dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Tanie i ładne ogrodzenie frontowe.

    Witam.
    Działkę mam ogrodzoną . Słupki okrągłe i siaka ogrodzeniowa powlekana. Z tego samego materiału jest też zrobiona część frontu , ok 10m z 20m frontu. Pozostała część ma być pod dwie bramy rozwierne 4m i furtkę.
    Aby to jakoś wyglądało , trzeba zrobić od nowa cały front, wywalić te 10m co jest ?
    Ważny jest wygląd ale też koszta.
    Dostałem wycenę całego frontu na 7 tyś zrobionego z siatki panelowej 5mm , stal cynkowana + malowanie proszkowe w kolorze , pod przęsłami betonowe łączniki.
    Czy według was to dobra cena ? czy robić coś takiego czy to będzie wyglądało jakby wejście do magazynu ?
    Nie ukrywam , że nie chcę wydać więcej niż 10 tyś na ten front . Czy w takiej kwocie mogę szukać czegoś ładniejszego i lepszego ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    7tyś za 20mb ogrodzenia panelowego to jakis kosmos. Ja mialem dokładnie 21m od tyłu działki, dałem panele 153cm i słupki od Wisniowskiego, drut też 5mm, ocynk malowane proszkowo czyli standard. Koszt materiału niecałe 2tyś z gotową podmurówką. Postawiśmy je z kolegą w dwa popołudnia, dałem mu 200zł za pomoc. Dodatkowy koszt to z 10 workow cementu i pareset kilo piachu. Wody nie liczę. Więc ktoś chce na tobie zarobić jakieś 4500zł w parę godzin.
    Jak chcesz 20mb ogrodzić czymś innym niż siatka lub panele to 10tys będzie na styk nie licząc bramy. Tzw ogrodzenia nowoczesne np z poziomych zamknietych profili stalowych i słupkach min 80x80 w ocynku i falowane to koszt okolo 500zł za mb (czasem w cenie jest jedna furtka). Taniej tego raczej nikt nie robi. Chyba że chcesz takie poniżej 130cm wysokosci. W okresie zimowym możesz utargować czasem montaż gratis.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W tych 7 tys są dwie bramy po 4m i furtka,beton do zalania itd . Dużo?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    W takim razie to normalna cena.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Czy masz drogę prywatną czy gminną obok tego frontu działki?


    Boksowałam się 2 lata o dwie bramy w bardzo długiej frontowej granicy i poległam...
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nie wiem do czego zmierzasz ale nie będzie problemu z dwoma bramami, pytam o co innego zresztą.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lusbet_pl

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    30-693
    Posty
    2

    Domyślnie

    polecam obłożenie słupów płytami betonowymi - cena powinna wyjść rozsądnie a efekt a pewnością będzie imponujący
    " Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same"

    www.lusbet.pl

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lusbet_pl Zobacz post
    polecam obłożenie słupów płytami betonowymi - cena powinna wyjść rozsądnie a efekt a pewnością będzie imponujący
    Już zamawiam a waszym sklepie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony