dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 44
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 863
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Jakby naprawdę nie mieli co z tą energią zrobić i naprawdę chcieli ją sprzedać, to by tak dopasowali taryfy, aby jak najwięcej osób na nie przeszły. A taryfy nocne zbyt zachęcające nie są jednak. Taryfa "antysmogowa" dla poprzedniorocznej nadwyżki to smiech na sali i propaganda jak za Gierka.
    Weźmy FORTUM, podpisałem umowę, aby właśnie korzystać z nocnego zużycia. Od grudnia firma nie wysłała do PGE wypowiedzenia, bo brakuje im ludzi albo zapomnieli albo mnie oleli. Tańszy prąd będę miał może w marcu, może w kwietniu. Pewnie wcześniej im podziękuję.
    Nawet jak już przejdziesz do Fortum to będziesz musiał czekać na wymianę licznika ( o ile nie masz odpowiedniego). A Fortum się nie śpieszy z przekazaniem zlecenia do PGE o wymianę licznika . Będą Ci liczyć 65% drogiej i 35% taniej. U mnie od podpisania umowy do wymiany licznika (gdzie zacząłem faktycznie korzystać z promocji) minęło 3.5 miesiąca. Pierwsza faktura przyszła zawyżona o 200kWh i cena za energie była wyższa niż w umowie . Po wielu e-mailach w końcu po 3 tygodniach skorygowali fakturę. Myślę,że robią to celowo. Nie każdy się zna na fakturach za prąd. Dodatkowo na fakturze nie ma stanu licznika w momencie odczytu. Trzeba dzwonić do swojego operatora, żeby podali stan licznika i na tej podstawie sprawdzać dokładnie fakturę. Taka promocja.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  2. #402
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Licznik mam założony niecały rok temu, więc mam nadzieję, że spełnia wymagania. Ale tym wpisem chyba mnie przekonałeś, aby dać sobie spokój z tą firmą. Z G12 w PGE będzie mniej zachodu a pewnie wyjdzie na to samo.

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Energia nocna sprzedawana jest taniej po to aby znaleźć na nią chętnych i zawsze tak będzie.
    Każde zwiększanie mocy produkcyjnych generuje wyższe potrzeby energetyczne. Idealnie jest kiedy ciągi produkcyjne trwają 24h na dobę ale takich jest mało. Przeważa produkcja dzienna i popołudniowa. Po 22 nie ma co z tą energią zrobić a na 6 moce energetyczne muszą już być w gotowości. duże elektrownie mają z tym problem. Lepiej sobie radzą elektrociepłownie i najnowsza koncepcja związana z energetyką rozproszoną.
    jeśli tak jest, to powinni zrobić normalna taryfę z cena jak w G11 a w nocy obniżyć , wtedy ludzie bardziej by korzystali w nocy niż w dzień. Zamiast tracić, zyskaliby by, bo sprzedali by więcej energii, tej która normalnie jest tracona.


  4. #404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jeśli tak jest, to powinni zrobić normalna taryfę z cena jak w G11 a w nocy obniżyć , wtedy ludzie bardziej by korzystali w nocy niż w dzień. Zamiast tracić, zyskaliby by, bo sprzedali by więcej energii, tej która normalnie jest tracona.
    Dobry pomysł- ale raczej nie przejdzie , ubyło by odbiorców w G11 , a to z kolei by się wiązało z mniejszymi wpływami dla sprzedawców energii...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Z G12 w PGE będzie mniej zachodu a pewnie wyjdzie na to samo.
    I przez takie podejście (brak chęci czy umiejętności policzenia czy skorzystania z gotowych kalkulatorów) sprzedawcy doją klientów podpadłych im z urzędu. Ponad 98% klientów nie zmieniło sprzedawcy prądu. Jaka część z nich mieszka na obszarze sprzedawcy najtańszego prądu? Prawie nikt, bo sprzedawcy nie mający własnej sieci dystrybucyjnej są zazwyczaj tańsi.


  6. #406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobrze jest też wejść na :

    https://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulato...lator_html.php

    przynajmniej oficjalny serwis URE, ale żebym dostał euforii to nie powiem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dobrze jest też wejść na :

    https://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulato...lator_html.php

    przynajmniej oficjalny serwis URE, ale żebym dostał euforii to nie powiem.
    Trzeba uważać z tym kalkulatorem - są błędy ( np w opisie taryfy było G12W , a na stronie danego sprzedawcy G12...)
    Druga sprawa , to najkorzystniejsze kwoty wychodzą tylko w krótkim czasie- po promocjach już nie ma tak różowo.
    W listopadzie zrobiłem tabelkę porównawczą i ponownie najtaniej wyszło w Tauronie , ale Tauron był daleko w URE...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #408
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ... Ponad 98% klientów nie zmieniło sprzedawcy prądu. Jaka część z nich mieszka na obszarze sprzedawcy najtańszego prądu? Prawie nikt, bo sprzedawcy nie mający własnej sieci dystrybucyjnej są zazwyczaj tańsi.

    Część zmieniła sprzedawcę i okazało się, że płacą drożej niż dotychczas.
    Powyższa tabelka jest z lekka dziwna. W podsumowaniu są różne udziały T1 i T2 zależnie od taryfy. Dlaczego dla G12 jest tylko 20% T1, a dla G12as jest aż 85% ??
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  9. #409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chetnie bym zobaczył wyniki dla t2=60%.

  10. #410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Część zmieniła sprzedawcę i okazało się, że płacą drożej niż dotychczas.
    Oczywiście, że można zmienić sprzedawcę na gorszego. Trzeba przeliczyć i nie tylko dla samego, często stosowanego przez różnych sprzedawców wabika w postaci cen promocyjnych tylko przez jakiś okres. Dlatego w tabelce mam Fortum przed i po okresie promocyjnym. Mi wychodzi, że i po okresie promocyjnym będę miał taniej, niż w PGE pod którego podpadam "z urzędu". Ale w Fortum nie mam lojalki na żaden okres - więc jak znajdę coś bardziej opłacalnego, to zmienię.

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Powyższa tabelka jest z lekka dziwna. W podsumowaniu są różne udziały T1 i T2 zależnie od taryfy. Dlaczego dla G12 jest tylko 20% T1, a dla G12as jest aż 85% ??
    Bo w G12as tania jest tylko energia spełniająca łącznie dwa warunki:
    1. jest zużyta między 22 a 6 rano (bez dziennego okienka)
    2. jest nadwyżką w porównaniu ze zużyciem w analogicznym okresie roku poprzedzającego przejście na tę taryfę.

    W G12 mam nie tylko 10h (w tym dwie w dzień) to jeszcze całość tego zużycia. Dlatego przyjmuję, że dużo mniej taniej energii kupowałbym w G12as niż przy g12.

    G12n też ma krótszy czas - więc i % przyjąłem inny.

    Ale jeszcze przeliczę, jak skończy mi się promocja w Fortum i przetestuję, jak faktycznie dom będzie mi się wychładzał przy dłuższych przerwach w ogrzewaniu.

    Faktycznie zużycie w 2017 miałem bardzo małe, więc dużo zależy od tego, jak sprawdzi się akumulacyjność domu. Ale na 100% dużo więcej bym ciągnął drogiego prądu, bo i wszystkie urządzenia działające 24/7 pociągną więcej. I brak dziennego okienka (w którym łatwo zapuścić pranie i zmywanie, a nie tylko ogrzewanie) będzie kosztował i będzie mało wygodny. Bo chcąc tanio prać i zmywać będę musiał rano rozpakować zmywarkę i pralkę, żeby nie gniły tam rzeczy do powrotu z pracy.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-01-2018 o 17:07

  11. #411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Chetnie bym zobaczył wyniki dla t2=60%.
    Arkusz
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-12-2022 o 19:25

  12. #412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Ja co nie rozumiem tej nowej taryfy to w końcu ile godzin i dni w tygodniu jest tańsza strefa a ile droższa? Po ile I jak to się ma do taryfy G12w pod względem opłacalności

  13. #413
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Tak w nocy nie potrzeba, aż tyle pradu i jest taniej, ale nie będzie tak zawsze. Zobaczysz, że będzie niewielka lub prawie żadna różnica pomiędzy ceną energii szczytowej i pozaszytowej. Dodatkowo opodatkują Twój prąd z PV. Jak to będzie wyglądać to zależy niestety od rządu, a nie zapowiada się, że będzie dobrze.
    Takie systemy taryfowe funkcjonują na całym świecie. Skąd taki pesymizm? Depresja dopadła czy kolejny roszczeniowy, co chce prund za darmo?
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 21-01-2018 o 18:37

  14. #414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jeśli tak jest, to powinni zrobić normalna taryfę z cena jak w G11 a w nocy obniżyć , wtedy ludzie bardziej by korzystali w nocy niż w dzień. Zamiast tracić, zyskaliby by, bo sprzedali by więcej energii, tej która normalnie jest tracona.
    Nie da się tego zrobić za pomocą ręcznego sterowania.
    Dlatego jest deklaracja, że będą taryfy antysmogowe i będą wprowadzane przez OSD.
    Wprowadzana obecnie jedna z takich taryf jest korzystna dla tych, którzy w tej chwili zdecydują się na ogrzewanie elektryczne. Dla tych, ktorzy ogrzewają domy czy mieszkania od lat, będzie inny wybór.

  15. #415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Czy możesz mi wytłumaczyć co takiego dobrego, długoterminowo, jest w tej taryfie dla tych którzy teraz wyrzucą śmieciucha, założą ogrzewanie elektryczne i przejdą na tą taryfę antysmogową?
    To program na 3 lata - po 2 latach pokapują, że zostali nabici w butelkę i jest drogo, ale może jednak będzie taniej jak zmienią na G12w, a po kolejnym roku przekonają się, że w G12w też drogo i kupią nowego śmieciucha

  16. #416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    To program na 3 lata - po 2 latach pokapują, że zostali nabici w butelkę i jest drogo, ale może jednak będzie taniej jak zmienią na G12w, a po kolejnym roku przekonają się, że w G12w też drogo i kupią nowego śmieciucha
    Dni śmieciuchów są policzone bo będą kary i donosy wiec jak się nie wylegitymujesz rachunkiem za jakieś atestowane paliwo to będą kary finansowe o komornicy się ucieszą. Cena węgla juz sięga 1000 zł to strasznie drogo prądem jest tanio ale tak na prawdę tanio jest w małym domu ogrzać 200m2+ niczym tanio nie będzie.

    Ps Wstyd się przyznać ale nadal nie wiem na czym ta taryfa g12as polega

  17. #417
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dni śmieciuchów są policzone bo będą kary i donosy wiec jak się nie wylegitymujesz rachunkiem za jakieś atestowane paliwo to będą kary finansowe o komornicy się ucieszą.
    W mieście mieszkasz, prawda? Przejedź się na jakieś wioski i miasteczka i zaczerpnij "powietrza". Całe wsie palą smieciami, kradzionym drewnem itp. Kto przyjedzie to sprawdzić, kto zweryfikuje prawidłowość rachunku?
    PS. Taryfa G12as polega na propagandzie.
    https://pge-obrot.pl/Aktualnosci/Wsz...-taryfie-G12as
    Większą czcionką "To jeden z elementów szeroko zakrojonego programu walki o czyste powietrze", a niżej, już mniejszą "Obniżona stawka obowiązuje w odniesieniu do ilości energii elektrycznej przewyższającej ilość energii zużytej w danym punkcie poboru w analogicznym okresie rozliczeniowym w roku poprzednim".

  18. #418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tak mi coś zaświtało, że jak to? Ja teraz muszę się nakombinować jak łysy koń pod górkę, żeby grzejąc prądem wyszło mi EP<120kWh/m2/r, a w starym domu ot tak, ktoś zastępuje śmieciucha prądem i nic? Może sobie zafundować wzrost EP z 180 do 450kWh/m2/r? I to jest OK.

    Wygląda na to, że jest OK. Oby do oddania domu - bo potem sobie można kociołek wymienić na dowolny. Nie wymaga to pozwolenia ani zgłoszenia. Gdzie tu sens? Po jakiego ta ściema z EP?

  19. #419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Tomek pewnie że funkcjonują, ale tylko widzisz, że są. Tylko tyle. Brak Ci niestety wiedzy jak tam to wszystko jest zrobione i działa. Zanim napiszesz coś takiego to musisz się dużo nauczyć. Nie pesymizm tylko realizm. Nie chcę prądu za darmo, nie jestem roszczeniowy. Ja jestem z pokolenia, które pamięta stan wojenny i rok 1989. A Ty pewnie nie bardzo? Podałem Ci o co w tym wszystkim chodzi, ale dalej nie rozumiesz. Naopowiadali wam głupot, np. jak ma wyglądać nowa taryfa, a Ty jak cała reszta u koryta w to wierzyliście. Nie ma się czemu dziwić tzn. jest i to bardzo. Skoro jesteś takim fachowcem od prądu tzn. prundu to napisz jak będą się kształtować ceny energii w Polsce? Czy według Ciebie cos się zmieni, bo może to ja jestem w błędzie - przecież mogę się mylić, bo np. jestem w depresji i chce prund za darmo?
    Brawo.

  20. #420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Takie systemy taryfowe funkcjonują na całym świecie. Skąd taki pesymizm? Depresja dopadła czy kolejny roszczeniowy, co chce prund za darmo?
    Pan jest z PIS czy od rydzyka? bo wypowiadasz się jak w TVP1 TVP2 lub TVP Trwam.

Strona 21 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony