dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 38
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 754
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ze 4 lata temu jeździłam takim eksperymentalnym elektrykiem. Dzika frajda. Fajniejsze wrażenia mam tylko lotów balonem zimą w chmurach
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #102

    Domyślnie

    Kurka, ludzie, nawet nie wiecie jak mnie cieszy Wasz odzew w tym wątku

    100% racji z tym, żeby wejście z garażu było przez sień, nie kotłownię. Jakoś nie wpadliśmy na to wcześniej, a katka bardzo trafnie zwróciła uwagę. Dzięki :*

    Pomysł Elfir z postu #86 z korytarzem z sieni do kuchni i spiżarnią oraz gabinetem odchodzącym z tego korytarza bardzo przypadł mi do gustu. Natomiast w poście #97 kuchnia wychodzi na południe, a to jest coś, czego chcę za wszelką cenę uniknąć

    Teraz pokażę Wam dwie rzeczy.
    Pierwsza, to moja przeróbka jednego z projektów (wątpię, czy poznacie jakiego, bo tak przerobiony ). Niestety, malutki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po zmianach2.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	404769

    Druga, to ciekawy gotowiec zza oceanu, któremu wprawdzie brakuje gabinetów czy spiżarni, ale to da się dorobić




    Co powiecie o nich?
    Ostatnio edytowane przez Iscra ; 11-01-2018 o 11:27
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oba są powcinane Dążyłabym do planu prostokąta, albo L.

    W pierwszym nie podoba mi się odległość łazienek od sypialni. Szcególnie tej małżeńskiej.
    U nas ta bliskość jest bardo wygodna. Można w kompletnym negliżu przejść z sypialni do łazienki i garderoby.

    Drugi jak dla mnie odpada z powodu umiejscowienia master suit. I nie ma gdzie dostawić garażu sensownie. Dostawiony do kawałka ślepej ściany na froncie robi domu ciężki budynek z dużą ilością nieciekawej ściany.

    Ale jeśli rozważacie taki plan, to może na tym pokombinuj. Dom 230 m2.
    Podoba mi się ustawienie kuchni i części diennej. Także prywatne cęści są oddzielone od dziennej. Dobrze rozplanowane prejście z garażu do kuchni.

    TU jest więcej parterowych planów 4-ma sypialniami, odzielonym master suit

    Nazwa:  33141-2-and-3zr_f1_1468856945_1479201093.jpg
Wyświetleń: 751
Rozmiar:  62,1 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-01-2018 o 12:22
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w mojej propozycji owszem, kuchnia była od południa, ale cofnięta od okien a na dodatek część tarasu i tak musicie mieć zadaszoną, bo nie wysiedzicie na nim latem. Wówczas do kuchni światło latem nie wpada.
    Natomiast krótka droga z kawą czy obiadem na taras jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

  5. #105

    Domyślnie

    Iscra, co ja czytam że już się budujecie? Że nie dworek? Wooow
    No to super, gratuluję i będę podczytywać! Powodzenia!

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Koniecznie zajrzyjcie tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...73#post7592373
    Nasz forumowy architekt podlinkował stronę ze swoimi projektami. Widać, że wie jak zaprojektować dom o prostej bryle i jednocześnie ze wszystkimi potrzebnym ipomieszczeniami. Są domy z poddaszem użytkowym i są parterówki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #107

    Domyślnie

    Hej Tsunami! Kopę czasu, jak się mieszka? Opowiedz coś

    Pestko, widziałam Bardzo zacne rozwiązania, naprawdę Ten amerykański projekt, który wcześniej wrzuciłaś też spoko - podoba mi się jankeski rozmach w budowaniu Ale na nim mniej udaje mi się pokombinować.

    Rozmawialiśmy z architekt, ta koncepcja będzie bardziej wyrównana do L. Druga natomiast będzie na planie H. W następnym tygodniu otrzymamy obie i będziemy decydować na której się ostatecznie skupimy. Jestem bardzo ciekawa
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Skoro byłaś w wątku nowoczesnych domów, to czytałaś co chwaliłam. Qrczę, gdybym teraz budowała dom.........
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #109

    Domyślnie

    yyy że to ma być grzanie wody na prąd w bojlerze ???( dawno mnie tu nie było) dzieci ile mają lat ? bo moja corka w wieku lat 15 potrafila zużyć 120 l wody na prysznic .. także wiadomo

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    yyy że to ma być grzanie wody na prąd w bojlerze ???( dawno mnie tu nie było) dzieci ile mają lat ? bo moja corka w wieku lat 15 potrafila zużyć 120 l wody na prysznic .. także wiadomo
    To może 200l starczy...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #111

  12. #112
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję!
    Wiedziałam, że długo miejsca w mieszkanku nie zagrzejecie Kibicuję Wam z całego serca, będzie na co popatrzeć i podziwiać.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A mi się podoba mini gabinet, jakby był większy to super ale taki też fajnie. Ja będę miała gabinet razem z mężem i już wiem że to nie jest dobra opcja. Wolałabym mniejszy ale osobny ale u nas to nie jest możliwe.
    Podoba mi się też pomysł z dwiema łazienkami plus toaleta. Goście nie nocujący nie muszą nam wchodzić do łazienki. Popieram Iskrę, też bym nie chciała rezygnować z kibelka w łazience. Korzystałam z takiej łazienki i to porażka dla mnie. Za to nie jestem zwolennikiem bidetów. Mam bidettę i moim zdaniem jest bardziej użyteczna.
    Łazienka przy sypialni super. Bardzo żałuję że takiej nie mam. Sypialnie mam dużą ale zastanawiam się czy nie przenieść jej do innego pomieszczenia gdzie będzie gabinet. Chyba wolałabym większy gabinet gdzie łatwiej będzie wygospodarować miejsce dla każdego z nas do tego tam by była dodatkowa garderoba.
    Bryła przekombinowana ale do prostokąta bym nie dążyła bo mi się podobają domy trochę powyginane. Ostatnio mam wizję domu na planie U.
    Warto dobrze przemyśleć wiatrołap bo niby ludzi na co dzień dużo nie jest ale potem robi się tych "niezbędnych" i nie ma gdzie tego trzymać.

    Pierwsza moja myśl była taka że wszystko super tylko pokoiki dla dzieci za małe. Ile metrów ma dom?

  14. #114
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje , że budowa domu to tylko pretekst do prowadzenia dziennika

    I ten będę czytał z ciekawością . Powodzenia

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Coś mi się wydaje , że budowa domu to tylko pretekst do prowadzenia dziennika

    I ten będę czytał z ciekawością . Powodzenia
    Haha Może coś w tym jest

    Mamy poprawkę koncepcji (ok. 169 mkw po podłogach). Jak ją zobaczyliśmy, to stwierdziliśmy: potencjał jest, ale to jeszcze nie to... Zobaczcie sami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-01-18 08.08.07.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	405293

    I dorwałam się do Painta. Oto efekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koncepcja 17.01 po zmianach 2.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	405294

    Wyszło mi nieco mniej, chyba około 160 mkw.
    Ostatnio edytowane przez Iscra ; 18-01-2018 o 19:44
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    nie widać zdjęć

  17. #117

    Domyślnie

    Ja widzę
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też nie widzę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #119

    Domyślnie

    OK, teraz już MUSI działać...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    nie działa

Strona 6 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony