dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Dobór pompy PW

    Witam. Jestem w trakcie załatwiania PNB i w międzyczasie szukam rozwiązań do przyszłego domu. Czy jesteście w stanie mi pomóc w wyborze powietrznej pompy ciepła?? OZC wyliczone na poziomie 4,5 więc chyba 6kw w zupełności wystarczy. Budżet to 26k na kotłownię przy 3 osobowej rodzinie. Dodatkowo planuję rekuperację i podlogowkę na całości czyli 100 użytkowej i 25 garaż razem z gospodarczym. Kilka firm już pytałem i rozbieżność jest ogromna, od 19k do 48k. Pomożecie w wyborze odpowiedniego urządzenia i kotłowni???

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na 4,5 kW pompa 6kW powietrzna będzie mała, przy -15,-20 będzie dużo dogrzewala grzalkami, ja mam 4,4 i instalatorzy polecają minimum 7 kW a najlepiej 9kW.
    Nie podajesz skąd jesteś to wtedy można by było polecić jakiś instalatorów.
    Przy 100m2 z reku nie oplaca się robić pompy powyżej 25 tyś, poniżej tej kwoty to najlepsza z możliwych technik grzania.

  3. #3

    Domyślnie

    Będę się budował na pograniczu Małopolski i Śląska

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na Śląsku jest mnóstwo dobrych instalatorów, w malopolsce nie widziałem(nie słyszałem) jeszcze żadnego który miałby wiedzę i nie liczył x2 co na Śląsku.

  5. #5

    Domyślnie

    Podasz konkrety???

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyslalem priv.

  7. #7

    Domyślnie

    Wybór na dzień dzisiejszy padł na dwie jednostki.
    Proszę o radę odnośnie wyboru.
    Buderus WLW196i czy jednak bardziej popularny na naszym rynku Samsung EHS??? Buderus 5 tysięcy droższy ale COP wyższy i wg producenta wyższa energooszczędność A++. Z drugiej strony Samsung nie dość że tańszy to jednak sprawdzona konstrukcja na naszym poletku...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie do końca, Buderus wg innej normy podaje COP.Buderus jest ładniejszy w wyglądzie i raczej problemów nie stwarza.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    ja mam pompe 7 KW przy podobnym zapotrzebowaniu, 9 KW będzie droższa i nie będzie tańsza w użytkowaniu, będzie często taktować. Moja pompa ma 4,6 KW mocy przy - 15 ST C. Ponizej -15 ST.C. będzie dogrzewanie grzalkami, ale to nie problem bo po pierwsze takich statatystycznie godzin w roku jest kilkanaście (tej zimy to max było chyba z - 7). Większość pracy pompy przypada na temp. powyżej -2 ST. C.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    ja mam pompe 7 KW przy podobnym zapotrzebowaniu, 9 KW będzie droższa i nie będzie tańsza w użytkowaniu, będzie często taktować. Moja pompa ma 4,6 KW mocy przy - 15 ST C. Ponizej -15 ST.C. będzie dogrzewanie grzalkami, ale to nie problem bo po pierwsze takich statatystycznie godzin w roku jest kilkanaście (tej zimy to max było chyba z - 7). Większość pracy pompy przypada na temp. powyżej -2 ST. C.
    Marcin, na której ścianie masz zamontowaną jednostkę? Północ, południe, wschód czy zachód?
    Pozdrawiam
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Północ
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał S3bano Zobacz post
    Czy jesteście w stanie mi pomóc w wyborze powietrznej pompy ciepła??

    Witam, Zapraszam do kontaktu na priv w sprawie pomp ciepła z rodziny Vitocal firmy Viessmann. Jeśli masz ochotę, zawsze możesz wypełnić formularz o bezpłatną wycenę systemu opartego na naszych urządzeniach.

    PS. widzę, że potrzebujesz kompleksowej pomocy w wykonaniu całego systemu. Polecam specjalistów firmy Viessmann , znajdziesz ich TUTAJ - wybierz najbliższego i zobacz co mają do zaoferowania.

    W razie jakichkolwiek pytań - pozostaję do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Mam domek o zapotrzebowaniu ciepła na poziomie 6 kW. 240 m2
    Zamontaowałem pompę typu s13 atlantic . 12kWh na dobę
    Pompa pracuje przez 8-9 godzin z mocą minimalną a następnie robi sobie przerwę .
    dt wynosi 2 stopnie , histereza 1 , a krzywa 0,28.

    Efekt takiej pracy to wahanie temperatury podłogi . Jest niewielki ale jednak dajacy sie odczuć .

    Pompę zdobyłem za darmo i to było istotne kryterium doboru.

    W bardzo ciepłym budynku nie warto montować PC PW na wszelki wypadek większych.Lepiej dać za małą + grzałki

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał S3bano Zobacz post
    Witam. Jestem w trakcie załatwiania PNB i w międzyczasie szukam rozwiązań do przyszłego domu. Czy jesteście w stanie mi pomóc w wyborze powietrznej pompy ciepła?? OZC wyliczone na poziomie 4,5 więc chyba 6kw w zupełności wystarczy. Budżet to 26k na kotłownię przy 3 osobowej rodzinie. Dodatkowo planuję rekuperację i podlogowkę na całości czyli 100 użytkowej i 25 garaż razem z gospodarczym. Kilka firm już pytałem i rozbieżność jest ogromna, od 19k do 48k. Pomożecie w wyborze odpowiedniego urządzenia i kotłowni???
    Witam,

    W sprawie doboru, wyceny oraz montażu powietrznej pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Posiadamy w swojej ofercie również centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, którą cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej naszych produktów: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony