dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie Jaki kominek wybrać - porady w instalacji

    Witam
    Zastanawiam się nad zamontowaniem w mniejszym salonie kominka wolnostojącego typu "KOZA"
    przez jedną ze ścian idzie murowany nie używany już komin , i pomyślałem by go wykorzystać

    Zależy mi bardziej na tym by w saloniku było "estetycznie" dlatego nie chcę piecyka za 2000 k zł w zwyż tylko coś do tej ceny
    a ,Jeśli chodziło by o ogrzewanie to do ogrzania miałaby zaledwie ok 40 m2

    Prosiłbym tych którzy mają , mieli doczynienia z tego typu piecykami by doradzili jaką "Kozę" wybrać - by była estetyczna a zarazem funkcjonalna
    Oraz prosilbym o schemat montażu i jakie materiały wykorzystać do podłączenia

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał LucaO Zobacz post
    Witam
    Zastanawiam się nad zamontowaniem w mniejszym salonie kominka wolnostojącego typu "KOZA"
    przez jedną ze ścian idzie murowany nie używany już komin , i pomyślałem by go wykorzystać

    Zależy mi bardziej na tym by w saloniku było "estetycznie" dlatego nie chcę piecyka za 2000 k zł w zwyż tylko coś do tej ceny
    a ,Jeśli chodziło by o ogrzewanie to do ogrzania miałaby zaledwie ok 40 m2

    Prosiłbym tych którzy mają , mieli doczynienia z tego typu piecykami by doradzili jaką "Kozę" wybrać - by była estetyczna a zarazem funkcjonalna
    Oraz prosilbym o schemat montażu i jakie materiały wykorzystać do podłączenia

    Pozdrawiam
    Gogle maja opcję - wpisujesz cenę graniczna i wskażą Ci produkt. Czy będzie on estetyczny? To bardzo indywidualna ocena i obawiam się, że możemy mieć różne zdania.... Pokaż co wybrałeś, może skorygujemy jakość...Ja mam do 2000 np takie cudeńka

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie

    Żona , bo to bardziej jej pomysł , zobaczyła coś takiego http://www.komin-expert.pl/images/fantazja.jpg
    Stwierdziła że jej się podoba i chciała być a'la coś takiego , ale czy to się na coś godzi ?
    zaznacze ze nie chodzi nam o ogrzewanie całego domu czy całodziennego palenia , tylko dwa moze trzy razy w tygodniu do relaksu i "podgrzania" atmosfery

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W porównaniu z tym co Ci pokazałem - raczej badziew...

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Za dwa tysiące szału niema ....

    Za 3400,- jest Evora w ceramice "kość słoniowa matowa" od Romotop
    Zalety ;
    - spełnia normy dla wszystkich województw z " kominkową specustawą " czyli Ekoprojekt
    - nikt nie zabroni tego używać ani teraz ani po 2022 roku [ spełnia normy czystości spalin ostrzejsze od Polskich na 202 rok ]
    - można podłączyć 100% powietrz do spalania z zewnątrz domu
    - stalowo-szamotowe palenisko

    Tylko cena wyższa od zaplanowanej
    - okładzina boków i góry z kafli ceramicznych
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 08-01-2018 o 20:34
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Nie pchaj się w tanie rozwiązania, posłuchaj tych dwóch Panów, oni wiedzą i znają temat.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Gogle maja opcję - wpisujesz cenę graniczna i wskażą Ci produkt. Czy będzie on estetyczny? To bardzo indywidualna ocena i obawiam się, że możemy mieć różne zdania.... Pokaż co wybrałeś, może skorygujemy jakość...Ja mam do 2000 np takie cudeńka
    Możesz zapodać jakieś linki do opisów i cen tych kóz. Bo ta pierwsza i trzecia ta sama ale wyglądają dość oki.
    Lepiej kominek czy koze zamontować dodatkowo chce sie przekuć przez sufit i zrobić grawitacyjnie 2 wyjścia by dogrzać piętro .1 wyjście nad kominkiem a drugie po drugiej stronie korytarza 1,5m.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak chcesz rozprowadzać ciepło po domu to raczej kominek....

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak chcesz rozprowadzać ciepło po domu to raczej kominek....
    Ok a jesli jednak zdecydował bym sie na samą koze bez DGP to koza czy kominek.
    i po prosze nazwe tej kozy nr 1 i 3.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Co wybierzesz, to już nie moja w tym głowa...Piecyk zdecydowanie tańszy. Dobrą jakośc piecyka uzyskasz za 2-3 krotnie niższą cenę dobrego kominka. Pokazałem modele Flamingo (szukaj na stronie)...Kilka mam w dobrej cenie...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie

    Panowie a co powiecie na kozę k5 na nodze lub k9 z Kratki.pl ?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Tez szukam kozy do 3 tys i rowniez myslalem o K9 lub K8 z Kratki pl. Myślicie ze to dobra opcja? Warto wziac z ASDP?
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Dodam tylko ze mam mozliwosc dolotu powietrza od posadzki
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał manwithnoname Zobacz post
    Tez szukam kozy do 3 tys i rowniez myslalem o K9 lub K8 z Kratki pl. Myślicie ze to dobra opcja? Warto wziac z ASDP?
    Witam,
    z tego co mi wiadomo te kozy nie spełniają norm jakie w niedługim czasie wejdą w życie, a koszt późniejszego zamontowania elektrofiltra na komin będzie 2 razy droższy od tych kóz. Nie posiadają one również dolotu o którym piszesz w kolejnym poście. Zastanów się dobrze przed zakupem bo przyjdzie Ci ponieść dodatkowe koszta w przyszłości.
    Jeżeli zależy CI na żeliwie sprawdź DOVRE - ceny 2-3 razy wyższe ale w większości przypadków będą się nadawały do użytku za parę lat... i dolot powietrza też będą posiadać a jak nie żeliwo to stal - tu masz dużo większy wybór w cenach prawie kratkowych
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony