju podłóg?
    Żywica ma obecnie prawie 3 lata. Generalnie nic wielkiego się z nią nie stało. Jeśli chodzi o rysy to mikrorys mamy sporo ale ewidentnie są one z powodu biegających i ślizgających się dwóch już teraz psów. Gdyby nie one, pewnie ilość rys byłaby mniejsza o 95%. Mechaniczne uszkodzienia mamy w kilku miejscach - jedno od kombinerek które spadły mi z drabiny (ok. 2m wysokości), jedno od jakiegoś kamyka przeszuranego potem butem po żywicy i kilka nie znanego pochodzenia żadnej z nich nie widać w codziennym użytkowaniu a widoczne są jedynie przy zmywaniu podłogi na kolanach i to tylko dlatego są widoczne bo wiem że tam są ! Odparzeń nie ma żadnych - tu przygotowanie podłoża i dokładne wymieszanie żywicy daje 100% pewność że takie kwiatki się nie pojawią. Jeśli chodzi natomiast o zmianę koloru to otwarcie powiem że meblowanie salonu należy dobrze przemyśleć. U nas w miejscach gdzie mamy dwa niewielkie dywaniki a więc pod oknem tarasowym i na środku salonu pod dywanikami żywica zżółkła nieco... A spodziewałem się sytuacji odwrotnej. Niemniej jednak te dywaniki zostaną tam dożywotnio więc nie stanowi to problemu.

    Poza tym zastanawiam się czy to zżółkła żywica czy tylko wierzchnia warstwa a więc matowy top. Planujemy odświeżenie posadzki za kilka lat więc wtedy będę wiedział więcej.

    Jeśli natomiast miałbym jutro decydować o posadzce w salonie to oczywiście byłaby to żywica. Bez dwóch zdań.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  20. #1080
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Hej M.A.G.-u

    Pytanie o ścianę akumulacyjną, jak się sprawdza?
    Czy rurki które tam masz, zamienił byś teraz na kable gdybyś budował ją ponownie?,
    Do jakich temperatur ogrzewasz tą ścianę i czy jest ważnym elementem regulującym temperaturę w domu (zimą i latem)?

    Pozdrawiam
    Projekt indywidualny - parterówka z płaskim dachem.
    Start - wiosna 2018

Strona 54 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony