dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 38
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 754
  1. #61

    Domyślnie

    No, chyba doszliśmy do siebie

    Ja też mam czajnik z regulacją temperatury i podtrzymywaniem i to jest GENIALNY wynalazek. Mam coś Philipsa już od ponad 5 lat i póki co bezawaryjnie. Ustawienia temperatur: 40 st (tzw. "temperatura dzieckowa"), 80, 90 i 100. Ideał i nie zamienię go na żaden inny

    Mamy koncepcję!
    Przypominam założenia:
    - Powierzchnia po podłogach: do 200 mkw (w tym garaż i pomieszczenia techniczne), zabudowy do 250 mkw. Liczę na to, że uda się jak najmocniej ograniczyć.
    - Wysokość pomieszczeń: 3,0m w świetle na gotowo.
    - Pomieszczenia: master bedroom z garderobą i łazienką, 2 pokoje dzieci, 1 pokój dzieciowo-gościnny, mój mikro gabinet, gabinecik męża, łazienka dzieci, WC, salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia, wiatrołap, kotłownio-pralnia, garaż.
    - Garaż nieogrzewany, oddzielony termicznie od reszty budynku. 2-stanowiskowy lub 1-stanowiskowy, zobaczymy jak wyjdzie sensownie kosztowo. Ważne, by w garażu zmieścić również wszelkie bzdety narzędziowe i ogrodnicze oraz rowery.
    - Otwarcie części dziennej na południe i zachód – czyli na ogród.
    Na razie w koncepcji nie ma garażu - będzie doklejony od strony ślepej ściany sypialni, z wejściem przez kotłownię. Jest tu sporo cudownych rozwiązań, ale niestety drogich. No i metraż też trzeba będzie przyciąć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-01-07 21.24.21.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	404540

    Jak zwykle nic więcej sama nie powiem na początku, ciekawa jestem Waszych opinii i tego, czy będą pokrywać się z naszymi przemyśleniami

    Aha, w cenie mamy jeszcze drugą koncepcję i na nią jeszcze czekamy
    Ostatnio edytowane przez Iscra ; 08-01-2018 o 10:06
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Jak zwykle nic więcej sama nie powiem na początku, ciekawa jestem Waszych opinii i tego, czy będą pokrywać się z naszymi przemyśleniami
    Jeśli mogę. Nie rozumiem idei aż 3 osobnych pomieszczeń na toalety. Szczególnie zbędne znajduję wyodrębioną łazienkę tylko do sypialni, największą, najbardziej wypasioną. Nie rozumiem powielenia jadalni, 5 os. stolik w kuchni, a potem przepastny stół w jadalni (który będzie neiwykorzystany. Nie rozumiem idei pomieszczenia do którego się wchodzi przez kuchnię oznaczony jako K (kobieta?), to jakiś gabinet? Drugi pokój oznaczony M (Mężczyzna)? Ogólnie bym to mocno użytecznie przekombinował.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  3. #63

    Domyślnie

    Pewno, że możesz. Etap koncepcji - wszystko można

    Tak, największa i najbardziej wypasiona łazienka to nasza. Bo to nasz dom i chcemy czuć się w nim super-komfortowo Aby ograniczyć WC, to w mniejszej łazience chciałam zrobić tylko bidet, a WC pozostawić jako osobne pomieszczenie obok, ale mąż się nie zgadza

    Duża jadalnia jest dlatego, że impreza na 20 osób to u nas... najbliższa rodzina. Ale to jest jedno z miejsc, gdzie będziemy ścinać powierzchnię. Najprawdopodobniej zniknie stół śniadaniowy w kuchni, jadalnia będzie zmniejszona ze stołem na 6 osób i możliwością rozsunięcia go do salonu, by pomieścić ogrom gości.
    K - to mój gabinet. Ja jestem zachwycona tym, że jest przy kuchni Obiad się będzie robił, a papiery będą bezpieczne. No i blisko po herbatę! Zamiast fotela będzie regał na te szpargały.
    M - gabinet męża. Też dla niego idealny trochę blatu roboczego, miejsce do wywalenia się i pogrania w BFa czy obejrzenia serialu 16+ bez dziecięcych żurawi zza głowy TAK, chciał bez okna!

    Tak naprawdę część dzienna będzie tu dość mocno krojona.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jeśli mogę. Nie rozumiem idei aż 3 osobnych pomieszczeń na toalety. Szczególnie zbędne znajduję wyodrębioną łazienkę tylko do sypialni, największą, najbardziej wypasioną.
    Przy 4 osobach w domu (w tym dwóch kobietach) dwie łazienki są zwyczajnie niezbędne, więc ta druga, przypisana na stałe do głównej sypialni zapewni nam po prostu wygodę.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie rozumiem powielenia jadalni, 5 os. stolik w kuchni, a potem przepastny stół w jadalni (który będzie neiwykorzystany.
    Duży stół to ukłon w stronę założeń, które mieliśmy jeszcze dla dworu (gdzie planowaliśmy całki. Mam sporą rodzinę i spotkanie z najbliższymi to spokojnie 10-15 dorosłych osób przy stole, a i 20 się zdarza. Niech się zdarzy 3x w roku i już brak sensownego miejsca na duży stół miejsca będzie boleśnie odczuwalny. Ale masz rację, że ta część domu będzie musiała być mocno odchudzona żeby nie powielać funkcji i ograniczyć metraż.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie rozumiem idei pomieszczenia do którego się wchodzi przez kuchnię oznaczony jako K (kobieta?), to jakiś gabinet? Drugi pokój oznaczony M (Mężczyzna)?
    No przecież oczywiste, że K. to Iscra, a M, to ja Nie no, żartuję z tą oczywistością A serio: oba te pomieszczenia to gabinety. Mój ma służyć głównie do grania i paru innych okołokomputerowych rozrywek, więc okno jest tam wręcz zbędne. Iscry natomiast "tak wyszedł" i się spodobał, bo pracując w domu nie będzie musiała nabijać kilometrów do kuchni. Czy tam zostanie, to inna bajka, bo przy skali koniecznych zmian może się okazać, że trzeba go jednak gdzieś przerzucić.

  5. #65

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Duża jadalnia jest dlatego, że impreza na 20 osób to u nas... najbliższa rodzina. Ale to jest jedno z miejsc, gdzie będziemy ścinać powierzchnię. Najprawdopodobniej zniknie stół śniadaniowy w kuchni, jadalnia będzie zmniejszona ze stołem na 6 osób i możliwością rozsunięcia go do salonu, by pomieścić ogrom gości.
    To właśnie miałem sugerować, bo powielanie stołów w tak niedużej odległości jest IMHO zupełnie jałowe. To samo uzyska się przysuwając stół jadalniany do kuchni, a i ten wykusz będzie można nieco zmniejszyć (inna sprawa, że może to źle zrobić elewacji). BTW to okno salon-jadalnia to przeraźliwie przepastne. :}

    Reszta już jasna, aczkolwiek gabinet bez okna, jak rozumiem do pracy przy kompie, i do tego taki mały, to słaba koncepcja (dla oczu).

    Ps. Tern, skoro robisz sobie schron na kompa, to czy szczelasz może w PUBG ?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 08-01-2018 o 13:54
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  7. #67

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się gabinet przy kuchni - magiczna kryjówka blisko lodówki

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    BTW to okno salon-jadalnia to przeraźliwie przepastne. :}
    Byłoby wspaniałe, aż szkoda zmieniać

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Reszta już jasna, aczkolwiek gabinet bez okna, jak rozumiem do pracy przy kompie, i do tego taki mały, to słaba koncepcja (dla oczu).
    Głównie do rozrywki, wieczorami Skoro i tak byłoby zapalone sztuczne światło, to po co sobie życie utrudniać i dziurawić ścianę?
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ps. Tern, skoro robisz sobie schron na kompa, to czy szczelasz może w PUBG ?
    Moja ekipa gra, ja na razie w ogóle nie mam jak. Raz próbowałem na padzie pograć w Raymana (żeby maluchy mogły choć popatrzeć). Skończyło się na tym, że starszy marudził, że on chce baję dla siebie a nie dla tatusia, a młodsza (roczna) próbowała mi zabrać pada i go pogryźć (bo skoro się nim bawię, to musi być pyszny ) Ktoś się teraz dziwi, że chcę samotnię do grania w domu?

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Bardzo podoba mi się gabinet przy kuchni - magiczna kryjówka blisko lodówki
    Postawi się wagę pod drzwiami lodówki i będzie spokój...
    Ostatnio edytowane przez Tern ; 08-01-2018 o 14:24

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Byłoby wspaniałe, aż szkoda zmieniać
    I pewnie kosztowne Planujecie tam HST?

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Głównie do rozrywki, wieczorami Skoro i tak byłoby zapalone sztuczne światło, to po co sobie życie utrudniać i dziurawić ścianę?
    Moja ekipa gra, ja na razie w ogóle nie mam jak. Raz próbowałem na padzie pograć w Raymana (żeby maluchy mogły choć popatrzeć). Skończyło się na tym, że starszy marudził, że on chce baję dla siebie a nie dla tatusia, a młodsza (roczna) próbowała mi zabrać pada i go pogryźć (bo skoro się nim bawię, to musi być pyszny ) Ktoś się teraz dziwi, że chcę samotnię do grania w domu?
    OK, myślałem że to pracownia do codziennej pracy. Ja się absolutnie nie dziwię, o niczym innym nie marzę jak własna pracownia w nowym domu. Ja szukam ekipy, bo kupiłem PUBG i nie mam zeskim pograć (samemu nudno szczególnie że ciężko się uczyć "szczelać" w solo jak nie ma suportu). Ludzie z młodości wszyscy się wysypali, albo dzieci, albo praca i nic czasu na przyjemności. Pomyśleć że kiedyś w wakacje po 12-14h graliśmy po sieci zwalając się z kompami do zamkniętego wtedy przedszkola w lokalnym OKu a teraz nawet godziny nie znajdą. W Raymana moja córka pocina -- ja nie mam i nigdy nie miałem cierpliwości do takich gier (od kiedy wyrosłem z Amigi). :>

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Postawi się wagę pod drzwiami lodówki i będzie spokój...
    ROTFL, to może od razu zamontować wagę drogową, w sensie wbudowaną w podłogę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    To ja też się dorzucę, ale najpierw kilka słów o moim domu, co być może trochę wyjaśni uwagi i pytania.
    Nasz dom jest z poddaszem użytkowym, gdzie w założeniu przewidziano pokoje dzieci, pokój gościnny, łazienkę, pralnię i naszą pracownię z komputerami. Na parterze jest duża część dzienna (salon z jadalnią + hol ze schodami na poddasze), kuchnia, wiatrołap/przedpokój, małe WC, kotłownia, garaż i nasz osobisty „apartament” (sypialmia, garderoba, łazienka). Brakuje mi w domu spiżarni i to bardzo. Powstaje teraz osobna garderoba dla mnie. W trakcie budowy pojawiła się niespodzianka, dodatkowe 30-35 m2 jako 3-ci poziom dostępny z poddasza.

    Wasz dom ma coś co bardzo cenię – wyraźny rozdział na strefę dzienną i strefę prywatną.
    Co bym zmienieniła i co dodała:
    1. Sypialnia jest za duża. W dzień się z niej raczej nie korzysta, tym bardziej, że każde z Was ma swoją „kanciapkę”.
    2. Kosztem sypialni powiększyłałym łazienkę. Jest bardzo mała.
    3. Powiększyłabym też garderobę, albo lepiej zrobiłabym 2 osobne. Korzystanie ze wspólnej męsko-damskiej garderoby okazało się dla mnie koszmarem.
    4. Brakuje miejsca wspólnego dla dzieci. Pokoje są małe, typowe sypialnie i przydałoby się miejsce, gdzie miałyby miejsce na sprowadzenie przyjaciół, wspólną zabawę, może własny telewizor, konsolę do gier... Inaczej wylądują prędzej czy później w salonie.
    5. Łazienka dzieci też mogłaby być trochę większa. Jest klaustrofobicznie malutka, jak w hotelu, gdzie szczoteczki do zębów stawiamy na mikroskopijnej pułeczce i brak miejsca na szlafrok.
    6. W kanciapce mężowskiej jednak trochę światła dziennego by się przydało. Nasza pracownia ma okno dachowe, które nie przeszkadza w dzień monitorom, a jednak jest przyjemniej. Może zróbcie świetlik, są takie do płaskich dachów.
    7. Kanciapka przy kuchni, fajny pomysł, ale mnie byłoby szkoda na nią aż tyle miejsca. Skoro ma to być mini biuro, raczej zrobiłabym coś w rodzaju szafo-sekretery. Jeśli Cię ten pomysł zaintryguje, wrzucę inspirację. Zaoszczędzone miejsce przesunęłabym do spiżarni.
    8. Spiżarnia – cierpię z powodu jej braku od początku. Brak mi miejsca na zamrażarkę szufladową. Nie wiem jak Wy, ale my nie lubimy zakupów. Robimy je raz na jak najdłuższy czas i stąd ten odczuwalny brak wygodnej zamrażarki, która dodatkowo pozwoliłaby zrobić własne mrożone owoce (mamy m.in. truskawki, wiśnie, borówkę amerykańską).
    9. Pralnię koniecznie oddzieliłabym od kotłowni. Nie wyobrażam sobie połączenia tych dwóch pomieszczeń. Te rurki i rozdzielaczenie do ogrzewania i wody.... U mnie pralnia to miejsce gdzie poza pralką mam spory zlew np. do namaczania prania, a także szafę z bielizną pościelową, wygodną dużą suszarnię, na stałe rozstawioną deskę do prasowania i miejsce gdzie mogę suszyć te ubrania, które nie mogą wisieć.
    10. Wiatrołap jest za mały. Cztery osoby na stałe korzystające, to konieczność ukrycia iluś par butów, ale też miejsca na odstawianie tych butów, które się muszą wysuszyć. Ubrania wierzchnie też nie w kij dmuchał. Potrzebna jest naprawdę duża szafa. Inaczej zrobi się tu przejściowa garderoba.
    11. Salon jest jak dla mnie nieproporcjonalnie mały – 20 osób i zrobi się diablo ciasno – i niepotrzebnie oddzielony od jadalni. Nasz salon ma 7x8 m i jescze otwartą przestrzeń do holu i wcale nie uważamy go za zbyt duży. Popieram to, co napisał Myjk o stołach.
    12. Gdzie jest przewidziana rozdzielnia elektryczna? Będziecie mieć wsio elektryczne jak rozumiem, czyli będzie pokaźna.
    13. Pomyślcie o wydzieleniu z garażu przestrzenia na narzędzia ogrodnicze i miejsca, gdzie można zostawić odzież i buty robocze.
    14. Przydałoby się też miejsce, które my nazywamy składzikiem archiwaliów. Wylądowały tam nasze pamiątki rodzinnie-życiowe. Zadziwiające ile tego się uzbiera zawsze i jak trudno coś z tego wyrzucić. U nas, ponieważ mamy dachy spadziste, to jest mały stryszek nad kuchnią.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 08-01-2018 o 15:00
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #71

    Domyślnie

    Rozumiem, że każdy ma różne preferencje i potrzeby więc nasze uwagi będą subiektywne a Wy i tak musicie wiedzieć co dla Was jest dobre, ale skoro chcecie nasze uwagi to proszę.
    Mieszkam w dużym domu więc dla mnie pokoje dzieci 11 m2 to maleństwa, siłą rzeczy rozumiem taki metraż przy domu 100m2 a nie 200m2, ale może wam wystarczą. Gabinety to już w ogóle wielkość klaustrofobiczna (u mnie spiżarka ma więcej, nie wyobrażam sobie siedzenia w niej). Nie lepiej je połączyć i mieć jeden większy, będzie czym oddychać . Jadalnia olbrzymia (nie adekwatna do wielkości pokoi) rozumiem, że często przyjmujecie dużo gości, ok. Tylko po co druga jadalnia w kuchni? Nie można „dużej” używać na co dzień? Oczywiście to są uwagi odnoszące się do kwestii oszczędzania miejsca. Dwie jadalnie są fajne (sama tak mam), ale przy dużym metrażu. Kuchnia nie taka mała a funkcjonalność mikra. Blatów roboczych jak na lekarstwo, nie ergonomiczna. Przypomina kuchnie dla kawalera a nie rodzinną w nie małym domu. Chcecie oszczędzać a bryła domu pokręcona jak wąż. Nie można tego było rozplanować na planie prostokąta? Trzy toalety to akurat dobre rozwiązanie, ale może na to nie być miejsca. Łazienka przy sypialni rewelacja.
    Jak dla mnie do przeprojektowania cała przestrzeń kuchnia/jadalnia (spiżarnia i K też). Razem z kawałkiem korytarza to przestrzeń prawie 50m2!
    Więc kochani albo dom większy , albo więcej kompromisów i efektywnego wykorzystania przestrzeni. Uwaga do projektanta, wygląda to jak projekt na zaliczenie a nie projekt funkcjonalny i oszczędny w budowie.

    PS. Pisałam z doskoku i nie czytałam wielu komentarzy .
    Ostatnio edytowane przez katka ; 08-01-2018 o 15:13
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Do popatrzenia zanim zdecydujecie ostatecznie jaki ma być dom Fajnie jest popatrzeć na realizacje domów. Napędza wyobraźnię i podpowiada możliwości rozwiązań.

    Parterówka ze świetnym rozplanowaniem, wg mnie oczywiście
    http://www.archdaily.com/870478/house-among-the-olive-grove-henkin-irit-and-shavit-zohar

    Ruska modułowa parterówka Prawie mi się podoba. Prawie, bo trochę bym inaczej część prywatną wnętrza rozplanowała. Ale warto zobaczyć co zrobiono w części dziennej
    Dom zaprojektowano w oparciu o modułowy projekt pracowni BIO-architects.
    http://www.bio-architects.com/archit...6dd110-eng.htm
    http://www.dubldom.ru/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #73

    Domyślnie

    Heh... nie chciałam być pierwsza... no i Myjk zawarł większość moich uwag w swoim wpisie
    Ogólnie dom imponujący Dużo tego wszystkiego, jak na jeden poziom Przeszklenia i nieregularna bryła, do tego ogrom dachu. To będzie kosztowało, ale to już na pewno wiecie
    O układzie domu i rozkładzie pomieszczeń nie będę się wymądrzać, bo to Wasz dom i ma być po Waszemu No ale...
    To co mi się od razu rzuciło w oczy:
    - ogromna dysproporcja między Waszą sypialnią, a pokojami dzieci.
    W sypialni będziecie tylko nocą, a dzieci będą się chciały bawić i przyjmować gości u siebie.
    Teraz mieszkam w domu teściów, gdzie na prawie 250 m2 PU, pokoje dzieci mają ledwo ponad 9 m2. Dla mnie to niezrozumiałe.. Teściowa tłumaczyła mi, że to miały być tylko sypialnie, a dużą, 80 metrową przestrzeń, z wielkimi biurkami do nauki i miejscem do zabawy zaplanowała dzieciom na poddaszu. Efekt był taki, że poddasze nie było używane, a dzieciaki i tak siedziały w swoich ciasnych pokojach. Ja mieszkając w bloku miałam pokój 9m2 z dwójką rodzeństwa i było spoko. Ale jak przyjeżdżałam na randki do mojego m, to w jego pokoju czułam się klaustrofobicznie. W tak dużym domu pokoje dzieci powinny być nieco większe.
    -łazienki- wasza, dla dwójki super, sama bym chciała taki luksus, ale zrezygnowałam, szukając możliwości zmniejszenia bryły. Za to łazienka dzieci, jakaś ciasna i nie ustawna. Chyba jednak wolałabym większą łazienkę, zamiast kolejnego oddzielnego WC.
    - wyjście z kotłowni zrobiłabym do wiatrołapu. Wychodząc z garażu przez kotłownie, trzeba wejść do domu, żeby dostać się do wiatrołapu i zostawić tam buty. No chyba, że w kotłowni będzie jakaś półeczka na buty i wieszak na kurtki.
    - spiżarka- chyba jednak zrezygnowałabym z drzwi od strony wejścia. Więcej miejsca w spiżarni zajmuje komunikacja niż powierzchnia na półki. Bardzo daleko nie macie do kuchni i można zakupy wnieść na około, a ile więcej rzeczy upchniecie w tym pomieszczeniu.
    - kuchnia- mało funkcjonalna - jak dla mnie. Nie wiem, jakie macie przyzwyczajenia, więc nie neguję waszego pomysłu. Ale ja bym się nie zmieściła z komfortowym gotowaniem i całą resztą. Nie duża powierzchnia blatów, brak szafek wiszących i wąziutka spiżarka. Za to jadalnia duża, salon również.
    Skoro planujecie zmniejszać powierzchnię domu, to zrezygnowałabym ze stołu w kuchni, wywaliła ścianę między kuchnią i salonem i w razie większych imprez stół może się wkraść do salonu
    Mam nadzieję, że nie zniechęcają Was nasze uwagi. Róbcie wszystko tak, żeby Wam było dobrze. Każdy z nas ma inne nawyki, inne potrzeby i oczekiwania, więc nie zawsze podpowiemy słusznie
    Ja Wam bardzo kibicuję i z niecierpliwością czekam na ostateczną wersję projektu
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #74

    Domyślnie

    No ładnie Zanim napisałam komentarz, dziewczyny w postach wyżej, w sumie już powiedziały to samo. Widziałam tylko wypowiedź Myjka.
    Trochę się powtórzyłam, ale to znaczy, że nasze uwagi mogą być słuszne
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Właściciele domu muszą go dopasować do swoich chciejstw i możliwości i to nie tylko finansowych. My się tu możemy „powyzwierzęcać” jedynie po to, żeby im ułatwić decyzje
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #76

    Domyślnie

    I to działa Przekonaliśmy się projektując dwór, więc i teraz postanowiliśmy pokazać już pierwsza koncepcję. Daleka stąd droga do - choćby - ostatecznego rzutu, nie mówiąc o projekcie

    Wasze uwagi w dużej mierze pokrywają się z naszymi. Szczegółowo odpiszemy wieczorem, jak maluchy pójdą (w końcu ) spać.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Oglądaliśmy z żoną Wasz szkic. Porównywaliśmy nasze pomieszczenia z Waszymi -- łazienki, nawet po zmniejszeniu na piętrze (o wydzieloną zeń pralnię) są prawie dwa razy większe. To samo z pokojami - na dziecko przypada po 18m2, nasza sypialnia 16m2 (no bo my tam tylko spać będziemy a jest tak dużo, bo wymuszone przez układ). Sień też faktycznie malutka, szczególnie jeśli macie dużo gości na raz. Ogólnie to bym wziął mój projekt, trochę go poobracał, piętro przeniósł na dół doklejając do parteru i wyszłoby prawie to samo. BTW ja ogólnie nie lubię parterówek, bo piekielnie dużo miejsca się marnuje na komunikację.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 08-01-2018 o 16:57
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  18. #78

    Domyślnie

    Jeszcze kilka przemyśleń po głębszym przyglądnięciu się projektowi.

    Nie widzę drzwi między garderobą a łazienką? Planujecie otwarte regały w garderobie czy szafy zamykane? Jeśli otwarte to garderoba jest nie funkcjonalna, zawilgocone ubrania, przechodzenie do łazienki przez bałagan jaki zazwyczaj panuje w tego typu garderobie, rozgardiasz. Jeśli szafy zamykane to strata miejsca na korytarzyk jaki powstaje aby dojść do łazienki. Szafy mogą równie dobrze stać w sypialni. Tak czy siak ten układ nie jest fortunny.

    Przejście z garażu przez pralnie/kotłownie średnio udane (wnoszony brud i smród z garażu tam gdzie jest czyste pranie), ale jak tak będzie to zupełnie nie ma sensu wejście do spiżarki z sieni. Zakupy najczęściej będziecie nosić z samochodu, z garażu, czyli przez kotłownie a to znaczy, że prawie tyle samo drogi jest do kuchni (a prościej) niż wywijać do sieni. A słusznie zauważyła Anna to ogranicza funkcjonalność spiżarki która w tym momencie ma więcej korytarza niż powierzchni do zagospodarowania.
    W tej chwili w sieni nie zmieści się duża szafa, miejsce żeby usiąść buty ubrać itp.

    W chwili obecnej macie 2 dzieci, trzymanie pokoju gościnnego na co dzień nie używanego jako rezerwowy w razie jak będzie kolejne dziecko w momencie gdzie Wy codziennie będziecie siedzieć pracować/bawić się w niepojętych klitkach. Zamiast zrobić z tego pokoju gabinet jednego z Was z funkcja spania dla gości. A z dwóch klitek zrobić drugi gabinet. Jak się urodzi dziecko to i tak samo nie będzie przez jakiś czas więc miną lata zanim będzie potrzebowało samodzielnego pokoju a tedy będziecie przerabiać dom .

    Łazienka dla dzieci nie praktyczna, tam powinna być podwójna umywalka. Ja bym mimo wszystko zrezygnowała z tego wc osobnego. Za to zrobiła wc w kotłowni.
    Pozdrawiam
    Katka

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    BTW ja ogólnie nie lubię parterówek, bo piekielnie dużo miejsca się marnuje na komunikację.
    To efekty złego projektu ja mam jeden korytarz (no drugi malutki w przybudówce ) na o wiele większy dom. Nie tracąc miejsca na klatkę chodową. Dobrze rozplanowana parterówka najmniej traci na komunikacji.
    Pozdrawiam
    Katka

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    To efekty złego projektu ja mam jeden korytarz (no drugi malutki w przybudówce ) na o wiele większy dom. Nie tracąc miejsca na klatkę chodową. Dobrze rozplanowana parterówka najmniej traci na komunikacji.
    Znaczy ile dobra parterówka ma komunikacji? U mnie wyszło, właśnie zsumowałem, 20m2 z klatką schodową przy pow. mieszkalnej 180m2 czyli jakieś 11% powierzchni.

    Policzyłem w powyższym projekcie i wyszło 17m2. Moja kulpa, bo wydaje się więcej. Może dlatego, że takie to rozwleczone... Z tym że u mnie znacznie mniej klaustrofobiczne korytarze, bo mają 1,8-2,2m szerokości.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 08-01-2018 o 17:51
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

Strona 4 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony