dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 235
  1. #161

    Domyślnie

    Jestem w trakcie adaptacji projektu, uzgodnień i nie do końca wiem czy w trakcie będzie rozsądne składanie takiego wniosku - żeby się nie okazało że zrobiłem zgłoszenie budowy budynku gospodarczego który będzie kolidował z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jedno z drugim nie stoi w sprzeczności. Jeśli suma powierzchni zabudowy nie przekroczy maksymalnej wartości zapisanej w planie, będą zachowane odległości od granic itp.

  3. #163

    Domyślnie

    Odległości muszę sprawdzić i dodatkowo czy nie będzie kolidowało z ustaleniami podłączenia wody i prądu, rozsączania itp.

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karwos00 Zobacz post
    Odległości muszę sprawdzić i dodatkowo czy nie będzie kolidowało z ustaleniami podłączenia wody i prądu, rozsączania itp.
    Mam pytanie czy ten zgłoszony budynek widnieje na mapie i ewidencji gruntów,płacicie za niego podatek?

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Dzisiaj otrzymałem zapewnienie dostaw energii i ręce mi opadły. miesiąc na to czekałem. We wniosku napisałem dom, garaż wolno stojący i stajnia. Na mapie narysowalem trzy budynki. W zapewnieniach przesyłają mi, że do sieci można przyłączyć dom i stajnie. O garażu zapomnieli? Dzwoniłem dziś pół dnia ale niełaska nikomu odebrać.
    Muszę to poprawić?

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Dzisiaj otrzymałem zapewnienie dostaw energii i ręce mi opadły. miesiąc na to czekałem. We wniosku napisałem dom, garaż wolno stojący i stajnia. Na mapie narysowalem trzy budynki. W zapewnieniach przesyłają mi, że do sieci można przyłączyć dom i stajnie. O garażu zapomnieli? Dzwoniłem dziś pół dnia ale niełaska nikomu odebrać.
    Muszę to poprawić?
    No ale potrzebne Ci 3 liczniki ? można rozprowadzić prąd od jednego licznika w domu i do stajni i do garażu lub gdzie będzie potrzeba. No chyba że chcesz mieć inne taryfy na każdy budynek.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Mam pytanie czy ten zgłoszony budynek widnieje na mapie i ewidencji gruntów,płacicie za niego podatek?
    Jeśli to pytanie do mnie, to odpowiadam, że za mój blaszak zgłoszony jako budynek gospodarczy podatku nie płacę.

  8. #168

    Domyślnie

    A to nie dziwne ? A może do jakiegoś tam metrażu się nie płaci ??

  9. #169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Trzech liczników nie potrzebuje ale czy potem przy pozwoleniu na budowę albo nie wiem w jakimś kolwiek dalszym etapie ktoś nie stwierdzi u Panie a garaż gdzie? Potem trzeba będzie się bujać z tymi papierami od nowa i czekać kolejny miesiąc.

  10. #170

    Domyślnie

    Czy miał ktoś kontrole z PGE lub innego dostswcy przy zmianie taryfy z c11 na G11?
    Ostatnio edytowane przez Agnes1310 ; 04-01-2018 o 11:11

  11. #171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    Czy miał ktoś kontrole z PGE przy zmianie taryfy z c11 na G11?
    Miałem. Spisany protokół ze stanem licznika.

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karwos00 Zobacz post
    A to nie dziwne ? A może do jakiegoś tam metrażu się nie płaci ??
    Nie jest stale związany z gruntem i za takie budowle u nas nie pobierają podatku.

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Miałem. Spisany protokół ze stanem licznika.
    I co zmienili taryfę?
    Byłeś obecny podczas kontroli?

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    I co zmienili taryfę?
    Byłeś obecny podczas kontroli?
    Zmienili. Byłem, bo straszyli, że jak mnie nie będzie to kontrola się nie odbędzie, a bez kontroli nie będzie zmiany taryfy.

  15. #175

    Domyślnie

    A no to super. A miał ktoś kontrole zakładu energetycznego sprawdzająca czy budynek ma ssz?
    Bo ja taką właśnie miałam i zastanawiam się czy zmienia na g11
    Ostatnio edytowane przez Agnes1310 ; 04-01-2018 o 12:42

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie wiem w sumie, co chcieli sprawdzić - do prądu była podpięta przyczepa kempingowa. A dom był na etapie bodaj szalowania stropu.

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    A no to super. A miał ktoś kontrole zakładu energetycznego sprawdzająca czy budynek ma ssz?
    Bo ja taką właśnie miałam i zastanawiam się czy zmienia na g11
    ja miałem, ale nie wiem co sprawdzali bo mnie nie było, a wcześniej udzieliłem zgodę na brak mojej obecności.
    Kontrola odbyła się podczas wizyty przy liczniku. Budynek stał, miał okna, dach, drzwi, wiec chyba tylko ślepy by nie zobaczył, ze nie ma budynku i SSZ


  18. #178

    Domyślnie

    Ja też miałem kontrolę, ale wyraziłem zgodę że może mnie nie być podczas kontroli. Tylko ja od razu podpisałem umowę na taryfę G, hm a na działce był tylko blaszak. Przyjechali, popatrzyli - panie a gdzie ten dom bo teraz nie ma nic, to ja im mówię że dziś nie ma nic ale zanim przyjdzie rachunek za prąd to będzie stał dom. I tyle w temacie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ja miałem, ale nie wiem co sprawdzali bo mnie nie było, a wcześniej udzieliłem zgodę na brak mojej obecności.
    Kontrola odbyła się podczas wizyty przy liczniku. Budynek stał, miał okna, dach, drzwi, wiec chyba tylko ślepy by nie zobaczył, ze nie ma budynku i SSZ
    I co zmienili na G11?

    U mnie Pan z pge sam robił kontrole, przez tel powiedzial mi ze spisal licznik i zaglądał przez okno do budowanego domu, nie pytał o zgodę. Czy pan z PGE mógł tak postąpić? Można to jakoś wykorzystać jeśli rozpatrzenie wniosku (który już po terminie) będzie negatywne.
    Oczywiście ssz z rozprowadzona instalacją.
    Ostatnio edytowane przez Agnes1310 ; 04-01-2018 o 21:00

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    I co zmienili na G11?

    U mnie Pan z pge sam robił kontrole, przez tel powiedzial mi ze spisal licznik i zaglądał przez okno do budowanego domu, nie pytał o zgodę.
    Znaczy się licznik masz na ścianie domu ? Licznik mogą kontrolować bez zgody właściciela jeśli jest w granicy działki, ale włazić komuś na działkę bez zgody i zaglądać przez okno to już chyba coś nie tak.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony