dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 426 z 459
Pokaż wyniki od 8.501 do 8.520 z 9163
  1. #8501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    duży pogłos jest. Puste ściany, nieosłonięte okna, gołe podłogi(a w szczególności tam gdzie jest kamień zamiast drewna) bardzo mocno odbijają dźwięki. Jest to bardzo nieprzyjemne i dłuższe przebywanie w takich pomieszczeniach działa niekorzystnie na układ nerwowy.
    I to wszystko przez brak firanki? Czyli wszyscy co nie powieszą sobie firanki niszczą swój układ nerwowy. Czytam niektóre wypowiedzi i ręce opadają.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  2. #8502

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    I to wszystko przez brak firanki? Czyli wszyscy co nie powieszą sobie firanki niszczą swój układ nerwowy. Czytam niektóre wypowiedzi i ręce opadają.
    Sam nie jesteś lepszy, też odpowiadasz na część czyjegoś komentarza. Przecież Slawko123 nie pisze tylko o braku firanek, ale ogólnie o braku okładzin/dywanów i konkretnych materiałach na ścianie...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #8503

    Domyślnie

    ^^
    dokładnie tak, ogólnie o pustym pomieszczeniu bez dekorów, mebli itp.
    Im więcej(ale bez przesady ) rożnych elementów ozdobnych i mebli, tym pomieszczenie jest bardziej przytulne zarówno wizualnie jak i akustycznie.

    dekor= wszelkiego rodzaju firanki, zasłonki, dywany, obrazy, półki, jakieś ozdobniki za równo wiszące na ścianach jak i stojące na półkach i podłogach, meble głownie tapicerowane typu sofy, pufy itp.
    Oczywiście wszystko z umiarem, a nie tak, ze jak się wejdzie to ścian nie widać. Pomieszczenie musi wyglądać, że tam jest jakieś życie, a nie sucha, pusta martwa wystawa.

    ja np. nie wyobrażam sobie aby w oknach nie było jakiś firan(ek), zasłon(ek). ale to ja. Inni jak chcą, Oni tam będą mieszkać


  4. #8504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?


  5. #8505

    Domyślnie

    Kazdy mieszka tak jak lubi
    Ciekawe, czy ten mieszkający w takiej sypialni zawsze tak ma ładnie poukładane? To jest fotka katalogowa i nijak ma sie do rzeczywistości.


  6. #8506
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?
    Plisy

  7. #8507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?

    Każdy mieszka tak jak lubi. Dla mnie brrrr.... Zimno!

    Akustyka na 90% też straszna.

  8. #8508
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Dla mnie bajka ale ja mam klaustrofobię albo kompleks ten tego dlatego lubię duże przestrzenie.

  9. #8509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?

    mnie sie bardzo podoba, okna same w sobie sa ozdobnikiem. chociaz jakbym tak miala u siebie to z pewnoscia bym kombinowala z czarnymi zaslonami albo jakimis płaskimi (nie zaluzjowymi) shuttersami. do tego rzucilabym cos na podloge i .............z minimalizmu nici

    jedno co mnie zastanawia to te szczeliny na suficie, do zaluzji? czy klima/wentylacja/ogrzewanie z nawiewami szczelinowymi?
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 24-01-2018 o 17:55

  10. #8510

    Domyślnie

    te szczeliny to opuszczane żaluzje/zasłony czy cos w tym stylu. Za mała szczelina na klime/wentylacje itp.


  11. #8511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    te szczeliny to opuszczane żaluzje/zasłony czy cos w tym stylu. Za mała szczelina na klime/wentylacje itp.
    Dokładnie

  12. #8512

    Domyślnie

    A ja zadam takie pytanie:
    Czemu nie można zamontować wewnątrz domu zasłon lub innych tkanin na oknie, kiedy posiada się zewnętrzne rolety? Bo nie rozumiem całej tej dyskusji?
    Pozdrawiam
    Katka

  13. #8513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    A ja zadam takie pytanie:
    Czemu nie można zamontować wewnątrz domu zasłon lub innych tkanin na oknie, kiedy posiada się zewnętrzne rolety? Bo nie rozumiem całej tej dyskusji?
    Pewnie że można

  14. #8514
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    A ja zadam takie pytanie:
    Czemu nie można zamontować wewnątrz domu zasłon lub innych tkanin na oknie, kiedy posiada się zewnętrzne rolety? Bo nie rozumiem całej tej dyskusji?
    Można! Kto bogatemu zabroni? Tylko po co komu zasłony, skoro ma już rolety.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #8515

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Można! Kto bogatemu zabroni? Tylko po co komu zasłony, skoro ma już rolety.
    żeby w domu było przytulniej


  16. #8516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.665
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam rolety zewnętrzne, w srodku zasłony panelowe, coś w tym stylu:


    Przeciez jedno z drugim się nie gryzie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-01-2018 o 15:19
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #8517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Każdy mieszka tak jak lubi. Dla mnie brrrr.... Zimno!

    Akustyka na 90% też straszna.

    a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy piszesz tak bo: "według mnie" czy byłeś, widziałeś, doświadczyłeś

  18. #8518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Można! Kto bogatemu zabroni? Tylko po co komu zasłony, skoro ma już rolety.
    Koszt samych firan do naszego domu trochę mnie przeraził, o koszt zasłon do wszystkich pokoi nawet nie zapytałem.
    Koniec końców zdecydowaliśmy się na rolety wew. dzień, noc i zasłony typu „black out” w dwóch sypialniach (wschodniej i południowo-wschodniej). Światła w ogóle nie przepuszczają. Niestety przez brak firan, zasłon i dywanów w domu jest nieznośny pogłos, do którego było nam bardzo trudno się przyzwyczaić.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #8519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    żeby w domu było przytulniej
    U mnie pragmatyzm wygrał z "przytulnością". Co prawda mam dom odsunięty od drogi gminnej o 50 m i nie mam domów sąsiadów za oknem. Firanki i zasłony służyły by jedynie jako zbieracze kurzu. Poza tym zabierają sporo przestrzeni wnętrza.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 24-01-2018 o 17:50
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  20. #8520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy piszesz tak bo: "według mnie" czy byłeś, widziałeś, doświadczyłeś
    Mirku zastanawiam się po co te zaczepki, próba wymiany zdań z Liwko. Przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że Liwko nie odpowiada na Twoje posty.
    W jego stopce znajdziesz odpowiedź dlaczego. Moim zdaniem posty skierowane do niego, o podobnej do tego powyżej treści zaśmiecają wątek, ten jak i pare innych.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 426 z 459

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony